Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Штрафы за нерегистрацию налоговых накладных

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST налоговик » 26 мар 2015, 15:49

Сообщения на эту тему разбросаны по темам
Единый реестр налоговых накладных (стр. 1)
Налоговая накладная
Спецсчета по НДС

Решил собрать до кучи
То что было:

Стаття 1201. Порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних

1201.1. Порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:

10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

1201.2. Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.Штраф, передбачений пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу (у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, за порушення терміну реєстрації податкових накладних/розрахунках коригування в ЄРПН до 15 днів), не застосовуватиметься у період з 1 січня по 30 червня 2015 року.

Подробнее: Налоговая накладная


налог писал(а):
bykashka писал(а):Привет всем.

Меня терзают смутные сомнения. С одной стороны:
Стаття 120-1. Порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних


С другой стороны:
120-1.1. Порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:


То есть, в названии статьи есть оговорка, что ответственность применяется за те накладные, которые выдаются покупателям. А в самой норме этой оговорки нету.
В тех письмах, которые налоговая писала про ответственность я ни разу не видел слов про то, что ответственность применяется только по тем накладным, которые выдаются покупателю. Означает ли это, что налоговая служба приняла позицию, что ответственность применяется по всем налоговым накладным?

Спасибо.


ЛИСТ
від 19.01.2015 р. N 1403/7/99-99-19-03-01-17
...
Податкові накладні, складені за операціями, здійсненими після 01.02.2015, можуть бути зареєстровані в ЄРПН після закінчення 15-денного терміну реєстрації із одночасним застосуванням штрафів, визначених пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу, але не пізніше 180 днів з дати їх складання. Штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН застосовуватимуться у таких розмірах:
20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість.

...

подробнее Единый реестр налоговых накладных (стр. 1)

И немного из нового
за нерегистрацию налоговых накладных в ЕРНН впаяют админштраф
Штрафанут даже за накладные которые не выдают

Питання
Чи передбачена адміністративна відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, в тому числі в січні 2015 року?
Відповідь
Коротка:
У разі недодержання платником ПДВ вимог щодо термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних до його посадових осіб застосовується адміністративна відповідальність, передбачена ст. 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зокрема, відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, зазначені вище, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повна:
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Згідно із п. 11 розд. XX ПКУ з 01.02.2015 реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
У січні 2015 року обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягали податкові накладні, у яких сума ПДВ перевищує 10 тис.грн., а також ті, що були складені при здійсненні операцій з постачання підакцизної та імпортованої продукції.
Пунктом 201.10 ст. 201 ПКУ визначено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Згідно з пп. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 ПКУ платник податків зобов’язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.
Пунктом 110.1 ст. 110 ПКУ для платників податків передбачена відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Застосовуються такі види відповідальності: фінансова, адміністративна, кримінальна.
Відповідно до ст. 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням зазначеного, у разі недодержання платником ПДВ вимог щодо термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних до його посадових осіб застосовується адміністративна відповідальність, передбачена ст. 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
vikakool
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2643 раз.

UNREAD_POST LeНочка » 20 июл 2015, 14:18

Скажите , пожалуйста. Несвоевременная регистрация накладной за июнь в июле.Штрафные санкции работают?
LeНочка
 
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 22 окт 2012, 16:31
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST мила.м » 20 июл 2015, 14:40

Подскажите, пожалуйста, если покупатель несвоевременно зарегистрировал корректировку- к кому будут применяться штрафные санкции?
мила.м
 
Сообщений: 17
Зарегистрирован: 28 янв 2015, 11:47
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST alex88 » 20 июл 2015, 14:40

LeНочка писал(а):Скажите , пожалуйста. Несвоевременная регистрация накладной за июнь в июле.Штрафные санкции работают?

Спецсчета по НДС
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)
Аватар пользователя
alex88
 
Сообщений: 870
Зарегистрирован: 16 дек 2011, 09:45
Благодарил (а): 406 раз.
Поблагодарили: 451 раз.

UNREAD_POST LeНочка » 20 июл 2015, 14:53

Спасибо за ссылочку , составленные в июне , а зарегистрированы в июле - штрафов нет, я правильно поняла?
LeНочка
 
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 22 окт 2012, 16:31
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST valeriyq » 20 июл 2015, 18:15

Підкажіть будь-ласка по такій ситуації:
Часткова оплата була 29.04 20000 грн, товар відвантажили 26.05 на суму 40000 гривень, податкову виписали 26.05 на суму 40000 грн. В декларацію податкова накладна включена, ПДВ заплачено.
Які наслідки для продавця, якщо податкова зареєстрована не по першій події?
Чи потрібно виписувати і реєструвати податкову накладну 29.04 на суму 20000 грн із порушенням строків реєстрації і штрафом у 40%, а також робити коригування податкової від 26.05 із порушенням строків реєстраціїї і штрафом у 40%?
Як взагалі поступити в такій ситуаціїї, щоб підприємство понесло найменші збитки?
Завчасно дякую!!!!
valeriyq
 
Сообщений: 33
Зарегистрирован: 02 мар 2013, 13:37
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Tara » 13 авг 2015, 16:50

Колеги, підкажіть... Штраф за просрочку реєстрації ПН на який рахунок платить ? Якщо я цей штраф бачу тільки в Витязі у розрізі операцій..бла-бла... То сидіть і чекать поки шо ...
Неприємна ситуація вийшла була з покупцем, от правдf ж бувають різні як постачальники так і покупці. Сиділи чекали 1,5 місяці - а потім надумались...
Сиджу тепер думаю. що з цим штрафом робить...
Платить чи чекати повідомлення-рішення ? На який рахунок платить ?
Дякую.
Вся жизнь игра - так что, играем?
Аватар пользователя
Tara
 
Сообщений: 6
Зарегистрирован: 15 июл 2011, 10:01
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST minibuh » 13 авг 2015, 23:08

Tara писал(а):Колеги, підкажіть... Штраф за просрочку реєстрації ПН на який рахунок платить ? Якщо я цей штраф бачу тільки в Витязі у розрізі операцій..бла-бла... То сидіть і чекать поки шо ...
Неприємна ситуація вийшла була з покупцем, от правдf ж бувають різні як постачальники так і покупці. Сиділи чекали 1,5 місяці - а потім надумались...
Сиджу тепер думаю. що з цим штрафом робить...
Платить чи чекати повідомлення-рішення ? На який рахунок платить ?
Дякую.

я в конце июня - в начале июля тоже регистрировала накладную с опозданием ( 20% штрафных),спрашивала у своего инспектора по НДС- мне говорили,что штраф будет автоматом списываться со спецсчета. Уже 1,5 месяца прошло, а в налоговую нас никто за уведомлением-решением не вызывал, по почте тоже ничего не приходило.
Может сейчас уже все изменилось - позвоните инспектору-спросите куда, с каким кодом платежа платить.
minibuh
 
Сообщений: 2393
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1277 раз.
Поблагодарили: 951 раз.

UNREAD_POST налоговик » 14 авг 2015, 09:46

Tara писал(а):Колеги, підкажіть... Штраф за просрочку реєстрації ПН на який рахунок платить ? Якщо я цей штраф бачу тільки в Витязі у розрізі операцій..бла-бла... То сидіть і чекать поки шо ...
Неприємна ситуація вийшла була з покупцем, от правдf ж бувають різні як постачальники так і покупці. Сиділи чекали 1,5 місяці - а потім надумались...
Сиджу тепер думаю. що з цим штрафом робить...
Платить чи чекати повідомлення-рішення ? На який рахунок платить ?
Дякую.


Я бы не платил.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2643 раз.

UNREAD_POST налоговик » 14 авг 2015, 10:29

Теперь
120-1.3. Порядок застосування штрафних санкцій, передбачених цією статтею, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.


Такого порядка я не видел пока.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2643 раз.

UNREAD_POST Alice033 » 02 сен 2015, 15:11

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, какие будут применены штрафы (и будут ли) за несвоевременную регистрацию налоговой накладной, освобождённой от НДС? НН выписана 31.07.15, зарегистрирована в сентябре. Спасибо!
Alice033
 
Сообщений: 5
Зарегистрирован: 21 авг 2015, 11:51
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 15 сен 2015, 22:22

Назарий писал(а):Відповідь на ваше запитання ви можете знайти у газеті "ВОБУ-спамер".Щомісяця виходить вставка «Бюджетні нормативи», у якій висвітлено текст нормативних документів, актуальних для бюджетників.
Бедная ВОБа, это до какой степени нужно опуститься, что пользоваться всякими Назариями :lol: :shock: :o
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета
Аватар пользователя
Al Shurshun
 
Сообщений: 3093
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Благодарил (а): 638 раз.
Поблагодарили: 1397 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 сен 2015, 00:12

Alice033 писал(а):Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, какие будут применены штрафы (и будут ли) за несвоевременную регистрацию налоговой накладной, освобождённой от НДС? НН выписана 31.07.15, зарегистрирована в сентябре. Спасибо!


Штраф по НКУ за несвоевременную регистрацию такой накладной не применят. Сумма штрафа привязана к сумме НДС, указанной в НН
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2643 раз.

UNREAD_POST бухгалтер Маша » 30 сен 2015, 12:24

Накладные составлены с 16 сентября подлежат регистации до 15 декабря?
бухгалтер Маша
 
Сообщений: 63
Зарегистрирован: 04 фев 2015, 14:42
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST lala555 » 30 сен 2015, 12:26

c 16/09 до 30/09 до 15 октября, с 01.10 как и раньше 15 дней
Последний раз редактировалось lala555 30 сен 2015, 13:11, всего редактировалось 1 раз.
lala555
 
Сообщений: 409
Зарегистрирован: 03 июн 2013, 14:34
Благодарил (а): 221 раз.
Поблагодарили: 12 раз.

След.

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya

cron