Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Проект Закона о внутренней торговле

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: Чихуа, vins

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.

UNREAD_POST cherta81 » 14 ноя 2011, 11:52

Подан проект ЗУ "О внутренней торговле". Интересное:
3. Провадити торговельну діяльність у магазинах площею понад 200 кв. метрів можуть лише суб’єкти господарювання, які застосовують загальну систему оподаткування.
2. Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, подають звіти про результати торговельної або виробничо-торговельної діяльності органам державної статистики за результатами року.
cherta81
 
Сообщений: 8
Зарегистрирован: 27 авг 2011, 21:10
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 3 раз.

UNREAD_POST vins » 14 ноя 2011, 11:59

Да, спасибо!
Тут его обсуждали в феврале. http://buhforum.com/viewtopic.php?p=5562#p5562 Можно продолжить здесь.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2907 раз.

UNREAD_POST vins » 16 ноя 2011, 11:20

Шум по поводу этого закона подняли еще и в связи требованием о наличии офиса для тех, кто занимается дистанционной торговлей.
Закон об офисах для Интернет-магазинов попал в парламент


Спорный законопроект, которым ужесточаются требования к онлайн-торговле, зарегистрирован в Верховной Раде

Проект Закона N9443 о внутренней торговле был внесен Кабинетом Министров Украины. Профильным назаначен комитет по вопросам промышленной и регуляторной политики и предпринимательства.

Автором проекта выступил Кабмин в лице премьер-министра Николая Азарова.

Напомним, проект о внутренней торговле обсуждался уже больше года.

По его нормам Интернет-торговля определяется как дистанционная, а для субъектов, занимающихся дистанционной торговлей, прописано требование иметь офисное помещение. В офисе должны храниться документы, связанные с хозяйственной деятельностью (в частности, с куплей-продажей товаров).

Рынок реагирует на этот проект неоднозначно: высказываются как опасения, что в руки властям попадет инструмент давления на Интернет-бизнес, так и надежды, что если проект будет принят, онлайн-торговля освободится от "сайтов-однодневок", портящих доверие пользователей к Интернету как к каналу продаж.


Правда, встречал сообщения, авторы которых считают, что "Кабмин уже принял закон, обязывающий иметь офисы всех интернет-торговцев". :)
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2907 раз.

UNREAD_POST vins » 16 ноя 2011, 11:28

Новость по этому же законопроекту
Урядовий законопроект "Про внутрішню торгівлю" N9443 в п'ятницю був зареєстрований у Верховній Раді. Цим документом, зокрема, пропонується на рівні закону встановити терміни розрахунків магазинів з постачальниками соціальних продуктів (хліб, молоко, масло, крупи, м'ясо та ін.). Для продукції з терміном придатності до 10 днів - протягом десяти робочих днів з дня отримання товару, від 10 до 30 - не пізніше 30, понад 30 - не більше 45. Документ також пропонує дозволити продаж тютюнової та алкогольної продукції тільки в спеціалізованих магазинах або у відділах та секціях магазинів, обладнаних місцем розрахунку. Правда, ця норма не стосується населених пунктів, де проживає менше 5 тис. осіб, а торгова площа магазина при цьому не перевищує 100 кв. м.

На підготовку законопроекту, що регулює ринок роздрібної торгівлі, пішло більше 10 років. Але далі громадського обговорення документ досі не просунувся. "У тому вигляді, в якому проект закону існував, наприклад, чотири роки тому, допускати його до розгляду в парламент не можна було. Прописані в законопроекті норми розходилися з реаліями ринку", - говорить генеральний директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко. Наприклад, пропонувалося ввести квоти на продаж тютюнової продукції, а до недавнього часу - заборонити торговельне співробітництво (реклама в місцях продажу, доплата за краще розміщення товару тощо) між виробниками і рітейлерами.

Окремі положення закону будуть корисні для ринку, відзначають його учасники. "Приміром, у Європі вже давно діє норма, яка передбачає продаж алкоголю в окремій зоні на території магазину", - відзначає генеральний директор мережі гіпермаркетів "Край" Віталій Коба. Однак, за його словами, держава не повинна втручатися в договірні відносини між рітейлерами та виробниками. "Зокрема, це стосується термінів оплати товару. Хоча ми і вкладаємося у терміни, зазначені в документі, але це стосується тільки нас і постачальника, а не держави", - говорить Коба. Топ-менеджер однієї з міжнародних мереж на правах анонімності наводить приклад Польщі, де вводилося жорстке держрегулювання ринку роздрібної торгівлі. "Там ввели обмеження на відкриття в межах міста магазинів великого формату, щоб захистити дрібні крамнички. Тоді такі мережі, як Auchan, почали відкривати магазини меншого формату, що тільки погіршило становище невеликих гравців", - відзначає він.

Частина норм законопроекту і зовсім викликає здивування учасників ринку. "Кошти від штрафів за порушення сторонами договору постачання, згідно з законопроектом, чомусь отримує комітет з захисту прав споживачів", - відзначає Кишко. Він звертає увагу і на норму, згідно з якою, якщо роздрібна мережа прострочить розрахунки за товар, постачальник може розірвати договір не лише про постачання, але і про торгову співпрацю. В цьому випадку сплачені за другим договором гроші рітейлер повертає постачальнику в повному обсязі. "Це неприпустима норма, оскільки договори між сторонами можуть бути підписані і на рік, і на два. Уявляєте, якщо наприкінці року постачальник розірве договір і зажадає повернути гроші, спрямовані на просування його товару в мережі?" - зазначає Кишко. "Але раз документ вже зареєстрований, рано чи пізно його приймуть. Тому ми будемо намагатися пом'якшити його наслідки для ринку, після того як він пройде перше читання, до цього будь-які правки в нього вже не внесеш", - зазначає він.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2907 раз.

UNREAD_POST Печкин » 25 янв 2013, 14:33

Очередной текст: здесь
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST vikakool » 25 янв 2013, 15:42

Похоже, его все-таки немножко улучшили. С оптовой торговлей теперь все боль-мень:

Оптова торгівля — продаж товарів для подальшого їх перепродажу або для використання у виробництві, або для забезпечення діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

И магазины - не только в отдельных помещениях:

До стаціонарних пунктів продажу товарів належать: оптова база, склад-магазин, інші приміщення, що використовуються для здійснення оптової торгівлі;
магазин, інша торговельна точка, що розташовані в окремому приміщенні, будівлі або їх частині, і мають торговельний зал для
покупців або використовують для торгівлі його частину;

И интернет-магазины должны иметь только офисы, а не склады:

Суб’єкт господарювання, який здійснює дистанційну торгівлю, повинен мати на підставі права користування чи права власності офісне приміщення, в якому він зберігає документи, пов’язані з господарською діяльністю (в тому числі з купівлі-продажу товарів).
vikakool
 
Сообщений: 4228
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 929 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST vikakool » 25 янв 2013, 15:54

Вот это только не очень поняла - к каким случаям сие относится:

Стаття 10. Особливості торгівлі через мережу торгових агентів
1. Торгівля через мережу торгових агентів — форма продажу товарів, яка передбачає передачу товару для продажу відповідно до договору, укладеного між суб’єктом господарювання, який здійснює торгівлю через мережу торгових агентів, та торговим агентом без переходу до останнього права власності на товар.
2. Суб’єкт господарювання, який здійснює торгівлю через мережу торгових агентів, повинен мати приміщення для приймання, зберігання та підготовки для продажу товарів (офісні та складські приміщення) та реалізовувати товари через торгових агентів у місці знаходження покупця.
3. Відповідальність за якість та безпеку реалізованих товарів несе суб’єкт господарювання, який здійснює торгівлю через мережу торгових агентів.
4. Торговим агентом може бути фізична особа (у тому числі фізична особа - підприємець), яка діє відповідно до договору.
5. Торговий агент під час продажу товарів зобов’язаний передати покупцеві відповідні документи згідно з вимогами законодавства


Остальное вроде по-старому - осталось тщательное регулирование договорных отношений между поставщиком и продавцом продов.товаров, а также новый орган-контролер и немалые штрафы. Есть и требование продавать алкоголь отдельно от других товаров. Также остался запрет ЧП-никам быть на ЕН, если они торгуют в магазине площадью более 200кв.м.

Каких-то новых подводных камней не обнаружила.
vikakool
 
Сообщений: 4228
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 929 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST Печкин » 04 фев 2013, 17:51

Очередной проект закона о внутренней торговле (21.01.2012).
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Печкин » 21 июн 2013, 09:10

живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
налоговик
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НОВОСТИ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya