Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

"Старые" (запоздавшие) налоговые накладные: 365 дней

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST vallerro » 22 мар 2015, 18:49

спасибо,) хорошего дня,
vallerro

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 08 апр 2015, 10:32

УВАГА ПЛАТНИКІВ!

08.04.2015 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податко- вого кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року:

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу.

У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої

- сума недоплати - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.

У разі перевірки контролюючого органу:

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої

- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 2
Аll, lutishka
налоговик

Благодарил (а): 806 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 28 апр 2015, 11:16

Полтавський окружний суд: податкові накладні 2014 року включати в кредит можна на протязі 365 днів і в 2015 році.
Аргументація ідентична тій, яка розглядалась в цій темі раніше.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43611218

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2015 року м. Полтава Справа № 816/962/15-а

З 01 січня 2015 року з вказаного вище пункту Податкового кодексу України вилучено норми, що дозволяли платнику, який не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, скористатися правом на включення цього ПДВ до податкового кредиту протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної; а для тих платників, хто обчислював ПДВ за касовим методом - протягом 60 календарних днів з дня списання коштів.

Разом з тим, суд наголошує, що на час складення податкових накладних у 2014 році строк правової дії податкових накладних було визначено діючими у 2014 році п. 198.2, п. 198.6 ст.198 Податкового кодексу, який складав 365 днів.

На переконання суду, право ПАТ "Полтаваобленерго" на включення до податкового кредиту податкових накладних протягом 365 днів з дати їх виписки базувалось на спеціальних та чинних на період виписки податкових накладних положеннях законодавства 2014 року, зокрема норм Податкового кодексу України.

Разом з тим, обмеження права позивача щодо включення у 2015 році до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, складених у 2014 році, без подання уточнюючих розрахунків, а шляхом включення до декларації з ПДВ звітного періоду, у якому отримано податкову накладну, викладені в податковій консультації (лист №3404/10/16-01-11-01-31 від 27.02.2015), ґрунтуються на новій редакції Податкового кодексу України, що набрала чинності з 01 січня 2015 року.

Згідно ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, відповідною своєю позицією відповідач фактично позбавляє ПАТ "Полтаваобленерго" права на податковий без подання уточнюючих розрахунків за грудень 2014 року на підставі податкових накладних, виписаних до 01 січня 2015 року, у той час як станом на дату складання таких накладних діяла норма Податкового кодексу України, що надавала платнику право віднести суми ПДВ до податкового кредиту протягом 365 днів з дати складання відповідних накладних.

З огляду на викладене, висновки податкової консультації щодо особливостей формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених до 01 січня 2015 року, оформлені листом ДПІ у м. Полтаві від 27 лютого 2015 року №3404/10/16-01-11-01-31, є протиправними, відтак податкова консультація в цій частині підлягає скасуванню.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Marlboro

Благодарил (а): 323 раз.

UNREAD_POST sofiaol » 28 апр 2015, 12:24

Добридень, колеги!
Чи можна скористатись податковим кредитом 2014 року у декларації за квітень, якщо у квітні подати уточнюючий ПДВ (як самостійний чи як додаток?) по вказаному кредиту.? Прошу допомоги.
Накладні не прострочені. Квітень закінчується, хелп!!"!!
sofiaol

Благодарил (а): 1 раз.

UNREAD_POST Galla » 28 апр 2015, 17:57

sofiaol писал(а):Добридень, колеги!
Чи можна скористатись податковим кредитом 2014 року у декларації за квітень, якщо у квітні подати уточнюючий ПДВ (як самостійний чи як додаток?) по вказаному кредиту.? Прошу допомоги.
Накладні не прострочені. Квітень закінчується, хелп!!"!!

можна - краще УР-ом як самостійний документ - 365 дні від дати виписки ПН щоб збереглося
Galla

Благодарил (а): 593 раз.

UNREAD_POST sofiaol » 29 апр 2015, 12:05

Так, але наскільки я розумію, що в квітні у податковий кредит за самостійним уточнюючим суми 2014 року точно не потраплять. Лише після подачі додатка 2 і прописаної там у п."а" суми, якщо, звісно, вказана сума пройде у витяг ще у квітні.
Чи можна зробити висновок, що за пдв-кредитом 2014 року податкова останніми змінами законодавства відстрочує на місяць вперед можливість включення у декларацію.?
sofiaol

Благодарил (а): 1 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 19 июн 2015, 13:20

Marlboro писал(а):Полтавський окружний суд: податкові накладні 2014 року включати в кредит можна на протязі 365 днів і в 2015 році.
Аргументація ідентична тій, яка розглядалась в цій темі раніше.

Рівне солідарне з Полтавою.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/44703316
Рівненський окружний адміністративний суд
29 травня 2015 року Справа № 817/1238/15

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує на те, що за результатом проведеної камеральної перевірки відповідачем безпідставно зроблено висновок про те, що всі податкові накладні , складені в звітних податкових періодах 2014 року, могли бути включені до складу податкового кредиту не пізніше грудня 2014 року.
..........................
...на переконання суду вказані положення Податкового кодексу України не підлягають до застосування при визначенні суми податкового кредиту сформованого на підставі податкових накладних які були виписані до 01.01.2015 р. і не були включені до складу податкового кредиту у попередніх звітних періодах.

Більше того, за таких обставин платники податків взагалі в принципі позбавлені права формування податкового кредиту на підставі податкових накладних які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних що суперечить принципу законності та верховенства права.

Даний висновок відповідає приписам частини першої статті 58 Конституції України відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

За таких обставин позивачем правомірно включено належним чином оформлені податкові накладні до податкового кредиту січня 2015 року.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Marlboro

Благодарил (а): 323 раз.

UNREAD_POST minibuh » 29 июл 2015, 14:03

Не могу понять изменений в НКУ в ст. 198.6
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Получается теперь отразить НК по налоговой накладной, ошибочно не включенной в состав НК, я могу в любом следующем периоде в течении 365 дней с момента составления нн?Или наоборот я могу включить в сумму НК только в месяце выписки, и моя возможность включить сумму в НК путем подачи УРа сохраняется 365 вместо 1095 дней?
minibuh

Благодарил (а): 1250 раз.

UNREAD_POST alex88 » 29 июл 2015, 14:15

minibuh писал(а):Не могу понять изменений в НКУ в ст. 198.6
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Получается теперь отразить НК по налоговой накладной, ошибочно не включенной в состав НК, я могу в любом следующем периоде в течении 365 дней с момента составления нн?Или наоборот я могу включить в сумму НК только в месяце выписки, и моя возможность включить сумму в НК путем подачи УРа сохраняется 365 вместо 1095 дней?

хм, а действительно интересный вопрос. Меня лично смущает
не включив у відповідному звітному періоді

...
таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної

выглядит, как будто можем включить именно в период выписки НН, то есть через УР :?
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)
alex88

Благодарил (а): 398 раз.

UNREAD_POST vikakool » 29 июл 2015, 14:22

Я так поняла, что это старая норма на новый лад) т.е. если зарегистрирована вовремя - то в НК либо в месяце выписки, либо в течение 365 дней; если не вовремя - то либо в месяце регистрации, либо в течение 365 дней.
vikakool

Благодарил (а): 879 раз.

UNREAD_POST Galla » 29 июл 2015, 14:51

alex88 писал(а):

хм, а действительно интересный вопрос. Меня лично смущает
не включив у відповідному звітному періоді

...
таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної

выглядит, как будто можем включить именно в период выписки НН, то есть через УР :?

погоджуюся з таким підходом))
Galla

UNREAD_POST Galla » 29 июл 2015, 14:54

vikakool писал(а):

Я так поняла, что это старая норма на новый лад) т.е. если зарегистрирована вовремя - то в НК либо в месяце выписки, либо в течение 365 дней; если не вовремя - то либо в месяце регистрации, либо в течение 365 дней.

але яким способом? через подачу УР?
Galla

UNREAD_POST vikakool » 29 июл 2015, 15:09

Думаю, в текущей декларации. Через УР мы и сейчас можем включить - зачем тогда специальная норма?
vikakool

Благодарил (а): 879 раз.

UNREAD_POST Galla » 29 июл 2015, 15:29

vikakool писал(а):Думаю, в текущей декларации. Через УР мы и сейчас можем включить - зачем тогда специальная норма?

на мою думку, ця норма просто обмежує включення старих ПН через УР 365 днями замість 1095
Galla

UNREAD_POST налог » 29 июл 2015, 15:38

Galla писал(а):
vikakool писал(а):Думаю, в текущей декларации. Через УР мы и сейчас можем включить - зачем тогда специальная норма?

на мою думку, ця норма просто обмежує включення старих ПН через УР 365 днями замість 1095

оно-то так. Но теперь же НК - не право, а обязанность (по крайней мере формально). Как бы не получилось так, что зажмут с двух сторон:
1. ограничение срока - 365 вместо 1095,
2. раз НК - обязанность, то включаем НН через УР.
налог

Благодарил (а): 0 раз.

Пред.След.