ГНАУ о налоговых консультациях из Налогового кодекса

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: vins, Чихуа

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.
Аватара пользователя
konsult
Сообщения: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 13:51
Контактная информация:

ГНАУ о налоговых консультациях из Налогового кодекса

Непрочитанное сообщение konsult »

Податкові консультації : переваги для платників

Ухвалення Податкового кодексу України принесло зміни у всі сфери професійної діяльності державної податкової служби. Не оминули ці зміни і проведення індивідуальної роз’яснювальної роботи з платниками податків.

Глава 3 Податкового кодексу присвячена податковим консультаціям, які в найближчому майбутньому замінять податкові роз’яснення. Податковий кодекс визначає податкову консультацію як допомогу контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (ст. 14.1.172).

Податкова консультація буде надаватися платникові на його вибір в усній чи письмовій формі. Згідно зі ст. 52.2. Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. Платник податків не може бути притягнутим до відповідальності, якщо він діяв в рамках наданої йому консультації (ст. 53.1). Крім того, згідно зі ст. 53.3. платник податків може оскаржити до суду як правовий акт індивідуальної дії податкову консультацію контролюючого органу, викладену в письмовій формі, яка, на думку такого платника податків, суперечить нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Слід також відмітити, що податківці змінили саму філософію консультацій, які повинні стати вказівками щодо практичного застосування норм податкового законодавства. Тож переваги введення такої форми спілкування податкової з платниками для останніх очевидні.

Позаимствовано с сайта ГНАУ http://sta.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=304219&cat_id=45661

Аватара пользователя
Ol_ua
Сообщения: 585
Зарегистрирован: 04 дек 2010, 21:20
Контактная информация:

Re: ГНАУ о налоговых консультациях из Налогового кодекса

Непрочитанное сообщение Ol_ua »

А они случайно не уточнили:
1. Есть ли иерархия у налоговых консультаций? Т.е. можно ли говорить, что консультация вышестоящего органа имеет приоритет перед консультацией нижестоящего органа? и если у налогоплательщика на руках две консультации (хорошая от нижестоящего и плохая от вышестоящего), сможет ли он в отношении хорошей консультации применить правило:
Не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої у письмовій формі, зокрема на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація була змінена або скасована.


2. Какой смысл теперь в обжаловании налоговых консультаций? Если даже налогоплательщику дали негативную консультацию, его же не привлекут к ответственности за неследование консультации. Он может руководствоваться нормативно-правовыми актами.

simon
Сообщения: 29
Зарегистрирован: 22 ноя 2010, 10:22
Контактная информация:

Re: ГНАУ о налоговых консультациях из Налогового кодекса

Непрочитанное сообщение simon »

1. Про иерархию ничего в Кодексе на сказано.
Т.е. можно ли говорить, что консультация вышестоящего органа имеет приоритет перед консультацией нижестоящего органа?

Можно на это дело через "конфликт интересов" посмотреть:

4.1.4. презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу;

56.21. У разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.


Т.е. если есть разные консультации, значит есть факт "множинной" трактовки, значит поступаем так, как нам больше нравится.

2.
Какой смысл теперь в обжаловании налоговых консультаций?

Возможно проще оспорить консультацию, чем штрафное решение налогового органа. Если уже на первых парах суд нас отфутболит, получится что он нас уберег от штрафов.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость