Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Расчет корректировки к налоговой накладной

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST minibuh » 04 окт 2015, 19:11

inga писал(а):Допоможіть, будь ласка, розібратись! ПАТ Київенерго виписали податкову 31.07.2015 р., по спірному договору, я в свій податковий кредит її не включала. 16.09.2015 вони виписують кориговку, щоб зняти у себе зобов'язання. Як правильно поступити в даній ситуації мені: я маю уточнюючим включити цю податкову в липні і потім зареєструвати їм коригування чи є інший варіант? Вони пропонують прийняти податкову зараз і підтвердити коригування, щоб вийти в нуль, не включаючи в декларацію. Як це вплине на ліміт? Підкажіть у кого були подібні ситуації. Дякую!

Вариант предлагаемый Вашим поставщиком приемлем.Более удобный вариант,что бы не было расхождений вы включаете нн от 31.07.2015 в сентябрь и в сентябрь включаете РК если успеете зарегистрировать его до 15.10.2015.
Относительно лимита,налоговая накладная от 31.07.2015 увеличила Ваш лимит автоматически независимо от того включили вы в нее НК или нет .Регистрация Вами расчет корректировки с -уменьшит лимит регистрации не зависимо от того включите вы ее в состав декларации или нет.
minibuh

Благодарил (а): 1228 раз.

UNREAD_POST Orange » 05 окт 2015, 18:50

ГФСУ о том, кто должен регистрировать РК

Лист ДФС від 24.09.2015 20281/6/99-99-19-03-02-15
02.10.2015
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунків коригування до податкових накладних, складених до 1 лютого 2015 року, та повідомляє.

Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість”, зокрема, змінено норми Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які визначають порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу-платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складені під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в ЄРПН таким платником податку.

Крім того, пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу встановлено, що показники формули, за якою визначається сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників ΣНаклОтр (сума ПДВ за отриманими податковими накладними) та ΣНаклВид (сума ПДВ за виданими податковими накладними) також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям-платникам податку.

Таким чином, розрахунок коригування, що передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, складений починаючи з 01.07.2015, до податкової накладної, складеної до 01.07.2015 (у тому числі і до 01.02.2015), на покупця – платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких товарів/послуг.

честно говоря, я иначе читала норму о регистрации РК к НН, выписанным до 01.02.2015 г. - такие РК в любом случае регистрирует поставщик.
К тому же если фразу "що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року" читать как одно целое (как делают налоговики), остается не урегулированным вопрос с регистрацией РК к НН, "що не видаються отримувачу, що складені після 1 лютого 2015 року"
Orange

Благодарил (а): 37 раз.

UNREAD_POST Orange » 05 окт 2015, 18:59

Как быть с РК на уменьшение объема поставки, если покупателю аннулировали НДС-регистрацию? Никак :(
Лист ДФС від 24.09.2014 № 20255/6/99-99-19-03-02-15
02.10.2015

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної, складеної платнику ПДВ, якщо на дату реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування покупець не є платником ПДВ, та повідомляє.

Відповідно до змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» до пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець таких товарів послуг втрачає статус платника податку на додану вартість, така особа втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку, а тому відсутні підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця.

У випадку, якщо після анулювання реєстрації покупця як платника ПДВ відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, то постачальник таких товарів/послуг на дату такого збільшення складає нову податкову накладну на суму такого збільшення, в якій у графі "Код отримувача" проставляє умовний ІПН покупця "100000000000", в графі «Особа (платник податку) - продавець» зазначається «Неплатник».
Голова Р.М. Насіров
Orange

Благодарил (а): 37 раз.

UNREAD_POST buh83 » 06 окт 2015, 18:11

Подскажите, если была выписана и зарегестрирована НН не плательщику НДС, а оплатил плательщик НДС, нужно сделать корректировку, как правильно?
Спасибо.
buh83

Благодарил (а): 3 раз.

UNREAD_POST minibuh » 06 окт 2015, 20:10

buh83 писал(а):Подскажите, если была выписана и зарегестрирована НН не плательщику НДС, а оплатил плательщик НДС, нужно сделать корректировку, как правильно?
Спасибо.

А отгрузили товары/оказали услуги вы плательщику НДС или не плательщику ?
Исправлять как при неправильном ИНН : РК с - к налоговой с ошибкой (неплательщик).Потом выписываете новую НН на плательщика НДС.
minibuh

UNREAD_POST lala555 » 15 окт 2015, 11:16

НН от 30.09 поставщик зарегистрировал 12.10, но указал не правильное наше название, 30.09 сделал кор-ку с пустой табличной частью, и зарегистрировал ее 15.10 но в корректировке указал не верно вид договора, сделал еще одну корректировку указав все правильные данные, с пустой табличной частью от 30.09 и зарегистрировал ее 15.10, я НН могу включить в декларацию сентября?
lala555

Благодарил (а): 220 раз.

UNREAD_POST minibuh » 15 окт 2015, 12:13

lala555 писал(а):НН от 30.09 поставщик зарегистрировал 12.10, но указал не правильное наше название, 30.09 сделал кор-ку с пустой табличной частью, и зарегистрировал ее 15.10 но в корректировке указал не верно вид договора, сделал еще одну корректировку указав все правильные данные, с пустой табличной частью от 30.09 и зарегистрировал ее 15.10, я НН могу включить в декларацию сентября?

сроки регистрации по РК не нарушены. Значит можете.

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
lala555
minibuh

UNREAD_POST lala555 » 19 окт 2015, 11:01

поставщик дал акт вып. работ, в НН сумма НДС и соответственно общая сумма не совпадает на 0,01 коп., это можно как-то исправить?
lala555

UNREAD_POST lala555 » 19 окт 2015, 11:20

ну вот как?? как ?? ну почему я должна терять НК, гл бух поставщика говорит что на семинаре ей сказали что до 1 грн разницу можно не исправлять :?
lala555

UNREAD_POST minibuh » 19 окт 2015, 11:59

lala555 писал(а):ну вот как?? как ?? ну почему я должна терять НК, гл бух поставщика говорит что на семинаре ей сказали что до 1 грн разницу можно не исправлять :?

Мда... обожаю таких гл.бухов. Всегда хотелось вскрыть им черепную коробку и посмотреть есть ли там что-нибудь.
Предлагаю два варианта :
1. Угрожаем гл.буху подачей Д8 и параллельно взываем к ее разуму .
2.Откладываем разговор и нн в сторону. Пишем быстренько запрос в ДФС конкретно по этой ошибке . Получаем (кажись через 30 дней) ответ. Если ДФС напишет,что расхождения в 0,01 коп = потеря НК, связываемся с гл.бухом,скидываем ей разъяснение по ел.почте или по факсу и требуем исправления в НН. ЕСли ДФс напишет в ответе не обращать внимания на расхождение до 1 грн, то включаем нн в следующем месяце.

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
lala555
minibuh

UNREAD_POST fgrubin » 19 окт 2015, 22:08

Потрібна допомога!!!
Сьогодні дізнався, що на мене одна з мереж АЗС помилково зареєструвала в другій половині вересня кілька десятків податкових накладних на придбання ПММ за готівку. Я в останні місяці взагалі не був покупцем ПММ у даної мережі АЗС.
Надіслали мені РК з датами, що відповідають датам виписки ПН, а причина коригування - зміна кількості.
Якщо я зареєструю РК сьогодні, то буде порушення термінів реєстрації. Хто в такому випадку сплачує штраф?
І чи взагалі я повинен реєструвати РК?
Адже я не є отримувачем товарів, для мене ця мережа АЗС в даному місяці взагалі не є постачальником ПММ і взагалі факту постачання товарів і їх оплати взагалі не було.
fgrubin

Благодарил (а): 9 раз.

UNREAD_POST fgrubin » 19 окт 2015, 22:33

Знайшов лист лист ДФС від 18.09.2015 р. № 21988/10/28-10-06-11, в якому є такий висновок:
Така помилкова податкова накладна вважається безпідставною так як відсутній факт здійснення операції з поставки товарів/послуг та/або оплати, розрахунок коригування до такої податкової не може бути виписаний, а сама податкова накладна не підлягає виключенню із реєстру.

Там правда мова йшла трохи про інше (помилка, допущена в номері чи даті податкової накладної), але висновок цілком вписується в мій випадок, а саме відсутній факт здійснення операції з поставки товарів/послуг та/або оплати.
fgrubin

UNREAD_POST Galla » 20 окт 2015, 10:30

fgrubin писал(а):Потрібна допомога!!!
Сьогодні дізнався, що на мене одна з мереж АЗС помилково зареєструвала в другій половині вересня кілька десятків податкових накладних на придбання ПММ за готівку. Я в останні місяці взагалі не був покупцем ПММ у даної мережі АЗС.
Надіслали мені РК з датами, що відповідають датам виписки ПН, а причина коригування - зміна кількості.
Якщо я зареєструю РК сьогодні, то буде порушення термінів реєстрації. Хто в такому випадку сплачує штраф?
І чи взагалі я повинен реєструвати РК?
Адже я не є отримувачем товарів, для мене ця мережа АЗС в даному місяці взагалі не є постачальником ПММ і взагалі факту постачання товарів і їх оплати взагалі не було.

для початку - на мене це на кого? платника пдв?
якщо ви платник пдв, то РК на зменшення маєте реєструвати ви
Galla

Благодарил (а): 582 раз.

UNREAD_POST fgrubin » 20 окт 2015, 10:39

На моє підприємство, що є платником ПДВ.
Де прописано в законі, що я повинен щось взагалі реєструвати?
Згідно ПКУ саме отримувач (покупець) товарів повинен реєструвати РК.
Та й взагалі саме коригування передбачено леше після факту постачання товарів.

Факту постачання товарів на моє підприємство не було. Договорів купівлі продажу також не було. Моє підприємство не є отримувачем товарів і взагалі не є покупцем, жодних проплат даній мережі АЗС не робило.

Скрытый текст: показать
Стаття 192. Особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту)

192.1. Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем.

Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних таким платником податку

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
fgrubin

UNREAD_POST Galla » 20 окт 2015, 12:03

ви все вірно мислете)), але не враховуєте того факту, що на ваше п-во були також зареєстровані ПН, які збільшили вашому п-ву реєстраційну суму. Відповідно РК - тепер зменшать ці суми. а втім - господар-пан)).
п.с.можливо вони помилково на вас зареєстрували, звідки уних ваші дані, якщо ви немаєте з ними співпраці?)
Galla

Благодарил (а): 582 раз.

Пред.След.