Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

ПДВ одночасно по "касовому" методу та "по першій події"

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST Blumental » 21 сен 2017, 14:41

Доброго дня. Прошу допомоги. Є підприємство яке здійснює види діяльності зазначені в п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (розподіл та передача ел.енергії - транзит ел.ен. своїми технолгічними мережами іншим споживачам).
Також здійснюємо іншу діяльність не пов’язану з п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (послуги зберігання, складування, інші).
Ми не РЕМ/Обленерго. Звичайне підприємство, через мережі якого ел.енергію отримують інші споживачі. Є договора про те суб.споживачі компенсують нам витрати на утримання мереж (платять за проходження струму через наші трансформаторні підстанції).
Виписка ПН з ПДВ по видах діяльності зазначених в п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу - по касовому методу.
Виписка ПН з ПДВ по видах діяльності не пов’язаних з п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу - по першій події.
З цим більш-менш ясно.
Не ясно як "ділити" вхідне ПДВ, по якому принципу заповнювати таблицю 4 Додатка 7 декларації з ПДВ. Помісячно додаток 7 заповнювати чи тільки в кінці року перерахунок ? Я маю досвід розподілу "лікарського" ПДВ (ще коли були ліки "Без ПДВ") - там все просто перерахунок в кінці року пропорційно обсягам продажу. Тут я просто в ступорі, "зациклився" і поки що не можу зрозуміти принцип розподілу.
Наприклад: купили електропилку в липні, оплатили в серпні (використовується і при наданні послуг п. 44 і при наданні послуг по першій події, але послуг ні тих, ні тих в липні-серпні не надавали. Перші послуги замовникам будуть у вересні). Вхідне ПДВ відображати як:
1. тільки по першій події ?
2. тільки по "касовому методу" ?
3. ділити (в яких періодах ?) пропорційно продажу ? по якомусь принципу коли продажів в місяці придбання немає ?
4. відображати "по першій події" (датою виписки/реєстрації ПН), а в звітній декларації того місяця коли підуть продажі робити перерахунок/розподіл в додатку 7 ?

Хто стикався з цим, дайте будь-ласка, ссилку на консалтинг, або приклади заповнення в конкретних ситуаціях, або лист з роз’ясненнями ДФС.
Може хтось може своїми словами пояснити ?
ДФС в своїх листах пише що "У випадку придбання товарів/послуг, які одночасно призначені як для забезпечення виконання операцій з постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, так і для здійснення інших операцій, касовий метод визначення податкового кредиту з ПДВ платниками податку застосовується виключно в частині, пропорційній обсягу постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу." Ок. Але коли я купив пилку в липні, а оплатив в серпні (в липні/серпні взагалі ніяких послуг замовникам не надавалось), і я ще не знаю в якій пропорції вона буде використовуватись в описаних мною операціяї в вересні/ жовтні, як мені вхідний ПДВ відображати ? По першій події в липні, а по результатах вересня/жовтня робити перерахунок/перерозподіл ?
Як розподілити придбання по графах 7-10 таблиці 4 Додатка 7, коли цілі використання активу ще не відомі ?
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 84
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 37 раз.
Поблагодарили: 10 раз.

UNREAD_POST Galla » 25 сен 2017, 10:12

Blumental писал(а):Доброго дня. Прошу допомоги. Є підприємство яке здійснює види діяльності зазначені в п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (розподіл та передача ел.енергії - транзит ел.ен. своїми технолгічними мережами іншим споживачам).
Також здійснюємо іншу діяльність не пов’язану з п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (послуги зберігання, складування, інші).
Ми не РЕМ/Обленерго. Звичайне підприємство, через мережі якого ел.енергію отримують інші споживачі. Є договора про те суб.споживачі компенсують нам витрати на утримання мереж (платять за проходження струму через наші трансформаторні підстанції).
Виписка ПН з ПДВ по видах діяльності зазначених в п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу - по касовому методу.
Виписка ПН з ПДВ по видах діяльності не пов’язаних з п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу - по першій події.
З цим більш-менш ясно.
Не ясно як "ділити" вхідне ПДВ, по якому принципу заповнювати таблицю 4 Додатка 7 декларації з ПДВ. Помісячно додаток 7 заповнювати чи тільки в кінці року перерахунок ? Я маю досвід розподілу "лікарського" ПДВ (ще коли були ліки "Без ПДВ") - там все просто перерахунок в кінці року пропорційно обсягам продажу. Тут я просто в ступорі, "зациклився" і поки що не можу зрозуміти принцип розподілу.
Наприклад: купили електропилку в липні, оплатили в серпні (використовується і при наданні послуг п. 44 і при наданні послуг по першій події, але послуг ні тих, ні тих в липні-серпні не надавали. Перші послуги замовникам будуть у вересні). Вхідне ПДВ відображати як:
1. тільки по першій події ?
2. тільки по "касовому методу" ?
3. ділити (в яких періодах ?) пропорційно продажу ? по якомусь принципу коли продажів в місяці придбання немає ?
4. відображати "по першій події" (датою виписки/реєстрації ПН), а в звітній декларації того місяця коли підуть продажі робити перерахунок/розподіл в додатку 7 ?

Хто стикався з цим, дайте будь-ласка, ссилку на консалтинг, або приклади заповнення в конкретних ситуаціях, або лист з роз’ясненнями ДФС.
Може хтось може своїми словами пояснити ?
ДФС в своїх листах пише що "У випадку придбання товарів/послуг, які одночасно призначені як для забезпечення виконання операцій з постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, так і для здійснення інших операцій, касовий метод визначення податкового кредиту з ПДВ платниками податку застосовується виключно в частині, пропорційній обсягу постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу." Ок. Але коли я купив пилку в липні, а оплатив в серпні (в липні/серпні взагалі ніяких послуг замовникам не надавалось), і я ще не знаю в якій пропорції вона буде використовуватись в описаних мною операціяї в вересні/ жовтні, як мені вхідний ПДВ відображати ? По першій події в липні, а по результатах вересня/жовтня робити перерахунок/перерозподіл ?
Як розподілити придбання по графах 7-10 таблиці 4 Додатка 7, коли цілі використання активу ще не відомі ?


що переслідує касовий метод? - пк з пдв лише по оплаті. це не залежить від того чи є продажі у вас по касовому методу. тому, на мою думку, якщо у вас оплачений пдв, то сміло ставите в пк

За это сообщение автора Galla поблагодарил:
Blumental
Galla
 
Сообщений: 745
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Благодарил (а): 592 раз.
Поблагодарили: 259 раз.

UNREAD_POST Galla » 25 сен 2017, 10:23

пк в серпні)

За это сообщение автора Galla поблагодарил:
Blumental
Galla
 
Сообщений: 745
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Благодарил (а): 592 раз.
Поблагодарили: 259 раз.

UNREAD_POST Blumental » 25 сен 2017, 17:30

Galla писал(а):пк в серпні)

Воно то так, але перша подія купівлі пилки в липні, друга (оплата) в серпні, але навіть в серпні я ні на йоту не впевнений що цей актив буде застосовуватись при постачанні послуг по касовому методу. А в липні тим паче. То для чого мені чекати оплати щоб відобразити ПК ? І склільки чекати ? Перша подія поставки і друга оплати можуть бути розірвані в часі і на півроку.
Продажів по п. 44 ні в липні, ні в серпні не має. Можливо в вересні або в жовтні будуть. І збиває з пантелику текст в ДФСному листі : "...касовий метод визначення податкового кредиту з ПДВ платниками податку застосовується виключно в частині, пропорційній обсягу постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу."
Якось таки потрібно розподіляти ПК коли здійснюєш різні види діяльності ("касові" і "перша подія").
Я схиляюсь до того, що весь ПК по активах подвійного призначення (а в мене таких 80 %) треба оприбутковувати по першій події. А потім якось його "колотити" в таблиці 4 Додатка 7.
Запит на ІПК напевно доведеться писати... Це два місяці чекати відповіді.
Я два тижні пробую надибати прив’язану до конкретних прикладів, реальних життєвих ситуацій, методику роботи з таблицею 4 Додатка 7 - все марно.
Загальні фрази в листах ДФС, в основному пишуть що і так зрозуміло - "в рядку 1 те-то", "в рядку 2 те-то"...
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 84
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 37 раз.
Поблагодарили: 10 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 25 сен 2017, 22:03

Шановний Blumental, не переймайтесь!
Мені здається, що Ви просто плутаєте дві речі: (1) розподіл ПК при використанні придбаного в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях і (2) розподіл ПК при використанні придбаного в операціях, що оподатковуються в загальному порядку та за касовим методом (це Ваш досвід "розподілу "лікарського" ПДВ" збиває Вас - але це зовсім інше).
Galla писал(а):...я купив пилку в липні, а оплатив в серпні (в липні/серпні взагалі ніяких послуг замовникам не надавалось), і я ще не знаю в якій пропорції вона буде використовуватись в описаних мною операціяї в вересні/ жовтні, як мені вхідний ПДВ відображати ? По першій події в липні, а по результатах вересня/жовтня робити перерахунок/перерозподіл ?

Якщо Ви людина обережна, то в липні Ви ПК можете не відображати (і, відповідно, таблицю 4 Додатку 7 не подавати). Або відобразити його в тій частині (але цієї частини Ви не знаєте :) ), що буде використовуватись в операціях, що оподатковуються в загальному порядку (і, в цьому разі, заповнити таблицю 4 Додатку 7 - стовпчики 3 - 10).
Або можете відобразити 100% ПК в липні (без подання таблиці 4 Додатку 7). Теоретично (але тільки теоретично!) якщо Вам "ну надзвичайно" :) не пощастить, то можуть присікатися.
Але в серпні (по оплаті) Ви безумовно можете відобразити 100% ПК. Повністю (якщо в липні не відображали), або той залишок, що в липні Ви не відобразили (теж шляхом заповнення таблиці 4 Додатку 7 - стовпчики 11, 12).

У будь-якому разі ніяких перерахунків за підсумками вересня/жовтня робити не потрібно. За підсумками серпня (оплата) Ви маєте безумовне право на 100% ПК.
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарили: 2
Blumental, Galla
Аватар пользователя
Вотруба
 
Сообщений: 1990
Зарегистрирован: 30 мар 2011, 19:35
Благодарил (а): 603 раз.
Поблагодарили: 2000 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya