Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Додаток 5 декларації з ПДВ

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST Полианна » 18 май 2012, 17:35

Чи необхідно відображати в Додтаку 5 декларації з ПДВ придбання (будівництво, спорудження основних фондів) - ми придбали малоцінні необоротні матеріальні активи до 2500 грн. терміном більше одного року. дякую.
Полианна
 
Сообщений: 10
Зарегистрирован: 11 янв 2011, 10:47
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST налоговик » 17 сен 2013, 09:18

Полианна писал(а):Чи необхідно відображати в Додтаку 5 декларації з ПДВ придбання (будівництво, спорудження основних фондів) - ми придбали малоцінні необоротні матеріальні активи до 2500 грн. терміном більше одного року. дякую.


да
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Нулевая ставка и 20 % в налоговой накладной и додаток 5 к декларации по НДС

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Яким чином в податковій декларації з ПДВ (у т. ч. додатку 5 до податкової декларації з ПДВ) відображається операція з придбання товарів/послуг та необоротних активів на підставі податкової накладної, в якій одночасно містяться товари/послуги та необоротні активи, що оподатковуються за основною та нульовою ставками?

Відповідно до пп. 4.1 п. 4 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 N 1492, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за N 1490/20228 (далі - Наказ N 1492), до розділу II "Податковий кредит" (рядки 10 - 15 декларації) включаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) з податком на додану вартість або без податку на додану вартість товарів/послуг, необоротних активів на митній території України, ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів, отриманих на митній території України від нерезидента послуг з метою їх подальшого використання у межах господарської діяльності платника податку, а також тих, які не призначаються для використання у господарській діяльності або придбані з метою використання для постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пунктів 186.2, 186.3 статті 186 розділу V Кодексу за межами митної території України, окремо за напрямами використання (здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню, звільнені від оподаткування, не є об'єктом оподаткування).

Згідно з формою додатка 5 до податкової декларації з податку на додану вартість "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" (далі - Додаток 5 до декларації з ПДВ) розділ II "Податковий кредит" складається з двох частин, кожна з яких заповнюється на підставі відповідних рядків декларації, зокрема:

- операції з придбання з податком на додану вартість, які надають право формування податкового кредиту (заповнюється на підставі рядків 10.1 та 15.1 декларації з ПДВ);

- операції з придбання з податком на додану вартість, які не надають права формування податкового кредиту (заповнюється на підставі рядків 10.2, 14.1 та 15.2 декларації з ПДВ).

Оскільки внаслідок здійснення операції, що підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою, покупець придбаває товари/послуги та необоротні активи без податку на додану вартість, то в декларації з ПДВ операція з придбання товарів/послуг та необоротних активів на підставі податкової накладної, в якій одночасно містяться товари/послуги та необоротні активи, що оподатковуються за основною та нульовою ставками, підлягає одночасному відображенню у декількох рядках, зокрема: рядках 10.1, 10.2, 14.1, 15.1, 15.2 - в частині товарів/послуг та необоротних активів, що оподатковуються за основною ставкою, рядках 11.1, 11.2, 14.2 - в частині товарів/послуг та необоротних активів, що оподатковуються за нульовою ставкою. При цьому, в додатку 5 до декларації з ПДВ зазначена податкова накладна відображається таким покупцем лише в частині товарів/послуг та необоротних активів, які оподатковуються за основною ставкою.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2638 раз.

UNREAD_POST VOA » 06 окт 2013, 14:19


Дата статті 30.09.2013

У розділі ІІ додатку 5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту" декларації з ПДВ помилково вся сума податкового кредиту відобразилась, як придбання необоротних активів. Чи є порушення та як тоді виправити помилку?

В розділі II “Податковий кредит” додатка 5 (“Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5”) проводиться розшифровка наступних рядків податкової декларації з ПДВ: 10.1, 10.2 , 14.1, 15.1, 15.2. В колонках 4 та 5 розділу II додатка 5 відображаються обсяги постачання (без ПДВ) та сума податку в розрізі постачальників (із зазначенням в колонці 2 тільки індивідуального податкового номера постачальника). Отже, для формування показників у додатку 5 важливим є правильне заповнення саме колонок 4, 5. Показники із цих колонок сумуються у загальному рядку “Усього за місяць (рядки 10.1 + 15.1 декларації)...” розділу ІІ додатка 5. Відповідно суми із рядків 10.1 та/або 15.1 декларації з ПДВ, що формують дозволений ПК, розшифорвуються у додатку 5.

Зауважимо, дані за придбаними необоротними активами відображаються загально, як всі решта операції з придбання з ПДВ, які надають право формування ПК, в розрізі постачальників і також автоматично сумуються у загальному рядку “Усього за місяць (рядки 10.1 + 15.1 декларації)...”.

А от наступний рядок розділу ІІ додатка 5 “придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів” виконує роль інформаційного. Дані у цей рядок заносяться вручну та вибірково після проведення аналізу операцій за необоротними активами, суми за якими потрапили до ПК з ПДВ в цьому періоді. Фактично, сума із рядка “придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів” розділу ІІ додатка 5 окремо в декларації з ПДВ не відображається. Яку роль цей рядок виконує для податкових органів? Скоріше за все, пояснює виникнення значної суми ПДВ у складі ПК. Адже, як правило, вартість основних засобів немала, тому нерідко при придбанні ОЗ у звітному періоді не виключено і виникнення від'ємного значення різниці між ПЗ та ПК поточного періоду.

За умовами запитання, платником ПДВ вся сума податкового кредиту із рядка “Усього за місяць (рядки 10.1 + 15.1 декларації)...” помилково продублювалась у наступному інформаційному рядку, де зазначається інформація щодо придбання необоротних активів. Які наслідки такого порушення? Та чи є взагалі порушення, відповідно чи потрібно платнику ПДВ здійснювати виправлення? Загалом таке некоректне заповнення додатку 5 не впливає на показники основної частини декларації з ПДВ цього періоду. Як наслідок, помилка не вплинула на визначення податку до сплати в бюджет. Відповідно факту заниження податкового зобов'язання за нормами п. 50.1 ПКУ та п. 123.1 ПКУ не має.

Максимум, що загрожує платнику ПДВ у такій ситуації, це адмінштраф до посадових осіб платника ПДВ. За ст. 163-1 КпАП, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 н. м. д. г. (від 85,00 грн до 170,00 грн).

Але, рекомендуємо навіть таку незначну помилку виправити. Адже, не виключено, що під час проведення камеральної перевірки (перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком), у контролюючого органу виникнуть питання, щодо податкової інформації, яка свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства. За такою ситуацією на письмовий запит контролюючого органу протягом 10 р.д. з дня отримання запиту, платнику доведеться надати пояснення. І якщо платник ПДВ, протягом встановленого терміну не надасть відповідні пояснення (не рідко з документальним підтвердженням), це за нормами п. 78.1 ПКУ може бути однією з обставин для проведення документальної позапланової перевірки платника ПДВ.

За нормою п. 50.1 ПКУ, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Тому, навіть не дивлячись на той факт, що заниження ПЗ не має (відповідно штрафні санкції відсутні), на платника ПДВ покладено обов'язок здійснити виправлення самостійно виявленого порушення.

Такий випадок можна виправити шляхом подання “уточнюючого” додатку 5. У цьому разі потрібно звернути увагу на правильне відображення показників. Наприклад, у відповідному звітному періоді є дві операції з придбання і ПДВ за такими операціями потрапляє до ПК:

1) придбано товар на суму 1200 грн (з ПДВ);

2) придбано ОЗ вартістю 6000 грн (з ПДВ).

Відповідно у розділу ІІ додатка 5 загальний обсяг постачання (без ПДВ) рядок “Усього за місяць (рядки 10.1 + 15.1 декларації)...” — колонка 4 складає 6000 грн, відповідно сума ПДВ - колонка 5 становить 1200 грн.

Платник у рядку “Усього за місяць (рядки 10.1 + 15.1 декларації)...” і помилково у рядку “придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів” розділу ІІ додатка 5 у колонках 4 та 5 відобразив однакові суми. У декларації з ПДВ показники показано вірно, тому недоплати ПЗ з ПДВ в бюджет не має.

Для виправлення такої помилки слід подати Уточнюючий розрахунок як окремий документ або ж як додаток до поточної декларації з ПДВ. А це означає, що до УР слід сформувати “уточнюючий” додаток 5 з відповідним виправленням. Зауважимо, що в самому УР всі показнику будуть без змін. В УР у графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, який виправляється. У графі 5 проставляються показники із графи 4, адже показники самої декларації не уточнюються. Відповідно графа 6 УР буде порожня.

Виправлення додатку 5, на погляд автора, можна здійснити наступним чином: в “уточнюючому” додатку 5 у розділі ІІ у рядку “придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів” потрібно сторнувати суми, які не пов'язані із придбанням ОЗ. Відповідно у колонці 4 цього рядка зазначити суму 1000 зі знаком “-”, у колонці 5 зі знаком “-” буде сума ПДВ у розмірі 200 грн. Всі решта рядків “уточнюючого” додатка 5 будуть з прочерками (або незаповнені якщо подаємо УР в електронному вигляді).

Автор: Елена Водопьянова
Джерело: «Дебет-Кредит»
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5380
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1850 раз.
Поблагодарили: 2104 раз.

UNREAD_POST opt » 25 окт 2013, 12:01

Помогите. В августе я сделала уточненку з а сентябрь 2011г. В дод. 5 вместо исправленной ошибки я включила полностю как было в отчете. Произошло задвоение сумм. я сделала вторую уточненку в октябре с минусом все контрагенты.Только я исправляла уточненку за август. И снова не то сделала.Как мне исправить правильно .Подскажите пожалуйста.
opt
 
Сообщений: 2
Зарегистрирован: 25 окт 2013, 11:54
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST voda.zp » 25 окт 2013, 12:45

Если я правильно Вас поняла, то вместо сентября Вы уточнили август (с минусом все контрагенты). А как отразили в уточненке к декларации?
Если все правильно, тогда нужно с "+" сделать уточненки к августу и с "-" сделать уточненку к сентябрю.

За это сообщение автора voda.zp поблагодарил:
opt
voda.zp
 
Сообщений: 568
Зарегистрирован: 23 янв 2012, 15:53
Благодарил (а): 110 раз.
Поблагодарили: 236 раз.

UNREAD_POST opt » 25 окт 2013, 12:57

В уточненке я сделала правильно, за вычетом ошибки. Я как будто бы уточняла дод. 5 к уточненной декларации. . И поэтому (-) за август сделала. Но в контрагентах вылезла не стыковка со мной. Мне сказали в налоговой сегодня сдать с (-) за сентябрь 2011г., я так и сделала и не знаю как будет.С (+) мне не говорили делать. Сказали что 2 уточненки в одном месяце сторнируются. Я не знаю уточнять еще за август или нет. И еще, 2 уточненки можно делать в одном месяце с (+) и ( -) Помогите сделать правильно.
opt
 
Сообщений: 2
Зарегистрирован: 25 окт 2013, 11:54
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST voda.zp » 25 окт 2013, 14:30

Кол-во уточненок - законом не ограничено, хоть 1000.
Учитывая, что корректировке подлежат 2 разных периода (август и сентябрь), перекрывается только август, период, который Вы ошибочно исправляли. Соответственно Вам нужно исправить август, т.к его изначально не следовало трогать. Вы сумму сняли со знаком "-", значит нужно ее вернуть с "+". Ведь Вы уменьшили расчеты по какому то ИНН.

За это сообщение автора voda.zp поблагодарил:
opt
voda.zp
 
Сообщений: 568
Зарегистрирован: 23 янв 2012, 15:53
Благодарил (а): 110 раз.
Поблагодарили: 236 раз.

UNREAD_POST Ласточка » 14 фев 2014, 12:16

Добрый день! Вопрос по заполнению НОВОГО додатка 5., раздел 2 Операции по приобретению без НДС (стр 11.1+11.2+11.4 декларации), в графе Поставщик и ИНН поставщика, что указывать, если поставщик не плательщик НДС? В реестр налоговых накладных ранее такие операции попадали с ИНН - 400000000000 , Петров П.П., а в додаток 5 всех не плательщиков НДС как затягивать? в разрезе каждого контрагента, или можно общей суммой по всем контрагентам, все равно код ИНН один?
Ласточка
 
Сообщений: 23
Зарегистрирован: 28 мар 2012, 21:23
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST VOA » 14 фев 2014, 12:19

Из вчерашнего Декларация по НДС
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5380
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1850 раз.
Поблагодарили: 2104 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, lutishka, MR, Ya