оплата праці найманому працівнику

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: vins, Чихуа

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.
Кнопка
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 10 окт 2011, 22:18
Контактная информация:

оплата праці найманому працівнику

Непрочитанное сообщение Кнопка »

Підкажіть, початківцю- приватному підприємцю, які відрахування з мінімальної з\п. у найманого працівника ? Я на єдиному податку.

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Re: оплата праці найманому працівнику

Непрочитанное сообщение налоговик »

Думаете этот вопрос заслуживает темы в разделе "Новости"?
НДФЛ (15\17 % и ЕСВ).
Читайте по ЕСВ на форуме. Было больше чем достаточно.

Кнопка
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 10 окт 2011, 22:18
Контактная информация:

Re: оплата праці найманому працівнику

Непрочитанное сообщение Кнопка »

Якщо працівник, за виконану роботу . отримав менше мінімальної чи будуть у нього відрахування із з\п ?

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Re: оплата праці найманому працівнику

Непрочитанное сообщение налоговик »

Конечно, нет. Ему еще из Пенсионного фонда возмещение ЕСВ положено :)
Еще раз говорю - читайте лучше.

Кнопка
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 10 окт 2011, 22:18
Контактная информация:

Re: оплата праці найманому працівнику

Непрочитанное сообщение Кнопка »

На сайті я новенька, тому прошу вказати більш конкретніше де читати.

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

оплата праці найманому працівнику

Непрочитанное сообщение налоговик »

Гарантии отраслевого соглашения обязательны только для тех субъектов, представители которых его подписали
Чи є обов'язковим для приватного акціонерного товариства впровадження положень Галузевої угоди на 2011-2013 роки щодо встановлення 20%-ї надбавки годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи у вечірній час за багатозмінного режиму?

Відповідь. За статтею 97 КЗпП та ст. 15 Закону України «Про оплату праці» госпрозрахункові підприємства, в тому числі й приватні, самостійно в колективному договорі встановлюють умови та розміри оплати праці працівників з дотриманням державних норм і гарантій та положень генеральної, галузевої (регіональної) угод.
Такий вид виплат, як доплата за роботу у вечірній час, КЗпП та іншими законодавчими актами не передбачений.
Ця доплата встановлюється на підприємствах, які перебувають у сфері дії генеральної, відповідної галузевої (регіональної) угоди.
Правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів й угод визначає Закон України «Про колективні договори і угоди» (далі - Закон), відповідно до ч. 1 ст. 9 якого положення галузевої угоди діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду.
Сторонами угоди на галузевому рівні є власники, об'єднання власників або уповноважені ними органи і профспілки чи об'єднання профспілок або інших представницьких організацій трудящих, які мають відповідні повноваження, достатні для ведення переговорів, укладення угоди та реалізації її норм на більшості підприємств, що входять у сферу їхньої дії (ст. 3 Закону).
Якщо підприємство було представлене уповноваженими представниками зі сторони власника і сторони профспілки (об'єднання профспілок) під час укладення галузевої угоди, то в колективному договорі має бути обов'язково дотримано її норм та положень.
В іншому разі обов'язковими будуть норми, соціальні гарантії, пільги, компенсації, встановлені законодавчими та нормативно-правовими актами на державному рівні, зокрема щодо розмірів мінімальної заробітної плати та забезпечення диференціації заробітної плати залежно від складності виконуваної роботи та кваліфікації працівникіВ (ст. 6 Закону України «Про оплату праці»).
Водночас законодавство не забороняє використовувати в колективному договорі норми певної галузевої угоди.

начальник відділу Деnартаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Неля СИНЬКО

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость