Вслед за пенсионным повышается брачный возраст

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: Чихуа, vins

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.
Аватара пользователя
Печкин
Сообщения: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 12:03
Контактная информация:

Вслед за пенсионным повышается брачный возраст

Непрочитанное сообщение Печкин »

Не то чтобы новость для использования в работе, но в порядке пятничной информации :)
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку"
(Інформаційне управління)

Документ прийнято з новою назвою.

Законом, зокрема, встановлюється шлюбний вік для чоловіків та жінок у вісімнадцять років.

Відповідний законопроект (із назвою "Про внесення змін до Сімейного кодексу (щодо підвищення рівня мінімального шлюбного віку)") зареєстровано за № 8588.
Комментарий от автора законопроекта
Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко позитивно оцінює прийняття парламентом Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України», яким підвищується рівень мінімального шлюбного віку в Україні (автори М.Томенко, В.Корж, Є.Суслов та О.Бондаренко, реєстр.№8588).
М.Томенко наголосив, що таким чином Україна приводить у відповідність до міжнародних стандартів сімейне законодавство. Один з авторів закону нагадав, що у 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, взявши таким чином на себе зобов‘язання впроваджувати на національному рівні забезпечення та захист дитини. Він також нагадав, що відповідно до ст. 2 Конвенції ООН «Про права дитини» дитиною є кожна особа, яка не досягла 18-річного віку. А ранні шлюби не відповідають ще одній Конвенції «Про згоду на вступ у шлюб, мінімальний шлюбний вік і реєстрацію шлюбів», де зазначено, що шлюб мають брати соціально зрілі особи.
Микола Томенко пояснив, що з точки зору готовності до сімейного життя за критеріям фізичної, моральної та соціальної зрілості і жінки, і чоловіки повинні мати рівні права на вступ до шлюбу, тому законом встановлюється однаковий шлюбний вік для чоловіків і жінок на рівні 18 років (у даний час законодавством України шлюбний вік встановлено: для чоловіків - 18 років, для жінок - 17 років).
Микола Томенко додав, що такий стан речей характеризує і сусідні країни. Зокрема, подібний принцип діє у Польщі, Болгарії, Росії, Білорусі, Швейцарії, Швеції та багатьох інших країнах.
Законом також визначається виключний мінімальний шлюбний вік в Україні на рівні 16 років і лише у виняткових випадках. Як відомо, наразі діє норма чинного законодавства щодо встановлення виключного мінімального шлюбного віку на рівні 14 років.
Підсумовуючи, один з ініціаторів закону Микола Томенко зазначив, що його основною метою є запровадження більш цивілізованого і відповідального ставлення підростаючого покоління до шлюбно-родинних відносин, яке є традиційним для українського суспільства.
живу на Бухфоруме

Аватара пользователя
Мыша
Сообщения: 944
Зарегистрирован: 07 июн 2011, 10:40
Контактная информация:

Вслед за пенсионным повышается брачный возраст

Непрочитанное сообщение Мыша »

Таки повысили

Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років (раньше - мужчины 18, женщины 17)
За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років (раньше было 14), за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.


Того и гляди возраст достижения полной дееспособности перенесут с 18 на 21.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 13 гостей