Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Единый реестр налоговых накладных

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST vins » 30 мар 2012, 17:59

ЕБНЗ

Який формат (стандарт) податкових документів в електронному вигляді повинні були використовувати платники ПДВ при реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, з датою виписки до 16.12.11?

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246, визначено, що подання податкової накладної та/або розрахунку коригування Державній податковій службі в електронній формі здійснюється відповідно до Порядку підготовки і подання податкових документів в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого Державною податковою службою.
Згідно з п. 7 Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 N 233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за N 320/15011, при поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.
Податкова накладна є податковим документом (п. 201. 6 ст. 201 ПКУ). Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом державної податкової служби (п. 201.2 ст. 201 ПКУ).
Платники ПДВ до 16.12.11 складали податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, форми яких було затверджено наказом ДПА України від 21.12.10 № 969, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.10 за № 1401/18696.
Починаючи з 16.12.11, при складанні податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних використовуються форми, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 № 1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за № 1333/20071.
З урахуванням викладеного, при поданні податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, з датою виписки до 16.12.11, для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних платники ПДВ мають створювати податкові документи в електронному вигляді відповідно до формату (стандарту), затвердженого наказом ДПА України від 21.12.10 № 969.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Люба П
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST налоговик » 02 апр 2012, 17:09

Сведения из единого реестра налоговых накладных могут получать не только покупатели, но и продавцы
Шановні платники податків!
02.04.2012

Департамент інформатизації та обліку платників податків

У рамках розширення електронного сервісу та з урахуванням звернень платників податків, які обрали електронний спосіб звітування, Державна податкова служба України повідомляє, що у програмному забезпеченні «Інформаційний портал» органів ДПС реалізовано можливість отримання відомостей із Єдиного реєстру податкових накладних не лише покупцями, а й продавцями.Для цього необхідно заповнити «Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних» код J1300101 (з накладанням електронних цифрових підписів), форму якого розміщено на сайті ДПС України в розділі Платникам податків про електронну звітність та надіслати його на адресу zvit@sta.gov.ua
Довідково: кількість платників податків, які подають звітність через Інтернет на сьогодні становить понад 320 тис. та постійно зростає.
Одночасно нагадуємо, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.
При цьому, у зв’язку із збільшенням кількості електронних документів, які надходять на приймальний шлюз, Державна податкова служба України пропонує завчасно надсилати податкову звітність та податкові накладні (за декілька днів до настання граничного терміну).

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 3
m_tetyana, voda.zp, Люба П
налоговик

Благодарил (а): 835 раз.

UNREAD_POST Vyacheslav_ua » 02 апр 2012, 20:02

При регистрации в ЕРНН налоговой накладной ошибся в написании адреса, 20 дней с момента выписки не прошло, что порекомендуете сделать в этой ситуации???
Могу ли я зарегистрировать НН с тем же номером и датой еще раз, указав правильный адрес? Получается, что в ЕРНН будет висеть две мои налоговые…чем чревато?
Подскажите, что делать, заранее благодарен!
Vyacheslav_ua

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST voda.zp » 03 апр 2012, 07:43

Vyacheslav_ua писал(а):При регистрации в ЕРНН налоговой накладной ошибся в написании адреса, 20 дней с момента выписки не прошло, что порекомендуете сделать в этой ситуации???
Могу ли я зарегистрировать НН с тем же номером и датой еще раз, указав правильный адрес? Получается, что в ЕРНН будет висеть две мои налоговые…чем чревато?
Подскажите, что делать, заранее благодарен!

2-й раз зарегистрировать НН с одним номером и датой зарегистрировать не получиться. Внести изменения тоже не возможно. Здесь либо создавать и регистрировать новую НН, либо оставить все как есть.
Насколько велика ошибка? Возможно это не стоит трогать?
Можно предупредить контрагента и он может отразить в дод.8, не потеряет кредит, но Вам может грозить штраф.
Знаю, что некоторые в печатном варианте вносят изменения (если, конечно это не весь адрес). Ведь проверить адрес, который вы зарегистрировали, контрагент не может и сверять это не с чем, да и налоговая не крыжит все НН.
Вариантов мало, нужно судить по величине самой ошибки...
voda.zp

Благодарил (а): 110 раз.

UNREAD_POST BuchGALter » 03 апр 2012, 11:54

Всем добрый день ! Столкнулась с проблемой - 29 марта закинула 30 запросов о регистрации полученых НН - ответов 0. Вчера отправила свою НН выписаную 30.03. на регистрацию, 1 квитанция не приходит. Налоговая отвечает - висит сервер, а у людей снимают налоговый кредит, если вдруг обнаружены расхождения - у продавца и покупателя соответственно НО и НК и налоговых ям нет, НО!!! в Едином реестре НН не зарегистрирована. Как застраховаться :idea:
BuchGALter

UNREAD_POST voda.zp » 03 апр 2012, 13:05

BuchGALter писал(а):Всем добрый день ! Столкнулась с проблемой - 29 марта закинула 30 запросов о регистрации полученых НН - ответов 0. Вчера отправила свою НН выписаную 30.03. на регистрацию, 1 квитанция не приходит. Налоговая отвечает - висит сервер, а у людей снимают налоговый кредит, если вдруг обнаружены расхождения - у продавца и покупателя соответственно НО и НК и налоговых ям нет, НО!!! в Едином реестре НН не зарегистрирована. Как застраховаться :idea:

Сегодня в 8.50 отправили "Запит з ЄДР". Пришло только повідомлення и все....Уже думала, что что-то с нашей почтой. Наша песня хороша...
Страховаться не возможно, как сказали в налоговой - отправляйте пораньше, ведь вы знаете, что бывают проблемы.
voda.zp

UNREAD_POST BuchGALter » 03 апр 2012, 14:10

так куда уже пораньше !! С 29 марта есть только уведомление "Доставлено", а кватанции № 1 НЕТУ. Возникают мысли о преднамеренности налоговой создать проблему на ровном месте .
BuchGALter

UNREAD_POST Alexan » 04 апр 2012, 09:37

Я отправила Запит вчера в 10:00, Повидомлення пришло в 10:10, а квитанция №1 в 22:19 (а обычно все приходит в течение минут 10). Сбоило что-то вчера однозначно.
По поводу квитанций, недополученных с 29.03, я бы отправила ещё раз, хуже вам от этого не будет.
Alexan

Благодарил (а): 127 раз.

UNREAD_POST SnAtV » 04 апр 2012, 15:26

Вчора відправив податкову накладну виписану 14.03.12 в реєстр десь в 15.00. Це був вже останній 20 день для її реєстрації. В 16.30 приходить повідомлення про доставку в поштову скриньку ДПC України і до кінця дня - більше нічого.
Сьогодні зранку дивлюсь в 01.30 15.03.12 прийшла 1-ша квитанція з текстом "ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО, АЛЕ НЕ ПРИЙНЯТО.ДОКУМЕНТ БУДЕ ПРИЙНЯТО У РАЗІ ВИКОНАННЯ НАВЕДЕНИХ НИЖЧЕ УМОВ.Зауваження:Попередження - податкову накладну виписано за минулий період (21 днів від дати реєстрації)." :shock: !
Звоню в консультацінй службу (0800..), кажуть - нічого зробити вже не можна, бо згідно Постанови КМУ №1246 Датою та часом подання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі Державній податковій службі є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття. 
А як же пункт цеї ж Постанови про те, що Якщо протягом операційного дня продавцеві не надіслано квитанцію, що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування, такі податкова накладна та/або розрахунок коригування вважаються зареєстрованими.?
Я думаю, що в моєму випадку, якщо я отримав повідомлення про доставку на вчасно надіслану ПН, але до 23.00 не було 1-ої квитанції, то накладна повинна вважатись зареєстрованою!
SnAtV

Благодарил (а): 27 раз.

UNREAD_POST kollega » 04 апр 2012, 15:56

SnAtV писал(а):Вчора відправив податкову накладну виписану 14.03.12 в реєстр десь в 15.00. Це був вже останній 20 день для її реєстрації. В 16.30 приходить повідомлення про доставку в поштову скриньку ДПC України і до кінця дня - більше нічого.
Сьогодні зранку дивлюсь в 01.30 15.03.12 прийшла 1-ша квитанція з текстом "ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО, АЛЕ НЕ ПРИЙНЯТО.ДОКУМЕНТ БУДЕ ПРИЙНЯТО У РАЗІ ВИКОНАННЯ НАВЕДЕНИХ НИЖЧЕ УМОВ.Зауваження:Попередження - податкову накладну виписано за минулий період (21 днів від дати реєстрації)." :shock: !
Звоню в консультацінй службу (0800..), кажуть - нічого зробити вже не можна, бо згідно Постанови КМУ №1246 Датою та часом подання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі Державній податковій службі є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття. 
А як же пункт цеї ж Постанови про те, що Якщо протягом операційного дня продавцеві не надіслано квитанцію, що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування, такі податкова накладна та/або розрахунок коригування вважаються зареєстрованими.?
Я думаю, що в моєму випадку, якщо я отримав повідомлення про доставку на вчасно надіслану ПН, але до 23.00 не було 1-ої квитанції, то накладна повинна вважатись зареєстрованою!

Так, звісно повинна..
Но я бы Вам советовала проверить (хотя бы интереса ради :) ), послать запит в ЕР.

За это сообщение автора kollega поблагодарил:
SnAtV
kollega

Благодарил (а): 506 раз.

UNREAD_POST SnAtV » 04 апр 2012, 16:03

Спасибо, попробую послать запит, но я на 99% уверен, что ответ будет негативным - я уже проконсультировался с компьютерщиком налоговой по этому поводу. Как вариант - думаю отправить эту НН с новой датой (сегодняшним числом), чтобы не было расхождений при сверке ЕР с обычным реестром к декларации.
Но в любом случае отстоять кредит покупателю в данном случае думаю можно будет.
SnAtV

Благодарил (а): 27 раз.

UNREAD_POST kollega » 04 апр 2012, 17:05

SnAtV писал(а):Спасибо, попробую послать запит, но я на 99% уверен, что ответ будет негативным - я уже проконсультировался с компьютерщиком налоговой по этому поводу.

:a_g_a: и я почему-то уверена

Как вариант - думаю отправить эту НН с новой датой (сегодняшним числом), чтобы не было расхождений при сверке ЕР с обычным реестром к декларации.
Но в любом случае отстоять кредит покупателю в данном случае думаю можно будет.

Этого думаю делать не стоит, чтоб не задваивать себе НО (поди докажи потом, что это просто повторная регистрация, а не повторная отгрузка). А покупатель может подстраховаться додатком 8.

За это сообщение автора kollega поблагодарил:
Alexan
kollega

Благодарил (а): 506 раз.

UNREAD_POST ksumir » 09 апр 2012, 11:10

Уважаемые коллеги! прошу прощения если не заметила подобной темы в обсуждениях, на скорую руку просмотрела, не увидела)
Подскажите, я зарегистрировала НН в ЕРНН и обнаружила что сумма там не правильная, какие мои действия, делать корректировку??? покупателю НН еще не отдавала, у меня еще по срокам 3 дня в запасе, чтоб ее зарегистрировать!
Заранее вам благодарна!!!
ksumir

Благодарил (а): 21 раз.

UNREAD_POST voda.zp » 09 апр 2012, 11:30

ksumir писал(а):Уважаемые коллеги! прошу прощения если не заметила подобной темы в обсуждениях, на скорую руку просмотрела, не увидела)
Подскажите, я зарегистрировала НН в ЕРНН и обнаружила что сумма там не правильная, какие мои действия, делать корректировку??? покупателю НН еще не отдавала, у меня еще по срокам 3 дня в запасе, чтоб ее зарегистрировать!

Нужно создать РК к этой НН и зарегистрировать в ЕР.

За это сообщение автора voda.zp поблагодарил:
ksumir
voda.zp

UNREAD_POST vins » 09 апр 2012, 11:35

voda.zp писал(а):
ksumir писал(а):Уважаемые коллеги! прошу прощения если не заметила подобной темы в обсуждениях, на скорую руку просмотрела, не увидела)

Нужно создать РК к этой НН и зарегистрировать в ЕР.

Можно еще тут посмотреть.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
ksumir
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

Пред.След.