Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Можно ли отказаться от льготы по НДС?

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST Татьяна » 07 янв 2011, 20:01

Согласно НК

30.4. Платник податків вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету.


30.9. Податкова пільга надається шляхом:

а) податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору;

б) зменшення податкового зобов'язання після нарахування податку та збору;

в) встановлення зниженої ставки податку та збору;

г) звільнення від сплати податку та збору.


Если операция не облагается НДС, можно ли отказаться от такой налоговый льготы?
Татьяна
 
Сообщений: 54
Зарегистрирован: 21 дек 2010, 17:09
Благодарил (а): 12 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST nikki » 07 янв 2011, 23:06

Думаю, да.
Но должен выйти новый справочник льгот (под Налоговый кодекс), тогда мы все точно и узнаем. От всего что будет в справочнике, по логике, можно будет отказаться.

За это сообщение автора nikki поблагодарил:
Татьяна
nikki
 
Сообщений: 1118
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 117 раз.
Поблагодарили: 379 раз.

UNREAD_POST Татьяна » 08 янв 2011, 00:09

nikki
спасибо

nikki писал(а):должен выйти новый справочник льгот (под Налоговый кодекс), тогда мы все точно и узнаем. От всего что будет в справочнике, по логике, можно будет отказаться


так а если не попадет, разве это не будет противоречить Кодексу?
Татьяна
 
Сообщений: 54
Зарегистрирован: 21 дек 2010, 17:09
Благодарил (а): 12 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST vins » 27 янв 2011, 09:23

#
Чи має право платник ПДВ відмовитися від податкової пільги з ПДВ?


Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів платник податків вправі лише тоді, коли звільнення надається безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг. В частині, що стосується податку на додану вартість, це лише одна з категорій пільг, яка надається платникам податку – зменшення податкового зобов’язання після нарахування податку та збору, тобто право на формування податкового кредиту. Від таких видів пільг як встановлення зниженої ставки податку та збору та звільнення від сплати податку та збору платники податку на додану вартість не вправі ні відмовитися, ні зупинити її використання на один чи декілька звітних періодів, оскільки ці пільги надаються не безпосередньо платникам податків, а стосуються окремо перерахованих у відповідних статтях Податкового кодексу України операцій.

# Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 30.1 ст. 30 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова пільга - передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 ст. 30 ПКУ. Згідно із п. 30.4 ст. 30 р. І ПКУ платник податків вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачено ПКУ. Податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету. Пунктом 30.9 ст. 30 р. І ПКУ податкова пільга надається шляхом: а) податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору; б) зменшення податкового зобов'язання після нарахування податку та збору; в) встановлення зниженої ставки податку та збору; г) звільнення від сплати податку та збору. Відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів платник податків вправі лише тоді, коли звільнення надається безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг. В частині, що стосується податку на додану вартість, це лише одна з категорій пільг, яка надається платникам податку – зменшення податкового зобов’язання після нарахування податку та збору (пп. "б" п. 30.9 ст. 30 р. І ПКУ), тобто право на формування податкового кредиту. Від таких видів пільг як встановлення зниженої ставки податку та збору (пп. "в" п. 30.9 ст. 30 р. І ПКУ) та звільнення від сплати податку та збору (пп. "г" п. 30.9 ст. 30 р. І ПКУ) платники податку на додану вартість не вправі ні відмовитися, ні зупинити її використання на один чи декілька звітних періодів, оскільки ці пільги надаються не безпосередньо платникам податків, а стосуються окремо перерахованих у відповідних статтях ПКУ операцій.

За это сообщение автора vins поблагодарили: 2
manuls, nikki
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.

UNREAD_POST nikki » 27 янв 2011, 10:26

vins
спасибо, что откопали!

а вообще просто труба.
nikki
 
Сообщений: 1118
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 117 раз.
Поблагодарили: 379 раз.

UNREAD_POST vvo » 04 фев 2011, 16:30

30.1. Податкова пільга - передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті.

30.2. Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

30.9. Податкова пільга надається шляхом:
а) податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору;
б) зменшення податкового зобов'язання після нарахування податку та збору;
в) встановлення зниженої ставки податку та збору;
г) звільнення від сплати податку та збору.

Вопрос: можно ли считать налоговой льготой операции указанные в п.196 ПК? Строго формально, то согласно п.30.1 НК вроде бы льгота. А вы как думаете?

Смущает:
8. Податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об'єктами обкладення податком на додану вартість і відповідно до Податкового кодексу України та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, а також тих, до яких застосовані спеціальні режими оподаткування в галузі сільського господарства.

Постанова КМУ Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2010 р. N 1233 

vvo
 
Сообщений: 476
Зарегистрирован: 06 янв 2011, 13:20
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 41 раз.

UNREAD_POST юрист » 04 фев 2011, 17:02

vvo писал(а):можно ли считать налоговой льготой операции указанные в п.196 ПК?


Я не считаю, что это льгота.
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST налоговик » 11 фев 2011, 10:17

юрист писал(а):
vvo писал(а):можно ли считать налоговой льготой операции указанные в п.196 ПК?


Я не считаю, что это льгота.


И ГНАУ не считает:

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.01.2011 р. N 1390/7/16-1517-01

Про можливість відмови від пільг із ПДВ


Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо застосування підпункту 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і повідомляє.

Відповідно до підпункту 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 Кодексу не є об'єктом оподаткування операції з постачання послуг, визначених у підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 цього Кодексу.

У підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 Кодексу визначені такі види послуг: консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем.

Таким чином, відповідно до підпункту 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 Кодексу надання послуг з розробки стандартного програмного забезпечення та консультування з питань інформатизації не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Що стосується права підприємства відмовитися від використання податкової пільги з податку на додану вартість, ДПА України повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 30.4 статті 30 Кодексу платник податків вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачене Кодексом.

Розділом V "Податок на додану вартість" Кодексу передбачається надання видів податкових пільг, передбачених підпунктами "б", "в" та "г" пункту 30.9 статті 30 Кодексу, а саме:

• зменшення податкового зобов'язання після нарахування податку та збору (підпункт "б" пункту 30.9 статті 30 Кодексу).

Цією пільгою мають право користуватися всі зареєстровані у встановленому порядку платники податку на додану вартість. Суть цієї пільги полягає у зменшенні податкових зобов'язань платника податку, нарахованих ним за певною операцією з постачання товарів (послуг), на суму податкових зобов'язань іншого платника податку, яка відповідає сумі податку, нарахованій таким іншим платником податку на поставлені йому товари (послуги). В розділі V Кодексу таке зменшення називається податковим кредитом і статтями 198 та 199 регламентується право на його отримання. Ця пільга не надається особам, які не зареєструвалися як платники податку, але зобов'язані сплачувати податок до бюджету або в зв'язку зі здійсненням ними певних операцій (отримання послуг від нерезидента) або по причині перевищення граничного рівня обсягу операцій, що підлягають оподаткуванню, і по досягненню якого реєстрація є обов'язковою. Цей вид пільги надається платникам податку;

• встановлення зниженої ставки податку та збору (підпункт "в" пункту 30.9 статті 30 Кодексу).

Статтею 193 Кодексу знижена ставка податку становить 0 %. Ця пільга надається не окремим платникам податків, а застосовується при здійсненні операцій з постачання окремих товарів (послуг), визначених статтею 195 Кодексу;

• звільнення від сплати податку та збору (підпункт "г" пункту 30.9 статті 30 Кодексу).

Ця пільга, як і пільга щодо зниження ставки податку, надається не окремим платникам податків, а застосовується при здійсненні операцій з постачання окремих товарів (послуг), визначенні статтею 197 Кодексу.

Таким чином, відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів платник податків вправі лише тоді, коли звільнення надається безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг.


Заступник Голови  О. Любченко 
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2633 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 11 фев 2011, 10:52

Любопытное письмо. Фактически плательщики НДС могут отказаться только от такой льготы как право на налоговый кредит :D Смешно
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST юрист » 11 фев 2011, 11:07

Vetal' писал(а):Фактически плательщики НДС могут отказаться только от такой льготы как право на налоговый кредит :D Смешно


Получается что да :)
Плюс, вывод же о том, что

налоговик писал(а):відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів платник податків вправі лише тоді, коли звільнення надається безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг.


общий, т.е. он и возможности воспользоваться льготами по другим налогам очень сужает. Да и в целом смысл в существовании этой возможности становится мало понятен.
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 11 фев 2011, 11:22

юрист писал(а):Плюс, вывод же о том, что налоговик писал(а):відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів платник податків вправі лише тоді, коли звільнення надається безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг.общий, т.е. он и возможности воспользоваться льготами по другим налогам очень сужает. Да и в целом смысл в существовании этой возможности становится мало понятен.


Скорее всего... Они решили, что отказаться можно только от льготы, предоставленной субъекту-ПЛАТЕЛЬЩИКУ, а не объекту-поставке, а также, предположительно, доходу (прибыли) от определенной деятельности ???...

Например, п. 17 подраздела 4 Переходных положений НКУ. Тимчасово, строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2011 року звільняються від оподаткування:
а) прибуток суб'єкта господарської діяльності, отриманий від надання готельних послуг (група 55 КВЕД ДК 009:2005) у готелях категорій "п'ять зірок", "чотири зірки" і "три зірки", у тому числі новозбудованих чи реконструйованих або в яких проведено капітальний ремонт чи реставрація існуючих будівель і споруд;

Зато однозначно, что можно будет отказаться от ствки 0 % по п. 154.6 НКУ :)

154.6. На період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року застосовується ставка 0 відсотків для платників податку на прибуток, у яких...

Короче, мраки...

За это сообщение автора Vetal' поблагодарил:
vins
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Ol_ua » 11 фев 2011, 14:53

Так и есть. Но явно же сужают действие нормы.
Т.е. либо льготы должны предъявляться только "безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям", либо раз они даются и по операциям тоже, то и отказываться от них можно. Понимаю, что все это понимают. Просто возмущаюсь :)

По операциям, которые не являются объектом налогообложения, тоже считаю, что они не льгота. По отношению к ним вопрос о том, можно отказаться или нет, ставиться не может. Они просто не объект.
Аватар пользователя
Ol_ua
 
Сообщений: 585
Зарегистрирован: 04 дек 2010, 22:20
Благодарил (а): 80 раз.
Поблагодарили: 78 раз.

UNREAD_POST profi » 22 фев 2011, 11:25

Господа, в заданную тематику глубоко убежден в следующем:

- далеко не все что необлагается НДС (или другим налогом) можно считать льготой и, как следствие, отказаться от права на необложение. Это правило не зависит от того включили ту или иную норму, применение которое дает право на необложение НДС (или другим налогом), в список налоговых льгот, а также независимо от того что Кабмин написал в порядке отчетности за льготы.

- НКУ, в отличае от ранее действовавшего законодательства, дает не только определение льготам но и устанавливает исчерпывающие перечень видов таких льгот и определенные требования для присвоения статуса льготы. Причем сделано это в той же части НКУ, в которой установлено право отказаться от льготы. И то (в смысле определение налоговых льгот), и другое (в смысле перечень видов налоговых льгот) не позволяют прийти к умозаключению, что все без исключения операции, исключенные из объекта обложения по ст. 196 НКУ, являются налоговой льготой и от них можно отказаться. Более того, далеко не все операции, приведенные в ст. 197 НКУ и названные как освобождение от обложения НДС являются налоговыми льготами (если вообще таковые там есть). В частности, я глубоко убежден, что поставка жилья не является налоговой льготой и от нее нельзя отказаться. "Жилищная" не соответствует всем требованиям, приведенным в ст. 30 НКУ.

- приведенной в данной ветке письмо частично подтверждает сделанные выше выводы, но значительно сужает положения НКУ.
profi
 
Сообщений: 90
Зарегистрирован: 06 дек 2010, 11:36
Благодарил (а): 5 раз.
Поблагодарили: 13 раз.

UNREAD_POST vins » 25 дек 2011, 11:44

Налоговый кредит - налоговая льгота, от которой можно отказаться :)
Луганський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
08 грудня 2011 року Справа № 2а-10280/11/1270

...
Принцип єдиного підходу, що міститься у Податковому кодексі України, який вказує на те, що при розробці податкових законів обов'язково повинні бути визначені наступні елементи юридичного складу податку: платник податку і збору (обов'язкового платежу), об'єкт оподаткування, джерела сплати податку і збору (обов'язкового платежу), податковий період, ставки податку і збору (обов'язкового платежу), строки та порядок сплати податку, підстави для надання податкових пільг. Це положення розвиває конституційну гарантію, спрямовану на недопустимість неправомірного обмеження чи порушення права власності, щодо встановлення податків виключно законами (п.1. ч.2 ст.92 Конституції України). Податковий кредит з податку на додану вартість є формою податкової пільги, оскільки податковий кредит визначений ст.198 Податкового кодексу України, як сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Кодексом. З цього випливає, що жодним підзаконним нормативно-правовим актом не може бути встановлено обмежень щодо застосування податкових пільг, в т.ч. податкового кредиту з податку на додану вартість
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.

UNREAD_POST Чихуа » 25 дек 2011, 15:43

А вариант добровольного начисления НО по НДС не рассматривается?
Допустим, мы проводим необлагаемую операцию, но нам же не запрещено начислить на нее НДС? :)
Само собой, что у продавца и у покупателя не будет НК по этой операции.

Податковий кредит з податку на додану вартість є формою податкової пільги,

Это, конечно, полнейший бред :) Если бы НК был льготой, то НДС был бы налогом с оборота, а не на добавленную стоимость :)
Утро... Теплая постелька... Сладкий сон...Вдруг.....удар по голове пультом - " Кучимутики!!!"

За это сообщение автора Чихуа поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
Чихуа
 
Сообщений: 1754
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 10:57
Благодарил (а): 467 раз.
Поблагодарили: 634 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, vikakool, Ya