Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Единый реестр налоговых накладных

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST minibuh » 05 янв 2017, 11:11

Почему розничные, а продажи не плательщикам-оптовикам/корпоративному сектору ?
Я думаю,что они:
1) хотят активного пополнения спец.счетов.
2) борьба со схемами. Трудно ведь отслеживать цепочку по кодам УКТЗЕД ,когда у тебя часть нн может абсолютно законно не попадать в реестр.

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
hela
minibuh

Благодарил (а): 1247 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 05 янв 2017, 11:35

hela писал(а):Интересный набор норм по обязательности регистрации в ЕРНН НН, не выдаваемых покупателю
120-1.1. Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою)

Т.е. предусмотрены штрафы за нерегистрацию всех НН на ненулевую сумму, а не только тех, которые выдаются покупателю.

Щось я не можу вїхати в цю норму. Коли читав проект, то бачив її чомусь таким чином:
(крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою)

Тобто, що є три види ПН, які не реєструються (немає штрафів):
1) які не видаються покупцю (таке було і раніше);
2) які складені на операції звільнені від оподаткування (такі раніше реєструвались);
3) які складені на операції по 0% ставці (такі раніше реєструвались).
Це неправильне читання норми? :) Виходить, що тепер постачання неплатнику треба реєструвати в ЄРПН?
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Marlboro

Благодарил (а): 323 раз.

UNREAD_POST hela » 05 янв 2017, 12:02

Marlboro писал(а):
hela писал(а):Интересный набор норм по обязательности регистрации в ЕРНН НН, не выдаваемых покупателю
120-1.1. Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою)

Т.е. предусмотрены штрафы за нерегистрацию всех НН на ненулевую сумму, а не только тех, которые выдаются покупателю.

Щось я не можу вїхати в цю норму. Коли читав проект, то бачив її чомусь таким чином:
(крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою)

2) які складені на операції звільнені від оподаткування (такі раніше реєструвались);
Це неправильне читання норми? :) Виходить, що тепер постачання неплатнику треба реєструвати в ЄРПН?

Мені теж здавалось, що там є "або" між "не надається отримувачу" та "які звільнені від оподаткування". Але "або" там нема. Я розумію так, що тепер за несвоєчасну реєстрацію ПН неплатнику передбачений такий самий штраф.
Це непрямо підтверджується тим, що на умовний продаж вийшло пом*якшення: ці ПН можна не формувати взагалі, достатньо наразувати ПЗ і вказати їх в Декларації. Які можуть бути інші причини для такого дозволу, окрім штрафу за нереєстрацію?

Дуже цікавить причина. Це може бути для того щоб раніше поповнювали спецрахунок - двічі на місяць, так само як виплата зарплатні. Це може бути, щоб порівнювати УКТЗЕД на вході та виході - але це трохи дивно, які можуть бути скрутки в ПН неплатнику?
hela

Благодарил (а): 177 раз.

UNREAD_POST hela » 05 янв 2017, 12:17

Ооо, еще одна интересная новость. Зачистили ЗІР
Діяло до 01.01.2017 Які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, в тому числі

продаж підакцизних та імпортних товарів
Это то разъяснение, где было сказано, что такую НН при наличии ФР можно составлять с точностью до кода УКТВЭД без детализации по номенклатуре. Вчера в это время еще было действующее.
Но вообще довольно много зачистили, похоже, по ключевым словам из ЗУ. Готовятся к новым разъяснениям

За это сообщение автора hela поблагодарил:
vikakool
hela

Благодарил (а): 177 раз.

UNREAD_POST dmn » 30 янв 2017, 16:01

Який граничний термін реєстрації НН на сьогодні 180 чи 365? Геть заплутався... Висять суми на 6442, хочу списати
dmn

Благодарил (а): 99 раз.

UNREAD_POST Galla » 30 янв 2017, 16:10

dmn писал(а):Який граничний термін реєстрації НН на сьогодні 180 чи 365? Геть заплутався... Висять суми на 6442, хочу списати

365 на сьогодні (з 01.01.2017)

За это сообщение автора Galla поблагодарил:
dmn
Galla

Благодарил (а): 592 раз.

UNREAD_POST dmn » 30 янв 2017, 16:20

Тобто в 2016 р. гоаничний 180 а 2017 р.365. Якщо я зараз 30.01.17 спишу у витрати незареєстрований нам кредит протягом 180 днів в 2016 р., то користуватись термінами 2016 р.? Правильно?
dmn

Благодарил (а): 99 раз.

UNREAD_POST Galla » 30 янв 2017, 16:27

dmn писал(а):Тобто в 2016 р. гоаничний 180 а 2017 р.365. Якщо я зараз 30.01.17 спишу у витрати незареєстрований нам кредит протягом 180 днів в 2016 р., то користуватись термінами 2016 р.? Правильно?

30.01 вже діють правила 2017 року

на 31.2.2016 р. ПН, з дати складення яких вже минуло 180 днів, могли бути списані

За это сообщение автора Galla поблагодарил:
dmn
Galla

Благодарил (а): 592 раз.

UNREAD_POST buh83 » 31 янв 2017, 14:59

Подскажите пожалуйста, не могу определиться с кодами УКТ ВЕД. Какой код должен ставить поставщик ( пошив курток) на давальческом сирье.
Он выдает расходной накладной как готовый товар и код 6201 или актом послуга, тогда какой код, как правильно. Поставщик зарегистрировал как товар 6201. Заранее благодарна
buh83

Благодарил (а): 3 раз.

UNREAD_POST buh83 » 31 янв 2017, 17:49

Помогите пожалуйста с кодами УКТ ЗЕД, поставщик зарегистрировал НН с кодом 6201 (пошив робочих курток ) по Украинскому класификатору УКТ ЗЕД, как товар, а есть еще Державный класификатор ДК 016-2010, там я нашла код 1412- продукция переробнои промисловости -это робочий одяг .
Поставщик должен выдавать товар по р/н или как послуга и какой тогда правильный код. Он поставил 6201.- я теряю НК или нет., кто сталкивался с этим, помогите. Я читала что ДК016-2010 относится только к послугам, не к товару, или я неправильно поняла. Заранее благодарна.
buh83

Благодарил (а): 3 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 08 фев 2017, 09:47

Несвоєчасне підписання ДФС договору про визнання електронних документів є підставою для скасування штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН

http://reyestr.court.gov.ua/Review/64367653
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/9114/16
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 січня 2017 року м. Київ

З матеріалів справи вбачається, що 28.08.2015 між ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві та позивачем було укладено договір № 20820151 про визнання електронних документів, проте у зв'язку зі зміною керівника ТОВ "ЮНАЙТЕД ГРІН ПЛАНЕТ" виникла необхідність в укладенні нового договору про визнання електронних документів.

Позивач, керуючись положеннями Інструкції, а також інформацією, викладеною на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України («Новий електронний сервіс!!! Договір «Про укладення електронних документів» в електронній формі» за посиланням http://od.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark ... 64572.html), скористався цією можливістю та направив 08.12.2015 електронною поштою на адресу ДПІ Договір №280820151 про визнання електронних документів.

Матеріалами справи підтверджується, що на центральному рівні договір про визнання електронних документів прийнятий 08.12.2015, про що свідчить квитанція № 1.

Проте квитанція № 2 про прийняття або відхилення Договору на адресу товариства не надійшла. Зі сторони податкового органу вказаний договір було підписано лише 19.01.2016.

Отже відповідач, отримавши примірник договору 08.12.2015 фактично не прийняв жодного рішення щодо його укладення, або відмови в укладенні, або направлення на доопрацювання.

Така бездіяльність зі сторони відповідача тривала до 19.01.2016, чим штучно створено передумови для порушення позивачем установленого законом строку для реєстрації податкових накладних у ЄРПН.

У своїх запереченнях на позовну заяву відповідач зазначає про те, що отримавши від позивача договір про визнання електронних документів в електронному вигляді 08.12.2015, ТОВ "ЮНАЙТЕД ГРІН ПЛАНЕТ" було повідомлено про необхідність подання договору в паперовому вигляді у зв'язку з некоректним відображенням прізвища керівника. І лише після надання товариством примірника договору у паперовому вигляді, його було підписано відповідачем.

За правилами п. 5.5 Інструкції після підписання договору в органі ДПС за місцем реєстрації отримує один примірник договору. При цьому ставить підпис у журналі обліку договорів про визнання електронних документів (додаток 2) для засвідчення того, що платнику податків було повернуто його примірник договору.

Враховуючи наведене та керуючись частинами 4 та 5 ст. 11, ч. 2 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України судом було зроблено запит до відповідача від 13 січня 2017 року за № 826/9114/16/157/2017, у якому апеляційний суд просив відповідача, на підтвердження його доводів, надати: витяг із журналу обліку договорів про визнання податкових документів з відомостями щодо укладення такого договору із ТОВ "ЮНАЙТЕД ГРІН ПЛАНЕТ", надати докази на підтвердження зазначених ДПІ обставин з приводу повідомлення ТОВ "ЮНАЙТЕД ГРІН ПЛАНЕТ" про необхідність надання договору про визнання електронних документів у паперовому вигляді до ДПІ; відомості про те чи подавався ТОВ "ЮНАЙТЕД ГРІН ПЛАНЕТ" у грудні 2015 року або січні 2016 року до ДПІ примірник договору про визнання податкових документів у паперовому вигляді, якщо подавався, то зазначити коли саме, із відповідним документальним підтвердженням цієї обставини.

Проте відповідач не надав жодного із витребовуваних документів, а тому колегія суддів відхиляє його доводи з приводу повідомлення позивача про необхідність подання договору в паперовому вигляді, оскільки останні не підтверджуються жодним належним і допустимим доказом.

Також колегія суддів враховує, що позивач, керуючись інформацією, викладеною на офіційному веб-сайті ДФС України («Новий електронний сервіс!!! Договір «Про укладення електронних документів» в електронній формі» за посиланням http://od.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark ... 64572.html), мав обґрунтоване сподівання, що зазначена інформація відповідає дійсності і її використання не спричинить застосування до платника податків штрафних санкцій, зокрема, що направивши договір в електронному вигляді, ДПІ буде прийнято або рішення про його укладення, або відмовлено в його укладенні, про що буде повідомлено шляхом надсилання квитанції №2, при цьому рішення приймається протягом 5 робочих днів.

Колегією суддів встановлено, що станом на час розгляду справи судом апеляційної інстанції зазначена інформація також наявна на офіційному веб-сайті ДФС України.

Отже у межах спору апеляційним судом встановлено, що порушення позивачем строку реєстрації податкових накладних у ЄРПН сталося не з вини платника податків, а через бездіяльність контролюючого органу, який за відсутності будь-якого обґрунтування впродовж тривалого періоду часу не вчиняв жодних дій щодо укладення або відмови в укладенні із позивачем Договору про визнання електронних документів, що блокувало роботу підприємства та обумовило затримку реєстрації податкових накладних ТОВ "ЮНАЙТЕД ГРІН ПЛАНЕТ" у ЄРПН.

За таких обставин, застосування до позивача оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням штрафних санкцій не може бути визнане законним, відповідно, колегія суддів вважає, що оскаржуване рішення підлягає скасуванню, як протиправне.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

За это сообщение автора Marlboro поблагодарил:
VOA
Marlboro

Благодарил (а): 323 раз.

UNREAD_POST VOA » 06 апр 2017, 18:03

Мариша@* писал(а):Всем здравствуйте. Мне срочно нужна помощь..... я при регистрации НН в едином налоговом реэстре, я поставила свою фамилию, но электронную подпись дирктора и печать - фирмы. Подскажите - какой выход есть из этой ситуации??
заранее спасибо

Давняя тема, периодически всплывала на БФ.
На сегодня ДФСы решили не заморачиваться с законодательным обоснованием и сразу приходит отказ на регистрацию такой н/н. Т.е. таки условия работы диктует программа галоговой, а не НПА. 8-)
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
VOA

Благодарил (а): 1806 раз.

UNREAD_POST VOA » 06 апр 2017, 18:16

hela писал(а):
Marlboro писал(а):

Мені теж здавалось, що там є "або" між "не надається отримувачу" та "які звільнені від оподаткування". Але "або" там нема. Я розумію так, що тепер за несвоєчасну реєстрацію ПН неплатнику передбачений такий самий штраф.
Це непрямо підтверджується тим, що на умовний продаж вийшло пом*якшення: ці ПН можна не формувати взагалі, достатньо наразувати ПЗ і вказати їх в Декларації. Які можуть бути інші причини для такого дозволу, окрім штрафу за нереєстрацію?

Дуже цікавить причина. Це може бути для того щоб раніше поповнювали спецрахунок - двічі на місяць, так само як виплата зарплатні. Це може бути, щоб порівнювати УКТЗЕД на вході та виході - але це трохи дивно, які можуть бути скрутки в ПН неплатнику?

ДФСы истолковали максимально фискально. Штрафы за нерегистрацию налоговых накладных
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
VOA

Благодарил (а): 1806 раз.

UNREAD_POST Тори » 19 май 2017, 09:09

В среду и четверг регистрировала через электронный кабинет (введення звітності) налоговые накладные, они до сих пор не зарегистрированы. Кто-нибудь регистрировал НН в этот период? Приходят квитанции о регистрации?
Тори

Благодарил (а): 154 раз.

UNREAD_POST Julia_E » 19 май 2017, 09:49

Тори писал(а):В среду и четверг регистрировала через электронный кабинет (введення звітності) налоговые накладные, они до сих пор не зарегистрированы. Кто-нибудь регистрировал НН в этот период? Приходят квитанции о регистрации?

Я лично НН не регистрировала, но на форуме "Дебет-Кредит" об этом говорят практически все:
https://club.dtkt.ua/read.php?13,1760120,page=17

У меня в среду уведомление о приеме на работу было принято позднее чем через 2 часа. Раньше, до 01.04.2017, все летало моментально.

За это сообщение автора Julia_E поблагодарил:
Тори
Julia_E

Благодарил (а): 5 раз.

Пред.След.