Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Юридичний вісник України: про «податкові експертизи»

о чем пишут бухгалтерские издания

Модератор: Печкин

Правила форума
Раздел: ОБЗОР ПРЕССЫ
1. Не реклама, и не антиреклама.
2. Рекомендуем критически оценивать написанное.
3. Делимся прочитанным (с соблюдением авторских прав)
4. Обсуждаемо всё - статьи, целые газеты, книги, интервью и т.п.

UNREAD_POST Apolinaria » 25 мар 2011, 00:08

Ой.. перенесите темку в ОБЗОР ПРЕССЫ!!!
спасибо!

Я під таким впливом від випадково прочитаної статті :))
що просто не можу втриматись :)
мої коментарі- шрифтом

У НОВИЙ РІК З ПОДАТКОВИМИ ЕКСПЕРТИЗАМИ.
Що змінює новий Податковий кодекс України у процедурі податкових перевірок?


"Юридичний вісник України" N 52, від 25 – 31 грудня 2010 р. Артем Гонта

Однією з новел Податкового кодексу є ст. 83, що визначає експертизу як одну з підстав для висновків під час проведення перевірок. Більш детально це викладено у ст. 84.

Експертиза проводиться у разі, коли для вирішення питань, що мають значення для здійснення податкового контролю, необхідні спеціальні знання у галузі науки, мистецтва, техніки, економіки та в інших галузях. Залучення експерта здійснюється на договірних засадах та за рахунок коштів сторони, що є ініціатором залучення експерта. Експертиза призначається за заявою платника податків або за рішенням керівника (або його заступника) органу державної податкової служби. Орган державної податкової служби, керівник (або заступник) якого призначив проведення експертизи, зобов'язаний ознайомити платника податків (його представника) з рішенням про проведення експертизи, а після закінчення експертизи з висновком експерта.
До прийняття Кодексу експертиза у податкових спорах використовувалась, як правило, лише на стадії судового розгляду. Тепер це можливо і прямо передбачено Кодексом ще на стадії самої податкової перевірки.

Цікаві висновки. Зміни до Закону про судову експертизу не вносили. Як і у ЦПК, КПК...
Хочу звернути увагу на те, що підставою для проведення експертиз є передбачений законом процесуальний документ (постанова, ухвала) про призначення експертизи, складений уповноваженою на те особою (органом).
Підставою проведення експертного дослідження є письмова заява (лист) замовника (юридична або фізична особа) з обов'язковим зазначенням його реквізитів, з переліком питань, які підлягають розв'язанню, а також об'єктів, що надаються.

Тобто на сьогодні, відповідно до ПК, мова може йти лише про "експертне дослідження"


Що ж стосується конкретних питань і можливостей експерта, то тут у пригоді мають стати Науково-методичні рекомендації з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз, затверджені наказом Мін'юсту від 08.10.98 N 53/5 (у редакції наказу від 30.12.04 N 144/5). У цих рекомендаціях дається перелік видів експертиз, що проводяться в Україні, і орієнтовний перелік вирішуваних ними питань. Так, у п.128 наводяться основні завдання економічної експертизи. Серед них є й такі:
— установлення відповідності чинному законодавству відображення в податковому обліку валового доходу та валових витрат за фінансово-господарськими операціями, що підлягають оподаткуванню податком на прибуток;
— установлення відповідності чинному законодавству відображення в податковому обліку податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість.
Далі встановлено орієнтовний перелік можливих питань до експерта. Наприклад, чи підтверджується документально зазначене в акті податкової інспекції (указуються реквізити акта) зниження об'єкта оподаткування (указується організація) за період (зазначається який) і донарахування до сплати податків та обов'язкових платежів до бюджету (вказується яких)?
Або, які порушення вимог нормативних актів, що регламентують ведення бухгалтерського та податкового обліку, призвели до несплати податків та обов'язкових платежів внаслідок заниження об'єктів оподаткування?
не є компетенцією експерта вірішувати які вимоги порушені. Експерт констатує факти, і тільки суд на підставі висновку експерта вирішує і надає правову оцінку.

Відкритим лишається питання —хто має право проводити подібні експертизи?

)) просто супер :) Пів статті переписано із Закону про судову експертизу, згадав про Методичні рекомендації... І на тобі :)
Яке риторичне питання :)
Експертизи можуть проводити тільки атестовані експерти. Відсутня атестація в Мінюсті - максимум спеціаліст.

+ІНСТРУКЦІЯ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ ТА ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Затверджено Наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 р. N 53/5



Чинним законодавством (ст. 10 Закону України "Про судову експертизу") сформульовані чіткі вимоги лише для судових експертів. Судовими експертами можуть бути особи, які мають необхідні знання для надання висновку з досліджуваних питань. Судовими експертами державних спеціалізованих установ можуть бути фахівці, які мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності. До проведення судових експертиз, крім тих, що проводяться виключно державними спеціалізованими установами, можуть залучатися також судові експерти, які не є працівниками цих установ, за умови, що вони мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку в державних спеціалізованих установах Міністерства юстиції України, атестовані та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку, передбаченому цим Законом.
Кодекс таких детальних вимог до податкових експертів не містить. Скоріш за все вищенаведені норми Закону "Про судову експертизу" будуть застосовуватись за аналогією. Втім, ДПАУ може викласти свій погляд на цю проблему. Але при цьому слід врахувати особливості саме судової експертизи, якщо податковий спір буде розглядатись судом.
Поки що ясно, що експертиза це експертиза і аудиторським висновком її не замінити.
геніально!


В цілому... автор трішечки не в темі :)))))))))))))))
*****

За это сообщение автора Apolinaria поблагодарили: 2
Heloise, vins
Аватар пользователя
Apolinaria
 
Сообщений: 244
Зарегистрирован: 02 фев 2011, 17:41
Откуда: Седьмое небо
Благодарил (а): 126 раз.
Поблагодарили: 71 раз.

UNREAD_POST vins » 25 мар 2011, 00:19

Слушні зауваження :)
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST А.И.Корейко » 27 мар 2011, 12:45

Що ж стосується конкретних питань і можливостей експерта, то тут у пригоді мають стати Науково-методичні рекомендації з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз, затверджені наказом Мін'юсту від 08.10.98 N 53/5 (у редакції наказу від 30.12.04 N 144/5).

в редакции приказа 965/5 от 01.06.2009
Аватар пользователя
А.И.Корейко
 
Сообщений: 12
Зарегистрирован: 17 мар 2011, 15:49
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 3 раз.

UNREAD_POST Apolinaria » 27 мар 2011, 13:27

А.И.Корейко писал(а):
Що ж стосується конкретних питань і можливостей експерта, то тут у пригоді мають стати Науково-методичні рекомендації з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз, затверджені наказом Мін'юсту від 08.10.98 N 53/5 (у редакції наказу від 30.12.04 N 144/5).

в редакции приказа 965/5 от 01.06.2009


в редакции 2004, із змінами і доповненнями від 01/06/2009
*****
Аватар пользователя
Apolinaria
 
Сообщений: 244
Зарегистрирован: 02 фев 2011, 17:41
Откуда: Седьмое небо
Благодарил (а): 126 раз.
Поблагодарили: 71 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ОБЗОР ПРЕССЫ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya