Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

С 01.01.11: консалтинг, программирование, аудит... - без НДС

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST vikakool » 31 июл 2012, 15:34

Коллеги, а кто-то видел вот такое волшебное письмецо? это в продолжение тем о месте поставки

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.04.2012 р. N 7222/6/15-3415-26

ДПАУ розглянула лист асоціації щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентам послуг, зазначених у п. 186.3 ст. 186 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс), та повідомляє.

Відповідно до пп. "б" п. 185.1 ст. 185 Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Згідно з п. 186.3 ст. 186 Кодексу місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Відповідно до ст. 95 Цивільного кодексу України представництво не є юридичною особою, але має свій власний код за ЄДРПОУ, діє на підставі положення, затвердженого юридичною особою (як правило, вищим органом юридичної особи), і може наділятись певним майном для здійснення своїх функцій.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" Мінекономіки України здійснює реєстрацію представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України.

На виконання вищезазначеного Закону наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 18.01.96 р. N 30 затверджено Інструкцію про порядок реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні.

Отже, представництво нерезидента діє лише в тій мірі, в якій її уповноважив такий нерезидент.

Отже, з метою встановлення оподаткування/неоподаткування ПДВ послуг, передбачених пунктом 186.3 статті 186 Кодексу, залежно від того, чи має отримувач послуги (нерезидент) постійне представництво на території України, необхідно враховувати договірні та фактичні відносини суб'єктів господарської діяльності.Якщо отримувачем послуг є безпосередньо нерезидент, то місце поставки послуги знаходиться за межами території України і така операція не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Якщо нерезидент отримує послуги через представництво (тобто безпосереднім отримувачем послуг є представництво нерезидента), то місце поставки послуги знаходиться на митній території України, і в цьому разі операція постачання послуг є об'єктом оподаткування ПДВ.

Заступник Голови
А. Ігнатов

За это сообщение автора vikakool поблагодарил:
manuls
vikakool
 
Сообщений: 4088
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 620 раз.

UNREAD_POST -Diane- » 06 ноя 2012, 18:15

Хочу оказывать константинове услуги, есть ли нюансы о которых необходимо знать?
-Diane-
 
Сообщений: 2
Зарегистрирован: 06 ноя 2012, 02:07
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 06 ноя 2012, 18:17

-Diane- писал(а):Хочу оказывать константинове услуги, есть ли нюансы о которых необходимо знать?


С учетом вопроса из смежной темы: Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

-Diane- писал(а):Консалтинг только 3я группа и только с ПДВ? Или 4я тоже подходит? И как быть с нерезидентами?


Думаю, нет таких нюансов :), т.е. начинать нужно не с нюансов.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2885 раз.

UNREAD_POST vins » 18 фев 2013, 20:37

ВАСУ о судьбе "переходных" консультационных услуг

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
06 лютого 2013 року м. Київ К/9991/76117/12

...
У період до 01.07.2011 року (до набрання чинності Законом України № 3387-VI від 19.05.2011 року «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур») діяли положення п.п. 196.1.14. ПК України, згідно з якими не є об'єктом оподаткування (з ПДВ) операції з постачання послуг, визначених у підпункті «в»пункту 186.3 статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до п.п. «в»п. 186.3 ПК України до таких послуг належать: консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуальні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем.

Відповідно до п.п. «б»п. 187.1 ст. 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з податку на додану вартість для наданих-отриманих послуг є оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

В матеріалах справи наявна копія акту наданих консультаційних послуг за договором № 05-0411 від 05.04.2011 року, відповідно до якого кошти в сумі 1 100 000,00 грн. від ТОВ «Юридична фірма «Легат» позивачем отримані за виконання частини своїх зобов'язань за цим договором.

Крім того, в матеріалах справи наявна копія рахунку № 30-06-11 від 30.06.2011 року, який підтверджує факт надання консультаційних послуг з вказаним вище договором.

З врахуванням наведеної норми, моментом отримання в якості прибутку від ТОВ «Юридична фірма «Легат» 1 100 000,00 грн. є не день перерахування таких коштів на особистий рахунок позивача, а день складання акту надання консультаційних послуг, що у даному випадку є 30.06.2011 року, тобто до набрання законної сили нормою, що встановлює віднесення юридичних консультацій до об'єктів оподаткування податком на додану вартість.

Враховуючи викладене, суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що ДПІ у Подільському районі м. Києва прийшла до помилкового висновку щодо зобов'язання позивача оподаткувати вказані суми, оскільки позивач виконав умови вказаного договору до внесення змін до Податкового кодексу України.

Разом з тим, в матеріалах справи наявний договір № 1/05-11 від 12.05.2012 року, укладений між ТОВ «Юридична фірма «Легат» та позивачем про надання консультаційних послуг. За результатами виконання умов вказаного договору, позивач 12.10.2011 року отримав кошти в сумі 1 977 00,00 грн., що підтверджується завіреною належним чином копією акту про надання послуг відповідно до умов договору.

Враховуючи викладене, позивач перевищив встановлену ст. 181 ПК України суму, відповідно до якої, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

Для реєстрації особи як платника податку на додану вартість в обов'язковому порядку, така особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, має подати до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника податку на додану вартість.

Тобто, граничною датою для звернення позивача із відповідною заявою про реєстрацію як платника ПДВ до податкового органу є 10.11.2011 року.

Як вбачається з матеріалів справи, ФОП ОСОБА_4 заяву про реєстрацію як платника податку на додану вартість подав до податкового органу 20.10.2011 року, що підтверджується відтиском штампу податкового органу. Однак, вказана заява не була задоволена ДПІ у Подільському районі м. Києва у зв'язку із не відповідністю її вимогам податкового законодавства.

При цьому аналіз норм, наведених вище дозволяє суду зробити висновки, що як подання заяви на реєстрацію платником ПДВ, так і сам обов'язок утримання та сплати податку на додану вартість настає з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій понад 300 000,00 грн.

Аналогічна позиція викладена у Наказі ДПС України від 06.07.2012 року за № 588 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань, пов'язаних з обов'язковою реєстрацією осіб як платників податку на додану вартість».

Таким чином, обов'язок щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань з даного податку у позивача виник з 11.11.2011 року.

Відповідно до Наказу ДПА України «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» № 978 від 22.12.2010 року, особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру. Оскільки, податковий орган так і не зареєстрував позивача як платника ПДВ, суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що у позивача відсутнє право подавати звітності з податку на додану вартість.

Таким чином, колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про те, що податковий орган прийшов до помилкового висновку щодо застосування податкового повідомлення- рішення в частині нарахування штрафних санкцій за не подання податкової звітності з ПДВ, а також стосовно оподаткування коштів, отриманих за надання консультаційних послуг ТОВ «Юридична фірма «Легат», оскільки позивач діяв в межах та в спосіб, визначений Податковим кодексом України.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2899 раз.

UNREAD_POST manuls » 09 апр 2013, 09:22

vikakool писал(а):Коллеги, а кто-то видел вот такое волшебное письмецо? это в продолжение тем о месте поставки

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 24.04.2012 р. N 7222/6/15-3415-26

.....Отже, з метою встановлення оподаткування/неоподаткування ПДВ послуг, передбачених пунктом 186.3 статті 186 Кодексу, залежно від того, чи має отримувач послуги (нерезидент) постійне представництво на території України, необхідно враховувати договірні та фактичні відносини суб'єктів господарської діяльності.Якщо отримувачем послуг є безпосередньо нерезидент, то місце поставки послуги знаходиться за межами території України і така операція не є об'єктом оподаткування ПДВ......

Заступник Голови
А. Ігнатов

Кто нибудь сталкивался с налоговой проверкой таких операций. Налоговикам достаточно договора с указанием места регистрации нерезидента или от нерезидента необходимо требовать какие либо документы подтверждающие их регистрацию за пределами Украины. :?:
Аватар пользователя
manuls
 
Сообщений: 95
Зарегистрирован: 26 янв 2011, 12:17
Благодарил (а): 56 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, hela, MR, Ya