Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Лекарства и НДС

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST bur » 31 мар 2014, 20:30

Иду дальше по тексту :)

НДС

- ставка 20% (о 17 забываем)
- вводится ставка НДС 7% при первой поставке лекарственных средств и изделий мед.назн-ния по перечню КМУ!!!!!!!!!!!!

У цьому розділі перше постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення означає:
а) ввезення на митну територію України лікарських засобів та виробів медичного призначення;
б) перше постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення вітчизняним виробником

- вот эта норма об освобождении от НДС убирается:

197.21. Звільняються від оподаткування операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, крім постачання та вивезення в митному режимі експорту таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з податком на додану вартість.

vikakool

Подробнее: Программа правительства

Держпідприємництво інформує

Зміни в оподаткуванні лікарських засобів та виробів медичного призначення
29.03.2014
Поділитись:twitter facebook В Контакте
Антикризовим Законом передбачається введення ставки ПДВ у розмірі 7 % на операції з постачання такої продукції

Прийняття даної норми зумовлено тим, що відсутність ПДВ на імпортовані лікарські засоби та вироби медичного призначення створювала нерівні умови для вітчизняних виробників у порівнянні з виробниками імпортованих лікарських засобів та виробів медичного призначення за рахунок отримання останніми відшкодування ПДВ при експорті продукції в Україну.

Це призвело до неконкурентоспроможності цін на ліки та вироби медичного призначення вітчизняних виробників у порівнянні із цінами закордонних виробників. Останнє пов'язано з тим, що всі витрати вітчизняних виробників, що містять ПДВ, збільшували собівартість та відповідно ціни на продукцію.

Питання запровадження ПДВ на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення у розмірі 7 % за ініціативи Держпідприємництва України у 2013 році неодноразово обговорювалося із представниками фармацевтичної галузі. Дана пропозиція була підтримана.

Довідково: Світова практика свідчить, що ПДВ на лікарські засоби та вироби медичного призначення діє у багатьох країнах, наприклад, в Австралії, Болгарії - на рівні 20 %, у Данії, Швеції, Норвегії його рівень становить 25 %. Одночасно в цих країнах діє система компенсації вартості придбаних лікарських засобів (у тому числі компенсації ПДВ) за рахунок держави, що нівелює негативні соціальні наслідки.

За это сообщение автора bur поблагодарил:
hela
bur

Благодарил (а): 116 раз.

UNREAD_POST nikki » 01 апр 2014, 10:58

Все будет немного не так, как в проекте, а так:

"в) 7 відсотків по операціях з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в України та внесених до Державного реестру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України".

т.е. поставка лекарств на всех этапах с сегодня облагается по ставке 7 % !!!

За это сообщение автора nikki поблагодарил:
Люба П
nikki

UNREAD_POST Blumental » 01 апр 2014, 12:32

Уже есть официальная публикация:
по-укр http://www.golos.com.ua/userfiles/file/ ... 0314-u.pdf
по-рус http://www.golos.com.ua/userfiles/file/ ... 0314-r.pdf
Пипец.
Кто что думает:
остатки на 31.03.14 облагать 7 % ? или нет ? Я думаю что да.
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !

За это сообщение автора Blumental поблагодарил:
Люба П
Blumental

Благодарил (а): 37 раз.

UNREAD_POST CAMEL » 01 апр 2014, 12:45

Вот ещё интересно, что делать с входным НДС по хозрасходам... Налоговый кредит- 20% ( аренда, телефон,бензин), а налоговое обязательство будет 7%.
CAMEL

Благодарил (а): 30 раз.

UNREAD_POST hela » 01 апр 2014, 13:05

CAMEL писал(а):Налоговый кредит- 20% ( аренда, телефон,бензин), а налоговое обязательство будет 7%.

Ставка 7% - не основная. Ни выписать по ней НН, ни включить ее в Декларацию нельзя.
А в проекте закона к 1-му чтению ставка 7% была основная. Т.е. эту норму нарочно вычеркнули.
Думаю, что скоро мы увидим новую Декларацию. И в ней-то мы и увидим, как они хотят предотвратить начисление НК 20%, если НО 7%.

За это сообщение автора hela поблагодарил:
Люба П
hela

Благодарил (а): 182 раз.

UNREAD_POST nikki » 01 апр 2014, 13:11

Blumental писал(а):остатки на 31.03.14 облагать 7 % ? или нет ? Я думаю что да.

Конечно, облагать.
Вариантов не облагать не вижу.
nikki

UNREAD_POST len' » 01 апр 2014, 13:17

nikki писал(а):

Конечно, облагать.

Задала вопрос в консультацию ДПИ - предлагают перезвонить через недельку! "Питання на розгляді!
А как в сегодняшней программе начислить НДС 7%? И графы такой в налоговой нет.
len'

Благодарил (а): 50 раз.

UNREAD_POST CAMEL » 01 апр 2014, 13:22

nikki писал(а):

Конечно, облагать.

Я планирую остатки продать дружественному ФОПу на 2 группе. До 1 млн. в год можна будет продать без НДС. Кто что думает?
CAMEL

UNREAD_POST Blumental » 01 апр 2014, 13:26

CAMEL писал(а):Вот ещё интересно, что делать с входным НДС по хозрасходам... Налоговый кредит- 20% ( аренда, телефон,бензин), а налоговое обязательство будет 7%.

Думаю будет так:
20% НК ( аренда, телефон,бензин) будет распределятся между 20 % НО и 7 % НО. Как и было раньше только 20 % и Без НДС %. Без НДС % меняется на 7 % вот и все.
Кстати, аптекари, кто как думает: в РРО надо перепрограммировать группу Б "без НДС" на 7 % (то есть просто поменять ставку) или ввести еще одну группу 7 % и перевести все наименования в эту группу ? В ДПА где то на серверах привязано что группа Б это без НДС, группа А это НДС, или какдый задает себе группу налога как хочет ?
Последний раз редактировалось Blumental 01 апр 2014, 13:38, всего редактировалось 1 раз.
Blumental

UNREAD_POST CAMEL » 01 апр 2014, 13:30

А у меня нет 20% НО. Только 7%. Тогда как: НК в полном объёме?
CAMEL

UNREAD_POST Galla » 01 апр 2014, 13:38

Blumental писал(а):
CAMEL писал(а):Вот ещё интересно, что делать с входным НДС по хозрасходам... Налоговый кредит- 20% ( аренда, телефон,бензин), а налоговое обязательство будет 7%.

Думаю будет так:
20% НК ( аренда, телефон,бензин) будет распределятся между 20 % НО и 7 % НО. Как и было раньше только 20 % и 0 %. 0 % меняется на 7 % вот и все.

було не нуль, а без ПДВ - це різні речі.

ставка 0% дозволяє повністю відносити суми вхідного ПДВ до ПК.

на мою думку, так як 7% віднесено до основної ставки, то обов"язку розподіляти вхідний ПДВ нема.

За это сообщение автора Galla поблагодарил:
Blumental
Galla

Благодарил (а): 594 раз.

UNREAD_POST Blumental » 01 апр 2014, 13:46

Galla писал(а):
Blumental писал(а):

Думаю будет так:
20% НК ( аренда, телефон,бензин) будет распределятся между 20 % НО и 7 % НО. Как и было раньше только 20 % и 0 %. 0 % меняется на 7 % вот и все.

було не нуль, а без ПДВ - це різні речі.

ставка 0% дозволяє повністю відносити суми вхідного ПДВ до ПК.

на мою думку, так як 7% віднесено до основної ставки, то обов"язку розподіляти вхідний ПДВ нема.

ДА Я ПОПРАВИЛ ЧИТАТЬ "0=БЕЗ НДС".
Перечитал п. 199 и тоже склоняюсь к тому что НДС распределять не надо будет.
Blumental

UNREAD_POST nikki » 01 апр 2014, 14:02

Распределять, думаю, не нужно
nikki

UNREAD_POST len' » 01 апр 2014, 15:26

Как это отразиться на возврате товара? Если был продан товар, освобождённый от налогообложения, а в апреле нам его возвращают. Какая ставка НДС должна быть в корректировке?
len'

Благодарил (а): 50 раз.

UNREAD_POST Galla » 01 апр 2014, 15:40

len' писал(а):Как это отразиться на возврате товара? Если был продан товар, освобождённый от налогообложения, а в апреле нам его возвращают. Какая ставка НДС должна быть в корректировке?

ну логічно, то що ви можете коригувати, коли було без ПДВ - тільки базу і все, ПДВ нема
Galla

Благодарил (а): 594 раз.

След.