Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

собственник готов доплатить за добычу углеводородов

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: Чихуа, vins

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.

UNREAD_POST Al Shurshun » 30 июн 2016, 22:53

Уважаемые коллеги

законодатель снова решил поиницировать развитие отрасли добычи углеводородного сырья ;)

на этот раз инициация состоит в готовности собственника недр отказаться от надлежащей ему платы за предоставления права получения дохода от истощения запасов недр :o

зарегистрирован Проект Закону про внесення змін до розділу ІХ "Рентна плата" Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування рентною платою

4850 від 17.06.2016 писал(а):_________________________________________________________________Проект
_________________________________________________________________вноситься народним
_________________________________________________________________депутатом України
_________________________________________________________________Лопушанським А.Я., р.карт.№125
_________________________________________________________________Изображение


ЗАКО УКРАЇНИ
«Про внесення змін до розділу IX. РЕНТНА ПЛАТА Податкового кодексу України»
щодо деяких питань оподаткування рентною платоюВерховна Рада України п о с т а н о в л я є :

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2011, №13-14, №15-16, №17, ст.112) такі зміни:
1. Пункт 21 статті 252 викласти у такій редакції:
«252.21. Понад базові обсяги вуглеводневої сировини (нафти, природного газу і газового конденсату), видобуті з ділянок надр (родовищ, покладів), що мають
важковидобувні та виснажені запаси, оподатковуються за нульовою ставкою рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Положення цього пункту поширюються на:

підприємства, частка держави у статутному капіталі яких становить 25 відсотків та більше;

господарські товариства, 25 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах та/або у власності інших господарських товариств, контрольним пакетом акцій яких володіє держава;

дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств;

учасників договорів про спільну діяльність, відповідно до яких вартість вкладу підприємств, частка держави у статутному капіталі яких становить 25 відсотків та більше, господарських товариств, 25 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних капіталах та/або у власності інших господарських товариств, контрольним пакетом акцій яких володіє держава, а також дочірніх підприємств, представництв та філій таких підприємств і товариств, становить 25 відсотків та більше загальної вартості вкладів учасників договорів про спільну діяльність.

Формування переліку ділянок надр (родовищ, покладів), що мають важковидобувні та виснажені запаси, для цілей цієї статті здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Для цілей цієї статті термін "базові обсяги" означає обсяги видобутку нафти, газу і конденсату, які згідно з розрахунками, виконаними на момент затвердження родовища таким, що має важковидобувні та виснажені запаси, можуть бути досягнуті із використанням існуючих виробничих потужностей, техніки та технологій. Базові обсяги видобутку нафти, газу і конденсату визначаються в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, за поданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України».
2. Пункт 1. статті 256¹ викласти у такій редакції:
«2561.1. Платниками рентної плати є суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, які експлуатують об'єкти магістральних трубопроводів та надають (організовують) послуги з транспортування (переміщення) вантажу трубопроводами України».
3. У підпункті 6 пункту 3 статті 257 слова «його податкової реєстрації» замінити словами «податкової реєстрації філій, відділень».

IІ. Прикінцеві положення.

1. Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом: привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

оно конечно "попередники" имели более скромные аппетиты – готовы были платить 2 процента

однако, кто-то может в нынешнем законодательстве Украины найти определение что это за звери такие важковидобувні та виснажені запаси, что их присутствие на месторождении снижает ставку рентной платы в размере 30 или 70 процентов дохода

апофезом же следует считать делегирование полномочий по определению этих самых важковидобувні та виснажені запаси за поданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України – орган, который:
за 15 лет существования собственного базового отраслевого закона "О нефти и газе" не удосужился утвердить Правила отработки месторождений углеводородов :pro_tiv:

за 7 лет не удосужился утвердить предусмотренный собственным базовым отраслевым законом "О нефти и газе" Порядок составления инвестиционных проектов по введению в эксплуатацию и(или) отработки месторождений углеводородов :pro_tiv:

как при такой мощной системе государственного регулирования отрасли можно определить базовые объемы добычи – еще очень даже свежи в памяти "десятки месторождений", для которых базовые объемы добычи углеводородов утверждались размере 0 (читай по губам НОЛЬ) тонн и кубических метров, т.е. объектов, где НИЧТО генерирует ДОХОДЫ, на объектах недр, которые не то, что к запасам месторождений, а даже к ресурсам проявлений отнести невозможно :pro_tiv:

Не очень понятно, каким образом проект повлияет на ситуацию:
У нафтогазовому комплексі існує низка проблем, вирішення яких дозволить збільшити обсяг видобутку нафти і газу та сприятиме соціально-економічному розвитку регіонів. А саме:
- темпи освоєння ресурсної бази та приросту розвіданих запасів вуглеводів здійснюються низькими темпами;
- зменшились обсяги пошуково-розвідувального буріння, знизились обсяги глибокого буріння, не здійснюється відновлення недіючих і ліквідованих свердловин, що призвело до обвального падіння приросту запасів нафти та природного газу;
- не приділяється належна увага оновленню основних засобів геологорозвідувальних, бурових, нафтогазовидобувних, газо- та нафтотранспортних підприємств, виробничі процеси яких ґрунтуються на застарілих та енерговитратних технологіях і супроводжуються наростанням технологічного відставання порівняно із провідними нафтогазовими компаніями світу.С уважением :a_g_a:
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета
Аватар пользователя
Al Shurshun
 
Сообщений: 2989
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Благодарил (а): 615 раз.
Поблагодарили: 1331 раз.

Вернуться в НОВОСТИ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya