Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Дата права на налоговый кредит по НДС

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST VOA » 24 июл 2015, 20:25

Гульчатай писал(а):Спасибо большое, lutishka. Но я вчера после их воплей сделала как они хотели. А теперь сижу и думаю: а ведь теперь я одним штрафом не отделаюсь, ведь мне ещё могут и выставить занижение НО от 7-го числа по поступлении денег. Может, как-то от них копии платёжек о списании денег с их счета или какую-нибудь справку-подтверждение с нашего банка?

Как вариант - сделать отрузку, если есть такая возможность, от 6 числа и закрыть этот вопрос с этим конкретным покупателем.
Хотя изначально Вы сделали всё правильно, выписав н/н по дате поступления с Вам средств.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
VOA

Благодарил (а): 1777 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 24 июл 2015, 21:56

Гульчатай писал(а):А теперь сижу и думаю: а ведь теперь я одним штрафом не отделаюсь, ведь мне ещё могут и выставить занижение НО от 7-го числа по поступлении денег.

Гюльчатай, а Вы не думайте. Вы откройте личико отключите панику и включите мозги.

Вы что, серьезно считаете что налоговики будут до такой степени дотошно Вас проверять, что начнут сверять дату выписки налоговой накладной с датой банковской выписки. Да никогда в жизни! Не будут они этим заниматься!
А если даже предположить невозможное что это расхождение на день они действительно раскопают, то откуда здесь возьмется занижение НО :?: :? Занижение НО определяется по итогам периода, а не по итогам дня. А по периоду у Вас все о'кей.

Короче, будьте пофигисткой стрессоустойчивой и все будет хорошо. Изображение
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарили: 2
Гульчатай, viter
Вотруба

Благодарил (а): 599 раз.

UNREAD_POST vikakool » 06 авг 2015, 17:04

В той же час пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року (включно).

Для таких податкових накладних / розрахунків коригування встановлюються такі строки реєстрації:
- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;
- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені
.

Коллеги, правильно ли я понимаю, что по этим НН данные сроки - это прежние 15 дней? и что если я регистрирую НН от 21.07 в августе (например, 13.08), то право на НК у моего покупателя возникнет в ИЮЛЕ, т.к. НН зарегистрирована своевременно?
vikakool

Благодарил (а): 841 раз.

UNREAD_POST tan » 06 авг 2015, 17:09

получается, правильно понимаете :)
tan

Благодарил (а): 60 раз.

UNREAD_POST Аханя » 13 окт 2015, 13:41

Подскажите, пожалуйста. Поставщик выписал налоговую накладную ошибочно 30.06.2015г. Так как по ней мы не имели права на налоговый кредит, я ее не учла в декларации за июнь. 30.09.15 поставщик выписывает корректировку с минусом и я ее регистрирую. Имею ли я право ошибочную налоговую за 30.06.15 отразить в налоговом кредите декларации за сентябрь или мне нужно подать уточненку за июнь? Очень неохота делать уточненку, так как в июне будет отрицательное значение, которое повлечет за собой уточненки в июле и августе.
Аханя

Благодарил (а): 32 раз.

UNREAD_POST налог » 13 окт 2015, 14:07

Аханя писал(а):Подскажите, пожалуйста. Поставщик выписал налоговую накладную ошибочно 30.06.2015г. Так как по ней мы не имели права на налоговый кредит, я ее не учла в декларации за июнь. 30.09.15 поставщик выписывает корректировку с минусом и я ее регистрирую. Имею ли я право ошибочную налоговую за 30.06.15 отразить в налоговом кредите декларации за сентябрь или мне нужно подать уточненку за июнь? Очень неохота делать уточненку, так как в июне будет отрицательное значение, которое повлечет за собой уточненки в июле и августе.

Думаю можете, сейчас уже нет правила "месяц-в-месяц". Только вы уточните что именно была за ошибка. По некоторым достаточно РК, а по некоторым нужна еще и новая НН.

За это сообщение автора налог поблагодарил:
Аханя
налог

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST Аханя » 13 окт 2015, 15:32

налог писал(а):
Аханя писал(а):Подскажите, пожалуйста. Поставщик выписал налоговую накладную ошибочно 30.06.2015г. Так как по ней мы не имели права на налоговый кредит, я ее не учла в декларации за июнь. 30.09.15 поставщик выписывает корректировку с минусом и я ее регистрирую. Имею ли я право ошибочную налоговую за 30.06.15 отразить в налоговом кредите декларации за сентябрь или мне нужно подать уточненку за июнь? Очень неохота делать уточненку, так как в июне будет отрицательное значение, которое повлечет за собой уточненки в июле и августе.

Думаю можете, сейчас уже нет правила "месяц-в-месяц". Только вы уточните что именно была за ошибка. По некоторым достаточно РК, а по некоторым нужна еще и новая НН.

Суть ошибки - не учли, что по правилу первого события уже выписывали налоговую накладную на сумму предоплаты
Аханя

UNREAD_POST vikakool » 13 окт 2015, 15:46

Тогда я бы не отражала эту НН в НК. И РК к ней тоже. А отражала бы только правильную НН (т.е выписанную по 1-му событию).
vikakool

UNREAD_POST налог » 13 окт 2015, 15:57

Аханя писал(а):
налог писал(а):

Суть ошибки - не учли, что по правилу первого события уже выписывали налоговую накладную на сумму предоплаты

Так это вторая НН на одну и ту же поставку??!! согласен с vikakool - лучшее ее вообще не отражать
налог

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST Аханя » 15 окт 2015, 09:40

так а что делать с зарегистрированной корректировкой к налоговой накладной? не будет стыковки с данными единого реестра.
Аханя

UNREAD_POST vikakool » 15 окт 2015, 12:14

Да, не будет. Но это не смертельно) вы же не можете отразить в декларации РК, если не отражали НН.

За это сообщение автора vikakool поблагодарил:
Аханя
vikakool

UNREAD_POST налоговик » 03 ноя 2015, 14:52

Лист ДФС від 26.10.2015 № 22394/6/99-99-19-03-02-15

02.11.2015
Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку складання і реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) постачальниками електроенергії та порядку формування покупцями (отримувачами) електроенергії податкового кредиту на підставі таких податкових накладних та повідомляє.

Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», який набув чинності 29.07.2015, внесено зміни до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині складання податкових накладних при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер. Такі зміни стосуються також операцій з постачання електричної енергії.

Особливості складання податкових накладних при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер, роз’яснено листом ДФС від 07.08.2015 № 29163/7/99-99-19-03-02-17, який надіслано головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Міжрегіональному головному управлінню ДФС – Центральному офісу з обслуговування великих платників для проведення роз’яснювальної роботи серед платників податків, а також розміщено на офіційному веб-порталі ДФС (копія додається). Вказаний лист підприємство може використовувати у своїй роботі.

Щодо порядку формування податкового кредиту за податковою накладною, складеною 31.08.2015 та своєчасно зареєстрованою в ЄРПН 15.09.2015.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів та послуг.

Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Кодексу до податкового кредиту не відносяться суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними.

Пунктом 198.6 статті 198 Кодексу передбачено, що у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом
365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше, ніж через 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Таким чином, сума ПДВ, зазначена в податковій накладній, складеній 31.08.2015 та своєчасно зареєстрованій в ЄРПН, може бути включена до складу податкового кредиту покупця за результатами податкового (звітного) періоду, в якому вона була складена, тобто серпня 2015 року, або будь-якого наступного звітного періоду в межах 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.

В.о. Голови
С.В. Білан
налоговик

Благодарил (а): 799 раз.

UNREAD_POST налоговик » 13 май 2016, 11:26

Право собственности и дата налогового кредита

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.04.2016 р. N 8809/6/99-99-19-03-02-15

Про надання відповіді

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо дати виникнення права на формування податкового кредиту з ПДВ при придбанні товарів/послуг, якщо першою подією було відвантаження товарів / надання послуг, а не перерахування попередньої оплати, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Кодексу право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів/послуг.

У свою чергу, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту відповідно до п. 198.2 ст. 198 Кодексу вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг.

Враховуючи те, що дата відвантаження товарів постачальником та дата їх отримання покупцем можуть бути різними залежно від умов договору, з метою визначення дати виникнення права на формування податкового кредиту покупцем таких товарів (відвантажені постачальником, але не отримані покупцем - товари в дорозі) слід враховувати момент набуття права власності за договором.

Відповідно до статті 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

Переданням майна, в свою чергу, вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв'язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки.

Отже, постачальник втрачає, а покупець набуває право власності на товари, які постачаються на дату їх відвантаження постачальником (безпосередньо покупцю чи перевізникові), якщо інше не передбачено умовами договору.

Разом з цим п. 198.6 ст. 198 Кодексу визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Враховуючи зазначене, реалізувати право на формування податкового кредиту покупець - платник ПДВ може лише після складання податкової накладної постачальником - платником ПДВ, зокрема у момент відвантаження товарів та реєстрації цієї податкової накладної в ЄРПН, але не раніше отримання права власності на такий товар.

налоговик

Благодарил (а): 799 раз.

UNREAD_POST vikakool » 16 май 2016, 11:11

Опять старая песня :evil: можно подумать, что "дата отримання товару" и "дата отримання права власності на товар" - это одно и то же)
vikakool

UNREAD_POST dmn » 16 май 2016, 11:52

перехід права власності є датою виписки видаткової накладної
dmn

Благодарил (а): 89 раз.

Пред.След.