Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Транспортно-экспедиционные услуги

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST vikakool » 21 фев 2011, 10:11

Господа, скажите, плиз, кто уже разобрался в обложении НДС таких операций? облагать НДС все суммы - и вознаграждение, и перевыставленные заказчику услуги перевозчиков и пр.? или только вознаграждение?

А если эти услуги в ВЭД, как тогда?
vikakool
 
Сообщений: 4091
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 621 раз.

UNREAD_POST vins » 21 фев 2011, 10:28

# Який порядок оподаткування операції з постачання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту?
# Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Оскільки місцем надання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту, є місце їх надання за межами митної території України, то операція з постачання таких послуг не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.
# Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. б) п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Згідно з пп. ж) п. 186.3 ст. 186 р. V ПКУ місцем надання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. Тобто, оскільки місцем надання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту, є місце їх надання за межами митної території України, то операція з постачання таких послуг не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2899 раз.

UNREAD_POST vikakool » 21 фев 2011, 10:51

дык...это если нерезу

а если резиденту? что считать базой для обложения НДС - всю сумму услуг, как при комиссии, или только вознаграждение, как при поручении?
vikakool
 
Сообщений: 4091
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 621 раз.

UNREAD_POST налог » 21 фев 2011, 11:18

vikakool писал(а):дык...это если нерезу

а если резиденту? что считать базой для обложения НДС - всю сумму услуг, как при комиссии, или только вознаграждение, как при поручении?


с чего Вы взяли, что база при комиссии и поручении разная?
налог
 
Сообщений: 357
Зарегистрирован: 29 дек 2010, 12:01
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 82 раз.

UNREAD_POST vikakool » 21 фев 2011, 12:26

из п.189.4 НКУ:

189.4. Базой налогообложения для товаров/услуг, которые передаются/получаются в рамках договоров комиссии (консигнации), поручительства, доверительного управления, является стоимость поставки этих товаров, определенная в порядке, установленном статьей 188 этого Кодекса.

Дата увеличения налоговых обязательств и налогового кредита плательщиков налога, осуществляющих поставку/получение товаров/услуг в рамках договоров комиссии (консигнации), поручительства, поручения, доверительного управления, других гражданско-правовых договоров и без права собственности на такие товары/услуги, определяется по правилам, установленным статьями 187 и 198 этого Кодекса.
vikakool
 
Сообщений: 4091
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 621 раз.

UNREAD_POST налог » 21 фев 2011, 15:32

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Який порядок оподаткування ПДВ операції з реалізації квитків з міжнародного перевезення пасажирів і багажу за дорученням перевізника через автостанцію?

Відповідь:

Діє з 01.01.2011. Відповідно до пп. "а" пп. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) операції з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. У разі якщо автостанцією за дорученням перевізника здійснюється реалізація квитків на перевезення пасажирів, то така операція здійснюється згідно договорів поруки, доручення, комісії у порядку, передбаченому п. 189.4 ст. 189 р. V ПКУ. Тобто базою оподаткування ПДВ у автостанцій за операціями з продажу квитків є вартість пасажирського квитка. Автобусна станція, утримуючи з пасажира ПДВ у складі вартості квитка, зобов'язана внести його до бюджету. У разі продажу автостанцією квитків перевізника на міжнародне перевезення пасажирів і багажу, які здійснюються ним за єдиним міжнародним перевізним документом, такі квитки підлягають оподаткуванню за ставкою 0%. При цьому, винагорода, отримана автостанцією за надані нею послуги з продажу квитків, оподатковується ПДВ в загальному порядку за основною ставкою та на суму такої винагороди, автобусні станції виписують перевізнику податкову накладну.
налог
 
Сообщений: 357
Зарегистрирован: 29 дек 2010, 12:01
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 82 раз.

UNREAD_POST vikakool » 21 фев 2011, 15:48

ок, спасибочки.

а если без нулевой ставки? все на территории Украины?
но услуги перевозчика приобретены резидентом-экспедитором у резидента-перевозчика-неплательщика НДС - как тгда их "перевыставить" заказчику - с НДС или без?
vikakool
 
Сообщений: 4091
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 621 раз.

UNREAD_POST vikakool » 21 фев 2011, 21:22

поднимаю тему
vikakool
 
Сообщений: 4091
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 621 раз.

UNREAD_POST nikki » 21 фев 2011, 22:20

ИМХО по 20 % перевыставляем обычные перевозки.
Хотя особо не ковырялся в вопросе.
nikki
 
Сообщений: 1116
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 376 раз.

UNREAD_POST Heloise » 21 фев 2011, 23:10

vikakool писал(а):а если без нулевой ставки? все на территории Украины?
но услуги перевозчика приобретены резидентом-экспедитором у резидента-перевозчика-неплательщика НДС - как тгда их "перевыставить" заказчику - с НДС или без?

Исходя из вопроса, перевыставляете с НДС.
А если я не верно поняла вопрос, и Вы до 01.01.11 пользовались п. 4.7 ст. 4 Закона про НДС, то в НК его аналог п. 189.4
189.4. Базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 цього розділу.
Дата збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту у платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями187 і 198 цього розділу.

Как видно тут нет ни объекта, ни базы «оподаткування».
Heloise
 
Сообщений: 356
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 18:02
Благодарил (а): 499 раз.
Поблагодарили: 392 раз.

UNREAD_POST vikakool » 22 фев 2011, 11:13

дык...в том-то и дело, что это вовсе не аналог
был бы аналог, не было бы вопроса:))
vikakool
 
Сообщений: 4091
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 621 раз.

UNREAD_POST налог » 22 фев 2011, 11:33

vikakool писал(а):ок, спасибочки.

а если без нулевой ставки? все на территории Украины?
но услуги перевозчика приобретены резидентом-экспедитором у резидента-перевозчика-неплательщика НДС - как тгда их "перевыставить" заказчику - с НДС или без?


Думаю на практике все пойдет по тому сценарию, который был по 4.7 до 2011г. Т.е. если перевозчик - неплательщик, то вас обяжут начислять НДС
налог
 
Сообщений: 357
Зарегистрирован: 29 дек 2010, 12:01
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 82 раз.

UNREAD_POST Ольга » 10 мар 2011, 11:13

Хочу поднять по аналогии вопрос применения ст.208 НК при транспортно-экспедиционной услуге.
Смоделирую ситуацию:
Перевозчик - нерезидент (юр.лицо). Экспедитор - резидент. Заказчик - резидент.
Если я правильно поняла нормы ст.208, Экспедитор вне зависимости от статуса плательщика НДС должен уплатить НДС от стоимости услуг Перевозчика по додатку к декларации???
А если Заказчик - нерезидент?
Место поставки услуг от нерезидента-Перевозчика резиденту-Экспедитору - по фактической поставке (за там.тер.Украины).
Место поставки услуг резидента-Экспедитора нерезиденту-Заказчику - по месту регистрации экспедитора (Украина) - НДС 0%
А если Исполнитель по договору - нерезидент-экспедитор?????
Помогите, пожалуйста, разобраться...
Ольга
 
Сообщений: 37
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 15:30
Благодарил (а): 10 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST Ol_ua » 10 мар 2011, 11:58

Пока могу поделиться только тем, что есть в ЕБНЗ. Правда, от этого толку мало :(

Який порядок оподаткування операції з постачання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту?

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. б) п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Згідно з пп. ж) п. 186.3 ст. 186 р. V ПКУ місцем надання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. Тобто, оскільки місцем надання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту, є місце їх надання за межами митної території України, то операція з постачання таких послуг не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.


Який порядок оподаткування ПДВ транспортно-експедиторських послуг наданих резиденту?

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп.„б” п.185.1 ст.185 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; Підпунктом „ж” п.186.3 ст.183 р.V ПКУ визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. Оскільки, транспортно-експедиторські послуги надаються резиденту, то незалежно від того чи такі послуги надаються на митній території України чи за її межами, вони підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

За это сообщение автора Ol_ua поблагодарил:
Ольга
Аватар пользователя
Ol_ua
 
Сообщений: 585
Зарегистрирован: 04 дек 2010, 22:20
Благодарил (а): 80 раз.
Поблагодарили: 77 раз.

UNREAD_POST Ольга » 10 мар 2011, 12:06

Все это, конечно, так. Но меня смущает такой момент: должна ли я платить НДС 20% от стоимости услуги, полученной мной от нерезидента-экспедитора. Ведь "по понятиям" места поставки с учетом ст.208, я вне зависимости от своего статуса плательщика, должна начислить и перечислить в бюджет 20%...
Ольга
 
Сообщений: 37
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 15:30
Благодарил (а): 10 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya