Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Лекарства и НДС

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST CAMEL » 22 апр 2014, 14:47

Коллеги, у меня такая ситуация:
Мы прямые импортёры, продаём на территории Украины
03.03.2014 подписан контракт на 100 000 грн с покупателем
25.03.2014 получено 90%=90 000 грн предоплаты от покупателя, согласно условий контракта ( НО нет, без НДС)
Растаможка будет в конце апреля-начало мая и сразу отгрузка покупателю, через 3 дня оплата 10 000=10%

Предположим инвойсная стоимость товара 90 000 грн. НДС на импорт-6 300 грн.
Итак, НК-6300,0
НО- 10 000*7%= 700 грн.
Т.Е. нужно составить допсоглашение к контракту с покупателем об увеличении стоимости товара на 700 грн.? И доплата будет составлять 10 700,0.
Теперь вопрос с РН. Меня смущает такая запись
Разом без ПДВ-100 000,0
ПДВ-700,0
Разом з ПДВ-100 700,0
И вопрос с налоговым кредитом... Получается товар на 90% льготируемый, а НК по нему будет 100%?
CAMEL

Благодарил (а): 30 раз.

UNREAD_POST Руся-2 » 22 апр 2014, 17:11

CAMEL писал(а):Коллеги, у меня такая ситуация:
25.03.2014 получено 90%=90 000 грн предоплаты от покупателя, согласно условий контракта ( НО нет, без НДС)
Растаможка будет в конце апреля-начало мая и сразу отгрузка покупателю, через 3 дня оплата 10 000=10%

Предположим инвойсная стоимость товара 90 000 грн. НДС на импорт-6 300 грн.
Итак, НК-6300,0
НО- 10 000*7%= 700 грн.
Т.Е. нужно составить допсоглашение к контракту с покупателем об увеличении стоимости товара на 700 грн.? И доплата будет составлять 10 700,0.
Теперь вопрос с РН. Меня смущает такая запись
Разом без ПДВ-100 000,0
ПДВ-700,0
Разом з ПДВ-100 700,0
И вопрос с налоговым кредитом... Получается товар на 90% льготируемый, а НК по нему будет 100%?

Часть "импортного" НДС (который заплатите при растаможке 90% того товара, который импортируется) не относится в налоговый кредит, а прибавляется к цене товара. Это общее правило, связанное с реализацией льготных товаров.
В налоговый кредит будет отнесена лишь та часть "импортного" НДСа (можно еще назвать "ввозного" НДСа), которая приходится на 10% товара.

И еще один важный вопрос. А до этой ситуации у Вас были, например, в течение 2013 года облагаемые и льготные операции?
Вы процент рассчитывали в Додатке 7 в декабрьской декларации?
Руся-2

Благодарил (а): 31 раз.

UNREAD_POST CAMEL » 22 апр 2014, 20:58

Облагаемых операций не было. Только льготные, посему распределения НДС не делал.
По импортному НДСу налоговая говорит, что весь НДС с ГТД- в налоговый кредит. И при личных консультациях и на справке. Может запрос сделать? Если Вы правы, то тогда импортный НДС будет относится на с/б товара и нужно менять продажную стоимость на размер увеличения входной цены, чтобы прибыль составила те же 10 000 грн. Как следствие доплата будет больше и уже не 10 %. Единица товара-1 шт.
Меня интересует расходная накладная: как будет выглядеть НДС в ней по непонятной ставке?
CAMEL

UNREAD_POST Руся-2 » 22 апр 2014, 22:18

CAMEL писал(а):Облагаемых операций не было. Только льготные, посему распределения НДС не делал.
По импортному НДСу налоговая говорит, что весь НДС с ГТД- в налоговый кредит. И при личных консультациях и на справке. Может запрос сделать? Если Вы правы, то тогда импортный НДС будет относится на с/б товара и нужно менять продажную стоимость на размер увеличения входной цены, чтобы прибыль составила те же 10 000 грн. Как следствие доплата будет больше и уже не 10 %. Единица товара-1 шт.
Меня интересует расходная накладная: как будет выглядеть НДС в ней по непонятной ставке?

1. У Вас, что, какое-то медоборудование? Если и делать запрос, то только для того, чтобы выяснить как Ваши налоговики относятся к тому, что утвержденного перечня под новшества законодательства еще нет!
Если я правильно Вас поняла, то ... будете выписывать расходную накладную, типа, двумя строчками. В верхней строке будете так и ставить 90% товара, а ниже 10% товара и НДС (на эту базу). Общая итоговая сумма будет в том необычном виде, какой Вы указали, то есть, база и НДС, который только на кусочек.
2. Первую налоговую накладную Вы должны были выписать в момент получения аванса. В ней тоже должны были указать 90% товара и отразить, что товар льготный.
3. Вторую налоговую накладную выписываете в день отгрузки товара покупателю, указывая 10% товара (база) и НДС на эту сумму.

Дам ссылку (просто для общего развития):
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ НАКАЗ 14.01.2014 № 10 "Про затвердження Форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної"
<...>
13. Для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному покупцю як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, продавець складає окремі податкові накладні (не допускається заповнення в одній накладній одночасно графи 11 та граф 8, 9 і 10).
<...>
16. Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
У разі якщо частка товару/послуги не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної (додаток 1) і в повній вартості враховується у податковій накладній та загальних податкових зобов'язаннях (додаток 1 складається у двох примірниках, один з яких видається покупцю, а інший залишається у продавця).

Для того, чтобы Вы поняли, кое-что, дам письмо - аналогию (частично):
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ від 25.10.2011 р. N 4261/6/15-3415-04
<...>
Підприємство 30.06.2011 р. отримало передоплату в сумі 100000 грн. за інформаційні послуги, які до 01.07.2011 р. згідно з підпунктом 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 розділу V Кодексу не обкладалися ПДВ. Акт про надання цих послуг підписано у вересні 2011 року. Чи потрібно нараховувати ПДВ по факту надання таких послуг?
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 розділу V Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а з разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетину митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Враховуючи те, що податкові зобов'язання з ПДВ нараховуються за правилом першої події, а в описаній ситуації першою подією було отримання передоплати в періоді, коли такі послуги не обкладалися ПДВ, в періоді фактичного надання послуг (підписання акта надання послуг), тобто при настанні другої події, суму ПДВ нараховувати не потрібно.
Руся-2

UNREAD_POST CAMEL » 23 апр 2014, 11:27

У меня НЕТ вопросов по НН и НО. Здесь всё ясно как божий день и без писем. Вопрос по импортному НДСу:
1. НДС, уплаченный при растаможке, относится в НК в 100% размере или распределяется 90%/10%?
2. Если распределяется, то импортный НДС нужно отнести на с/б товара и увеличить продажную стоимость. Изменив таким образом пропорции полученной предоплаты и послеоплаты.
3. Аргументируйте по РН. Ничего не понял.
Руся-2 писал(а):Если я правильно Вас поняла, то ... будете выписывать расходную накладную, типа, двумя строчками. В верхней строке будете так и ставить 90% товара, а ниже 10% товара и НДС (на эту базу). Общая итоговая сумма будет в том необычном виде, какой Вы указали, то есть, база и НДС, который только на кусочек.
CAMEL

UNREAD_POST Руся-2 » 23 апр 2014, 12:22

CAMEL писал(а):У меня НЕТ вопросов по НН и НО. Здесь всё ясно как божий день и без писем. Вопрос по импортному НДСу:
1. НДС, уплаченный при растаможке, относится в НК в 100% размере или распределяется 90%/10%?
2. Если распределяется, то импортный НДС нужно отнести на с/б товара и увеличить продажную стоимость. Изменив таким образом пропорции полученной предоплаты и послеоплаты.
3. Аргументируйте по РН. Ничего не понял.
Руся-2 писал(а):Если я правильно Вас поняла, то ... будете выписывать расходную накладную, типа, двумя строчками. В верхней строке будете так и ставить 90% товара, а ниже 10% товара и НДС (на эту базу). Общая итоговая сумма будет в том необычном виде, какой Вы указали, то есть, база и НДС, который только на кусочек.

1.НДС, уплаченный при растаможке - распределяется. Часть, равная 10% идет в налоговый кредит.

198.3. Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:
придбанням
або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

Часть, равная 90% не идет в налоговый кредит, но будет отражена в расходах (по мере реализации товаров).

198.4. Якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

139.1.6
<...>
У разі якщо платник податку, зареєстрований як платник податку на додану вартість, одночасно проводить операції з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг), що оподатковуються податком на додану вартість та звільнені від оподаткування або не є об'єктом оподаткування таким податком, податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів, робіт, послуг, які входять до складу витрат, та основних засобів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або вартість відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу збільшується на суму, що не включена до податкового кредиту такого платника податку згідно з розділом V цього Кодексу.

За это сообщение автора Руся-2 поблагодарил:
CAMEL
Руся-2

UNREAD_POST Вотруба » 23 апр 2014, 19:56

Руся-2 писал(а):НДС, уплаченный при растаможке - распределяется. Часть, равная 10% идет в налоговый кредит.

Спорный, как мне кажется, тезис.
Я думаю, что распределять не надо! Распределение производится когда есть облагаемые и необлагаемые поставки, при этом само распределение производится пропорционально объему поставок того и другого. При этом распределяется не только НДС с товара, но и с прочих "сопутствующих" услуг и ТМЦ "які входять до складу витрат".
А какие необлагаемые поставки будут в апреле и дальше? Их не будет, а потому и распределять не надо и нечего! Пункт 139.1.6 здесь не канает, это не тот случай! Необлагаемая поставка (с точки зрения учета НДС и всех этих примочек с распределением) уже состоялась в марте, когда была получена предоплата.
Поэтому я считаю, что импортный НДС надо ставить в НК полностью. А дальше руководствоваться следующим:
198.5. Платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися:
а) в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу);
<…>
З метою застосування цього пункту податкові зобов’язання <...> визначаються на дату початку фактичного використання товарів/послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Т.е. по дате отгрузки надо будет нарахувати НО пропорционально доле предоплаты в окончательной цене товара "без НДС". Если цена "без НДС" не изменится и останется равной 100000, то это будет 90% от 6300. Если же цена увеличится, то это будет меньше 90%. Если же вдруг общая цена (теперь уже с НДС) не изменится (ну не захочет покупатель доплачивать даже несмотря на появление НДС и не договорятся, но поставлять все равно будут) и останется цена 100000 теперь уже "с НДС", то цена "без НДС" станет меньше и, соответственно, доля будет составлять больше 90%.

Мне кажется, что так будет правильней! Учитывая также, в частности, что отгрузка в силу разных причин может и не состояться и тогда предоплата будет возвращаться. А товар будет реализован уже другому покупателю и уже с НДС "по полной".
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.
Вотруба

Благодарил (а): 602 раз.

UNREAD_POST Руся-2 » 24 апр 2014, 08:11

Вотруба писал(а):Мне кажется, что так будет правильней! Учитывая также, в частности, что отгрузка в силу разных причин может и не состояться и тогда предоплата будет возвращаться. А товар будет реализован уже другому покупателю и уже с НДС "по полной".

Позволю себе с Вами не согласиться.
Но для начала сделаю кое-какое уточнение.
Вы наверное имели в виду все же не подпункт "а)", а подпункт "б)" пункта 198.5 статьи 198 Налогового кодекса Украины.
Ведь в момент получения денег (по первой из операций) 90.000 считается полученными как на льготный товар.
Напоминаю пункт "б)":
"б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу);"

Но это не так важно, просто уточнила.

А теперь перейдем к основному вопросу.
То, что Вы указали, что распределения не будет, так как в марте все было льготированным, а в апреле, то, что будет отражаться в первой части декларации по НДС, - все облагаемое, с этим я соглашусь, так как операции поставки (продажи), равные 90% цены этого оборудования не будут отражатьсяв апрельской декларации, но...
Смею напомнить условие, указанное CAMEL:

Именно поэтому и нельзя утверждать, что при завозе этого товара, типа, еще будет неизвестно, что 90% его завоза будет использоваться для "льготной" операции. В момент завоза уже все будет известно! Есть контракт с будущим покупателем, есть отплата от него. Относительно оборудования, применяемого в мед.практике так все оговаривается заранее, что указать, что, типа, завозилось мед.оборудование не для этого контракта, будет почти невозможно.
Именно поэтому я и утверждаю, что сразу известно, что 90% "импортного" НДСа, связанного с этим оборудованием, ну, никак не может быть отнесено в налоговый кредит.
Основополагающими будут вот эти положения Налогового кодекса Украины:
"198.4. Якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника."

И обратите внимание на то, что когда составляется декларация по НДС (в которой будет отражаться 10% "импортного" НДСа в составе налогового крежита), то растаможка и отправка покупателю уже произойдет, а значит, говорить о том, что я не знал, что 90% этого мед.оборудования отправится все же во исполнение контракта, бухгалтер уже при последующей проверке проверяющим, все же не сможет!
Руся-2

UNREAD_POST Руся-2 » 24 апр 2014, 08:24

У меня есть к Вам рекомендация - не завозите все же это мед.оборудование до тех пор, пока Кабмин не утвердит перечня.
Ведь пока нет этого перечня, то мед.оборудование и растомаживается, и продается на территории Украины (по законодательству) с НДС - 20%!
Поэтому и "импортный" НДС Вам на таможне насчитают по ставке 20% (на все оборудование), и на часть 10% Вам придется при продаже накручивать (без наличия утвержденного перечня) - НДС по ставке 20%.
Руся-2

UNREAD_POST Kimberly » 24 апр 2014, 10:10

Доброго дня!
А как теперь,в апреле ,приходовать ТМЦ,услуги,если в марте была сделана предоплата? Т.е. первое событие в марте,получили НН,разнесли в реестр,как используемую в освоб.операциях(п.197.1.27),а в апреле приход. Так например по газу всегда предоплата,а теперь куда НДС то девать? в стоимость газа не пойдет-завысим затраты,права на НК уже нет,получается только за счет своей прибыли списать....Суммы не слабые такие,т.к. мы производители. :cry: У кого какие мнения есть?
Kimberly

Благодарил (а): 2 раз.

UNREAD_POST vins » 24 апр 2014, 10:27

Kimberly писал(а):Доброго дня!
А как теперь,в апреле ,приходовать ТМЦ,услуги,если в марте была сделана предоплата? Т.е. первое событие в марте,получили НН,разнесли в реестр,как используемую в освоб.операциях(п.197.1.27),а в апреле приход. Так например по газу всегда предоплата,а теперь куда НДС то девать? в стоимость газа не пойдет-завысим затраты,права на НК уже нет,получается только за счет своей прибыли списать....Суммы не слабые такие,т.к. мы производители. :cry: У кого какие мнения есть?

А эта ситуация не аналогична вот этой Re: С 01.01.11: консалтинг, программирование, аудит... - без ?
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST CAMEL » 24 апр 2014, 16:01

Руся-2 писал(а):У меня есть к Вам рекомендация - не завозите все же это мед.оборудование до тех пор, пока Кабмин не утвердит перечня.
Ведь пока нет этого перечня, то мед.оборудование и растомаживается, и продается на территории Украины (по законодательству) с НДС - 20%!
Поэтому и "импортный" НДС Вам на таможне насчитают по ставке 20% (на все оборудование), и на часть 10% Вам придется при продаже накручивать (без наличия утвержденного перечня) - НДС по ставке 20%.

Есть обоснованная надежда, что вскоре опубликуют этот перечень. И будет он практически такой же , как по 867 Постановлению.
И обратите внимание на то, что когда составляется декларация по НДС (в которой будет отражаться 10% "импортного" НДСа в составе налогового крежита), то растаможка и отправка покупателю уже произойдет, а значит, говорить о том, что я не знал, что 90% этого мед.оборудования отправится все же во исполнение контракта, бухгалтер уже при последующей проверке проверяющим, все же не сможет!

Не факт. Когда я писал о "сразу же", это не значит "в тот же день". Можем сделать разрыв, удобный для нас. В пределах разумного, естественно.
CAMEL

UNREAD_POST Руся-2 » 24 апр 2014, 16:21

CAMEL писал(а):
Руся-2 писал(а):У меня есть к Вам рекомендация - не завозите все же это мед.оборудование до тех пор, пока Кабмин не утвердит перечня.

Есть обоснованная надежда, что вскоре опубликуют этот перечень. И будет он практически такой же , как по 867 Постановлению.

Не факт. Когда я писал о "сразу же", это не значит "в тот же день". Можем сделать разрыв, удобный для нас. В пределах разумного, естественно.

1. Ну, на счет быстрого принятия данного перечня - меня мучают смутные сомнения.
Его уже должны были опубликовать (ведь прошло 24 дня с момента вступления Закона № 1166). Закон № 1200 утряс ситуацию лишь по растаможке.
Уже 24 дня продажа на территории Украины мед.оборудования "нуждается" в этом перечне, и что? Перечня до сих пор нет.
Ну, а то, что ожидаемый перечень может быть похож на тот, который был создан под "льготу", так это ни для кого не секрет, но повторю - его до сих пор нет!

2. Ну, и что, что Вы сделаете разрыв между растаможкой и продажей? Как нас когда-то учили в школе: "От перемены мест слагаемых сумма не меняется". У Вас есть контракт, есть предоплата по этому контракту, и потому в момент завоза мед.оборудования уже известно, что его часть (90%) завозится - под "льготу".
Последний раз редактировалось Руся-2 24 апр 2014, 17:51, всего редактировалось 1 раз.
Руся-2

UNREAD_POST Руся-2 » 24 апр 2014, 16:34

Kimberly писал(а):Доброго дня!

Лень самой давать аргументы.
Вот ответ из "Единой базы налоговых знаний" (сейчас называется - інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР»):
Повна:
Згідно з абзацом шостим п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платник податку може включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, суми податку, сплачені (нараховані) у вартості ]товарів/послуг, необоротних активів, що не були включені до складу податкового кредиту при придбанні або виготовленні таких товарів/послуг, необоротних активів, та/або з яких були визначені податкові зобов’язання відповідно до цього пункту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.
З метою застосування цього пункту податковий кредит визначається на дату початку фактичного використання товарів/послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708 (далі - Порядок № 708).
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 13.11.2013 № 678 (далі - Порядок 678).
Отже, якщо товари/послуги, необоротні активи, які використовувались платником в звільнених від ПДВ операціях, починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі у разі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку на дату початку фактичного такого використання в оподатковуваних операціях складає бухгалтерську довідку, на підставі якої, суму по такій операції відображає в рядку 16.5 податкової декларації з ПДВ та в розділі ІІ реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі - реєстр).
Зокрема, у розділі II реєстру бухгалтерська довідка записується таким чином: у графі 2 - дата складання бухгалтерської довідки, у графах 3, 4, 6, 7 - відповідно дата складання, порядковий номер податкової накладної (отриманої при придбанні товарів/послуг, необоротних активів), найменування та індивідуальний податковий номер постачальника, який її склав (всі ці реквізити зазначаються у бухгалтерській довідці), у графі 5 - зазначається вид документа БО, до якого додаються позначення виду документа, яким підтверджується операція з постачання (БОПНП - у разі віднесення до податкового кредиту сум податку на підставі паперової податкової накладної, БОПНЕ - на підставі електронної податкової накладної тощо). При цьому суми у графах 9,10 зазначаються із знаком «+», а в графах 11,12,13,14,15,16 - із знаком «-».
Вартість необоротних активів, які починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, з метою реалізації права на формування податкового кредиту, визначається виходячи з їх балансової (залишкової) вартості. Сума податку на додану вартість, яка відображається в бухгалтерській довідці, у розділі II реєстру та включається до складу податкового кредиту, визнається як частка суми податку, сплаченого при придбанні таких необоротних активів, що відповідає частці балансової (залишкової) вартості таких необоротних активів у їх початковій вартості.

----------------------
Решила добавить.
Кстати, некоторые бухгалтера будут относить в апреле и часть НДСа, который они уплачивали при приобретении основных средств, учитывая, что раньше у них были только льготируемые операции, а теперь эти основные средства будут использоваться в облагаемых (7%) операциях. Часть НДСа будут рассчитывать исходя из остаточной стоимости.

За это сообщение автора Руся-2 поблагодарили: 3
dmn, Kimberly, vins
Руся-2

UNREAD_POST Вотруба » 24 апр 2014, 21:00

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 квітня 2014 р. № 118
Київ

Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають податкуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків

Відповідно до підпункту “в” пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 р. № 867 “Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 61, ст. 2450).
3. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування і діє до 1 липня 2014 року.

Прем’єр-міністр України
А. ЯЦЕНЮК

Скрытый текст: показать
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 квітня 2014 р. № 118

ПЕРЕЛІК
медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків

Код згідно з УКТЗЕД
Найменування виробу

3005*
Вата, марля, бинти та аналогічні вироби (наприклад, перев’язувальні матеріали, липкий пластир, гірчичники), просочені або вкриті фармацевтичними речовинами або розфасовані для роздрібної торгівлі, для застосування у медицині, хірургії, стоматології, крім ветеринарії
3006 10*
Кетгут хірургічний стерильний, аналогічні стерильні матеріали для накладення швів (включаючи стерильні хірургічні або стоматологічні нитки, що розсмоктуються) і стерильні адгезиви для тканин для хірургічного закриття ран; ламінарія стерильна та тампони з ламінарії стерильні; стерильні хірургічні або стоматологічні кровоспинні засоби, що розсмоктуються (гемостатики); стерильні хірургічні або стоматологічні адгезивні засоби, які розсмоктуються або не розсмоктуються
3006 20 00 00*
Реагенти для визначення групи крові
3006 40 00 00
Зубні цементи та інші стоматологічні матеріали для пломбування зубів; цементи для реконструювання (відновлення) кісток
3006 50 00 00
Санітарні сумки та набори для надання першої допомоги
3006 91 00 00
Пристрої для стомічного використання та їх адгезивні пластини або лицеві частини
3307 90 00 00*
Розчини для догляду за контактними лінзами та аналогічні вироби
3407 00 00 00*
“Стоматологічний віск” або суміші для одержання зліпків зубів, розфасовані у наборах, в упаковках для роздрібної торгівлі або у вигляді плиток, підковок, брусків тощо; інші суміші для стоматології, виготовлені на основі гіпсу (кальцинованого гіпсу або сульфату кальцію)
3701 10 00 00*
Фотопластинки та фотоплівки плоскі, сенсибілізовані, рентгенівські, а також фотоплівка у рулонах для медичних, стоматологічних цілей
3702 10 00 00*
Рентгенівські фотоплівки сенсибілізовані, неекспоновані, з будь-яких матеріалів, крім паперу, картону чи тканини у рулонах
3707 90 20 00*
Проявники та фіксатори для рентгенівських плівок та пластинок
3822 00 00 00*
Реагенти діагностичні або лабораторні на підкладках і приготовлені (готові), діагностичні або лабораторні реагенти на підкладці або без неї
3824 90*
Концентрати для приготування діалізуючого розчину (сухі та рідкі)
3906 10 00 00*
Поліметилметакрилат
3906 90 90 00*
Акрилові полімери у первинних формах
3923 30 10 00*
Бутлі, пляшки та аналогічні вироби вмістом не більш як 2 літри (для лікарських засобів, крові, біологічних рідин)
3923 50*
Пробки, кришки, ковпачки та інші пристосування для герметизації для лікарських засобів, крові, біологічних рідин (матеріалів)
3924 90 00 90*
Сечоприймачі, калоприймачі
3926 90 92 90*
Контейнери для зберігання та транспортування крові, лікарських засобів, біологічних рідин (матеріалів), виготовлені з листового матеріалу
3926 90 97 90*
Соски силіконові
4014 10 00 00
Оболонкові контрацептиви
4014 90 00 10*
Різні типи сосок та аналогічні вироби для дітей
4014 90 00 90*
Вироби гігієнічні з вулканізованої гуми: предмети догляду за хворими (судна підкладні, круги від пролежнів тощо)
4015 11 00 00*
Рукавички хірургічні з гуми
4015 19 00 00*
Рукавички оглядові з гуми
4016 99 97 90*
Пробки для герметизації гумові для лікарських засобів, крові, біологічних рідин (матеріалів)
5006 00 90 00*
Кетгут з натурального шовку
5208 21 10 00*
Тканини бавовняні полотняного переплетення, з вмістом бавовни 85 мас. % або більше, вибілені, з поверхневою щільністю не більш як 100 г/м, для виготовлення медичних перев’язувальних матеріалів, бинтів та медичної марлі
5601 21*
Вата з бавовни
6115 10*
Компресійні панчішно-шкарпеткові вироби для хворих з варикозним розширенням вен
6210 10 92 00*
Одяг з нетканих матеріалів у стерильних упаковках
6212 20 00 00*:
Пояси і пояси-труси гігієнічні (медичні) еластичні
6212 90 00 00*
Бандажні вироби доопераційні та післяопераційні
7010 10 00 00*
Ампули
7010 90 21 00*
Пляшки, флакони, виготовлені із скляних трубок для транспортування або упаковування фармацевтичних продуктів
7010 90 71*
Пляшки, флакони скляні для транспортування або упаковування фармацевтичних продуктів
7010 90 79 00*
Пляшки, флакони скляні для зберігання і транспортування або упаковування фармацевтичних продуктів місткістю не більш як 0,055 літра
7015 10 00 00*
Скельця для окулярів, що коригують зір
7017*
Посуд скляний для лабораторних, гігієнічних або фармацевтичних цілей, градуйований або не градуйований
8309 90 10 00*
Кришки алюмінієві для закупорювання флаконів і пляшок для лікарських засобів та біологічних рідин (матеріалів) діаметром понад 21 мм
8309 90 90 00*
Кришки, ковпачки для закупорювання флаконів і пляшок для лікарських засобів та біологічних рідин (матеріалів)
8419 20 00 00
Стерилізатори медичні, хірургічні або лабораторні
8419 40 00 00*
Апарати дистиляційні або ректифікаційні
8421 19 20 00*
Центрифуги, що використовуються в лабораторіях
8421 21 00 00*
Обладнання для фільтрування або очищення води для діалізу
8421 29 00 00*
Обладнання для фільтрування або очищення рідин (діалізатори, фільтри та інше приладдя)
8705 90 80 90*
Автомобілі спеціального призначення, пересувна радіологічна станція
8713*
Коляски інвалідні та інші засоби пересування для інвалідів, з двигуном або без двигуна чи з іншим привідним механізмом
9001 30 00 00
Лінзи контактні
9001 40 41 00*
Лінзи скляні для окулярів, що коригують зір, однофокусні, оброблені з обох боків
9001 40 49 00*
Лінзи скляні для окулярів, що коригують зір
9001 50 41 00*
Лінзи для окулярів з інших матеріалів, що коригують зір, однофокусні, оброблені з обох боків
9001 50 49 00*
Лінзи для окулярів з інших матеріалів, що коригують зір, крім однофокусних
9001 50 80 00*
Лінзи для окулярів з інших матеріалів, що коригують зір
9003*
Оправи та арматура для окулярів або аналогічних виробів та їх частини, крім дорогоцінних металів
9003 11 00 00*
Оправи для окулярів пластмасові
9004*
Окуляри та інші оптичні вироби коригувальні (крім сонцезахисних)
9010 10 00 00*
Апаратура та обладнання для автоматичного проявлення чи для автоматичного друку проявлених плівок
9011 10 90 00*
Мікроскопи стереоскопічні: ЛОР, офтальмологічні, травматологічні, нейрохірургічні тощо
9011 20 90 00*
Мікроскопи мікрофотографічні
9011 80 00 00*
Мікроскопи
9013 20 00 00*
Лазери, крім лазерних діодів, терапевтичний, імпульсний, внутрішньопорожнинний, для внутрішньосудинного опромінення крові, низькоінтенсивний для опромінення крові, локальної дії тощо
9018 11 00 00
Електрокардіографи
9018 12 00 00
Апарати діагностичні для ультразвукових обстежень (сканери) та їх складові частини
9018 13 00 00
Магніторезонансні томографи
9018 14 00 00
Сцинтографічна апаратура
9018 19 10 00*
Прилади для відстеження двох або більше параметрів
9018 19 90 00*
Прилади для відстеження параметрів
9018 20 00 00*
Апаратура, що використовує ультрафіолетові або інфрачервоні промені
9018 31 10 00
Шприци з голками чи без голок з пластмасових матеріалів
9018 31 90 00
Шприци з голками чи без голок, крім тих, що виготовлені з пластмасових матеріалів
9018 32 10 00
Голки трубчасті металеві
9018 32 90 00
Голки для накладення швів
9018 39 00 00
Катетери, зонди, бужі, канюлі, дренажні системи та подібні інструменти
9018 41 00 00
Бормашини, поєднані або не поєднані з іншим стоматологічним обладнанням на спільній основі
9018 49 10 00
Бори, фрези, диски, наконечники і щітки для використання у стоматологічних бормашинах
9018 49 90 00
Стоматологічне обладнання
9018 50 10 00
Прилади та апарати офтальмологічні неоптичні
9018 50 90 00
Прилади та апарати офтальмологічні оптичні
9018 90 10 00
Інструменти та апарати для вимірювання артеріального тиску
9018 90 20 00
Ендоскопи
9018 90 30 00
Нирки штучні (апарат штучної нирки, діалізатори та інші складові частини, приладдя штучної нирки)
9018 90 40 00
Прилади, призначені для діатермії
9018 90 50 00
Апарати для переливання крові
9018 90 60 00
Прилади та апарати для анестезії
9018 90 84 00
Прилади для вливання розчинів (медичні), прилади, пристрої та інструменти, що використовуються в медицині, хірургії, стоматології; пристрої для відсмоктування та вливання, контрацептиви внутрішньоматкові
9019 20 00 00
Апарати для озонотерапії, кисневої та аерозольної терапії, штучного дихання, реанімації та інша апаратура для дихальної терапії
9021 31 00 00
Суглоби штучні
9021 10 10 00*
Пристрої ортопедичні
9021 10 90 00
Шини та інші пристрої для лікування переломів
9021 21 10 00
Зуби штучні з пластичних матеріалів
9021 29 00 00*
Деталі для протезування зубів
9021 39 10 00
Протези очей
9021 39 90 00*
Інші штучні частини тіла
9021 40 00 00*
Апарати для поліпшення слуху, за винятком частин і приладдя
9021 50 00 00
Серцеві стимулятори, крім частин і приладдя
9021 90 90 00*
Апарати, які носять на собі, із собою або імплантують у тіло, щоб компенсувати недолік (дефект) органа чи фізичну ваду
9022 12 00 00
Томографи комп’ютерні
9022 13 00 00*
Апаратура для використання у стоматології
9022 14 00 00*
Апаратура для використання у медицині, хірургії
9022 21 00 00*
Апаратура, яка використовує альфа-, бета- або гаммавипромінювання для використання у медицині, хірургії
9022 30 00 00*
Трубки рентгенівські
9022 90 00 00*
Апаратура для використання в медицині
9025 11 20 00*
Термометри медичні
9027 20 00 00*
Хроматографи, апаратура для електрофорезу
9027 30 00 00*
Спектрофотометри
9027 50 00 00*
Інші прилади та апарати, що використовують оптичні випромінювання (ультрафіолетове, видиме, інфрачервоне)
9027 80 11 00*
Електронні рН-метри, гН-метри та інші апарати для вимірювання електропровідності (медичні)
9027 90 10 00*
Мікротоми
9030 10 00 00*
Прилади та апарати для вимірювання та виявлення іонізуючого випромінювання
9032 10 81 00*
Термостати з електричним пусковим пристроєм
9033 00 00 00*
Частини та приладдя для машин, апаратів групи 90, не включені до інших груп
9402 10 00 00
Крісла стоматологічні
9402 90 00 00*
Меблі медичні, хірургічні