Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Изменение направления использования товаров и НДС

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST налоговик » 03 апр 2015, 17:10

Зміна напряму використання товарів для цілей оподаткування ПДВ

До 01.07.2015 р.

Якщо товари одразу придбавалися для використання у негосподарській діяльності

Згідно п. 198.3 ПКУ у чинній редакції податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій — не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку

Таким чином, якщо товари завідомо придбаваються для використання у негосподарській діяльності платника податків, податковий кредит з сум ПДВ, сплачених при придбанні таких товарів, не формується.

Якщо був змінений порядок використання товарів у діяльності підприємства і товари почали використовуватися у негосподарській діяльності

Відповідно до абз. «г» п. 198.5 ПКУ платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, відповідні податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Пунктом 189. ПКУ встановлено, що у разі здійснення операцій відповідно до п. 198.5 ПКУ база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами — виходячи з вартості їх придбання.

Таким чином, якщо при придбанні товарів був сформований податковий кредит, а з часом було прийняте рішення про використання таких товарів у негосподарській діяльності, платник податків зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на вартість придбання таких товарів.


З 01.07.2015 р.

Якщо товари одразу придбавалися для використання у негосподарській діяльності

Пунктом 198.3 ПКУ у редакції від 01.07.2015 р. передбачено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій — не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Таким чином, незалежно від призначення товарів, які придбаваються платником, суми ПДВ, сплачені за такими товарами, включаються до складу податкового кредиту (навіть якщо такі товари завідомо планується використовувати в негосподарській діяльності).

Якщо придбані товари почали використовуватися у негосподарській діяльності

Згідно абз. «г» п. 198.5 ПКУ платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, відповідні податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Відповідно до п. 189.1 ПКУ у разі здійснення операцій відповідно до п. 198.ПКУ база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами — виходячи з вартості їх придбання.

Таким чином, у разі якщо підприємство починає використовувати придбані товари в негосподарських операціях, на вартість таких товарів платник податків зобов’язаний нарахувати податкове зобов’язання з ПДВ.

Отже, підсумовуючи вищенаведене, повідомляємо, що з 01.07.2015 р. до ПКУ будуть внесені зміни, які стосуються правил формування податкового кредиту, зокрема щодо товарів, придбаних для використання у негосподарській діяльності.

З 01.07.2015 р. втрачається зв’язок права платника ПДВ на формування податкового кредиту з обов’язковим використанням придбаних товарів у господарській діяльності.

Якщо до 01.07.2015 р. за товарами, що одразу придбаваються для операцій поза господарською діяльність, ПК не формується взагалі, то з 01.07.2015 р. ПК формується за всіма придбаними з ПДВ товарами, незалежно від їх подальшого використання.

При цьому обов’язок платника ПДВ нарахувати ПЗ на вартість придбання товарів, які почали використовуватися в негосподарській діяльності, з 01.07.2015 р. залишається незмінним.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST OldWildMen » 10 апр 2015, 08:11

Вопрос. Предприятие, плательщик НДС, покупает у нас товары для воинской части, оказывая при этом в/ч благотворительную помощь. Доверенность принесут от в/ч. Налоговую накладную мне регистрировать на это предприятие (деньги с их р/счёта), а там они сами пусть разбираются, или на в/ч как неплатника?
Аватар пользователя
OldWildMen
 
Сообщений: 274
Зарегистрирован: 30 янв 2011, 15:29
Благодарил (а): 129 раз.
Поблагодарили: 111 раз.

UNREAD_POST e_lana » 10 авг 2015, 17:16

Здравствуйте, уважаемые форумчане!
Очень нужна помощь в следующем вопросе: предприятие приобрело охранное видеооборудование (установлено над дверью в офисное помещение). Есть ли в этом случае право на налоговый кредит? Данное использование является использованием в хозяйственной деятельности или нет?
e_lana
 
Сообщений: 55
Зарегистрирован: 01 мар 2012, 12:45
Благодарил (а): 127 раз.
Поблагодарили: 10 раз.

UNREAD_POST vikakool » 10 авг 2015, 17:41

e_lana писал(а):Здравствуйте, уважаемые форумчане!
Очень нужна помощь в следующем вопросе: предприятие приобрело охранное видеооборудование (установлено над дверью в офисное помещение). Есть ли в этом случае право на налоговый кредит? Данное использование является использованием в хозяйственной деятельности или нет?


Почему бы нет?
vikakool
 
Сообщений: 4220
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 923 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST hela » 11 авг 2015, 11:29

Несправедливо не пользуется вниманием письмо ДФСУ від 07.08.2015 №29163/7/99-99-19-03-02-17 "Про зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних" http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmi ... 63867.html.
Письмо, в том числе, описывает особенности (отсутствующие в Порядке выписки НН) выписки сводной НН на условную продажу.
Суть особенностей - можно в этой НН не заполнять номенклатуру товаров, используемых в необлагаемых операциях - достаточно указать номера и даты входящих налоговых накладных (видимо, номер и дата без указания поставщика идентифицируют налоговую накладную в ЕРНН?).
Но если товары использовались как в необлагаемых операциях в рамках хоздеятельности, так и в нехозяйственной деятельности, сводных налоговых накладных нужно выписать две (зачем?).

Законом № 643 внесено зміни до пункту 198.5 статті 198 та до статті 199 розділу V Кодексу в частині нарахування податкових зобов’язань у разі, якщо придбані товари/послуги призначаються для використання у неоподатковуваних операціях чи не в господарській діяльності.

Так, відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V Кодексу платник податку, який використовує придбані товари/послуги у неоподатковуваних операціях чи не в господарській діяльності, зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 розділу V Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН у терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами.

У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (пункт 199.1 статті 199 Кодексу).

Перша зведена податкова накладна за такими операціями, здійсненими у липні 2015 року, може бути складена платником до 31.07.2015 включно.

Рекомендації щодо заповнення табличної частини такої податкової накладної:

у графі 2 "Дата виникнення податкового зобов’язання (постачання, оплати)" зазначається дата складання такої податкової накладної (не пізніше останнього дня звітного періоду);

у графі 3 "Номенклатура товарів/послуг продавця" можуть зазначатися номери та дати податкових накладних, отриманих від постачальників за придбаними товарами/послугами, необоротними активами, які використані (призначені для використання) в неоподатковуваних операціях чи не в господарській діяльності;

графа 4 "Код товару згідно з УКТ ЗЕД" не заповнюється;

у графі 5.1 "Умовне позначення" вказується "грн.";

графи 5.2, 6, 7, 10, 11 та 12 не заповнюються;

у графах 8 та/або 9 вказується загальна вартість/загальна частина вартості товару/послуги, необоротного активу, на яку нараховується податок відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V Кодексу в залежності від розміру ставки (20 чи 7 відсотків), яка нарахована при їх придбанні.

у графі 13 вказується загальна вартість товару/послуги, необоротного активу за всіма перерахованими у графі 3 податковими накладними, вказана окремими рядками у графах 8 та/або 9;

у розділі ІІІ "Податок на додану вартість" у графах 8, 9 та 10 вказується сума податку, обчислена за відповідною ставкою. При нарахуванні податкових зобов’язань використовується та ставка податку (20 чи 7 відсотків), яка застосовувалась при придбанні таких товарів послуг, необоротних активів;

у розділі ІV "Загальна сума з ПДВ" у графах 8, 9 та 10 вказується загальна сума операцій.

Якщо платником податку протягом звітного періоду придбавались товари/послуги з податком на додану вартість, який включається до складу податкового кредиту, для використання в операціях, які не є об’єктом оподаткування, та в операціях, які звільнені від оподаткування, то в такому випадку складається дві зведені податкові накладні:

одна податкова накладна складається на суму податкових зобов’язань, нарахованих на вартість товарів/послуг, використаних (призначених для використання) у звільнених від оподаткування операціях;

друга податкова накладна складається на суму податкових зобов’язань, нарахованих на вартість товарів/послуг, використаних (призначених для використання) в операціях, які не є об’єктом оподаткування.

У верхній лівій частині таких податкових накладних вказується відповідна помітка "Х" та зазначається відповідний тип причини (08, 09 відповідно).

Для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, податкові зобов’язання визначаються та податкова накладна складається у випадку, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту.

По товарам/послугам, необоротним активам, придбаним без податку на додану вартість як до 01.07.2015 року так і після цієї дати, що використовуються (починають використовуватись) в неоподатковуваних операціях, податкові зобов’язання не нараховуються.
hela
 
Сообщений: 606
Зарегистрирован: 05 янв 2012, 09:22
Благодарил (а): 218 раз.
Поблагодарили: 312 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya