Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Отменили лицензирование услуг - теперь они облагаются НДС?

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST Татьяна » 21 дек 2010, 17:22

Здравствуйте!
Наше предприятие предоставляется услуги дезинфекции и дератизации.
Недавно отменили их лицензирование.
Но в действующем еще Законе об НДС норма сформулирована таким образом:

5.1. Звільняються від оподаткування операції з:
...
5.1.8. поставки послуг з охорони здоров'я згідно з переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України, закладами охорони здоров'я, які мають ліцензію на поставку таких послуг, а також поставки послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на поставку таких послуг.


В Налоговом кодексе аналогичным образом:
197.1. Звільняються від оподаткування операції з:
197.1.5. постачання послуг з охорони здоров'я закладами охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім


Действие нашей лицензии прекращается в сентябре 2011 года.
Скажите, сможем ли мы после истечения срока действия лицензии пользоваться льготой по НДС?
Татьяна
 
Сообщений: 54
Зарегистрирован: 21 дек 2010, 17:09
Благодарил (а): 12 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST nikki » 21 дек 2010, 18:13

Хм
Интересный вообще вопрос.
Пока даже непонятно с какой стороны к нему подступиться.
nikki
 
Сообщений: 1116
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 376 раз.

UNREAD_POST Ol_ua » 21 дек 2010, 18:31

Тут наверное, вообще есть угроза того, что вопрос будет стоять еще более жестко: может ли предприятие пользоваться льготой, начиная уже с момента отмены лицензирования?
Аватар пользователя
Ol_ua
 
Сообщений: 585
Зарегистрирован: 04 дек 2010, 22:20
Благодарил (а): 80 раз.
Поблагодарили: 77 раз.

UNREAD_POST юрист » 21 дек 2010, 23:21

Тут, как мне кажется, есть два варианта (конечно же, противоположных, но к какому склониться, пока не знаю :))

1. Законодатель предоставляет льготу по НДС тем видам деятельности, которые считает важными (читай "требует получения лицензии на них"). Отменяет лицензирование - значит, уже не считает важным, значит, уже нет льготы. С момента отмены лицензирования. Значит, с 17.11.2010 г. услуги подлежат обложению НДС.

2. Под фразой
закладами охорони здоров'я, які мають ліцензію на поставку таких послуг
следует понимать как
заведениями здравоохранения, которые имеют лицензию на поставку таких услуг, если они являются лицензируемыми согласно законодательству.


Если законодательство не требует лицензии, значит услуги освобождены от обложения НДС.
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST foxy » 06 янв 2011, 22:48

Ну налоговики склонились к следующему

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп.197.1.5 п.197.1 ст.197 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім послуг, перелічених в абз. а) – о) даного пункту. Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.10.02 №385 "Про затвердження переліку закладів охорони здоров'я", санітарно-епідеміологічні заклади віднесені до закладів охорони здоров'я. Відповідно до ст. 9 Закону України від 1 червня 2000 року №1775-III "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" із змінами та доповненнями операції з поставки послуг з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню. Отже, від оподаткування ПДВ звільняються виключно заклади охорони здоров'я, які мають ліцензію на поставку послуг у сфері охорони здоров'я наведених в пп. 197.1.5 п. 197.1 ст. 197 р. V ПКУ. Враховуючи те, що операції з поставки послуг з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, то такі операції не звільняються від сплати ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за основною ставкою.
Аватар пользователя
foxy
 
Сообщений: 132
Зарегистрирован: 23 ноя 2010, 00:59
Благодарил (а): 14 раз.
Поблагодарили: 29 раз.

UNREAD_POST налоговик » 04 фев 2011, 00:50

А вот и письмо подоспело:

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

від 01.02.2011 р.
N 2533/7/16-1517


Державним податковим адміністраціям
в Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києві та Севастополі

Про податок на додану вартість


Державна податкова адміністрація України у зв’язку з численними запитами органів державної податкової служби та платників податків, а також з метою належної організації адміністрування податку на додану вартість надає методичні рекомендації для підготовки податкових консультацій платникам щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг з проведення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних робіт.
Відповідно до підпункту 197.1.5 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім послуг, перелічених в абзацах а) – о) даного пункту.
Отже, дану пільгу мають право використовувати виключно заклади охорони здоров’я, які мають ліцензію на поставку послуг у сфері охорони здоров’я.
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385 „Про затвердження переліку закладів охорони здоров’я”, санітарно-епідеміологічні заклади віднесені до закладів охорони здоров’я.
Поряд з цим, відповідно до статті 9 Закону України від 01.06.2000 р. № 1775-III „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” операції з поставки послуг з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.
Таким чином, оскільки операції з поставки послуг з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, такі операції не відповідають критеріям застосування пільги з оподаткування, встановленим підпунктом 197.1.5 пункту 197.1 статті 197 Кодексу, а тому не звільняються від податку на додану вартість та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.


Заступник Голови О.М. Любченко
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2593 раз.

UNREAD_POST foxy » 02 мар 2011, 09:19

Комментарий Бухгалтера к письму:

Честно говоря, вывод — неубедителен. А если у заведения есть лицензия на медицинские услуги? Ведь Налоговый кодекс не требует, чтобы лицензия была именно на дезинфекцию и К0.


Если честно, не согласен. Все же так формально не стоит подходить. Ведь явно из предписаний Кодекса следует, что операции освобождаются от налогообложения в том случае, если у субъекта есть лицензия на соответствующий вид медицинских услуг. А не просто любая медлицензия.
И логика, как мне кажется, в таком подходе есть:
юрист писал(а):Законодатель предоставляет льготу по НДС тем видам деятельности, которые считает важными (читай "требует получения лицензии на них"). Отменяет лицензирование - значит, уже не считает важным, значит, уже нет льготы. С момента отмены лицензирования. Значит, с 17.11.2010 г. услуги подлежат обложению НДС.

Т.е. не компетенция НКУ решать, что важно, а что нет. Но если это важно, то вот вам льгота. Стало не важно - забираем льготу.
Аватар пользователя
foxy
 
Сообщений: 132
Зарегистрирован: 23 ноя 2010, 00:59
Благодарил (а): 14 раз.
Поблагодарили: 29 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya