Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Распределение НК

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST monika » 27 янв 2011, 16:01

Добрый день. Подскажите пожалуйста как правильно распределять НК между облагаемыми операциями и не облагаемыми. И куда девать сумму НДС которую нельзя включить в НК? Заранее спасибо.
monika
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 15:53
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST юрист » 27 янв 2011, 17:15

Может, это будет полезно
Из Единой базы
# Який порядок пропорційного віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за придбаними та/або виготовленими товарами/послугами, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні?
# Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Порядок пропорційного віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за придбаними та/або виготовленими товарами/послугами, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, визначений ст.199 р._V Податкового кодексу України.
# Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 199.1-199.6 ст.199 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ? ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг в оподатковуваних операціях. Частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами (послугами) між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року. Платники податку, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі неоподатковувані операції почали здійснюватися у звітному періоді, а також новостворені платники податку проводять у поточному календарному році розрахунок частки використання придбаних товарів/послуг між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі операції. Розрахунок частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами (послугами) між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями подається до органу державної податкової служби одночасно з податковою декларацією звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі оподатковувані та неоподатковувані операції. Платник податку за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій. У разі зняття з обліку платника податку, у тому числі за рішенням суду, перерахунок частки здійснюється виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, проведених з початку поточного року до дати зняття з обліку. Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється за результатами 12, 24 і 36 місяців їх використання. Частка використання застосовується для проведення коригування сум податку, які віднесено до податкового кредиту. Результати перерахунку сум податкового кредиту відображаються у податковій декларації за останній податковий період року. У разі зняття з обліку платника податку, у тому числі за рішенням суду, коригування відображається платником податку у податковій декларації останнього податкового періоду, коли відбулося зняття з обліку. Правила цієї статті не застосовуються та податковий кредит не зменшується в разі: проведення операцій, передбачених пп.196.1.7 п.196.1 ст.196 ПКУ; постачання платником податку відходів і брухту чорних і кольорових металів, які утворилися в такого платника внаслідок переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів, заготовок тощо) на виробництві, будівництві, розібранні (демонтажу) ліквідованих основних фондів та інших подібних операцій.
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 27 янв 2011, 17:24

monika писал(а):... И куда девать сумму НДС которую нельзя включить в НК? Заранее спасибо.


В продожение дополню. То что не пошло в НК будет отражаться по пп. 139.1.6 ПКУ

Т.е. входящий НДС в части льготируемых (необлагаемых) операций относим в расходы (по товарам, работам, услугам, которые включаются в расходы) или на увеличение стоимости ОС, которые подлежат амортизации...
Правда, интересно получается с корректировкой НК по необоротным активам (в частности, ОС)...
monika писал(а):Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється за результатами 12, 24 і 36 місяців їх використання. Частка використання застосовується для проведення коригування сум податку, які віднесено до податкового кредиту. Результати перерахунку сум податкового кредиту відображаються у податковій декларації за останній податковий період року.


Интересно, придется ли в связи с этим пересматривать их амортизируемую стоимость для начисления налоговой амортизации. Весело получается.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST manuls » 27 янв 2011, 17:31

1. Прежде всего надо определить НК который будет распределятся. Если четко можно отнести НК к облагаемым или к необлагаемым операциям, то его распределять нельзя. Хорошо бы все свои расходы распределить между облагаемыми и необлагаемыми операциями и выделить те расходы по которым НК будет распределятся.
2. Если облагаемые и необлагаемые были в 2010 году, то % посчитать за 2010 год. Но у вас скорее всего такие операции начались в 2011.
поэтому необходимо определить объемы поставки облагаемых (без НДС) и необлагаемых операций за январь ( п.199.3) . Сначала я подозревала,что просто взять из декларации НДС (колонка А - обсяги поставки),но туду попадут и авансы,а судя из определений в НК ( ст.14.1.185 и 14.1.191)поставкой будут считаться объемы отгруженных товаров и услуг, т. е ваш Д-т 36 К-т 70. Дальше долю облагаемых определяем делением объема облагаемых операций на общий объем поставки облагаемых и необлагаемых.
3. Весь ваш распределяемый НК умножаем на полученные %.
4. Вся сумма НК у вас аккамулируется на Д-те 64.1.5 , поэтому на мой взгляд, необходимо сторнировать рапределенную часть. Я делаю проводку с минусом Д-т64.1.5 К-т 92 "сторно". При этом уменьшается Д-т 64.1.5, а сумма распределенного НК переходит на админ. расходы.
Возможно, с точки зрения ПСБУ это не корректная проводка, но для меня очень удобная :)
5. Не забыть в конце года сделать перерасчет доли по итогам за год и откорректировать НК ( п.199.4), такого раньше небыло :( , а по Основным средствам делать перерасчеты еще 3 года. При чем , что противно, необходимо отслеживать 12,24,36 месяцев использования этих ОС. Т.е если приобрели в марте 2011 г. ОС, то перерасчет надо делать в марте 2012, 2013,2014 г.г. Напоминалку надо себе какую то придумать :shock:
Аватар пользователя
manuls
 
Сообщений: 95
Зарегистрирован: 26 янв 2011, 12:17
Благодарил (а): 56 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST tomol22 » 19 мар 2013, 16:41

manuls писал(а):....Я делаю проводку с минусом Д-т64.1.5 К-т 92 "сторно". При этом уменьшается Д-т 64.1.5, а сумма распределенного НК переходит на админ. расходы.....
От мене цікавить, як з точки зору ПКУ, чи можна цю частинку влючати до витрат.
П.С. В мене тоді має бути 92-6415 (податковий кредит).
tomol22
 
Сообщений: 51
Зарегистрирован: 03 июн 2011, 07:25
Благодарил (а): 50 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

UNREAD_POST manuls » 08 апр 2013, 11:45

tomol22 писал(а):
manuls писал(а):....Я делаю проводку с минусом Д-т64.1.5 К-т 92 "сторно". При этом уменьшается Д-т 64.1.5, а сумма распределенного НК переходит на админ. расходы.....
От мене цікавить, як з точки зору ПКУ, чи можна цю частинку влючати до витрат.
П.С. В мене тоді має бути 92-6415 (податковий кредит).


Однозначно можно п.139.1.6 "У разі якщо платник податку, зареєстрований як платник податку на додану вартість, одночасно проводить операції з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг), що оподатковуються податком на додану вартість та звільнені від оподаткування або не є об'єктом оподаткування таким податком, податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів, робіт, послуг, які входять до складу витрат, та основних засобів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або вартість відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу збільшується на суму, що не включена до податкового кредиту такого платника податку згідно з розділом V цього Кодексу;
Аватар пользователя
manuls
 
Сообщений: 95
Зарегистрирован: 26 янв 2011, 12:17
Благодарил (а): 56 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST Franko » 13 мар 2014, 17:39

А как быть в нашей ситуации? Мы занимаемся автоперевозками с НДС и Без(транзит). Весь НК делим пропорционально в т.ч. и по запчастям.Но есть авто ,которые за границу не ездят а только по Украине и покупка запчастей по ним бух-рия также включает НН по НК пропорционально. Не включенный НДС в НК(например 500 грн) по запчастям при модернизации включается также в увеличение первоначальной ст-сти ОС на 500 грн и амортизируется.
У меня 2 вопроса - 1. могут при проверке прибыли не признать амортизируемую сумму в 500 грн так как этот автомобиль не выполнял перевозок без НДС(транзитных)? 2. Могу ли я весь НК распределять пропорционально ,а НК при покупке запчастей на авто, которые ездят только по Украине с НДС включать на всю сумму НК не распределяя его?
Franko
 
Сообщений: 44
Зарегистрирован: 16 апр 2011, 19:00
Благодарил (а): 5 раз.
Поблагодарили: 1 раз.


Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, alex88, Gb, lutishka, MR, Ya