Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Корректировка НДС,если в НК данный товар не облагается

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST Oleg_Z » 29 дек 2010, 11:36

Добрый день. Хотелось бы обменяться мнениями по поводу возможности выписки корректировки к налоговой накладной 2010г,если в 2011 данный товар не облагается НДС, например: зерно. Вроде запрета нет?
Oleg_Z
 
Сообщений: 5
Зарегистрирован: 29 дек 2010, 10:18
Благодарил (а): 53 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST nikki » 29 дек 2010, 12:05

Добрый день!
При наличии оснований для корректировки по НК - такая корректировка производится независимо от нынешней (т.е. с 01.01.11) льготируемости поставки. Корректировка ведь касается ранее начисленных обязательств и кредита.

За это сообщение автора nikki поблагодарил:
Oleg_Z
nikki
 
Сообщений: 1116
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 375 раз.

UNREAD_POST larisa » 12 янв 2011, 17:10

Если у нас договоре цена указана с НДС, выписан счет с НДС. Все до 01.01.2011
Теперь надо вносить изменения в договор? Выписывать новый счет?
Аватар пользователя
larisa
 
Сообщений: 172
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 20:54
Благодарил (а): 38 раз.
Поблагодарили: 37 раз.

UNREAD_POST vins » 27 апр 2011, 07:07

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Чи має можливість відкоригувати податкові зобов'язання, задекларовані в податковій декларації з ПДВ, платник податку, який нараховував ПДВ при поставці товарів (послуг), які відповідно до ПКУ звільнені від оподаткування ПДВ або не є об'єктом ПДВ?

Відповідь: Відповідно до п. 8 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1233, податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об'єктами обкладення податком на додану вартість і відповідно до Податкового кодексу України та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, а також тих, до яких застосовані спеціальні режими оподаткування в галузі сільського господарства. Оскільки податкові пільги з ПДВ визначаються за операціями з постачання товарів/послуг, що є об'єктами обкладення ПДВ, а не передбачають звільнення від оподаткування окремої категорії платників податку чи окремих суб'єктів господарювання, для яких встановлено саме надання податкових пільг, то платникам податків, зареєстрованим як платники ПДВ, податкові пільги з ПДВ не надаються, а визначаються виключно за операціями з постачання товарів та/або послуг та застосовуються в обов'язковому порядку без можливості відмовитися від їх застосування. У разі якщо платник податку нараховував ПДВ при поставці товарів (послуг), які відповідно до ПКУ звільнені від оподаткування, та відображав в податковому обліку зазначені операції як оподатковувані, а суми утриманого податку вносив до бюджету, то суми ПДВ, нараховані за такою операцією, підлягають коригуванню виключно за умови повернення покупцям сплаченого ними податку під час придбання таких пільгових товарів (послуг). Згідно з п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 N 969, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 розділу V Кодексу постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. Враховуючи те, що дана операція передбачає зміну вартості операції на суму неправильно нарахованого ПДВ, то на дату повернення покупцю коштів, в даному випадку сум ПДВ, сплачених таким покупцем при придбанні товарів (послуг), що підлягають звільненню, постачальник товарів (послуг) виписує розрахунок коригування до раніше виписаної податкової накладної, в якому коригує вартість товару, поставленого покупцю з ПДВ зі знаком "-" на суму податку. Сума коштів, що підлягає перерахуванню продавцем покупцю і відповідає сумі відкоригованого податку, може бути зарахована в рахунок оплати іншого товару та набути статусу оплати за інші товари (послуги) в тому числі і ті, що згідно з ПКУ підлягають звільненню від оподаткування ПДВ. На залишок коштів, що будуть зараховані як оплата за новою операцією, платнику податку необхідно виписати нову окрему податкову накладну.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Heloise
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Печкин » 27 май 2011, 11:28

larisa писал(а):Если у нас договоре цена указана с НДС, выписан счет с НДС. Все до 01.01.2011
Теперь надо вносить изменения в договор? Выписывать новый счет?


Корректировка возможна только при условии внесения изменений в договор и возврата покупателю уплаченной им суммы НДС

Чи має можливість відкоригувати податкові зобов’язання, задекларовані в податковій декларації з ПДВ, платник податку, який нараховував ПДВ при поставці послуг, які відповідно до ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ?
Пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 №969 (далі – Порядок №969) визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. Відповідно до Порядку №969 на операції, які відповідно до ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ, податкова накладна не складається. Враховуючи те, що платник податку при поставці послуг, які відповідно до ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ, нараховував ПДВ, та в податковому обліку зазначені операції відображав як оподатковувані, а суми утриманого податку вносив до бюджету, то такий платник податку має право нараховані за такою операцією суми ПДВ відкоригувати виключно за умови внесення відповідних змін договору та товаросупровідних документів та повернення покупцю сплаченого ними податку. При цьому, в розрахунку коригування до раніше виписаної податкової накладної коригується вартість поставленого товару покупцю з ПДВ зі знаком „-” на суму податку. Оскільки дана операція не є об’єктом оподаткування ПДВ, нова податкова накладна не виписується, а сума коштів, що підлягає перерахуванню продавцем покупцю та відповідає сумі відкоригованого податку, може бути зарахована в рахунок оплати іншого товару і набути статусу оплати за інші товари/послуги.


Вообще таких условий действующее законодательство не выдвигает.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2882 раз.

UNREAD_POST vins » 04 июн 2011, 21:57

ВАСУ в противоположной ситуации - услуга, которая не была объектом обложения НДС на момент заключения договора, стала облагаться НДС - считает, что цена может быть изменена только по взаимной договоренности сторон путем внесения соответствующих изменений в договор.

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"19" травня 2011 р. м. Київ К-14623/08

...
В даному ж разі, як вбачається з установлених судами обставин справи, недоїмка з орендної плати за землю виникла у Товариства у зв’язку з включенням Управлінням (виконавчим органом орендодавця –Євпаторійської міської ради) до розрахунку орендних платежів суми ПДВ, тобто з фактичним збільшенням орендної плати на суму вказаного податку в односторонньому порядку без дотримання визначених договором умов перегляду орендної плати. А відтак слід погодитися з наданою судами правовою оцінкою обставин справи відносно невірного визначення орендодавцем сальдо розрахунків Товариства з орендної плати за землю.
Слід також зазначити, що правовим наслідком зупинення дії підпункту 5.1.17 пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про податок на додану вартість»на 2004 рік, за змістом якого звільняються від оподаткування операції з орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів, згідно з пунктом 49 статті 80 Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік»є, зокрема, виникнення у орендодавця обов’язку сплачувати до бюджету відповідну суму ПДВ з орендної плати за землю, що, однак, не означає автоматичного збільшення розміру такої орендної плати як бази оподаткування. Оскільки сутність ПДВ полягає у додаванні цього податку до ціни товару (роботи, послуги), то в даному разі орендодавець повинен був погодити відповідне збільшення з орендарем шляхом укладення додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Андрей1, Gb, Ya