Новые профтребования к главбухам профучастников рынка ЦБ

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: vins, Чихуа

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.
Vetal'
Сообщения: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 10:57
Контактная информация:

Новые профтребования к главбухам профучастников рынка ЦБ

Непрочитанное сообщение Vetal' »

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 25.04.2013 № 769

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 травня 2013 р. за № 793/23325

1. Затвердити Професійні вимоги до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів, що додаються.

2. Керівникам професійних учасників фондового ринку у термін до 01 січня 2014 року привести посадові інструкції головних бухгалтерів у відповідність до зазначених Професійних вимог.
3. З 01 січня 2014 року особа, що займає посаду головного бухгалтера, повинна відповідати вимогам, затвердженим цим рішенням.
4. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24 квітня 2007 року № 815 «Про затвердження Професійних вимог до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 16 травня 2007 року за № 510/13777 (зі змінами).
5. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2014 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.


ПРОФЕСІЙНІ ВИМОГИ до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів
Скрытый текст: показать
1. Професійні вимоги визначаються рівнем освіти, кваліфікації, досвіду, спеціалізації, достатнім для повного і якісного виконання робіт за посадою.

2. Ці Професійні вимоги поширюються на осіб, які займають посаду головного бухгалтера професійних учасників фондового ринку (крім банків).

У разі якщо в професійному учаснику фондового ринку відсутня посада головного бухгалтера, зазначені вимоги застосовуються до особи, яка виконує обов’язки з ведення бухгалтерського обліку в професійному учаснику фондового ринку.

3. Згідно з вимогами законодавства України, у тому числі цих Професійних вимог, професійний учасник фондового ринку розробляє та затверджує посадові інструкції для головних бухгалтерів, в яких визначає завдання, функції, права та обов'язки, відповідальність осіб, які обіймають зазначену посаду.

4. Головний бухгалтер професійного учасника фондового ринку повинен відповідати таким професійним вимогам:

мати повну вищу освіту (спеціаліст, магістр);

мати документ про підвищення кваліфікації шляхом підготовки за типовою програмою професійної підготовки бухгалтерів професійних учасників фондового ринку, затвердженою рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та атестації в порядку, визначеному Положенням про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку, затвердженим наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24 вересня 1996 року № 215, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08 жовтня 1996 року за № 584/1609 (зі змінами). У разі відсутності такого документа у тримісячний строк після прийняття на роботу на посаду головного бухгалтера пройти підвищення кваліфікації. Проходити дане підвищення кваліфікації не рідше одного разу на три роки;

не мати непогашеної або незнятої судимості за злочини проти власності, у сфері господарської та службової діяльності, а також не бути позбавленим права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю;

мати стаж трудової діяльності на посаді бухгалтера або головного бухгалтера не менше двох років в фінансовій установі або не менше п’яти років в будь-якій іншій установі.

Директор департаменту
аналізу, стратегії
та розвитку законодавства


М. Лібанов

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость