рентная плата за углеводороды – местный налог

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: Чихуа, vins

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.
Аватара пользователя
Al Shurshun
Сообщения: 3208
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Контактная информация:

рентная плата за углеводороды – местный налог

Непрочитанное сообщение Al Shurshun »

Уважаемые коллеги

имеем новый законопроект в борьбе за справедливость
Проект вноситься
народним депутатом України
Мураєвим Є. В.
ЗАКОН УКРАЇНИ
«Про внесення змін до Податкового кодексу України
(щодо уточнення класифікації податків)»

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112) наступні зміни:

1. Підпункт 9.1.6 пункту 9.1 статті 9 Розділу І «ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ» викласти в новій редакції такого змісту:
«9.1.6. рентна плата, крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату;»;
2. Пункт 10.1 статті 10 Розділу І «ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ» доповнити підпунктом 10.1.3 такого змісту:
«10.1.3. рентна плата за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату.».

II. Прикінцеві положення.
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінетові Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
3. Встановити, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом інші закони та нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечать цьому Закону.
достаточно любопытной представляется аргументация целесообразности изменений налогового кодекса :ga-ze-ta;
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення класифікації податків)»

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону
Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення класифікації податків)» (надалі – Законопроект) розроблено в зв’язку із необхідністю віднесення рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до місцевих податків.
У діючих нормах Податкового кодексу України існують неточності, які роблять систему оподаткування неадаптованою до сьогоднішньої кон’юнктури галузі газовидобування.
Відсутність необхідної системності при прийнятті нормативних актів, які регулюють таку галузь економіки, як газовидобування, обумовлює труднощі в залученні інвестицій, тому цей сектор економіки втрачає певні можливості розвитку за умови залучення потенційних інвесторів, які могли б брати участь в проектах по освоєнню газових ресурсів.
Для ефективного функціонування галузі державі необхідно вирішити низку питань, зокрема, щодо якісної зміни податкової та інноваційної політики. Така політика повинна бути направлена на стимулювання суб’єктів господарювання до освоєння нових родовищ, впровадженню новітніх технологій та інновацій по видобутку природного газу. Механізм стимулювання видобування природного газу підлягає вдосконаленню шляхом зміни оподаткування з урахуванням конкретних соціально – економічних умов в Україні. Умови освоєння газових ресурсів України ускладнюються необхідністю формування складних капіталомістких інфраструктурних систем та потужностей. Застосування новітніх технологій потребується як для освоєння нових ділянок газовидобування, так і для розробки глибинних пластів. Задля отримання ефективних результатів доцільно враховувати як позитивний, так і негативний досвід інших країн.
Крім того, в багатьох розвинених країнах світу рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин сплачується до місцевих бюджетів відповідних регіонів. Враховуючи політику України, що направлена на децентралізацію влади, законопроект передбачає класифікувати рентну плату за користування надрами для видобування корисних копалин як місцевий податок.

2. Цілі і завдання проекту.

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є стимулювання суб’єктів господарювання до видобування природного газу та відповідно підвищення рівня наповнення місцевих бюджетів та Державного бюджету України за рахунок сплачених податків.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується віднести рентну плата за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до місцевих податків. Прийняття цього законопроекту обумовлює внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо уточнення розподілу рентну плата за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату між бюджетами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регулюються виключно Податковим кодексом України.
Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.
5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акту.

Прийняття Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення класифікації податків)» забезпечить стимулювання суб’єктів господарювання до видобування природного газу та відповідно підвищення рівня наповнення місцевих бюджетів та Державного бюджету України за рахунок сплачених податків.

Народний депутат України Є. В. Мураєв
С уважением :a_g_a:
Жизнь коротка, а глупость - безгранична
Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 41 гость