Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Ошибки в Едином реестре налоговых накладных

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST e_lana » 12 окт 2015, 13:39

minibuh писал(а):
e_lana писал(а):Здравствуйте! У меня ситуация аналогична. Разница в том, что контрагент расчет подписал, зарегистрировал, но где его теперь отразить? В дод.5 или
другом додатке к декларации?

Все расчет корректировки отражаются в Дод.1 к декларации. В Дод.5 отражаются только налоговые накладные !

Спасибо!
e_lana
 
Сообщений: 42
Зарегистрирован: 01 мар 2012, 12:45
Благодарил (а): 122 раз.
Поблагодарили: 8 раз.

UNREAD_POST avantasia » 14 окт 2015, 14:11

Здравствуйте! Подскажите как поступить. В аптеке в январе 2015 года поставили терминал. На сумму, которая проходила через терминал выписывалась налоговая накладная, однако эта сумма входит и в итоговую накладную за день, получается мы задвоили сумму терминала в нашем налоговом обязательстве, соответственно завысили НДС. Я могу теперь с помощью корректировки уменьшить НДС, ведь покупатель мне подтвердить корректировку не может?
avantasia
 
Сообщений: 22
Зарегистрирован: 15 май 2014, 13:06
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST minibuh » 14 окт 2015, 15:24

avantasia,можете уменьшить.Корректировку регистрируете Вы.

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
avantasia
minibuh
 
Сообщений: 2337
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1261 раз.
Поблагодарили: 926 раз.

UNREAD_POST налоговик » 29 окт 2015, 12:50

Было бы странно если бы лишнюю НН нужно было показывать

Чи повинен платник податку відображати в податковій декларації з ПДВ податковий кредит на підставі двох податкових накладних та розрахунку коригування до помилкової (другої) податкової накладної, якщо було помилково оформлено зайву податкову накладну (двічі на одне постачання)?

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ для покупця товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) платником податку, який здійснює операції з постачання таких товарів/послуг.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

Відповідно до п. 6 розд. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 N 966, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за N 1267/26044, зі змінами та доповненнями, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Враховуючи наведене, якщо платником податку помилково складена податкова накладна, то така податкова накладна не підлягає відображенню у податковій звітності з ПДВ. Розрахунок коригування, який може бути виписаний. до такої податкової накладної, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), але до податкової звітності також не включається.

 

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 2
m_tetyana, vikakool
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2636 раз.

UNREAD_POST optimal » 02 фев 2016, 21:26

Доброго дня, подскажите, зарегестрировал ошибочно НН не на того контрагента,
хочу исправить относительно малой кровью, можно ли поменять контрагента через РК, одной РК снят НК с контрагента
который не имел права на НК, а второй РК поменять контрагента на правильного, налоговая говорит так низзя, а может у кого то получалось,
т.к. сроки уже прошли, и если выписывать новую НН то по ПКУ штраф 30% (больше 60 дней).
Спасибо.
optimal
 
Сообщений: 8
Зарегистрирован: 19 фев 2015, 21:41
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST minibuh » 03 фев 2016, 11:12

optimal писал(а):Доброго дня, подскажите, зарегестрировал ошибочно НН не на того контрагента,
хочу исправить относительно малой кровью, можно ли поменять контрагента через РК, одной РК снят НК с контрагента
который не имел права на НК, а второй РК поменять контрагента на правильного, налоговая говорит так низзя, а может у кого то получалось,
т.к. сроки уже прошли, и если выписывать новую НН то по ПКУ штраф 30% (больше 60 дней).
Спасибо.

Никак, к сожалению только РК к неправильной нн . И выписка новой нн .

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
optimal
minibuh
 
Сообщений: 2337
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1261 раз.
Поблагодарили: 926 раз.

UNREAD_POST VitaLin4iK » 29 мар 2016, 16:34

Подскажите, пожалуйста, как правильно поступить в такой ситуации: Поставщик наш зарегистрировал на нас НН от 10.02.16, хотя предоплата была 20.01.16, т.е. налоговая накладная - неправильно составлена, я её не включала в Декларацию за февраль.. РК к этой НН делать и выписывать НН от 20.01.16 не хочет, говорит - не получается у него, система не пропускает..Вобщем заставить его это сделать я не могу, да и сумма маленькая. Как мне правильно эту сумму НДС списать?по истечению 180 дней с дня оплаты списать со сч.6442 на сч.949 ?
VitaLin4iK
 
Сообщений: 7
Зарегистрирован: 23 окт 2012, 18:28
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 14 апр 2016, 11:39

Две НН на одну поставку

На яку дату складається розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної, якщо платником податку було помилково оформлено зайву податкову накладну (двічі на одне постачання), та яка причина коригування зазначається в графі 2 такого розрахунку коригування?

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Отже, у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН, платник податку з метою виправлення допущеної помилки має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування відповідно до п. 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267, підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю).

При цьому у полі "Дата складання" зазначається "поточна" дата, тобто дата, на яку було виявлено помилку щодо зайво складеної податкової накладної, а у графі 2 такого розрахунку зазначається: "Виправлення помилки".


 
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2636 раз.

UNREAD_POST налоговик » 28 апр 2016, 12:06

Ошибка в ИНН покупателя
нехитрый ответ

Яка причина коригування зазначається у графі 2 розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, який складається для виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця?

Згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування).

Відповідно до п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267 (далі - Порядок N 1307), у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.

При цьому відповідно до затвердженої форми розрахунку коригування у графі 2 розрахунку зазначається причина коригування.

Враховуючи зазначене, у графі 2 розрахунку коригування, який складається для виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця, допущеної у податковій накладній, зазначається причина коригування: "Виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця".
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2636 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya