Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Новые правила для акционерных обществ

новости законодательства для бухгалтера и предпринимателя, события, акции

Модераторы: Чихуа, vins

Правила форума
Раздел: НОВОСТИ
1. Размещая новости, желательно (но не обязательно) снабжать их собственными комментариями.
2. Новости должны корреспондировать с тематикой форума.

UNREAD_POST юрист » 03 фев 2011, 14:44

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо вдосконалення механізму діяльності акціонерних товариств) з урахуванням пропозицій Президента України
(Інформаційне управління)


Законодавчим актом, зокрема: змінюється порядок відчуження акцій акціонерного товариства в частині виключення переважного право акціонерного товариства на придбання акцій, уточнюється порядок створення товариства однією особою (щодо оформлення рішенням про намір заснувати товариства); змінюється порядок формування резервного капіталу акціонерних товариств різник типів (щодо права та обов´язковості формування резервного капіталу, а також напрямків його використання); уточнюється порядок виплати дивідендів (щодо виплати дивідендів в залежності від типу акцій); розширюється виключна компетенція загальних зборів товариства (щодо обрання та припинення повноважень членів лічильної комісії, щодо прийняття рішення про вчинення значного правочину) тощо.

Президент України у пропозиціях, зокрема, зазначає, що законом пропонується викласти в новій редакції частину першу статті 24 Закону "Про акціонерні товариства", за якою акції публічного акціонерного товариства можуть купуватися та продаватися на фондовій біржі. Водночас за чинною редакцією цієї статті публічне акціонерне товариство зобов'язане пройти процедуру лістингу та залишатися у біржовому реєстрі принаймні на одній фондовій біржі, а укладання договорів купівлі-продажу акцій такого товариства, яке пройшло процедуру лістингу на фондовій біржі, здійснюється лише на цій фондовій біржі.

Запропонована норма, вважає Президент України, "є кроком назад і не сприятиме розвитку вітчизняного фондового ринку". Включення цінних паперів акціонерного товариства до біржового списку, що передбачає тісну співпрацю відповідного товариства із суб'єктом інфраструктури фондового ринку, сприяє встановленню справедливої ринкової ціни на цінні папери, підвищенню прозорості фондового ринку, зокрема через обов'язковість та оперативність розкриття додаткової інформації про товариство, а також поліпшенню інвестиційного клімату та підвищенню довіри іноземних та українських інвесторів та бізнес-партнерів до вітчизняних акціонерних товариств. Зважаючи на це, зазначається у пропозиціях, запропонована зміна до статті 24 Закону "Про акціонерні товариства" не підтримується.

Президент України пропонує абзац другий пункту 13 розділу І замінити двома абзацами такого змісту: "1. Акції публічного акціонерного товариства можуть купуватися та продаватися на фондовій біржі. Публічне акціонерне товариство зобов'язане пройти процедуру включення акцій до біржового списку хоча б однієї фондової біржі".

Законодавчим актом доповнено Закон "Про акціонерні товариства" статтею 65-1 щодо примусового викупу акцій товариства. За цією статтею особа (особи, що діють спільно), яка є власником 95 і більше відсотків акцій товариства, має право вимагати у всіх акціонерів продати належні їм прості акції товариства цій особі (особам, що діють спільно), а акціонери зобов'язані продати належні їм прості акції зазначеній особі (особам). Этой нормы в результате в окончательном тексте нет.

Таким чином, зазначає Президент України, передбачається право великого акціонера (групи акціонерів, що діють спільно) вимагати примусового відчуження акцій міноритарних акціонерів не з мотивів суспільної необхідності, а лише на підставі володіння таким акціонером 95 і більше відсотками акцій відповідного акціонерного товариства. При цьому, таке право не розглядається як виняток, його реалізація цілком залежить лише від бажання відповідного великого акціонера (групи акціонерів, що діють спільно). Дрібний же власник акцій (здебільшого приватний) позбавляється можливості будь-яким чином впливати на розвиток подій, захистити своє право власності. Наведене не відповідає Конституції України, за якою примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості (частина п'ята статті 41).

Крім того, позбавлення права власності одних власників на користь інших, не зумовлене суспільною необхідністю, що суперечить Основному Закону держави, є й порушенням норми частини четвертої статті 41 Конституції України, за якою ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Президент України вважає, що встановленням такого дискримінаційного за своєю суттю права позбавлення власності порушуються й інші основоположні конституційні принципи та гарантії, а саме: рівність усіх суб'єктів права власності перед законом, право кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, непорушність права приватної власності, захист державою прав усіх суб'єктів права власності (частина четверта статті 13, частини перша, четверта та п'ята статті 41 Конституції України).

Тому запропоновано пункт 49 розділу І закону виключити.

Відповідний законопроект зареєстровано за №6216.
Информация размещена на сайте ВРУ


Изменения в основной своей части вступят в силу со дня опубликования, если, конечно, Президент подпишет принятый Закон (но судя по всему, подпишет).
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST nikki » 08 апр 2011, 15:35

Менять ОАО на ПАО теперь необязательно

Верховная Рада отменила обязательную реорганизацию акционерных обществ из открытых в публичные.

За принятие в целом законопроекта № 8174 проголосовало 369 депутатов при минимально необходимых 226.

Таким образом, парламент разрешил предприятиям использовать в своем названии ОАО вместо ПАО.

Согласно пояснительной записке, законопроект был подготовлен с целью защиты интересов национальных производителей авиационной техники, которые являются открытыми АО и имеют стратегическое значение для Украины, от угрозы разрыва существующих торговых отношений, кооперационных связей и потерь рынков сбыта.

Разработчики проекта закона депутаты от фракции Партии регионов Вячеслав Богуслаев и Ярослав Сухой отмечают, что при реорганизации в публичное АО компаниям необходимо переоформлять лицензии, разрешения, сертификаты, патенты, открытия, изобретения, права собственности на недвижимость, земельные участки, интеллектуальную собственность.

По их мнению, это все увеличивает непроизводственные расходы акционерных обществ, а изменение названий может привести к непониманию с иностранными поставщиками и покупателями.

29 апреля 2009 года вступил в силу закон «Об акционерных обществах», предусматривающий существование акционерных обществ двух типов - частных и публичных.

Заключительные положения документа обязывают акционерные общества не позднее чем в течение 2 лет со дня вступления закона в силу (то есть до 29 апреля 2011 года) привести уставы в соответствие с его нормами.

За это сообщение автора nikki поблагодарил:
vins
nikki
 
Сообщений: 1118
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 117 раз.
Поблагодарили: 379 раз.

UNREAD_POST vins » 08 апр 2011, 17:43

Главное вовремя.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НОВОСТИ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya