Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Договорная цена с НДС или без?

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST налоговик » 08 янв 2013, 16:09

Спасибо, VOA! Вас также с праздниками!!! :) Я незримо присутствовал - это должно было ощущаться :)

Тогда вот еще судебное высказывание Вам в подборку :)

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
10 квітня 2012 року Справа № 1170/2а-662/12

...
Відповідно до п. 188.1. ст. 188 ПК України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв'язку).

Тобто, відповідно до вказаної норми ціна не включає в себе ПДВ, який є податком, який нараховується до ціни товару.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
VOA
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2595 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 24 фев 2013, 13:42

Появилось письмо ВХСУ, которое во многом перекликается с рассматривавшимся вопросом. Ключевой момент письма – спор между СХД о правомерности/неправомерности включения НДС в цену является хозяйственным и, соответственно, подлежит расмотрению в хозяйственных судах.
Обратный вопрос, когда НДС в цену не включен (в цене не оговорен), а его потом захотели дополнительно взыскать (см. здесь) в письме, как я понимаю, не рассматривается.
Кроме того в письме изложены критерии, являющиеся, по мнению ВХСУ, основанием для освобождения от НДС операций транзита.

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0086600-13
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
22.01.2013 № 01-06/86/2013
Щодо вирішення спорів, пов'язаних зі стягненням податку на додану вартість, включеного до суми збору та плати за послуги, які надаються у морських торговельних портах України

<...>
Вартість будь-якої послуги, роботи, товару відповідно до чинного законодавства включає в себе податок на додану вартість, і наявність між сторонами спору про стягнення заборгованості за надані послуги, в тому числі й стосовно правильності визначення позивачем вартості наданих послуг, не змінює правової природи відносин між сторонами у справі, що виникли із господарського договору, саме як господарських.
Отже, з урахуванням того, що позовні вимоги пов'язані з обґрунтованістю ціни за послуги, надані на підставі господарського договору, а також з огляду на те, що сторонами у спорі виступають суб'єкти господарювання, відповідні спори підлягають вирішенню господарськими судами.
<...>
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарил:
Мыша
Аватар пользователя
Вотруба
 
Сообщений: 1992
Зарегистрирован: 30 мар 2011, 19:35
Благодарил (а): 604 раз.
Поблагодарили: 2005 раз.

UNREAD_POST Мыша » 24 фев 2013, 18:48

Вотруба писал(а):Появилось письмо ВХСУ, которое во многом перекликается с рассматривавшимся вопросом. Ключевой момент письма – спор между СХД о правомерности/неправомерности включения НДС в цену является хозяйственным и, соответственно, подлежит расмотрению в хозяйственных судах.
Обратный вопрос, когда НДС в цену не включен (в цене не оговорен), а его потом захотели дополнительно взыскать (см. здесь) в письме, как я понимаю, не рассматривается.
Кроме того в письме изложены критерии, являющиеся, по мнению ВХСУ, основанием для освобождения от НДС операций транзита.


Ну да. Согласитесь, было бы странно, если бы вопрос о взыскании долга по договору (пускай даже такой долг возник в результате того, что покупатель считает услуги освобожденными от НДС и потому именно НДС в цене и не доплатил) рассматривал не хозсуд.
Аватар пользователя
Мыша
 
Сообщений: 944
Зарегистрирован: 07 июн 2011, 10:40
Благодарил (а): 288 раз.
Поблагодарили: 329 раз.

UNREAD_POST Елена Уварова » 25 май 2013, 18:34

Нельзя с полной уверенностью сказать, был ли бы вывод ВХСУ аналогичным, если бы оговорки о начилении НДС на сумму арендной платы в договоре не было, но в любом случае решение интересное: ВХСУ удовлетворил иск арендодателя к арендатору о взыскании суммы НДС дополнительно к арендной плате.
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"14" березня 2013 р. Справа № 5002-20/1875-2012


...
Пунктом 3.1. договору встановлено, що нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється та вноситься орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством.

Відповідно до підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 цього кодексу.

Отже, як вірно зазначено судами, операції, які пов'язані з наданням послуг з оренди, є об'єктом для оподаткування податком на додану вартість.

У залежності від того, яка з подій відбувається першою: отримання грошових коштів від орендаря або підписання з ним відповідного акту, платнику ПДВ - орендодавцю необхідно нарахувати податкові зобов'язання і виписати податку накладну на повну вартість орендної плати. Дана дія здійснюється платником ПДВ на дату виникнення податкового зобов'язання. Окремою графою у податковій накладній зазначається сума ПДВ за встановленою ставкою і включається у вартість орендної плати.

Таким чином, при здійсненні платником ПДВ - позивачем, як отримувачем відповідних орендних платежів, операцій з передачі майна в оренду, об'єктом оподаткування ПДВ є вартість наданих послуг у рамках договору оренди, тобто сума орендних платежів підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою, яка оплачується орендарем разом з ПДВ.

Суди двох інстанцій врахували наведені вимоги спеціального закону, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, та правомірно відхилили доводи відповідача про безпідставне стягнення з нього суми податку на додану вартість, обчислену з вартості орендної плати.
Елена Уварова
 
Сообщений: 107
Зарегистрирован: 21 фев 2012, 13:18
Благодарил (а): 40 раз.
Поблагодарили: 92 раз.

UNREAD_POST рудут » 17 июн 2013, 20:55

а как разобраться, правец или покупатель долдны оплатчивать пдв? на каком основании его включают в договор?
рудут
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 17 июн 2013, 20:45
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Galla » 18 июн 2013, 10:17

рудут писал(а):а как разобраться, правец или покупатель долдны оплатчивать пдв? на каком основании его включают в договор?


пдв - непрямий податок,який завше оплачується покупцем
Galla
 
Сообщений: 750
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Благодарил (а): 597 раз.
Поблагодарили: 262 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 07 апр 2016, 11:51

Подскажите, договорная цена подарка при определении НДФЛ включает НДС???
p_o_d_a_t_k_u
 
Сообщений: 231
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:55
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 22 раз.

UNREAD_POST tan » 07 апр 2016, 12:24

да
tan
 
Сообщений: 253
Зарегистрирован: 21 июн 2011, 20:21
Благодарил (а): 63 раз.
Поблагодарили: 133 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 07 апр 2016, 12:30

tan писал(а):да


А на чем основывается такая позиция?? нужно для руководства.
p_o_d_a_t_k_u
 
Сообщений: 231
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:55
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 22 раз.

UNREAD_POST tan » 07 апр 2016, 12:56

п. 164.5. Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт...
п. 14.1.71. звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін;
+ п.194.1.1 НКУ 

Т.е. обычной ценой при начислении НДФЛ будет стоимость этих товаров (подарков), по которой они реализовывались бы покупателям за денежные средства в обычных рыночных условиях.

«… визначено, що ПДВ як економічна категорія є складовою частиною вартості товарів (робіт, послуг), що складається відповідно із ціни (тарифу) таких товарів (робіт, послуг) та суми ПДВ,....» (Лист ДПА від 08.06.2007 р. N 6915/5/16-1515)

+ "Проте об’єкт для нарахування ПДФО визначається виходячи зі звичайної ціни (з урахуванням ПДВ та акцизу) та збільшується на коефіцієнт 1,176471 та 1,25" -
http://tomrayrada.org.ua/sub/rda/news/377378737873/

За это сообщение автора tan поблагодарил:
p_o_d_a_t_k_u
tan
 
Сообщений: 253
Зарегистрирован: 21 июн 2011, 20:21
Благодарил (а): 63 раз.
Поблагодарили: 133 раз.

UNREAD_POST Олььга » 11 дек 2016, 20:22

У меня возник вопрос попутно, насколько корректно если Обслуживающий кооператив ( неприбыльная организация и не плательщик НДС) :
1.в счете на оплату услуг за текущий месяц указывает « Усi тарифи наведенi урахуванням ПДВ та пiльгових знижок » ? какие законодательные нормы в этом случаи нарушены ?
2. в текущих кошторысах все расчетные статьи сумм затрат расчета на 1 квм , указаны с НДС ? Например : статья « Матерiальнi витрати з ПДВ».
Олььга
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 11 дек 2016, 20:19
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 11 дек 2016, 22:41

Уважаемая коллега, Олььга
Олььга писал(а):У меня возник вопрос попутно, насколько корректно если Обслуживающий кооператив ( не прибыльная организация и не плательщик НДС) :
1.в счете на оплату услуг за текущий месяц указывает « Усi тарифи наведенi урахуванням ПДВ та пiльгових знижок » ? какие законодательные нормы в этом случаи нарушены ?
2. в текущих кошторысах все расчетные статьи сумм затрат расчета на 1 квм , указаны с НДС ? Например : статья « Матерiальнi витрати з ПДВ».


в части п.2, следует ли понимать, :ga-ze-ta; что сумма издержек по приобретению МАТЕРИАЛОВ включена кооперативом в стоимость тарифа с учётом НДС, уплаченного при приобретении таких МАТЕРИАЛОВ


С уважением :a_g_a:
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета
Аватар пользователя
Al Shurshun
 
Сообщений: 2961
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Благодарил (а): 608 раз.
Поблагодарили: 1302 раз.

UNREAD_POST Олььга » 11 дек 2016, 23:19

Спасибо за ответ. Хочу далее продолжить дискуссию. Мне кажется не корректным со стороны ОК указывать в документах « з ПДВ» т.к. по определению неплательщика НДС понятно , что сумма НДС априори включена (если была при приобретении чего-то) . Тут- же возникаем вопрос ,почему по такой же логике не указано что « в т.ч. збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, акцизного податку и т.п.
И что Вы думаете по 1му вопросу ?
Олььга
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 11 дек 2016, 20:19
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya