Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Продажа векселя физлицу (откровения от "Главбуха")

о чем пишут бухгалтерские издания

Модератор: Печкин

Правила форума
Раздел: ОБЗОР ПРЕССЫ
1. Не реклама, и не антиреклама.
2. Рекомендуем критически оценивать написанное.
3. Делимся прочитанным (с соблюдением авторских прав)
4. Обсуждаемо всё - статьи, целые газеты, книги, интервью и т.п.

UNREAD_POST Печкин » 23 май 2013, 13:40

Интересный ответ в Главбухе :shock:

Податкові наслідки продажу векселя

? Покупець хоче розрахуватися за продукцію векселем. Продавець продукції хоче продати вексель за номінальною вартістю фізичній особі через брокерську контору. Чи не суперечать ці дії податковому законодавству? Які податкові наслідки такої операції?

! Банк може здійснювати з векселями кредитні, торговельні, гарантійні, розрахункові, комісійні операції (п. 3.1 Положення про порядок здійснення банками операцій з векселями в національній валюті на території України, затвердженого постановою Правління НБУ від 16.12.2002 №508). Отже, продати вексель підприємство може лише банківській установі. Тому перед укладанням угоди з векселедавцем потрібно вияснити, чи зацікавлений банк у придбанні такого векселя.

Продаж цінних паперів, у т. ч векселів не суперечить податковому законодавству. Відповідно до підпункту 14.1.244 Податкового кодексу України (ПК) цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення вважаються товарами.

Облік результатів операцій з цінними паперами здійснюється платниками податку у додатку ЦП «Розрахунок фінансових результатів від операцій з торгівлі цінними паперами, деривативами та іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами» до податкової декларації з податку на прибуток.

Порядок оподаткування податком на прибуток операцій з торгівлі цінними паперами встановлено пунктом 153.8 ПК.

Облік загального фінансового результату (прибутку/збитку) за операціями з торгівлі цінними паперами ведеться платником податку окремо від інших доходів і витрат. Фінансовий результат визначається як зменшення прибутку від операції з цінними паперами на суму збитку від операції з іншими цінними паперами протягом звітного періоду. Звітним періодом для визначення результату від здійснення цінно-паперових операцій є квартал.

Дохід від продажу цінних паперів визначається на дату переходу покупцеві права власності на них. Витрати платника податку на користь продавця або емітента цінних паперів визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від відчуження цих цінних паперів (пп. 153.8.1 ПК). Сума перевищення прибутків над збитками від операцій з торгівлі цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, оподатковується за ставкою 10% (п. 151.4 ПК).

До складу витрат в окремому обліку можна включати будь-які витрати на користь будь-якого продавця у межах операцій з цінними паперами, в тому числі від’ємний фінансовий результат з торгівлі цінними паперами в минулих податкових періодах.
Операція з продажу векселя за номіналом згідно з пунктом 189.8 ПК не буде об’єктом для нарахування ПДВ.

22.05.2013
24.golovbukh.ua/ua/news/view/9620


Как говорил классик "не верь глазам своим"
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2882 раз.

UNREAD_POST vikakool » 23 май 2013, 13:56

Да ужжжжжж :lol:

Мне еще эта фраза понравилась: Операція з продажу векселя за номіналом згідно з пунктом 189.8 ПК не буде об’єктом для нарахування ПДВ.

Понятно, что это неудачный пересказ п.189.8, но из него следует, что при продаже не по номиналу нужно начислить НО по НДС.
vikakool
 
Сообщений: 3891
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 816 раз.
Поблагодарили: 560 раз.

UNREAD_POST Печкин » 23 май 2013, 14:07

плюс
1. Я бы уточнил, что торговец (брокерская контора) не нужна :)

Лицензия - продажа ценных бумаг: нужен ли торговец

А так получается, что предприятию придется продавать вексель только банку, да еще через брокерскую контору (с учетом вопроса) :)

2. По акцизу можно было бы хоть словечко сказать. Это ведь тоже "податкові наслідки".
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2882 раз.

UNREAD_POST Печкин » 23 май 2013, 14:15

vikakool писал(а):Да ужжжжжж :lol:

Мне еще эта фраза понравилась: Операція з продажу векселя за номіналом згідно з пунктом 189.8 ПК не буде об’єктом для нарахування ПДВ.

Понятно, что это неудачный пересказ п.189.8, но из него следует, что при продаже не по номиналу нужно начислить НО по НДС.


Ну да. В описанной ситуации подошел бы также пп. 196.1.1 НКУ.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2882 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ОБЗОР ПРЕССЫ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya

cron