Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Налоговая накладная

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST vikakool » 24 сен 2012, 16:00

vikakool писал(а):
AlexS писал(а):А еще вопрос:

Допустим, есть у меня на складе 1000шт импортного товара, есть несколько номеров/дат ГТД на этот товар. Естественно, партионный учет в разрезе ГТД я не вел, т.е. я просто знаю, что на эти 1000шт есть три ГТД.

Могу я в НН выписать одной строкой этот товар в количестве 1000шт и просто перечислить под ним (или где там надо будет) эти три ГТД? Формально нарушения нет же?

Коллеги, ранее задавался вот такой вопрос - хочу рассмотреть его немного в другом варианте
Предположим, я как импортер завезла товар А по 3-м ГТД с разными кодами (напр., 1,2,3). На момент продажи всего товара код его в классификаторе изменился на код 4. Я выписала НН покупателю с кодом 4 на весь товар, т.к. в Едином реестре НН со старыми кодами не регистрируется.

Как я понимаю, у покупателя проблем с НК не будет. А у меня? ведь ко мне зашел товар с кодами 1,2,3, а "вышел" с кодом 4...

Коллеги, а поговорите со мной, плиз!!!
vikakool

Благодарил (а): 851 раз.

UNREAD_POST 245390 » 24 сен 2012, 16:15

никто ваши номера ГТД сверять не будет, пока не будет отдельной колонки для номера. А может вообще такого не будет, ибо в проекте от Тигипко вроде бы есть отмена НН
245390

Благодарил (а): 66 раз.

UNREAD_POST Galla » 24 сен 2012, 16:16

ви думаєте у вас знімуть ваші ПЗ?
Galla

Благодарил (а): 562 раз.

UNREAD_POST налоговик » 25 сен 2012, 08:25

Только я чего-то не понимаю?
ЕБНЗ
Чи має право орган ДПС вилучити суму ПДВ із податкового кредиту покупця, якщо постачальник не включив таку суму до податкових зобов’язань?

Відповідно до п.198.3 ст198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст.39 ПКУ, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п.201.10 ст.201 ПКУ).
Податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
Органи державної податкової служби за даними реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, наданих в електронному вигляді, повідомляють платника податку про наявність у такому реєстрі розбіжностей з даними контрагентів. При цьому, платник податку протягом 10 днів після отримання такого повідомлення має право уточнити податкові зобов’язання без застосування штрафних санкцій, передбачених р.II ПКУ (п.201.6 ст.201 ПКУ).
Оскільки податкова накладна підлягає одночасному відображенню у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця, тому якщо платником податку постачальником суми ПДВ, вказані у податковій накладній, яка видана покупцю, не включені до податкових зобов’язань, або такі зобов’язання не уточнені постачальником протягом 10 днів після отримання повідомлення від органу ДПС щодо розбіжностей з контрагентом, зазначене є підставою для вилучення сум ПДВ з податкового кредиту покупця.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Мыша
налоговик

Благодарил (а): 800 раз.

UNREAD_POST налоговик » 25 сен 2012, 08:44

По поводу НН при поставке набора / комплекта из импортных и отечественных товаров. Налоговики набор отдельным товаром не считают, а потому, как и ожидалось, говорят указывать в НН все товары, входящие в набор с указанием УКТ ВЭД по каждому импортному товару. А теперь еще наверное и ГТД.

Чи потрібно в податковій накладній зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД при здійсненні операцій з постачання імпортованих та вітчизняних товарів в наборі (комплекті)?

Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:
а) у паперовому вигляді;
б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим.
У податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
У випадку виписки податкової накладної при постачанні імпортованих та/або вітчизняних товарів в наборі (комплекті) в графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» такої податкової накладної необхідно зазначити номенклатуру товарів, які входять до набору (комплекту), та у графі 4 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» вказати код УКТ ЗЕД по тих товарних позиціях, які ввезені на митну територію України.
налоговик

UNREAD_POST налоговик » 25 сен 2012, 08:48

vikakool писал(а):Предположим, я как импортер завезла товар А по 3-м ГТД с разными кодами (напр., 1,2,3). На момент продажи всего товара код его в классификаторе изменился на код 4. Я выписала НН покупателю с кодом 4 на весь товар, т.к. в Едином реестре НН со старыми кодами не регистрируется.

Как я понимаю, у покупателя проблем с НК не будет. А у меня? ведь ко мне зашел товар с кодами 1,2,3, а "вышел" с кодом 4...

Хм.. а в ЕБНЗ пишут, чтоб указывали тот УКТ ВЭД, по которому ввезли

Який код УКТ ЗЕД необхідно зазначити при виписці податкової накладної, якщо вказаний у вантажній митній декларації код УКТ ЗЕД змінився після митного оформлення товару?

Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:
а) у паперовому вигляді;
б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим.
У податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
У разі здійснення операцій з імпортованими товарами, при виписці податкової накладної в графі «код товару згідно з УКТ ЗЕД» повинен зазначатися виключно код УКТ ЗЕД, вказаний у вантажній митній декларації, якою були оформлені такі товари при ввезенні їх на митну територію України, в тому числі і у разі якщо вказаний у вантажній митній декларації код УКТ ЗЕД змінився після митного оформлення товару.

Хотя меня сейчас больше беспокоит, что
налоговик писал(а):орган ДПС має право вилучити суму ПДВ із податкового кредиту покупця, якщо постачальник не включив таку суму до податкових зобов’язань

То есть правильно оформленной накладной недостаточно. Надо еще и позаботиться о добросовестности поставщика.
налоговик

UNREAD_POST налоговик » 25 сен 2012, 09:10

На всякий случай.

ЕБНЗ
Чи вважається податкова накладна заповненою з порушенням у разі якщо в податковій накладній графа 2 «Дата виписки податкової накладної» містить проставлені крапки, коми або інші розділові знаки?

Згідно із п.3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071 (далі - Порядок №1379), податкова накладна виписується у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Дата виписки податкової накладної заповнюється цифрами у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри). При цьому крапки, коми та інші розділові знаки в даті виписки податкової накладної не проставляються.
Відповідно до п.12.1 Порядку №1379 у графу 2 податкової накладної вноситься дата виникнення податкового зобов’язання у продавця, тобто здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше, відповідно до вимог п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.
Порядок №1379 має чіткі вимоги щодо заповнення дати виписки податкової накладної, то інші дати, які вказуються в податковій накладній, додатку 1 до податкової накладної, розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, слід заповнювати в аналогічному порядку без розділових знаків.
При цьому, наявність чи відсутність крапок, ком або інших розділових знаків в графі 2 «Дата виникнення податкового зобов’язання» податкової накладної не є підставою для визначення порушень в написанні дати такої податкової накладної.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
kollega
налоговик

UNREAD_POST kollega » 25 сен 2012, 10:08

Налоговик, спасибо!
Ну Вы сегодня плотно с ЕБНЗ поработали :)
налоговик писал(а):Хотя меня сейчас больше беспокоит, что
налоговик писал(а):орган ДПС має право вилучити суму ПДВ із податкового кредиту покупця, якщо постачальник не включив таку суму до податкових зобов’язань

То есть правильно оформленной накладной недостаточно. Надо еще и позаботиться о добросовестности поставщика.

Я тоже слышала такую позицию, правда в устных консультациях. На дурачка: авось кто-то испугается и снимет НК, или снимут по проверке, а в суд не каждый плательщик пойдет...
Бред полный, уже не знают чем бюджет пополнить.
Приходит на ум:
Подгнило что-то в Датском государстве. (из "Гамлета") :)

За это сообщение автора kollega поблагодарил:
Мыша
kollega

Благодарил (а): 505 раз.

UNREAD_POST vikakool » 25 сен 2012, 12:52

Galla писал(а):ви думаєте у вас знімуть ваші ПЗ?

Ні, мене турбує, що при перевірці може виникнути питання: де я взяла товар з кодом 4 та куди поділа товари з кодом 1,2,3. Адже я не завозила товар з кодом 4 - тобто ВМД з таким кодом в мене немає... :?
vikakool

UNREAD_POST налоговик » 25 сен 2012, 13:16

vikakool писал(а):

Ні, мене турбує, що при перевірці може виникнути питання: де я взяла товар з кодом 4 та куди поділа товари з кодом 1,2,3. Адже я не завозила товар з кодом 4 - тобто ВМД з таким кодом в мене немає... :?

vikakool, а Вы ж увидели ЕБНЗ-ответ на Ваш вопрос?
налоговик

UNREAD_POST Galla » 25 сен 2012, 14:22

налоговик писал(а):
vikakool писал(а):

але ж на дату складання ПН коди 1,2,3 виключені з класифікатора - хіба не так? Навзамін є код 4.

В мене інше питання.

Як на вашу думку, шановні учасники форуму, має передаватися ПН в елктронній формі? На підставі чого в покупця буде ПК з ПДВ адже в паперовому варіанті така ПН не обов"язкова .
Galla

Благодарил (а): 562 раз.

UNREAD_POST vikakool » 25 сен 2012, 15:46

налоговик писал(а):
vikakool писал(а):

ага:)) просто я в нем не уверена :))
vikakool

UNREAD_POST vikakool » 25 сен 2012, 15:48

Проблемы бы не было, если бы в Едином реестре без проблем регистрировались НН с кодом товара, которого уже нет в классификаторе. А они, собаки, не регистрируются. Вот и приходится ставить новый код. Отсюда и вопрос:)
vikakool

UNREAD_POST Crazy Greta » 25 сен 2012, 15:56

налоговик писал(а):
vikakool писал(а):

Есть еще письмо, 15.02.2012 р. N 4621/7/15-3417-20.
Все понесете заслуженное наказание! Великий МЯА все видит! (с)
Crazy Greta

Благодарил (а): 210 раз.

UNREAD_POST Печкин » 01 окт 2012, 10:39

Юмор по налоговым накладным от председателя ГНСУ

КоммерсантЪ: Сергей Тигипко разработал законопроект, которым, в частности, предложено отменить институт налоговых накладных. Вы поддерживаете эту норму?

Клименко: Я не буду комментировать это предложение, а лучше скажу, какие новации мы сделали по накладным. Мы отменили их бумажный вариант. Теперь бизнес регистрирует их в электронном виде, и уже нет споров по неправильно заполненным накладным.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарили: 3
alex88, kollega, vins
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

Пред.След.