Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

ГНАУ -> ГНСУ -> Миндоходов -> ГНСУ ...

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: Чихуа, vins

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.

UNREAD_POST налоговик » 19 апр 2016, 17:16

Бла бла бла

Про перші рішення на посаді міністра, кадрові перестановки, ліберальні підходи в оподаткуванні, пропозиції для МВФ Олександр Данилюк розповів в бліц-інтерв'ю РБК-Україна.

РБК-Україна: Хто вам запропонував очолити Міністерство фінансів: Порошенко чи Гройсман?

Олександр Данилюк: Володимир Гройсман.

РБК-Україна: Які конкретні завдання ставить перед вами прем'єр-міністр?

Олександр Данилюк: Завдання не ставилися. Ми один одного знаємо досить добре, тому він розуміє, що мені завдання ставити не потрібно. Він розуміє, що я знаю, що потрібно робити. Мої пріоритети входить відновлення роботи з МВФ, реалізація коаліційної угоди. Та найважливішим для мене є реформування Міністерства фінансів, щоб воно стало інтелектуальним центром, драйвером реформ.

РБК-Україна: Чи будуть кадрові ротації в міністерстві або залишиться кадровий склад, який працював при Наталії Яресько. В першу чергу, маю на увазі заступників.

Олександр Данилюк: Кадровий склад зміниться. У мене принцип: потрібно привчати людей до того, що приходить політична команда і незалежно від відносин, реформує. Весь склад буде змінюватися чи ні, я ще вирішу окремо. Але я вважаю, що у міністра повинна бути можливість підбирати собі команду. Зрештою, це відповідальність міністра. Не обов'язково, що всі заступники підуть, але я залишаю за собою таку можливість.

РБК-Україна: Були прогнози, що заступник міністра Оксана Маркарова може залишитися у вашій команді.

Олександр Данилюк: Зараз я прізвища не обговорюю, я оцінюю те, що необхідно зробити і підбираю команду. Я буду подавати на звільнення всіх, а потім буду правильно формувати команду. Збалансовано. А Оксану Маркарову я знаю дуже добре і з дуже хорошої сторони.

РБК-Україна: Голова Державної фіскальної служби при вас - це Роман Насіров або голова податкового комітету Ніна Южаніна?

Олександр Данилюк: Давайте поки не будемо кадрові призначення обговорювати. Мені важливо, показати результат. Очікування від цього уряду дуже високі. Важливо зараз відбудувати систему адміністрування. Якщо це буде розділятися головою ГФС і він зможе ефективно реалізувати, то у мене як у міністра, які можуть бути претензії. Якщо ні, то постане питання про кадрові призначення.

РБК-Україна: Прочитала програму діяльності нового уряду, і в пріоритетах за вашим блоком - прийняття нового Податкового кодексу, введення мораторію на внесення змін до нього на 3-5 років. Навіщо розробляти новий кодекс, якщо є два вже готових варіанти - від податкового комітету і від Кабміну, але правда, Кабміну Арсенія Яценюка?

Олександр Данилюк: У нас є реформа, яка була прийнята минулого року.

РБК-Україна: Це можна назвати реформою?

Олександр Данилюк: Якщо говорити про продовження податкової реформи, то я це підтримую. Я підтримую ліберальні погляди, це моя основа. Але ці погляди потрібно балансувати з нашою реальністю. Але я буду максимально відстоювати лібертаріанський підхід.

РБК-Україна: Якщо ви прихильник либертарианских поглядів, то яким чином будете налагоджувати роботу з МВФ? Тому що фонд був категорично проти зниження ставок в проекті меморандуму уряд брав зобов'язання не переглядати ставки.

Олександр Данилюк: Це все питання переговорів. Я вважаю, що найближчим часом ми не можемо говорити про радикальну зміну системи. Нам необхідно спочатку показати, що ми зможемо налагодити правильне адміністрування, а тут дуже багато чого потрібно робити. І, я думаю, якщо ми покажемо успіх, а я впевнений, що покажемо і це моя принципова позиція, тоді можемо говорити про зміни. При правильному адмініструванні ми можемо досить багато додаткового ресурсу вивільнити.

РБК-Україна: Що для вас правильне адміністрування? Якщо говорити конкретніше, що і де будете спрощувати?

Олександр Данилюк: По-перше, завдання номер один – легалізація доходів.

РБК-Україна: "Нульова" декларація та непрямі методи оцінки доходів і витрат?

Олександр Данилюк: Є кілька моментів. Важливо об'єднати бази податкової служби та митниці. Можете самі уявити який ресурс звільняється тільки за рахунок цього. І зіставляти бази з системами, які діють на заході.

РБК-Україна: Обмін інформацією ви маєте на увазі?

Олександр Данилюк: Так, щоб не було лазівок і тіні, де можуть ховатися досить чималі кошти. Це наш ресурс, який, на жаль, йде не в бюджет. Потім, мені здається, необхідно попрацювати над легалізацією зарплат. Була проведена важлива складова реформи (зниження ставки ЄСВ, - ред.) і вона вже дає результати. Але мені здається, що ми ще недостатньо використовували цей інструмент. Багато хто не розуміють, які можуть бути наслідки, якщо не легалізувати зарплати.

РБК-Україна: тобто, умовно кажучи, влада бізнесу дала можливість легалізуватися і знизила ставку ЄСВ, але не весь бізнес захотів перейти на "білі" зарплати?

Олександр Данилюк: Цілком вірно. Тобто в цій частині теж потрібно попрацювати. Мені здається, що потрібно максимізувати ККД від тих дій, які вже були зроблені. Після цього можемо розмовляти з МВФ, показуючи їм, що ми максимально можемо вичавити з того, що вже зроблено. І я не розумію, чому вони можуть бути проти. Але я проти того, щоб приходити, ставити ультиматуми. Це неправильний підхід і не справедливо по відношенню до моєї попередниці.

РБК-Україна: "Нульових" декларацій і непрямих методів варто чекати вже з 1 січня 2017 року?

Олександр Данилюк: "Нульову" декларацію я не хочу зараз коментувати. Ще немає позиції у мене.

РБК-Україна: Повертаючись до ГФС, ви прихильник того, щоб митниця залишалася в структурі або це повинна бути окрема служба?

Олександр Данилюк: Я прихильник об'єднання. Якщо це єдина організаційна структура з єдиними завданнями, то так простіше буде реалізовувати зміни.

РБК-Україна: Чи буде при вас реалізовуватися ідея щодо фінансування доріг за рахунок частини митних надходжень. Роман Насіров пропонував ще й частину ПДВ направляти на ці цілі, так як з цього податку суттєве перевиконання.

Олександр Данилюк: Логіка така: митні збори не зовсім локальні. Немає заслуги якійсь одній області, а може вона просто ближче до порту або кордоні. Треба якось інакше підходити до цього. Якщо є центральний збір, то він централізовано і повинен збиратися, а розподіл має бути не з таких принципів: хто більше зібрав, той більше й отримає. Але таке рішення прийнято, і я подивлюся, як це працює. Я чув, що експерименти ефективні і десь дороги вже почали ремонтувати. Але я хочу сам проаналізувати ефективність цього проекту, в тому числі і з аутсорсингу митниць. Напевно, неправильно перекреслювати все. Але ми повинні перевірити. Якщо буде ефективно, то будемо використовувати. Нас, Слава Богу, в рамки не затискають, можемо трохи і поекспериментувати. Те ж саме і по Одеській митниці. Там проводився експеримент. Я дуже не хочу політизувати процес, я хочу об'єктивно оцінити, що спрацювало, що ні. І зробити з цього певні висновки.

РБК-Україна: У бюджеті зараз з'явилися фіскальні ризики - близько 40 млрд гривень. Очікується недобір по ренті, за рахунок того, що при формуванні була закладена висока ціна на нафту, по ПДВ з аграріїв, тому що в кінці року вони отримали передоплати за продукцію, щоб залишити ПДВ повністю у своєму розпорядженні. І ця ситуація без обліку переплат, коригування курсу та макроекономічних показників. Як виправляти ситуацію?

Олександр Данилюк: Дайте мені час, щоб розібратися.

РБК-Україна: Ви плануєте секвеструвати бюджет, так як, наприклад, МВФ погіршив прогноз зростання економіки до 1,5%. У бюджет закладено зростання ВВП на 2%.

Олександр Данилюк: Я думаю, що треба буде подивитись результати за півріччя, тому що подекуди йде перевиконання, за іншими напрямами - проблеми. Тому вже за підсумками півріччя можна приймати рішення.

РБК-Україна: Чи буде вами продовжена політика верифікації соцвиплат?

Олександр Данилюк: Верифікація, мені здається, це правильний підхід. Ті, хто не має права отримувати соцвиплати, не мають їх отримувати.

РБК-Україна: За деофшоризації українського бізнесу вже продумана стратегія? У Верховній раді фракції "Батьківщина" і "Опозиційний блок" вже зареєстрували свої законопроекти. І Юлія Тимошенко каже, що їх пропозиції попередньо схвалив податковий комітет Южаниной.

Олександр Данилюк: Я ще про це не знаю, але тепер це в моїй відповідальності і я буду з цим розбиратися.

РБК-Україна: ЗМІ написали про те, що ви є власником двох компаній в Лондоні. Після того, як це стало публічно, з'явилася інформація про те, що ви почали вносити зміни в діяльність компаній.

Олександр Данилюк: Я зв'язався зі своїми партнерами, які там працюють, і фактично отримав від них letter resignation (лист про відставку) та підтвердження, що вони займалися цим питанням з 2015 року. Це зайняло певний час. Тому вчора (13 квітня, ред.) були подані зміни (у реєстрах компаній з'явилася інформація, що Данилюк був звільнений з посади директора Rurik Real Estate Investment Limited в травні 2015 року, - ред.) .Фактично з 2010 року я не займаюся підприємницькою діяльність. Я з бізнесу, для мене політика - тимчасова. Я думав, місяць-два, прийду, запущу і все. Але якось все затяглося. Всі ці компанії - моє минуле, абсолютно прозорий бізнес в Лондоні.
налоговик

Благодарил (а): 802 раз.

UNREAD_POST bur » 19 апр 2016, 17:27

Слишком длинно. Интервью в кратком изложении. Почти ничем от полной версии не отличается.
РБК-Україна: Які конкретні завдання ставить перед вами прем'єр-міністр?
Олександр Данилюк: Завдання не ставилися …. я знаю, що потрібно робити.

Олександр Данилюк: Кадровий склад зміниться. …. Весь склад буде змінюватися чи ні, я ще вирішу окремо.

РБК-Україна: "Нульових" декларацій і непрямих методів варто чекати вже з 1 січня 2017 року?

Олександр Данилюк: "Нульову" декларацію я не хочу зараз коментувати. Ще немає позиції у мене.

РБК-Україна: У бюджеті зараз з'явилися фіскальні ризики - …….. Як виправляти ситуацію?

Олександр Данилюк: Дайте мені час, щоб розібратися.

РБК-Україна: За деофшоризації українського бізнесу вже продумана стратегія? ….

Олександр Данилюк: Я ще про це не знаю, але тепер це в моїй відповідальності і я буду з цим розбиратися.

За это сообщение автора bur поблагодарил:
lutishka
bur

Благодарил (а): 116 раз.

UNREAD_POST налоговик » 21 апр 2016, 18:24

bur писал(а):Судя по этой новости, будет вторым главным борцом за деофшоризацию и образцом налоговой честности.

Уже сам себя с Каймановых островов деофшорезирует :)

Данилюк

Після виявлення помилок із заповненням своєї декларації, я вирішив залучити юристів для перевірки компаній групи, в якій я працював під час проживання в Англії.
За результатами цього дослідження, я вношу зміни до своєї декларації, та хочу принести свої вибачення суспільству – всі ці дані мали бути коректно задекларовані мною “з першої спроби”.
Я не займався бізнесом з моменту переїзду в Україну в 2010 році, а відтак не мав і не маю конфлікту інтересів під час перебування на держслужбі. Але, згідно з отриманою інформацією, я ще й досі залишився формально директором у трьох компаніях - дві компанії в Кіпрі та одна в Кайманових островах.

Кстати эта "помилка", это как минимум, коррупционное правонарушение

АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПОВ'ЯЗАНІ З КОРУПЦІЄЮ
....

Стаття 172-4. Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності

Порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю -

тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності чи винагороди від роботи за сумісництвом.

Ну с кем не бывает. Никто же не обещал исполнять законы. Обещали законы реформировать.
налоговик

UNREAD_POST Al Shurshun » 21 апр 2016, 19:19

Изображение
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета
Al Shurshun

Благодарил (а): 595 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 21 апр 2016, 19:46

12 лет пустых обещаний: кто из украинских политиков обещал ликвидировать налоговую милицию?

П.С. до недавньої заяви нового голови Мінфіну про ліквідацію податкової міліції
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Marlboro

Благодарил (а): 321 раз.

UNREAD_POST lutishka » 28 апр 2016, 10:31

Заместитель министра финансов Украины Елена Макеева написала заявление об увольнении.
Об этом чиновник написала на своей странице в Facebook. http://finance.obozrevatel.com/analytic ... stavku.htm

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
налоговик
lutishka

Благодарил (а): 910 раз.

UNREAD_POST lutishka » 29 апр 2016, 11:45

Данилюк назвал членов своей команды
Пятница, 29 апреля 2016, 11:20
Министр финансов Александр Данилюк назвал фамилии своих будущих заместителей.

"Подаю в аппарат Кабмина кандидатуры моих замов. Это Яна Бугримова, Юрий Буца, Светлана Воробей, Оксана Маркарова, Евгений Капинус и Сергей Марченко", - написал он на своей странице в Facebook.

"Эти люди имеют хорошую репутацию в экономической среде, надеюсь, уже сегодня мы начнем работать на полную", - отметил он.

На сегодня у министра финансов четыре заместителя. Из прежней команды в ведомстве останется только Маркарова.

Ранее Данилюк заявлял, что планирует сформировать собственную команду в Минфине.

Накануне в отставку подала замминистра финансов Елена Макеева. Несколькими днями ранее стало известно об уходе из Минфина еще одного зама - Андрея Шевалева.

Бугримова и Марченко работали под руководством Данилюка в Координационном центре по внедрению экономических реформ при президенте Украины.

Буца является членом Нацкомиссии по ценным бумагам и фондовому рынку, Капинус – руководителем Главной службы социально-экономического развития секретариата президента Украины.

Воробей работала в Минфине на различных должностях. http://economy.apostrophe.com.ua/news/f ... ndyi/57399
lutishka

Благодарил (а): 910 раз.

UNREAD_POST hela » 18 май 2016, 16:50

Комитет Верховной Рады Украины по вопросам налоговой и таможенной политики не смог проголосовать за рекомендацию Кабинету министров уволить главу Государственной фискальной службы Романа Насирова, передает корреспондент РБК-Украина.
Отметим, что нардепы инициировали признание работы Насирова и первого заместителя главы ГФС, главы налоговой милиции Сергея Билана неудовлетворительной.
https://www.rbc.ua/rus/news/deputaty-sm ... 77863.html

Не знаю, кто там у них был против, если Южанина вроде как была за. Видимо, как водится кворум не собрали

За это сообщение автора hela поблагодарил:
налоговик
hela

Благодарил (а): 156 раз.

UNREAD_POST bur » 19 май 2016, 09:02

Не без удовольствия об этом реформатор нам сообщил лично

Изображение
bur

UNREAD_POST налоговик » 19 май 2016, 09:11

hela писал(а):Не знаю, кто там у них был против, если Южанина вроде как была за. Видимо, как водится кворум не собрали

hela
Список тех кто за Насырова (информация не из официального источника)

Антонищак Андрій Федорович Член Комітету
Бабій Юрій Юрійович Член Комітету
Балога Павло Іванович Член Комітету
Вознюк Юрій Володимирович Заступник голови Комітету
Герега Олександр Володимирович Член Комітету
Головко Михайло Йосифович Член Комітету
Горват Роберт Іванович Член Комітету
Гудзенко Віталій Іванович Член Комітету
Долженков Олександр Валерійович Член Комітету
Євлахов Анатолій Сергійович Член Комітету
Заставний Роман Йосипович Член Комітету
Іщенко Валерій Олександрович Член Комітету
Кірш Олександр Вікторович Член Комітету
Кісельов Андрій Миколайович Член Комітету
Козак Тарас Романович Член Комітету
Кришин Олег Юрійович Секретар Комітету
Курячий Максим Павлович Член Комітету
Лаврик Микола Іванович Член Комітету
Ляшко Олег Валерійович Член Комітету
Мураєв Євгеній Володимирович Член Комітету
Ничипоренко Валентин Миколайович Член Комітету
Порошенко Олексій Петрович Член Комітету
Продан Оксана Петрівна Член Комітету
Святаш Дмитро Володимирович Член Комітету
Сидорчук Вадим Васильович Член Комітету
Фролов Микола Олександрович Заступник голови Комітету
Хомутиннік Віталій Юрійович Член Комітету
Юрик Тарас Зіновійович

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
hela
налоговик

UNREAD_POST налоговик » 19 май 2016, 09:57

Список тех кто против Насырова (поддержали рекомендацию уволить)

Южаніна
Журжій
Острікова
Кобцев
налоговик

UNREAD_POST hela » 19 май 2016, 16:04

Из фейсбука Кирша

По ситуации с сегодняшним голосованием за отставку Насирова. К сожалению, наш Комитет в данном случае мог только проголосовать за увольнение нынешнего главы, а не подобрать достойную альтернативу. Уже все порешали без нас: в случае увольнения Насирова службу возглавила бы глава Киевской налоговой Людмила Демченко. После такой замены ситуация ухудшилась бы даже по сравнению с нынешней.
Я выступаю за то, чтобы мы определили достойную кандидатуру на эту должность, после чего уволили Насирова и сразу назначили нормального главу, к которому будет доверие.

Как-то впечатление, что Кирш - эксклюзивный обладатель этой информации. Нигде в открытых источниках вроде не просачивалась.

bur
hela

UNREAD_POST bur » 19 май 2016, 16:16

Та же история была и про спецсчета.

Бегал рассказывал, что он против, потом проголосовал "за".

Спрашивают - почему?
Нууу. потомуууу.. о! если бы не проголосовали за спецсчета - было бы еще намного хуже.
bur

UNREAD_POST pruda » 19 май 2016, 18:28

Не смейте критиковать.

Человек в вышиванке.

Скрытый текст: показать
Изображение
pruda

Благодарил (а): 7 раз.

UNREAD_POST hela » 23 май 2016, 08:31

Интервью министра финансов
http://pl.com.ua/lyudi-hard-talk-live-m ... -danilyuk/

Что услышала я:
- Дальнейшее снижение ставок не имеет смысла, пока ДФС работает как сейчас. Бизнес интересует сейчас не снижение ставок, а приведение в чувство администрирования. Чем и займется Минфин
- К ДФС есть много обоснованных претензий, но нужно понимать и то, что пока перед ними ставят те задачи, которые ставят, хорошо работать она не может
- Реформу ДФС Данилюк видит как все они: снижение персонала втрое при сохранении ФОТ; глобальная автоматизация; работа с рисками, а не с отдельными налогоплательщиками. Важно не сколько взять, а взять со всех, а сейчас ДФС выжимает лишнее из тех, кто и так платит
- Имидж Насирова известен, но за имидж Данилюк его снимать не будет. Решение будет приниматься по ходу реформы ДФС; в процессе разработки реформы Данилюк видит понимание со стороны Насирова

налоговик
hela

Пред.След.