РРО и интернет эквайринг

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: Чихуа, vins

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.
Барышня
Сообщения: 50
Зарегистрирован: 14 авг 2012, 22:56
Контактная информация:

РРО и интернет эквайринг

Непрочитанное сообщение Барышня »

При осуществлении расчетов за товары (услуги) субъекты хозяйствования обязаны применять РРО, в том числе в случае осуществления безналичных расчетов с использованием сети Интернет. При этом расчетные документы при продаже товаров (услуг) через сеть Интернет выдаются в случае их непосредственного предоставления потребителю. В то же время, если не определено место расчетов, проведенных на основании счета в безналичной форме с помощью платежных карт Visa и MasterCard при оказании информационно-консультационных услуг, получении компьютерных и других программ с помощью сети Интернет, РРО не используется.
Письмо ГФСУ от 30.03.2015 г. № 6556/6/99-99-22-07-03-15.

Уважаемые коллеги, хотелось бы обсудить с вами вышеизложенное письмо и его практическое применение
Практический пример :
На сайте интернет магазина (Предприятие) можно оплатить за услуги с помощью карт Visa и MasterCard, то есть у предприятия заключен с банком договор на приём платежей, банк осуществляет эквайринг, принимает платежи от покупателей и на протяжении 3-х дней перечисляет предприятию консолидировано (одной сумой) по реестру за день принятые платежи. Куда предприятию в этом случае устанавливать и опломбировать РРО ? Каким образом его стыковать с процессингом банка ?

Барышня
Сообщения: 50
Зарегистрирован: 14 авг 2012, 22:56
Контактная информация:

РРО и интернет эквайринг

Непрочитанное сообщение Барышня »

Державна фіскальна служба України розглянула лист газети "Бухгалтерія" від 25.02.2015 р. N 52/8в щодо порядку проведення розрахунків у системі електронної торгівлі і повідомляє. Закон України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія Закону поширюється на всіх суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Дія Закону розповсюджується відповідно до норм Закону.
Відповідно до ст. 2 Закону розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).
Коментар:
Ключове слово «за місцем реалізації», в законодавстві не існує терміну «місце реалізації» , з практичної точки зору місце реалізації товару-місце фактичного надання товару/послуги. У випадку дистанційного надання послуг (ІТ – послуги, контент, інформаційні, рекламні , тощо), місцем реалізації можливо визначати за місцезнаходженням серверу, платформи, а також за місцезнаходженням постачальника даних послуг. Тобто, розрахунковою операцією вважається лише та операція де приймання грошових коштів відбувається в місці реалізації товарів/послуг.


Розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО.
Звертаємо вашу увагу, що визначення розрахункового документу досить об’ємне, включає в себе різноманітні документи встановленої форми і змісту (наприклад товарний чек) та не обмежується виключно фіскальними чеками. Фіскальний чек друкується у випадку застосування РРО, передбаченими Законом.

Згідно з п. 2 ст. 3 Закону суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Даний пункт зобов’язує видавати розрахунковий документ, та застосовувати РРО, якщо суб’єкт здійснює розрахункову операцію, в тому числі у випадку якщо замовлення або оплата здійснювалась з використанням мережі Інтернет. Виходячи з визначення «розрахункова операція» застосовувати РРО є обов’язковим у випадку оплати з використанням мережі Інтернет за місцем реалізації товарів/послуг.
Пунктом 4 розділу I Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05.11.2014 р. N 705 (далі - Положення), визначено, що система електронної торгівлі (комерції) - сукупність правил, процедур і програмно-технічних засобів, використання яких дає змогу користувачу здійснити віддалений доступ до прейскурантів торговців, подати замовлення на поставку та оплату замовлених товарів (послуг).
Довідково: п.13 ст. 9 у діючий редакції Закону виключено
Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:
13) при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).
При продажу товарів у системах електронної торгівлі у випадках передбачених Законом застосовується РРО.


Розділом VII Положення установлені загальні правила документообігу за операціями з використанням електронних платіжних засобів. Документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів та інші документи, що застосовуються в платіжних системах для платіжних операцій з використанням електронних платіжних засобів, можуть бути в паперовій та/або електронній формі. Вимоги до засобів формування документів за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів і їх оброблення визначаються платіжною системою з урахуванням вимог, установлених нормативно-правовими актами Національного банку.
Під час здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів у системах електронної комерції та інших системах дистанційного обслуговування дозволяється формування в електронній формі документа за операцією з використанням електронного платіжного засобу за умови доставки його користувачу. Документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів мають статус первинного документа та можуть бути використані під час урегулювання спірних питань.
Наведені норми визначає порядок, способи та засоби формування документів із застосуванням електронних платіжних засобів, а не правила застосування РРО.

Враховуючи викладене, при здійсненні розрахунків за товари (послуги) суб'єкти господарювання зобов'язані відповідно до Закону застосовувати РРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків із використанням мережі Інтернет.
Ключове слово «відповідно до Закону», тобто у випадках передбачених законом.
При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу.
Нагадуємо, що розрахунковий документ-це загальне визначення. Видача розрахункового документу не прирівнюється до обов’язкового застосування РРО .
Водночас, якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard при наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп'ютерних та інших програм за допомогою мережі Інтернет, РРО не використовується.

Водночас, відповідно до п)12 ст. 9 Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:

12) якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Враховуючи вищенаведене, можливо зробити висновок, що РРО не застосовується, якщо розрахунок за поставлені товари/надані послуги здійснюється у безготівковій формі, у тому числі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard, не за місцем реалізації товару/послуги, на підставі того, що дана операція не є розрахунковою у визначенні Закону, та на підставі п.12 ст. 9 Закону.
Наприклад при оплаті за товар на сайті торговця за допомогою сервісу, що надає змогу сплатити за товар платіжною карткою (безготівковий розрахунок) з наступною доставкою товару покупцю (отримання оплати в безготівковій формі, не за місцем реалізації товару) немає підстав застосовувати РРО.

lidia48
Сообщения: 37
Зарегистрирован: 07 сен 2011, 12:07
Контактная информация:

РРО и интернет эквайринг

Непрочитанное сообщение lidia48 »

Добрый день! Подскажите, пожалуйста...
ФОП 2 группы продает бытовую технику через интернет -магазин за наличный расчет.При отправке через Новую почту требуют фискальный чек с РРО. Товар отгружен, фискальный чек распечатан, но деньги за товар поступают на третий день в отд.Новой почты.Как быть если нагрянула проверка? Чек распечатан, денег нет?
Второй случай, товар отгружен покупателю через Новую почту, фискальный чек с РРО распечатан, но товар был не востребован покупателем и вернулся обратно.Согласно законодательства, при возврате товара, должны составлять акт,но покупатель ведь не получал товар?
Как отражать возврат денег в Книге учета расчетных операций?

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 48 гостей