Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

198.5 НКУ

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST Hamster » 19 сен 2016, 12:51

Коллеги, что думаете по поводу этого письма? http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-kon ... 69662.html Быть или не быть компенсирующим НО по 198.5 НКУ про бесплатной передаче товаров? В письме вроде как и все хорошо, но напрягает формулировка "в межах господарської діяльності".
Нет нерешаемых проблем, есть не принятые решения.
Аватар пользователя
Hamster
 
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 21 янв 2016, 17:51
Благодарил (а): 4 раз.
Поблагодарили: 13 раз.

UNREAD_POST Аметрин-ка » 14 фев 2017, 19:10

Перечитала нынешнюю редакцию ( с 01.01.2017 ) ст.198.5 нку :

198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;
......


Выделенное же никак не означает , что экспортеры на тех условиях инкотермс , где место поставки - за пределами Украины , должны на весь свой кредит начислить обязательство ?

Или - означает , если читать буквально то , что написано ....... ?
Аметрин-ка
 
Сообщений: 17
Зарегистрирован: 16 янв 2017, 13:22
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST налоговик » 18 фев 2018, 17:52

Та не :)
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2638 раз.

UNREAD_POST налоговик » 18 фев 2018, 17:58

Начислять НО по 198.5 НКУ при залоге не нужно (свежее решение от Верховного суда)

Обоснование несколько бредовое, но какое есть.

Відтак, для виникнення у позивача обов'язку нараховувати та сплачувати податкові зобов'язання з ПДВ будь-яких операцій, в тому числі з операцій передачі майна в заставу за договором застави товарів в обороті, необхідна наявність самого об'єкту оподаткування податком на додану вартість.


http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71911586
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2638 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 23 фев 2018, 19:03

налоговик писал(а):Обоснование несколько бредовое, но какое есть.

Уважаемый налоговик, позволю себе с Вами не согласиться.
Нормальное обоснование. Тем более, что в следующих абзацах ВСУ расписывает, что является объектом налогообложения, а что не является.

Бредовыми являются обоснования налоговиков в кассационной жалобе.
...на думку контролюючого органу, податкове законодавство визначає, що не є об'єктом оподаткування операції з передачі майна в заставу позикодавцю (момент передачі майна), однак, у платника податку наявний обов'язок нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, за товарами/послугами, у разі якщо такі товари/послуги починають використовуватися в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу.

Новаторы, блин! (Почему блин? Потому что масленица! :) :P )
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарил:
налоговик
Аватар пользователя
Вотруба
 
Сообщений: 1995
Зарегистрирован: 30 мар 2011, 19:35
Благодарил (а): 604 раз.
Поблагодарили: 2014 раз.

UNREAD_POST налоговик » 23 фев 2018, 21:18

Уважаемый, Вотруба!

Согласен! Нехозиспольхование=поставка.
т.е. все что внутри 198.5 под определение поставки подпадает.

А с залогом - да, старая история :)
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2638 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Al, alex88, Gb, Ya