о магнетитовом железе замолвите слово ...

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: Чихуа, vins

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.
Аватара пользователя
Al Shurshun
Сообщения: 3208
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Контактная информация:

о магнетитовом железе замолвите слово ...

Непрочитанное сообщение Al Shurshun »

Уважаемые коллеги !
ГФС еще не видела как выглядит размер абсолютной горной ренты от добычи рудных полезных ископаемых, но уже появилось новое желание "ревизовать" нормы Налогового кодекса в части дифференциации этой самой горной ренты с ипользованием двух критериев.. :oops: .
24 июля под номером 4369а народными депутатами Глазуновым С.Н., Шпеновым Д.Ю. и, что совершенно неожиданно, Лабунской А.В. зарегистрирован проект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань діяльності гірничодобувних підприємств".
Проект имеет достаточно короткий текст:
Верховна Рада України постановляє:
І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 13-17, ст.112) такі зміни:
У підпункті 263.9.1 пункту 263.9 статті 263
а) рядок
чорних, кольорових та
легувальних металів
......................................................... 5

викласти в наступній редакції:

чорних, кольорових та
легувальних металів,
крім залізних руд для збагачення,
видобутих підземним шахтним способом,
із вмістом магнетитового заліза менше 35 відсотків
.............. 5
б) після рядка

чорних, кольорових та
легувальних металів,
крім залізних руд для збагачення,
видобутих підземним шахтним способом,
із вмістом магнетитового заліза менше 35 відсотків
.............. 5

включити рядок наступного змісту:

залізні руди для збагачення,
видобуті підземним шахтним способом,
із вмістом магнетитового заліза
менше 35 відсотків
.................................................... 0

II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
При этом проект сопровождается замечательной пояснительной запиской
Пояснювальна записка писал(а): 1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Основну економіки України становлять підприємства гірничодобувної та металургійної промисловості. Саме цей сектор економіки забезпечує сировинну базу нарощування потужностей підприємств супутніх галузей виробництва.
Проте у 2012-2014 роках гірничодобувним підприємства було збільшено суму плати за користування надрами. Вказані зміни негативно відбиваються на діяльності таких підприємств, особливо тих, що здійснюють видобування залізних руд.
При цьому значна частина гірничодобувних підприємств України здійснює видобування підземним шахтним способом залізних руд з низьким вмістом магнетитового заліза (менше 35%). Для забезпечення отримання кінцевого продукту такі руди піддаються енерго- і матеріаломісткій магнітній сепарації на збагачувальних та допоміжних цехах, які в більшості знаходяться на цих же підприємствах. У зв’язку з збільшенням плати за користування надрами дохідність таких підприємств різко впала.
У зв’язку з цим, витрати на плату за користування надрами підприємства змушені компенсувати шляхом скорочення витрат на заробітну плату, премії, а з часом і скорочення виробництва з масовим звільненням працівників, що створює негативні соціальні наслідки у відповідних регіонах.
Тому підприємства гірничодобувної промисловості потребуються на сьогодні сприяння з боку держави та встановлення умов, які б давали можливість продовжити свою діяльність та розвивати економіку України.
Зменшення витрат на плату за користування надрами може бути направлено на відновлення шахт, покращення рівня безпеки праці, нарощування виробничих потужностей.

2. Мета і завдання прийняття проекту Закону
Метою цього законопроекту є сприяння діяльності гірничодобувних підприємств, які, зокрема, здійснюють видобування підземним шахтним способом бідної залізної руди з низьким вмістом заліза.

3.Загальна характеристика та основні положення проекту Закону
Законопроектом встановлюється нульова ставка плати за користування надрами для видобування підземним шахтним способом залізної для збагачення з вмістом магнетитового заліза менше 35 відсотків.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Податковий кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування
Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України у 2014 році”, а його реалізація не потребуватиме збільшення видатків державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону
Прийняття проекту Закону та реалізація його положень сприятиме діяльності гірничодобувних підприємств, які здійснюють видобування залізних руд з низьким вмістом заліза, забезпечить платоспроможність таких підприємств, збереження значної кількості робочих місць, гарантуватиме стабільність соціально-економічної ситуації регіонів їх розміщення.
Как всегда Пояснительная записка содержит упоминание "Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України у 2014 році”, а його реалізація не потребуватиме збільшення видатків державного бюджету", но совершенно "забыто" об источнике компенсации
недополученных доходов бюджета ... :oops: При этом тезис о том, что "значна частина гірничодобувних підприємств України здійснює видобування підземним шахтним способом залізних руд з низьким вмістом магнетитового заліза (менше 35%)" может лишь свидетельствовать, что потери бюджета будут осязаемыми ... :(
Не вдаваясь в детали обоснованности подобной щедрости в безоплатной раздаче имущества недр хотелось бы понять, как собственно говоря ГФС будет администрировать эту самую щедрость ?
Объектом налогообложения платой является товарная продукция - т.е. железорудный концентрат и, в этой связи возникают логичные вопросы, как ГФС будет отличать:
..........концентрат, полученный из руд добытых "подземным" способом ?
..........концентрат, полученный из руд содержащих менее 35% магнетитового железа ?
..........долю концентрата, полученный из руд добытых "подземным" способом в случае подшихтования рудами добытых "открытым" способом ?
..........долю концентрата, полученный из руд содержащих менее 35% магнетитового железа в случае подшихтования рудами содержащих более 35% магнетитового железа ?
Перечень вопросов определяется как существующими технологическими схемами производство, так и тем, что среди элементов кондиций минерального сырья железных руд применение подобного показателя сталкивается с непрозразными методами определения, не говоря уже о методах контроля.
Любопытной в этой связи является величина 35%, в прошлой истории дифференциаций ставок платы на Украине фигурировала величина 20%... :oops:
С чего это вдруг поменялась величина ? Что-то ничего не слышно об существенном изменении в технологических методах обагащения руд ... :oops:

В чем же та собака порылась ... :oops если 5% дохода могут спасти целую экспортоориентируванную отрасль
С уважением :a_g_a:
Жизнь коротка, а глупость - безгранична
Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета

Аватара пользователя
Al Shurshun
Сообщения: 3208
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Контактная информация:

о магнетитовом железе замолвите слово ...

Непрочитанное сообщение Al Shurshun »

Уважаемые коллеги !


Кто бы мог подумать, что слово за бедное магнетитовое железо замолвит и даже усугубит именно КабМин в доработанном 30.07.2014 проекте 4309а
Видать болтовня о рентном доходе это всего лишь болтовня ... :oops: :lol: :shock:

С уважением :a_g_a:
Жизнь коротка, а глупость - безгранична
Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 12 гостей