Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Спецрежим по НДС и штраф

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST vikakool » 19 июл 2013, 12:59

Коллеги, подскажите, плиз!

Если при проверке с/х производителя, пользующегося спецрежимом по НДС, выяснится, что он в 2011-2012гг. не соблюдал 75%-ный критерий, то его снимут со спецрежима.

В НКУ сказано, что:

209.11. Якщо суб'єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари/послуги, питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг, то:
а) на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобов'язане визначити податкове зобов'язання з цього податку за підсумками звітного податкового періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку;

У меня вопрос - будут ли еще вот эти штрафы?

123.1. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, -

тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

123.2. Використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору (обов'язкового платежу) додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 цієї статті, -

тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів (обов'язкових платежів), що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. Сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування.

P.S. Решила создать отдельную тему в разделе по НДС, а то в теме о фиксированном с/х налоге спрашивать об НДС как-то неправильно.
vikakool
 
Сообщений: 4141
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 899 раз.
Поблагодарили: 632 раз.

UNREAD_POST vikakool » 19 июл 2013, 14:01

Коллеги, нашла вот такую обобщ.консультацию - но, по-моему, это не мой случай и она мне ничем не поможет...Или поможет? ведь нецелевого использования средств не было?...


Запитання 4: Які випадки підпадають під визначення нецільового використання відповідно до вимог статті 209 Кодексу з метою застосування штрафної санкції, визначеної пунктом 123.2 статті 123 Кодексу, та чи можна її застосовувати самостійно?

Відповідь. Пунктом 209.2 статті 209 Кодексу встановлено, що згідно зі спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Нормами пункту 123.2 статті 123 Кодексу визначено, що використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору (обов'язкового платежу) додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 цієї статті, - тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів (обов'язкових платежів), що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. Сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування.

Тобто штрафна санкція застосовується за використання платником податків сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання, зокрема, останні не направлені:

- на відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів (визначення останніх наведено у підпункті 209.15.1),

- на інші виробничі цілі (при наявності залишку), додатково до санкцій, передбачених у пункті 123.1 статті 123 Кодексу.

Питання 5: Чи вважатиметься порушенням цільового використання коштів випадок, коли с/г підприємство задекларувало суму до сплати на спецрахунок у розмірі 2000 гривень, а фактично сплатило 3000 гривень та використало їх за цільовим призначенням?

Відповідь. Ні.

Відповідно до положень пункту 123.2 статті 123 Кодексу штрафна санкція застосовується за використання платником податків сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання.

Запитання 6: С/г підприємство занизило суму ПДВ у декларації з ПДВ (скороченій), яка мала бути перерахована на спецрахунок, задекларувавши до сплати 3000 гривень, а фактично (за результатами документальної перевірки) має сплатити 4000 гривень. Чи вважатиметься цей факт порушенням цільового використання коштів і якщо так, то які санкції будуть застосовані?

Відповідь. Ні, такі дії не вважатимуться порушенням цільового використання коштів.

Відповідно до положень пункту 123.2 статті 123 Кодексу штрафна санкція застосовується за використання платником податків сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання податкової пільги не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання.

Таким чином, до платника будуть застосовані штрафні санкції, передбачені пунктом 123.1 статті 123 Кодексу. Визначена сума грошового зобов'язання за результатами такої перевірки підлягатиме сплаті до державного бюджету.

Узагальнююча податкова консультація з питань забезпечення єдиного підходу до застосування штрафних санкцій
(Наказ, Державна податкова служба України, від 22.11.2012, № 1046 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації з питань забезпечення єдиного підходу до застосування штрафних санкцій за порушення норм Податкового кодексу України")

Может, нам может помочь вот это?

7. Штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Хотя...в 1-м полугодии ничего не продавали...А остальные льготы по штрафам, так сказать, касаются только единщиков и плат-в налога на прибыль... :(

Коллеги, откликнитесь! суммы там запредельные, очень переживаю :cry:
vikakool
 
Сообщений: 4141
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 899 раз.
Поблагодарили: 632 раз.

UNREAD_POST vins » 20 июл 2013, 17:09

Уважаемая vikakool, как я понимаю, логика такая: например, в апреле 2012 превысили 25%. По результатам этого отчетного периода должны были сами определить НО, и определять в последующем. Раз мы этого не сделали - за нас определит налоговый орган. Но в связи с этим вступает в игру п. 123.1.

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
25 лютого 2013 рокум. ПолтаваСправа №816/80/13-а

...

Документальною позаплановою виїзною перевіркою ТОВ "Агрофірма "Землянки" встановлено та підтверджено в ході розгляду справи судом, що помилкове розподілення товариством сум податкових зобов'язань зі сплати ПДВ між загальною та скороченою деклараціями призвело до перевищення останнім ліміту поставки несільськогосподарських товарів (послуг) від загальної вартості поставки, наслідком чого є неправомірне використання позивачем спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за період з жовтня 2010 року по вересень 2012 року.

Таким чином, податкові зобов'язання ТОВ "Агрофірма "Землянки", відображені у податкових деклараціях з ПДВ (скорочених) за період з 01 жовтня 2010 року по 30 вересня 2012 року, підлягають декларуванню у податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

У зв'язку з вищезазначеним, суд погоджується з доводами відповідача про порушення позивачем вимог податкового законодавства в частині завищення податкових зобов'язань загалом в розмірі 5 432 866 грн. та податкового кредиту в розмірі 2 323 437 грн. /т. І, а.с. 121-248; т. ІІ, а.с. 1-47/, наслідком чого є заниження ТОВ "Агрофірма "Землянки" ПДВ загалом в розмірі 2 686 670 грн.

Пунктом 123.1 статті 123 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, це тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

При цьому, згідно з пунктом 7 підрозділу 10 "Інші перехідні положення" розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

З огляду на викладене, контролюючим органом правомірно застосовано до платника податків штрафні (фінансові) санкції загалом в розмірі 678 993 грн. 10 коп. /т. І, а.с. 61-62/.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.

UNREAD_POST vikakool » 22 июл 2013, 11:41

Vins, спасибо!

А как со штрафом за неправомерное использование льготы по п.123.2 - тоже будет?
vikakool
 
Сообщений: 4141
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 899 раз.
Поблагодарили: 632 раз.

UNREAD_POST vins » 22 июл 2013, 12:54

vikakool писал(а):Vins, спасибо!

А как со штрафом за неправомерное использование льготы по п.123.2 - тоже будет?


Нет, этого штрафа, считаю, не будет.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.

UNREAD_POST vikakool » 22 июл 2013, 13:26

Почему?

Как по мне, самое оно - пользовались спецрежимом по НДС и платили НДС в бюджет, во время проверки "выяснилось", что пользовались неправомерно, вот и...
vikakool
 
Сообщений: 4141
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 899 раз.
Поблагодарили: 632 раз.

UNREAD_POST vins » 22 июл 2013, 13:43

vikakool писал(а):Почему?

Как по мне, самое оно - пользовались спецрежимом по НДС и платили НДС в бюджет, во время проверки "выяснилось", что пользовались неправомерно, вот и...


Так санкция, как мне представляется, не за то, что на самом деле льготы не было (так бы каждый раз, когда мы применили меньшую ставку налога, чем должны, тоже должен был бы применяться штраф по п. 123.2)

123.2. Використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору (обов'язкового платежу) додатково до штрафів


Тут речь идет о том, что льгота нам действительно положена. Но "сэкономленные" средства мы должны использовать строго определенным способом. А мы используем иначе.
А в Вашей ситуации льготы вообще нет, а мы почему-то ей пользовались. Читой воды - занижение НО. И всё.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
vikakool
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya