Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Молоко работникам и НДС

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST briz2011 » 16 фев 2012, 14:34

Чи підлягають згідно ПКУ оподаткуванню ПДВ операції щодо забезпечення працівників спецхарчуванням (молоком)
briz2011
 
Сообщений: 26
Зарегистрирован: 21 дек 2011, 00:15
Благодарил (а): 7 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST vins » 04 апр 2012, 15:34

Предоставление предусмотренных законодательством об оплате труда льгот и компенсаций, в частности молока и прочих пищевых продуктов, - не поставка для целей НДС.

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
13 березня 2012 року м. Київ К-46199/09


З матеріалів справи вбачається, що підприємство здійснювало безоплатну видачу молока своїм працівникам.

Податковий орган прийшов до висновку, що забезпечення певних категорій працівників з важкими та шкідливими умовами праці лікувально-профілактичним харчуванням, зокрема молоком, є фактично операцією з продажу молока або рівноцінних харчових продуктів за рахунок коштів підприємства (безоплатна передача) і тому ПДВ при здійснені цих операцій нараховується у порядку визначеному п.4.2 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість».

З такими висновками апеляційний суд правомірно не погодився, виходячи з наступного.

Відповідно до п.4.2 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість», у разі поставки товарів (робіт, послуг) без оплати або з частковою оплатою їх вартості коштами у межах бартерних (товарообмінних) операцій, здійснення операцій з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг), натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, передачі товарів (робіт, послуг) у межах балансу платника податку для невиробничого використання, витрати на яке не відносяться до валових витрат виробництва (обігу) і не підлягають амортизації, а також пов'язаній з продавцем особі чи суб'єкту підприємницької діяльності, який не зареєстрований як платник податку, база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.

На підставі частин 1, 2 ст. 7 Закону України «Про охорону праці», працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку визначеному законодавством.

Частиною 1 ст. 166 Кодексу законів про працю України встановлено, що на роботах з шкідливими умовами праці працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти.

На підставі аналізу наведених норм, колегія суддів погоджується з висновком, що пільги і компенсації працівникам за важкі та шкідливі умови праці, які надаються роботодавцями в межах трудового законодавства не є поставкою товару без оплати чи операцією з безоплатної поставки товару в розумінні Закону України «Про податок на додану вартість», оскільки здійснюється не в межах цивільного чи господарського обороту, а у зв’язку із врегульованим спеціальним законодавством трудових відносин між роботодавцем та працівником.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.

UNREAD_POST Печкин » 04 апр 2012, 15:58

Спасибо за решение.
ГНАУ говорила, что выдача молока работникам облагается НДС

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції щодо забезпечення працівників платника податку спецхарчуванням (молоком)?

Забезпечення певних категорій працівників з важкими та шкідливими умовами праці лікувально-профілактичним харчуванням, зокрема молоком, є фактично операцією з продажу молока за рахунок коштів підприємства (безоплатна передача), і тому вона є об'єктом оподаткування ПДВ згідно з пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість", із змінами та доповненнями (далі - Закон N 168).

При цьому відповідно до п. 4.2 ст. 4 Закону N 168 у разі поставки товарів (робіт, послуг) без оплати або з частковою оплатою їх вартості коштами у межах бартерних (товарообмінних) операцій, здійснення операцій з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг), натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, передачі товарів (робіт, послуг) у межах балансу платника податку для невиробничого використання, витрати на яке не відносяться до валових витрат виробництва (обігу) і не підлягають амортизації, а також пов'язаній з продавцем особі чи суб'єкту підприємницької діяльності, який не зареєстрований як платник податку, база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.

Таким чином, операція з надання певним категоріям працівників з важкими та шкідливими умовами праці лікувально-профілактичного харчування, зокрема молока, є фактично операцією з поставки молока працівникам за рахунок коштів підприємства (безоплатна передача), а тому при здійсненні такої операції ПДВ нараховується виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.

При цьому враховуючи те, що витрати на забезпечення працівників спецхарчуванням є необхідними витратами платника для здійснення його власної господарської діяльності, платник має право на включення до складу податкового кредиту суми ПДВ, нарахованої (сплаченої) при придбанні молока, якщо таким платником здійснюються оподатковувані операції.


То же самое было в "Вестнике НСУ"

? Чи нараховується ПДВ при забезпеченні працівників підприємства молоком відповідно до норм, передбачених законодавством, та переліку робочих місць, затверджених атестаційною комісією?
(ВАТ «Донецький машинобудівний завод «Експеримент»)

Статтею 166 Кодексу законів про працю України (зі змінами та доповненнями) встановлено, що на роботах із шкідливими умовами праці працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти.

На роботах з особливо шкідливими умовами праці надається безоплатно за встановленими нормами лікувально-профілактичне харчування.

Статтею 7 Закону «Про охорону праці» від 14.10.92 р. № 2694-XII (зі змінами та доповненнями) передбачено право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці. Зокрема, працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, а також мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

У разі роз'їзного характеру роботи працівникові виплачується грошова компенсація на придбання лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів на умовах, передбачених колективним договором.

Роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати відповідно до колективного договору (угоди, трудового договору) працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством.

Порядок безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робочим та службовцям, що зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, затверджено постановою Держкомпраці СРСР та Президії ВЦСПС від 16.12.87 р. № 731/П-13.

Щодо ПДВ, то він нараховується за операціями з поставки товарів (послуг) на митній території України. Терміни «поставка товарів» та «поставка послуг» визначено п. 1.4 ст. 1 Закону «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями).

Забезпечення певних категорій працівників з важкими та шкідливими умовами праці лікувально-профілактичним харчуванням, зокрема молоком, є фактично операцією з продажу молока за рахунок коштів підприємства (безоплатна передача), і тому ПДВ при здійсненні цієї операції нараховується в порядку, визначеному п. 4.2 ст. 4 Закону № 168/97-ВР. При цьому, враховуючи те, що витрати на забезпечення працівників спецхарчуванням є необхідними витратами платника на здійснення його господарської діяльності, він має право на включення до складу податкового кредиту суми ПДВ, нарахованої (сплаченої) при придбанні молока, якщо такий платник здійснює оподатковувані операції.

Юрія Лапшина
Директора Департаменту податку
на додану вартість ДПА України
Алли Кононової
Начальника відділу розгляду звернень

«Вісник податкової служби України», червень 2006 р., № 23
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Печкин » 04 апр 2012, 16:00

И после налогового кодекса тоже настаивают, что операции по безоплатному обеспечению работников плательщика налога спецпитанием (молоком) подлежат обложению НДС

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції з безоплатного забезпечення працівників платника податку спецхарчуванням (молоком)?

Згідно з п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Відповідно до пп. "в" п. 14.1.185, пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 р. I ПКУ постачання товарів/послуг включає в себе безоплатну передачу майна іншій особі, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі.

Пунктом 189.1 ст. 189 р. V ПКУ визначено, що у разі постачання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг без оплати, з частковою оплатою, у межах обміну, у межах дарування, у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку, пов'язаній з постачальником особі, суб'єкту господарювання, який не зареєстрований платником податку, іншим особам, які не зареєстровані платниками податку, база оподаткування визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін.

Таким чином, безоплатне забезпечення певних категорій працівників з важкими та шкідливими умовами праці лікувально-профілактичним харчуванням, зокрема, молоком, є операцією з продажу такого молока, яка є об'єктом оподаткування ПДВ та при здійсненні якої ПДВ нараховується у загальновстановленому порядку.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Al Shurshun, Gb, Ya