Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

"Старые" (запоздавшие) налоговые накладные: 365 дней

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST vikakool » 29 июл 2015, 15:56

Погодите, но ведь сейчас я могу не включенную НН засунуть в НК через УР. Верно?

Т.е., скорее всего, вернули норму прошлого года, но в новых реалиях, - как в 2014г. можно было через УР или в текущей деке, но только в течение 365 дней, так и сейчас будет.
vikakool

Благодарил (а): 877 раз.

UNREAD_POST налог » 29 июл 2015, 16:00

vikakool писал(а):Погодите, но ведь сейчас я могу не включенную НН засунуть в НК через УР. Верно?

Т.е., скорее всего, вернули норму прошлого года, но в новых реалиях, - как в 2014г. можно было через УР или в текущей деке, но только в течение 365 дней, так и сейчас будет.

Формально до Закона 643 НК - это право. В праве нельзя ошибиться (поэтому УР - весьма натянут). А после вступления в силу - обязанность. А раз обязанность и не поставили НК - ошибка. Но это кончено очень фискальное толкование. Посмотрим как они протолкуют.
налог

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST vikakool » 29 июл 2015, 16:29

налог писал(а):
vikakool писал(а):Погодите, но ведь сейчас я могу не включенную НН засунуть в НК через УР. Верно?

Формально до Закона 643 НК - это право. В праве нельзя ошибиться (поэтому УР - весьма натянут). А после вступления в силу - обязанность. А раз обязанность и не поставили НК - ошибка. Но это кончено очень фискальное толкование. Посмотрим как они протолкуют.

По-моему, это перебор :lol: хотя...

- до 29.07: у меня есть ПРАВО на НК в месяце выписки (если своевременно зарегистрирована). В другом месяце ПРАВА нет - поэтому только через УР. На протяжении 1095 дней.
- с 29.07: у меня есть ОБЯЗАННОСТЬ на НК в месяце выписки (если своевременно зарегистрирована). В другом месяце - ОБЯЗАННОСТИ нет - поэтому только через УР. На протяжении 365 дней.

Думаю, как-то так.
vikakool

UNREAD_POST Galla » 29 июл 2015, 16:39

vikakool писал(а):- с 29.07: у меня есть ОБЯЗАННОСТЬ на НК в месяце выписки (если своевременно зарегистрирована). В другом месяце - ОБЯЗАННОСТИ нет - поэтому только через УР. На протяжении 365 дней.

Думаю, как-то так.

тобто через УР?
Galla

Благодарил (а): 583 раз.

UNREAD_POST minibuh » 29 июл 2015, 16:46

Пока ДФС высказываться в поддержку этого мнения :
vikakool писал(а):Т.е., скорее всего, вернули норму прошлого года, но в новых реалиях, - как в 2014г. можно было через УР или в текущей деке, но только в течение 365 дней, так и сейчас будет.

......платники податку зможуть включати до податкового кредиту податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, протягом 365 календарних днів з дати їх складання. Раніше - лише в періоді їх складання чи в періоді їх реєстрації в ЄРПН з порушенням термінів;

Подробнее: Спецсчета по НДС
minibuh

Благодарил (а): 1232 раз.

UNREAD_POST alex88 » 06 авг 2015, 09:44

По поводу обсуждаемых 365 дней:
Особливості формування податкового кредиту

Згідно з пунктом 198.6 статті 198 розділу V Кодексу у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

До набрання чинності Законом № 643 зазначений термін становив 180 календарних днів.

Податкові накладні/розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015 (дата набрання чинності Законом № 643) року не зареєстровані в ЄРПН, та по яким станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання минуло 180 календарних днів), не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 року та включені до складу податкового кредиту.

Приклад 1: податкова накладна з датою складання 15.01.2015 року, яка до 29.07.2015 року не була зареєстрована платником в ЄРПН, починаючи з 29.07.2015 року не може бути зареєстрована в ЄРПН та включена до складу податкового кредиту.

Приклад 2: податкова накладна з датою складання 10.08.2015, яка була зареєстрована в ЄРПН 10.11.2015, може бути включена покупцем (отримувачем) товарів/послуг до складу податкового кредиту не пізніше ніж через 365 календарних днів починаючи з 10.08.2015, але не раніше листопада 2015 року, тобто в період з листопада 2015 року по серпень 2016 року.

Как я понимаю, всё-таки можно сразу в текущую декларацию.
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)
alex88

Благодарил (а): 398 раз.

UNREAD_POST vikakool » 06 авг 2015, 12:22

Не факт... :?
vikakool

UNREAD_POST minibuh » 06 авг 2015, 12:31

vikakool писал(а):Не факт... :?

В данном промежутке времени ДФС говорит, что можно включать в текущую декларации по НДС в течение 365 дней с момента выписки нн. В УР такую накладную мы тоже можем включить в течение 365 дней с момента выписки.
minibuh

UNREAD_POST Olgam » 18 авг 2015, 07:06

Контрагент не выписывал налоговые накладные, т.к. считал нас неплательщиком. 14 июля зарегистрировал все накладные за этот год, начиная с января ( сумма до 10 тыс, не импорт). Я могу январскую включить в деку за июль или надо делать уточненку за январь?
Olgam

Благодарил (а): 4 раз.

UNREAD_POST minibuh » 18 авг 2015, 09:13

Olgam писал(а):Контрагент не выписывал налоговые накладные, т.к. считал нас неплательщиком. 14 июля зарегистрировал все накладные за этот год, начиная с января ( сумма до 10 тыс, не импорт). Я могу январскую включить в деку за июль или надо делать уточненку за январь?

Если они все зарегистрированы в июле -то вы обязаны включать в июль. Единственный вопрос - а как они могли зарегистрировать 14 июля -январь ? 180 дней же прошло . Изменения приняты были 29 июля .
Если январь-бумажный, а не в электронном виде- только через УР.
minibuh

UNREAD_POST Olgam » 18 авг 2015, 09:31

minibuh писал(а):
Olgam писал(а):Контрагент не выписывал налоговые накладные, т.к. считал нас неплательщиком. 14 июля зарегистрировал все накладные за этот год, начиная с января ( сумма до 10 тыс, не импорт). Я могу январскую включить в деку за июль или надо делать уточненку за январь?

Если они все зарегистрированы в июле -то вы обязаны включать в июль. Единственный вопрос - а как они могли зарегистрировать 14 июля -январь ? 180 дней же прошло . Изменения приняты были 29 июля .

НН от 31.01.2015 просрочка вроде 164 дня получается?
Olgam

UNREAD_POST alex88 » 18 авг 2015, 09:44

Olgam писал(а):
minibuh писал(а):

тогда включайте все в июль
alex88

UNREAD_POST Olgam » 18 авг 2015, 09:50

alex88 писал(а):
Olgam писал(а):
minibuh писал(а):

тогда включайте все в июль

Спасибо. Просто смутила консультация в ЗІРе:

Питання Чи має право платник податку, який в січні 2015 року не включив до складу податкового кредиту суму ПДВ на підставі податкової накладної, яка складена постачальником товарів/послуг у січні 2015 року та яка не підлягала обов’язковій реєстрації в ЄРПН, включити таку суму ПДВ до складу податкового кредиту в наступному податковому періоді, в якому таку податкову накладну зареєстровано в ЄРПН?
Відповідь Коротка:
Податкові накладні, які складені постачальником товарів/послуг у січні 2015 року та які не підлягали обов’язковій реєстрації в ЄРПН (сума ПДВ не перевищує 10 тис. грн. та складені за операціями з постачання товарів, що не відносяться до підакцизної та імпортованої продукції), включаються до складу податкового кредиту покупця за січень 2015 року (за умови дотримання інших вимог ПКУ щодо формування податкового кредиту). До складу податкового кредиту наступних звітних періодів такі податкові накладні не можуть бути включені.
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Повна:
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) для покупця товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником податку, який здійснює операції з постачання таких товарів/послуг.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
У січні 2015 року обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягали податкові накладні, у яких сума ПДВ перевищує 10 тис. грн., а також ті, що були складені при здійсненні операцій з постачання підакцизної та імпортованої продукції.
Податкові накладні, які складені постачальником товарів/послуг у січні 2015 року та які не підлягали обов’язковій реєстрації в ЄРПН (сума ПДВ не перевищує 10 тис. грн. та складені за операціями з постачання товарів, що не відносяться до підакцизної та імпортованої продукції), включаються до складу податкового кредиту покупця за січень 2015 року (за умови дотримання інших вимог ПКУ щодо формування податкового кредиту). До складу податкового кредиту наступних звітних періодів такі податкові накладні не можуть бути включені.
Згідно з п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Olgam

UNREAD_POST minibuh » 18 авг 2015, 10:28

Olgam писал(а):Спасибо. Просто смутила консультация в ЗІРе:....
Питання Чи має право платник податку, який в січні 2015 року не включив до складу податкового кредиту суму ПДВ на підставі податкової накладної, яка складена постачальником товарів/послуг у січні 2015 року та яка не підлягала обов’язковій реєстрації в ЄРПН, включити таку суму ПДВ до складу податкового кредиту в наступному податковому періоді, в якому таку податкову накладну зареєстровано в ЄРПН?
Відповідь Коротка:
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
.....

У ДФС ,как я понимаю,позиция в данном вопросе основывается на том,что право отразить НК с опозданием в месяце регистрации налоговой накладной возникает только в тех случаях, когда регистрация нн была обязательной...
В январе регистрация у Вас была не обязательной - по этому по мнению налоговиков в июль январь включать нельзя.
Имеем 3 варианта :
1. Включаем в НК про рекомендациям ДФС в зире через УР за январь .
2. Включаем в декларацию за июль основываясь только на налоговом кодексе. Они в Зире много чего пишут.
3. Включаем январь в август (в августе уже точно действуют изменения в налоговом кодексе от 29.07.2015 про 365 дней).
minibuh

UNREAD_POST alex88 » 18 авг 2015, 10:34

minibuh писал(а):
Olgam писал(а):Спасибо. Просто смутила консультация в ЗІРе:....
Відповідь Коротка:
.....

У ДФС ,как я понимаю,позиция в данном вопросе основывается на том,что право отразить НК с опозданием в месяце регистрации налоговой накладной возникает только в тех случаях, когда регистрация нн была обязательной...
В январе регистрация у Вас была не обязательной - по этому по мнению налоговиков в июль январь включать нельзя.
Имеем 3 варианта :
1. Включаем в НК про рекомендациям ДФС в зире через УР за январь .
2. Включаем в декларацию за июль основываясь только на налоговом кодексе. Они в Зире много чего пишут.
3. Включаем январь в август (в августе уже точно действуют изменения в налоговом кодексе от 29.07.2015 про 365 дней).

я консультацию эту не видела, но в принципе согласна (включаются по дате рег-и только с нарушением срока рег-и, п. 198.6, январская НН же, как я поняла, вообще не должна была регистрироваться), поэтому я всё-таки за вариант 1 (так оно, кмк, безопасней) :oops:
Остальные Ваши НН (февраль-июль) - в июль.
alex88

Пред.След.