Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Истечение срока давности и НДС

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST налоговик » 02 мар 2011, 14:24

Налоговый кредит корректируется после истечения срока давности по предоплате

Чи підлягає коригуванню податковий кредит у покупця при отриманні коштів від продавця після закінчення 1095 днів, якщо при списанні дебіторської заборгованості за перерахованою попередньою (авансовою) оплатою за товари (послуги), за якою минув термін позовної давності, податковий кредит не коригувався?

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Таким чином, так як платником податку перераховані постачальнику кошти за товари (послуги), які не отримані протягом терміну позовної давності, то зазначені товари (послуги) не можуть бути використані платником податку у межах його господарської діяльності, а тому такий платник податку втрачає право на нарахування податкового кредиту і при списанні дебіторської заборгованості (поверненні коштів) повинен здійснити коригування податкового кредиту у зв'язку з відсутністю товарів.

ГНАУ
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2641 раз.

UNREAD_POST Ленка » 28 апр 2011, 16:35

В данном примере речь идет о покупателе но тоже самое касается и продавца?
В 2009 Была получена предоплата от покупателя но продукция не отгружена. Теперь они хотят получать другой товар. Нужно ли мне выписывать к будущим отгрузкам налоговые, а к налоговой за 2009г корректировки с причиной "зміна кількості"?
Аватар пользователя
Ленка
 
Сообщений: 111
Зарегистрирован: 08 апр 2011, 10:14
Благодарил (а): 165 раз.
Поблагодарили: 13 раз.

UNREAD_POST Печкин » 28 апр 2011, 16:44

Ну у вас немного иная ситуация. Срок давности еще не истек.
Поэтому просто расчет корректировки к ранее выписанной налоговой накладной с новой номенклатурой.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарили: 2
Heloise, Ленка
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Ленка » 28 апр 2011, 19:44

Да действительно срок давности еще не прошел но но здесь была затронута также тема корректировки налоговой накладной.
Печкин писал(а):Поэтому просто расчет корректировки к ранее выписанной налоговой накладной с новой номенклатурой.

А можно ли в корректировке вносить старую номенклатуру с минусом, а новую номенклатуру с плюсом?
Просто у меня в 1С нельзя добавить новую позицию, которой не было в документе-основании. Поэтому я корректировку делаю с минусом, а на новый товар делаю новую налоговую по дате отгрузки. А вот правильно ли это - сомневаюсь, ведь дата обязательств по первому событию осталась прежней: оплата в 2009 году.
Аватар пользователя
Ленка
 
Сообщений: 111
Зарегистрирован: 08 апр 2011, 10:14
Благодарил (а): 165 раз.
Поблагодарили: 13 раз.

UNREAD_POST Печкин » 28 апр 2011, 23:31

Ленка писал(а):Да действительно срок давности еще не прошел но но здесь была затронута также тема корректировки налоговой накладной.
Печкин писал(а):Поэтому просто расчет корректировки к ранее выписанной налоговой накладной с новой номенклатурой.

А можно ли в корректировке вносить старую номенклатуру с минусом, а новую номенклатуру с плюсом?
Просто у меня в 1С нельзя добавить новую позицию, которой не было в документе-основании. Поэтому я корректировку делаю с минусом, а на новый товар делаю новую налоговую по дате отгрузки. А вот правильно ли это - сомневаюсь, ведь дата обязательств по первому событию осталась прежней: оплата в 2009 году.


Я думаю правильно делать вот так: в корректировке вносить старую номенклатуру с минусом, а новую номенклатуру с плюсом, т.к. новой поставки (первого события) нет у Вас, а значит нет оснований для новой налоговой накладной.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
Ленка
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Ленка » 04 май 2011, 12:35

Спасибо за ответ! Буду выписывать корректировки вручную.
Аватар пользователя
Ленка
 
Сообщений: 111
Зарегистрирован: 08 апр 2011, 10:14
Благодарил (а): 165 раз.
Поблагодарили: 13 раз.

UNREAD_POST vins » 14 авг 2011, 11:13

ЕДИНАЯ БАЗА НАЛОГОВЫХ ЗНАНИЙ

Чи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання у разі списання дебіторської заборгованості за поставленими товарами/послугами, якщо термін позовної давності минув, але оплату за товари/послуги ними так і не було отримано та процедура досудового врегулювання сумнівної дебіторської заборгованості проведена не була?
Відповідно до п.187.1. ст.187 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку-дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Тобто, виходячи із визначення дати виникнення податкових зобов'язань, на дату відвантаження товарів/послуг у продавця виникають податкові зобов'язання з податку на додану вартість. Враховуючи те, що покупцем не були повернуті продавцю раніше поставлені товари/послуги та протягом терміну позовної давності не відбулося оплати за такі товари/послуги, то, незалежно від того чи було проведено процедуру досудового врегулювання сумнівної дебіторської заборгованості, чи ні, продавець не має законодавчих підстав на коригування суми податкових зобов’язань з податку на додану вартість при списанні дебіторської заборгованості.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST Чихуа » 14 авг 2011, 13:23

Можно еще добавить, что при списании дебиторки эта операция становится фактически бесплатной передачей, а на такие операции начисляются НО по НДС по обычным ценам.
Налоговики не додумаются доначислять НО до уровня обычных цен на дату списания задолженности? :)
Утро... Теплая постелька... Сладкий сон...Вдруг.....удар по голове пультом - " Кучимутики!!!"

За это сообщение автора Чихуа поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
Чихуа
 
Сообщений: 1754
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 10:57
Благодарил (а): 467 раз.
Поблагодарили: 634 раз.

UNREAD_POST Vyacheslav » 15 авг 2011, 09:28

налоговик писал(а):Налоговый кредит корректируется после истечения срока давности по предоплате

[b]Таким чином, так як платником податку перераховані постачальнику кошти за товари (послуги), які не отримані протягом терміну позовної давності, то зазначені товари (послуги) не можуть бути використані платником податку у межах його господарської діяльності, а тому такий платник податку втрачає право на нарахування податкового кредиту і при списанні дебіторської заборгованості (поверненні коштів) повинен здійснити коригування податкового кредиту у зв'язку з відсутністю товарів.
[i]ГНАУ


Позиция в общем-то понятна, вопрос только в том, как это в некоторых случаях сделать технически. Если продавец (получатель аванса) даст корректирвку, то нет проблем. Но учитывая, что этот продавец не поставил товар и не вернул в течение срока ИД предоплату, то и корректировки от него можно не добиться.
В таких случаях остается доначислить НО в сумме НДС, ранее отраженной в составе НК по предоплате. Соответствующей прямой нормы в НКУ для этого нет, но самому себе выписать НН при этом проще, чем получить от продавца кор-ку, а конечный результат будет тот же.
Vyacheslav
 
Сообщений: 43
Зарегистрирован: 09 июн 2011, 14:36
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 25 раз.

UNREAD_POST налоговик » 25 май 2013, 13:31

Какая сумма кредиторской задолженности, по которой истек срок исковой давности, включается в состав дохода юридического лица - плательщика единого налога: с НДС или без НДС?
В соответствии с п. 292.3 ст. 292 Налогового кодекса в сумму дохода плательщика единого налога четвертой и шестой групп (юридических лиц) за отчетный период включается сумма кредиторской задолженности, по которой истек срок исковой давности. При этом в состав дохода, определенного ст. 292 этого Кодекса, не включаются суммы НДС (пп. 292.11.1 п. 292.11 указанной статьи).
В зависимости от того, зарегистрирован ли плательщик единого налога плательщиком НДС и уплачивает НДС, или включает НДС в состав единого налога, нормами п. 293.3 ст. 293 Налогового кодекса установлены ставки налога для плательщиков единого налога четвертой и шестой групп.
Таким образом, юридическое лицо - плательщик единoгo налога включает в состав дохода сумму кредиторской задолженности, по которой истек срок исковой давности, без НДС при условии, что такое юридическое лицо - плательщик единого налога зарегистрировано плательщиком НДС.

Оксана ЕКАСЕВА, начальник Управления местных налогов и сборов, платы за землю Департамента налогообложения и контроля объектов и операций Министерства доходов и сборов Украины,
и Елена ДЗИСЬ, главный государственный ревизор-инспектор отдела платы за землю с юридических лиц и местных налогов и сборов
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2641 раз.

UNREAD_POST bur » 29 авг 2014, 09:57

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.06.2014 р. N 11237/6/99-99-19-03-02-15
Щодо податкових наслідків в частині ПДВ при списанні кредиторської заборгованості за отримані аванси

Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист щодо податкових наслідків в частині податку на додану вартість при списанні кредиторської заборгованості за отримані аванси та порядку складання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної і повідомляє.

Щодо податкових наслідків в частині податку на додану вартість при списанні кредиторської заборгованості слід зазначити наступне.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Згідно з підпунктом "а" пункту 187.1 статті 187 Кодексу дата надходження авансового платежу є датою виникнення у продавця товарів/послуг податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

У разі якщо після надходження авансового платежу операція з постачання товарів/послуг фактично не відбувається та раніше перераховані кошти не зараховуються в рахунок оплати інших товарів/послуг, які були або будуть поставлені/надані, об'єкт оподаткування податком на додану вартість у постачальника-виконавця за такою операцією відсутній.

Таким чином, якщо постачальником-виконавцем на дату отримання авансового платежу від покупця-замовника були визначені податкові зобов'язання з податку на додану вартість та у подальшому виникли обставини, внаслідок яких договір постачання товарів/послуг не виконано, товари/послуги не поставлено протягом терміну позовної давності, і постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, здійснюватися не буде, а кредиторська заборгованість по отриманому авансу списується, об'єкт оподаткування (операція з постачання товарів/послуг) відповідно відсутній.

Отже, в зазначеній ситуації постачальник-виконавець має право зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Щодо коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної повідомляємо таке.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг (підпункт 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 Кодексу).

Пунктом 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.2014 р. N 10, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 р. за N 185/24962, визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 Кодексу постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

У разі зміни податкових зобов'язань продавця у зв'язку з поверненням ним покупцю коштів за товари/послуги або повернення товарів покупцем, розрахунок коригування виписується в день повернення (коштів або товарів) незалежно від того, чи здійснювалася така операція у тому самому звітному періоді, в якому відбулося постачання товарів (отримання коштів) та було виписано податкову накладну, чи в іншому періоді. Якщо на дату повернення товарів (зменшення їх вартості або вартості послуг) сума оплати за них зараховується в рахунок оплати іншого товару/послуги, тобто ці кошти набувають статусу передоплати за інший товар/послугу, то постачальник на цю дату повинен виписати окрему податкову накладну на інші товари/послуги та, відповідно, нарахувати податкові зобов'язання.

При отриманні розрахунку коригування покупець має засвідчити факт такого отримання, а саме зазначити на примірнику розрахунку коригування продавця дату отримання розрахунку та засвідчити її підписом.

Перший заступник Міністра І. Білоус
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST Шантарам » 17 июн 2015, 22:17

Здравствуйте!
Правильно ли я понимаю, что покупатель, отказавшийся от товара, потребовавший возврата предоплаты, но не получивший от поставщика аванс за непоставленный товар, не обязан корректировать налоговый кредит даже при списании этой задолженности как безнадежной?
Аватар пользователя
Шантарам
 
Сообщений: 258
Зарегистрирован: 08 фев 2012, 15:12
Благодарил (а): 48 раз.
Поблагодарили: 69 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 18 июн 2015, 09:42

Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

За это сообщение автора Marlboro поблагодарил:
Шантарам
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 324 раз.
Поблагодарили: 1244 раз.

UNREAD_POST Шантарам » 18 июн 2015, 10:11

Marlboro, да спасибо большое, тема проштудирована. Но хочу услышать живой ответ гуру. Влияет ли расторжение договора поставки (так как определенный пункт договора, устанавливающий обязанность вернуть предоплату отсутствует) и требование возврата аванса на необходимость корректировки налогового кредита путем начисления обязательств или нет? И если эта задолженность отвечает требованиям п.14.1.11 и списывается, является ли это моментом, который требует корректировки? Жду с нетерпением. Спасибо!
Аватар пользователя
Шантарам
 
Сообщений: 258
Зарегистрирован: 08 фев 2012, 15:12
Благодарил (а): 48 раз.
Поблагодарили: 69 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 18 июн 2015, 11:37

Моя думка - не треба нічого ні коригувати, ні нараховувати.
Коригувати - так як кодекс не встановлює обовязку з коригування у такому випадку, там є лише прямі вказівки на це при зміні "суми компенсації" (по факту: повернення товару чи повернення грошей, в зал-і від ситуації).
Нараховувати - тут немає використання активу з раніше сформованим кредитом в негосподарській діяльності.

Саме по собі розірвання договору, безумовно, також не впливає на необхідність змін в податковому обліку. Про це можна було б говорити в разі, наприклад, новації існуючого грошового зобов'язання (яке виникло після оплати) в борг, який не є об'єктом оподаткування ПДВ (приміром, якщо проходить новація передоплати в зобов'язання з позики, ст.1053 ЦК).
Але сам по собі факт розриву договору на цивільні зобов'язання, які виникли під час його дії (в частині їх дійсності і "предметності") - не впливає.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 324 раз.
Поблагодарили: 1244 раз.

След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya