Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Налоговое обязательство по процентам полученным от банка

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST Кукс » 11 янв 2012, 13:40

Предприятие НДСник получило в банке по итогам месяца доход - проценты по остаткам денежных средств на расчетном счету. Нужно ли выписать налоговую накладную, увеличить себе обязательство?
Предприятие имеет депозитный счет и по итогам договорного периода получит доход в виде процентов. Обязательства по НДС увеличивать? Налоговую оформлять?Если да, то что записать в "номенклатуре" гр.3,4,5 и пр.?
Кукс
 
Сообщений: 37
Зарегистрирован: 24 янв 2011, 18:20
Благодарил (а): 9 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

UNREAD_POST налоговик » 11 янв 2012, 14:44

Проценты банка на НДС не влияют и нигде не показываются

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Чи оподатковуються ПДВ кошти, що надходять платникам податку від банків як плата за середньоденними залишками на поточних рахунках, та чи відображаються зазначені суми у податковій декларації з ПДВ?

Відповідь:

Діє з 01.01.2011. Відповідно до пп. "а" та "б" п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, та операції з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Поняття "постачання послуг" та "постачання товарів" визначені відповідно у пп. 14.1.185 та пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 р. I ПКУ.

Виходячи із зазначених понять, кошти, що надходять платникам податку від банків як плата за середньоденними залишками на поточних рахунках, не підпадають під операції з постачання товарів/послуг. Тобто, у разі надходження таких коштів у платника податку об'єкта оподаткування ПДВ не виникає та такі кошти не підлягають відображенню у податковій декларації з ПДВ.


Раньше было так же

Скрытый текст: показать
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Чи обкладаються ПДВ кошти, що надходять від банків як плата за середньоденними залишками на поточних рахунках? Чи відображаються зазначені суми у податковій декларації з ПДВ?

Відповідь:

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України від 03.04.97 N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (із змінами та доповненнями, далі - Закон) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України.

Враховуючи зазначене, а також те, що отримання плати за середньоденними залишками на поточних рахунках не відповідає визначенню поставки товарів чи послуг, то, відповідно, об'єкта оподаткування ПДВ не виникає.

Рядки податкової декларації з ПДВ заповнюються у відповідності з нормами наказу ДПА України від 30.05.97 N 166 "Про затвердження форми податкової декларації та порядку її заповнення" (далі - Порядок).

Відповідно до пп. 5.3.4 п. 5.3 5 Порядку рядок 3 "Операції, що не є об'єктом оподаткування" декларації з ПДВ заповнюється платником у тому випадку, якщо платник здійснює такі операції як частину в загальному обсязі поставки.

Отже, сума коштів, що надходять від банків як плата за середньоденними залишками на поточних рахунках, не включається до рядка 3 і не відображається у податковій декларації з ПДВ.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5572
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 778 раз.
Поблагодарили: 2478 раз.

UNREAD_POST Кукс » 11 янв 2012, 15:08

:ya-za: Благодарю!
Кукс
 
Сообщений: 37
Зарегистрирован: 24 янв 2011, 18:20
Благодарил (а): 9 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

UNREAD_POST налоговик » 25 фев 2015, 11:54

О судьбе 5 грн 67 коп в судьбе предприятия...

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"16" грудня 2014 р. м. Київ К/800/21352/14

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що за результатами проведеної відповідачем позапланової виїзної перевірки ТОВ «Веймер Технік» з питань правомірності декларування від'ємного значення податку на додану вартість за період з 01.08.2011 року по 31.08.2011 року складено акт від 16.10.2012 року № 322/2200/37360097, яким зафіксовано порушення підприємством п. п. 199.3, 199.4 ст. 199 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за серпень 2011 року на суму 1 157 330,00 грн.

На підставі акта перевірки податковим органом 29.11.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000232301, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 1 157 330,00 грн.

Задовольняючи позовні вимоги, суди першої та апеляційної інстанцій виходили з того, що у TOB «Веймер Технік» відсутній обов'язок з подачі в складі податкової декларації з ПДВ за серпень 2011 року розрахунку (перерахунку) частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями (додаток 7), оскільки товариство взагалі не здійснювало у відповідному звітному періоді оподатковуваних чи неоподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, тобто придбані необоротні активи не використовувались в таких операціях.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ТОВ «Веймер Технік» в серпні 2011 року, отримало кошти в сумі 5,67 грн., які надійшли від банку як плата за користування середньоденними залишками на поточних рахунках, що підтверджується банківською випискою від 31.08.2011 року по особовому рахунку № 26003714223919.

Дана сума вказана позивачем в рядку 3 «Операції, що не є об'єктом оподаткування» податкової декларації з податку на додану вартість, яка подавалася позивачем за серпень 2011 року із заокругленням 6,00 грн.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Стверджуючи про відсутність у платника обов'язку перерахунку частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку, що кошти, які надходять платникам податку від банків як плата за користування середньоденними залишками на поточних рахунках, не підпадають під визначення операцій з постачання товарів/послуг, а отже у разі надходження таких коштів у платника податку об'єкта оподаткування податком на додану вартість не виникає.

Колегія суддів вважає такий висновок хибним, оскільки суди першої та апеляційної інстанцій вдались до аналізу правової природи отриманих від банка кошів, не врахувавши, що позивачем самостійно вказано в рядку 3 «Операції, що не є об'єктом оподаткування» податкової декларації з податку на додану вартість, яка подавалася позивачем за серпень 2011 року, суму 6,00 грн., що надійшли від банку як плата за користування середньоденними залишками на поточних рахунках.

Системний аналіз положень ст. 54 Податкового кодексу України свідчить, що оскільки грошове зобов'язання та/або пені, визначене позивачем в податковій декларації, вважається узгодженими, то відповідно і дані в рядку 3 декларації з податку на додану вартість «Операції, що не є об'єктом оподаткування», які впливають на суму податкового кредиту та зобов'язань з податку на додану вартість, є достовірними та можуть змінюватись платником лише в порядку ст. 50 цього Кодексу.

Оскільки в матеріалах справи відсутні докази зміни самостійно визначених товариством даних рядка 3 «Операції, що не є об'єктом оподаткування» податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2011 року шляхом подання відповідного уточнення, колегія суддів вважає обґрунтованим доводи податкового органу про наявність у позивача обов'язку щодо подачі в складі податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2011 року розрахунку (перерахунку) частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями (додаток 7).

Колегія суддів вважає, що у зв'язку із зазначенням позивачем в рядку 3 «Операції, що не є об'єктом оподаткування» податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2011 року суми 6,00 грн. та в рядку 1 «Операції на митній території, що оподатковуються за основою ставкою, крім імпорту товарів» вказано 0,00 грн., податковий орган з посиланням на п. п. 199.3, 199.4 ст. 199 Податкового кодексу України правомірно зменшив розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 1 157 330,00 грн.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41997569

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 2
Galla, vikakool
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5572
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 778 раз.
Поблагодарили: 2478 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya

cron