Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Фин. аренда жилья и "поставка жилья" - льготируется?

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST Лоли » 26 фев 2013, 13:12

Предприятие (застройщик, заказчик) построило жилой дом (с привлечением Подрядчика) с целью часть квартир – продать своим сотрудникам, часть – передать в долгосрочную аренду с правом выкупа.

В начале строительства был направлен запрос в местную налоговую о первой поставке жилья и получен ответ – продажа квартир от Застройщика покупателям является второй поставкой жилья, которая льготируется, т.к. первой поставкой является операция передачи строительных работ от Подрядчика Застройщику. Данный ответ совпадает и с нашим пониманием нормы НКУ о первой поставке жилья:

197.1.14. постачання житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.
У цьому підпункті перше постачання житла (об’єкта житлового фонду) означає:
а) першу передачу готового новозбудованого житла (об’єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;

Во время строительства, сумы НДС относились на себестоимость строящегося жилья.

Сейчас встал такой вопрос.

Как расценивать передачу жилья в долгосрочную аренду для целей НДС?
Является ли это поставкой жилья для целей применения нормы 197.1.14 НКУ, и, соответственно, рассматривается ли такая поставка аналогично продаже, как вторая поставка, следовательно, льготируемая.

Аргументы «за»:

п.п. 14.1.191. постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. …
Постачанням товарів також вважаються:
а) фактична передача матеріальних активів іншій особі на підставі договору про фінансовий лізинг чи іншої домовленості, відповідно до якої оплата відстрочена, але право власності на матеріальні активи передається не пізніше дати здійснення останнього платежу;

Соответственно, финансовый лизинг считается поставкой товаров, и нормы о поставке жилья также должны распространяться на операции финансового лизинга жилья.

Еще можно добавить, что НКУ содержит определение лизинга – п.п. 14.1.97. лізингова (орендна) операція , в котором сказано следующее:

Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди житла з викупом, оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень.
Лізингові операції поділяються на:
а) оперативний лізинг (оренда) - господарська операція фізичної або юридичної особи, що передбачає передачу орендарю основного фонду, придбаного або виготовленого орендодавцем, на умовах інших, ніж ті, що передбачаються фінансовим лізингом (орендою);
б) фінансовий лізинг (оренда) - господарська операція, що здійснюється фізичною або юридичною особою і передбачає передачу орендарю майна, яке є основним засобом згідно з цим Кодексом і придбане або виготовлене орендодавцем, а також усіх ризиків та винагород, пов’язаних з правом користування та володіння об’єктом лізингу.
….
ґ) оренда житла з викупом  господарська операція юридичної особи, що передбачає відповідно до договору оренди житла з викупом передання другій стороні - фізичній особі (особі-орендарю) майнових прав на нерухомість, будівництво якої не завершено та/або житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів та відсутності інших обтяжень та обмежень на таке житло, житло переходить у власність орендаря. Оренда житла з викупом може передбачати відступлення права вимоги на платежі за договором оренди житла з викупом;

т.е. в этом пункте аренда жилья с выкупом отделена от финансового лизинга и представлена как какой-то отдельный вид лизинга. Однако, по формулировке пункта 14.1.191 «поставка товаров» - поставкой товаров считаются также передача активов на основании не только договора финансового лизинга, а и «іншої домовленості, відповідно до якої оплата відстрочена, але право власності на матеріальні активи передається не пізніше дати здійснення останнього платежу».

Собственно, главный вопрос. Является ли долгосрочная аренда жилья с выкупом операций поставки жилья для получения льготы по п. 197.1.14 НКУ ?
Лоли
 
Сообщений: 50
Зарегистрирован: 04 фев 2011, 21:47
Благодарил (а): 28 раз.
Поблагодарили: 13 раз.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya

cron