Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

"Старые" (запоздавшие) налоговые накладные: 365 дней

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST minibuh » 21 янв 2016, 13:37

Allaa писал(а):Добрый день! Помогите, пожалуйста, совсем меня запутали.
Можно ли через УР снять включенный НК с декларации за май 2015 (НН верно оформлена и своевременно зарегистрирована) и через УР включить эту же НН в июнь 2015
На горячей линии ДФС ответ:" ПРОСТО НЕЛЬЗЯ". и ТОЛЬКО В ТЕКУЩЮЮ.
Аудитор не видит никаких проблем с этим - все можно ведь 365 дней!!!
НО меня смущает, то что НН уже были включены.
Подскажите, у кого какие идеи?
Спасибо!

Я считаю,что можно но в НК начиная с июля 2015. Ведь изменения в НКУ вступили в силу 29.07.2015. До 29.07 мы включали своевременно зарегистрированные только месяц в месяц.
minibuh

Благодарил (а): 1245 раз.

UNREAD_POST Galla » 22 янв 2016, 20:40

доброго вечора, питання в наступному - в який строк можна зареєструвати ПН або РК?
п. 120-1 встановлює штрафи за порушення до 180 днів включно, але п. 198.6 ПКУ говорить, що
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше:
ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних
;

то мені би хотілося вірити, що і реєструвати можна 365 днів від дати складання ПН або РК

чи я в чомусь помиляюся?
дякую за обговорення
Galla

Благодарил (а): 588 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 23 янв 2016, 15:31

Так, чому б і ні, реєструвати зараз можна протягом 365 днів (може й пізніше), але зі штрафом.
Чи Ви хочете якось викрутити щоб і без штрафу?
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

За это сообщение автора Marlboro поблагодарил:
Galla
Marlboro

Благодарил (а): 323 раз.

UNREAD_POST minibuh » 23 янв 2016, 20:16

Marlboro писал(а):Так, чому б і ні, реєструвати зараз можна протягом 365 днів (може й пізніше), але зі штрафом.
Чи Ви хочете якось викрутити щоб і без штрафу?

Хм..Marlboro, а у Вас физически получалось по прошествии 180 дней зарегистрировать налоговую накладную ?
minibuh

UNREAD_POST Marlboro » 23 янв 2016, 23:45

Ну я реєстрував уже з запізненням в десятки днів (на щастя це було в період до літа, т.е. там звільнення від штрафів).
Я не думаю, що там є програмне обмеження на реєстрацію після 180 днів, не бачу логіки у впровадженні такого обмеження (хоча коли говоримо про ДФС то важко посилатись на логіку...)
Marlboro

UNREAD_POST Galla » 24 янв 2016, 19:01

Marlboro писал(а):Ну я реєстрував уже з запізненням в десятки днів (на щастя це було в період до літа, т.е. там звільнення від штрафів).
Я не думаю, що там є програмне обмеження на реєстрацію після 180 днів, не бачу логіки у впровадженні такого обмеження (хоча коли говоримо про ДФС то важко посилатись на логіку...)

штрафи передбачені тільки за протермінування макс. в 180 днів, і ще я не знаю чи фізично(технічно) можна зареєструвати таку стареньку ПН, а ще ПН до 29.07 все таки тільки мають термін для пк в 180 днів

тобто 180 днів для ПН після 29.07 буде тільки після 29.01)))
Galla

Благодарил (а): 588 раз.

UNREAD_POST налоговик » 27 янв 2016, 15:11

Galla писал(а):
Marlboro писал(а):Ну я реєстрував уже з запізненням в десятки днів (на щастя це було в період до літа, т.е. там звільнення від штрафів).

штрафи передбачені тільки за протермінування макс. в 180 днів, і ще я не знаю чи фізично(технічно) можна зареєструвати таку стареньку ПН, а ще ПН до 29.07 все таки тільки мають термін для пк в 180 днів

Можливість реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування зберігається протягом 180 календарних днів з дати їх складання.

ЗИР

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Galla
налоговик

Благодарил (а): 806 раз.

UNREAD_POST налоговик » 02 фев 2016, 17:12

налоговик писал(а):
Galla писал(а):

Можливість реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування зберігається протягом 180 календарних днів з дати їх складання.

ЗИР

На эту же тему есть письмо. Но его могут отменить.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.08.2015 р. N 29163/7/99-99-19-03-02-17

Про зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних

Згідно із загальним правилом реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.

Таким чином, податкові накладні / розрахунки коригування, складені до 01.07.2015, починаючи з 04.08.2015, реєструються в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою та не беруть участі в обрахунку її показників. При цьому термін їх реєстрації в ЄРПН не повинен перевищувати 180 календарних днів з дати їх складання.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

До набрання чинності Законом N 643 зазначений термін становив 180 календарних днів.

Податкові накладні / розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015 (дата набрання чинності Законом N 643) року не зареєстровані в ЄРПН, та по яких станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання минуло 180 календарних днів), не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 року та включені до складу податкового кредиту.

Приклад 1: податкова накладна з датою складання 15.01.2015 року, яка до 29.07.2015 року не була зареєстрована платником в ЄРПН, починаючи з 29.07.2015 року не може бути зареєстрована в ЄРПН та включена до складу податкового кредиту.

Приклад 2: податкова накладна з датою складання 10.08.2015, яка була зареєстрована в ЄРПН 10.11.2015, може бути включена покупцем (отримувачем) товарів/послуг до складу податкового кредиту не пізніше ніж через 365 календарних днів починаючи з 10.08.2015, але не раніше листопада 2015 року, тобто в період з листопада 2015 року по серпень 2016 року.

Голова
Р. М. Насіров
налоговик

UNREAD_POST minibuh » 02 фев 2016, 17:43

налоговик писал(а):

ЗИР

На эту же тему есть письмо. Но его могут отменить.

[[/quote]
:cry: А вы случайно не знаете какую часть могут отменить ? ту что касается 180 дней на регистрацию или ту,что в НК можно в течении 365 дней :oops: :
или это предположение?
Они ведь любое письмо всегда могут отменить ;)
minibuh

UNREAD_POST налоговик » 02 фев 2016, 17:59

Части об ограничении регистрации налоговых накладных в течение 180 дней.

Скрытый текст: показать
Изображение
налоговик

UNREAD_POST mirumir » 18 фев 2016, 15:37

Marlboro писал(а):Полтавський окружний суд: податкові накладні 2014 року включати в кредит можна на протязі 365 днів і в 2015 році.
Аргументація ідентична тій, яка розглядалась в цій темі раніше.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43611218

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2015 року м. Полтава Справа № 816/962/15-а

З 01 січня 2015 року з вказаного вище пункту Податкового кодексу України вилучено норми, що дозволяли платнику, який не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, скористатися правом на включення цього ПДВ до податкового кредиту протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної; а для тих платників, хто обчислював ПДВ за касовим методом - протягом 60 календарних днів з дня списання коштів.

Разом з тим, суд наголошує, що на час складення податкових накладних у 2014 році строк правової дії податкових накладних було визначено діючими у 2014 році п. 198.2, п. 198.6 ст.198 Податкового кодексу, який складав 365 днів.

На переконання суду, право ПАТ "Полтаваобленерго" на включення до податкового кредиту податкових накладних протягом 365 днів з дати їх виписки базувалось на спеціальних та чинних на період виписки податкових накладних положеннях законодавства 2014 року, зокрема норм Податкового кодексу України.

Разом з тим, обмеження права позивача щодо включення у 2015 році до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, складених у 2014 році, без подання уточнюючих розрахунків, а шляхом включення до декларації з ПДВ звітного періоду, у якому отримано податкову накладну, викладені в податковій консультації (лист №3404/10/16-01-11-01-31 від 27.02.2015), ґрунтуються на новій редакції Податкового кодексу України, що набрала чинності з 01 січня 2015 року.

Згідно ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, відповідною своєю позицією відповідач фактично позбавляє ПАТ "Полтаваобленерго" права на податковий без подання уточнюючих розрахунків за грудень 2014 року на підставі податкових накладних, виписаних до 01 січня 2015 року, у той час як станом на дату складання таких накладних діяла норма Податкового кодексу України, що надавала платнику право віднести суми ПДВ до податкового кредиту протягом 365 днів з дати складання відповідних накладних.

З огляду на викладене, висновки податкової консультації щодо особливостей формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених до 01 січня 2015 року, оформлені листом ДПІ у м. Полтаві від 27 лютого 2015 року №3404/10/16-01-11-01-31, є протиправними, відтак податкова консультація в цій частині підлягає скасуванню.

Marlboro, спасибо огромное за "постанови". Сейчас судимся по этому вопросу. Может быть поможете найти информацию и по апелляционному суду? Может быть есть решения апелляционного суда? Буду очень признательна :a_g_a:
mirumir

Благодарил (а): 1 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 18 фев 2016, 21:17

В цій справі вже є рішення апеляції - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/44681147
А також касації - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/46563818
Касаційний суд відмовив у відкритті провадження, а це означає, що касація підтримала позицію апеляції. Це щонайменше дає можливість звернутись до Верховного суду України, якщо у Вашому спорі інші суди будуть займати протилежну позицію.

За это сообщение автора Marlboro поблагодарил:
mirumir
Marlboro

UNREAD_POST mirumir » 18 фев 2016, 21:43

Marlboro, Огромное, огромное Вам СПАСИБО!!! :a_g_a: :a_g_a: :a_g_a: Это будет весомым аргументом в суде и поможет нам бороться со всей этой несправедливостью.
mirumir

Благодарил (а): 1 раз.

UNREAD_POST BUH2004 » 23 фев 2016, 11:52

Вя нварскую декл.не включила в НК ГТД за январь, могу ли я включить ее в НК УРом в январе,если да, то какие дод. нужны к УР?
BUH2004

Благодарил (а): 35 раз.

UNREAD_POST налоговик » 23 фев 2016, 12:02

BUH2004 писал(а):Вя нварскую декл.не включила в НК ГТД за январь, могу ли я включить ее в НК УРом в январе,если да, то какие дод. нужны к УР?

BUH2004 писал(а):Вя нварскую декл.не включила в НК ГТД за январь, могу ли я включить ее в НК УРом в январе,если да, то какие дод. нужны к УР?

По ГТД 365 дней не работают.
Исправляйте в течение 1095 дней как обычную ошибку.
Есть огромная тема на 64 страницы: Исправление ошибок по НДС
Лист ДФС від 05.10.2015 №21058/6/99-99-19-03-02-15

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при розмитненні товарів та не включених до податкового кредиту у повному обсязі у зв’язку з оскарженням розміру митної вартості, визначеної митним органом, та повідомляє.

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Податковий кредит звітного періоду відповідно до пункту 198.3
статті 198 Кодексу визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення згідно з пунктом 187.8 статті 187 Кодексу.

При цьому згідно з пунктом 201.12 статті 201 Кодексу у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Таким чином, платник податку має право включити суму ПДВ, сплачену митним органам при митному оформленні ввезених товарів, що зазначено у належним чином оформленій митній декларації, до податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому оформлено таку митну декларацію.

У разі якщо платником податку при ввезенні товарів на митну територію України сплачені суми ПДВ, зазначені у митній декларації, не були включені до складу податкового кредиту у періоді виникнення права на таке включення, то платник податку має можливість суми сплаченого ПДВ при митному оформленні товарів відповідно до абзацу третього пункту 50.1 статті 50 Кодексу включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу).

Голова
Р.М. Насіров

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
BUH2004
налоговик

Пред.След.