Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Пенсионный сбор за отчуждению авто в базу НДС не включается

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST anzzzzz » 17 ноя 2011, 07:28

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 25.10.2011 р. N 4183/7/15-3417-26
Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо включення до бази оподаткування податком на додану вартість сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів і повідомляє.
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Кодекс) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові та вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів, і збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку).
До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг.
Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування визначений у Законі України від 26.06.97 р. N 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон N 400/97-ВР).
Так, відповідно до Закону N 400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при відчуженні легкових автомобілів є юридичні та фізичні особи, які реалізують легкові автомобілі, крім легкових автомобілів, якими забезпечуються інваліди, та тих автомобілів, які переходять у власність спадкоємцям за законом. При цьому об'єктом оподаткування є вартість легкового автомобіля.
Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, в тому числі і з операцій з відчуження легкових автомобілів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 р. N 1740 "Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій" (далі - Порядок N 1740).
Відповідно до пункту 12 Порядку N 1740 платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів є підприємства, установи та організації всіх форм власності, а також фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі.
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів сплачується у розмірі трьох відсотків вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договорів купівлі-продажу, довідок-рахунків торговельних організацій, договорів міни, довідок органів митної служби, актів експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.
Суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів сплачуються платниками цього збору на рахунки з обліку коштів спеціального фонду державного бюджету, відкриті в управліннях Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, за місцем реєстрації легкового автомобіля.
Таким чином, у разі коли суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів сплачуються покупцями таких автомобілів безпосередньо до спеціального фонду державного бюджету, такі суми не можуть вважатися сумами коштів, що передаються платнику ПДВ - продавцю безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг, а тому збір на обов'язкове державне пенсійне страхування не включається до бази оподаткування податком на додану вартість.
У випадку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів продавцем легкового автомобіля з отриманням відповідної компенсації від покупця (включення суми збору до вартості такого автомобіля), базою оподаткування ПДВ буде вся вартість автомобіля з урахуванням витрат на сплату суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, При цьому датою визначення таких податкових зобов'язань при передачі легкових автомобілів у фінансовий лізинг є дата передачі легкових автомобілів в користування лізингоотримувачу згідно договору фінансового лізингу.

Заступник Голови
С. Лекарь
anzzzzz
 
Сообщений: 178
Зарегистрирован: 05 июл 2011, 06:56
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 35 раз.

UNREAD_POST vins » 17 ноя 2011, 08:43

Спасибо!
Тут в свое время обсуждался вопрос.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.

UNREAD_POST anzzzzz » 17 ноя 2011, 11:06

vins писал(а):Спасибо!
Тут в свое время обсуждался вопрос.


ага
раньше налоговики считали наоборот (см. письмо от 15.06.2011 г. № 16590/7/16-1517-26) при чем на основании тех же самых норм
anzzzzz
 
Сообщений: 178
Зарегистрирован: 05 июл 2011, 06:56
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 35 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, alex88, Blumental, Gb, Ya