Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

"Старые" (запоздавшие) налоговые накладные: 365 дней

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST nikki » 23 фев 2016, 18:43

Не успели в 365 дней?
Не беда!

Лист ДФС від 09.02.2016 № 2628/6/99-99-19-03-02-15

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо включення сум ПДВ за податковими накладними до складу податкового кредиту, в тому числі за податковими накладними, які були вчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), але не включені до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів з дати їх складання, та аналогічний за змістом лист платника податку від.... № .... надісланий на розгляд ДФС листом Міністерства фінансів України від .... № ...., і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Пунктом 198.3 статті 198 Кодексу визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).

Отже, належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, яка не була включена до складу податкового кредиту в податковому періоді її складання та з дати складання якої не минуло 365 днів, може бути включена до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати її складання шляхом відображення сум податку в розділі II „Податковий кредит” податкової декларації з ПДВ.

При цьому згідно з пунктом 50.1 статті 50 Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Таким чином, при виявленні платником податку помилки, що міститься у раніше поданій ним податковій декларації з ПДВ, а саме – не включення до складу податкового кредиту суми ПДВ по податковій накладній, яка була вчасно зареєстрована в ЄРПН, але не включена до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів з дати її складання, платник податку має право скласти уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) та виправити неправильно відображені показники.

Голова Р.М. Насіров

За это сообщение автора nikki поблагодарили: 3
minibuh, Orange, vikakool
nikki
 
Сообщений: 1116
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 375 раз.

UNREAD_POST minibuh » 24 фев 2016, 10:22

Замечательное письмо . Вот так бы сразу летом в разъяснениях написали :)
minibuh
 
Сообщений: 2246
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1245 раз.
Поблагодарили: 897 раз.

UNREAD_POST mirumir » 04 мар 2016, 11:50

Marlboro писал(а):В цій справі вже є рішення апеляції - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/44681147
А також касації - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/46563818
Касаційний суд відмовив у відкритті провадження, а це означає, що касація підтримала позицію апеляції. Це щонайменше дає можливість звернутись до Верховного суду України, якщо у Вашому спорі інші суди будуть займати протилежну позицію.

Marlboro, спасибо Вам еще раз :a_g_a: В первой инстанции выиграли!!! 8-) Ждем апелляции от налоговой. :a_g_a: :a_g_a: :a_g_a:
mirumir
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 18 фев 2016, 15:26
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST I_risa » 18 мар 2016, 18:45

Т. е., "старые" НН я могу включить в НК только подав уточняющий расчет? В текущей декларации нельзя?
Аватар пользователя
I_risa
 
Сообщений: 10
Зарегистрирован: 17 янв 2011, 16:23
Благодарил (а): 8 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 18 мар 2016, 18:52

З чого слідує "т.е."? Які саме "старі" накладні - за який період?
Нормально задавайте питання. Гарно поставлене питання це основа для гарної і вичерпної відповіді.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4805
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 323 раз.
Поблагодарили: 1202 раз.

UNREAD_POST I_risa » 18 мар 2016, 19:10

У меня налоговая накладная (налоговый кредит) за январь 2016 г. Зарегина вовремя.Но не отражена. Могу ли я ее отразить в деке за февраль 2016 г?
Аватар пользователя
I_risa
 
Сообщений: 10
Зарегистрирован: 17 янв 2011, 16:23
Благодарил (а): 8 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST minibuh » 18 мар 2016, 20:49

Можете

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
I_risa
minibuh
 
Сообщений: 2246
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1245 раз.
Поблагодарили: 897 раз.

UNREAD_POST natic1711 » 23 мар 2016, 13:08

Добрый день,считаются ли налоговые за июнь 2015 старые (запоздавшие) зарегистрированные вовремя но не включенные в декларацию? можно воспользоваться 365 днями и включить в декларацию марта 2016? пропустила, не знаю как с ними правильно поступить.
natic1711
 
Сообщений: 34
Зарегистрирован: 25 апр 2014, 15:02
Благодарил (а): 11 раз.
Поблагодарили: 5 раз.

UNREAD_POST minibuh » 23 мар 2016, 13:34

natic1711 писал(а):Добрый день,считаются ли налоговые за июнь 2015 старые (запоздавшие) зарегистрированные вовремя но не включенные в декларацию? можно воспользоваться 365 днями и включить в декларацию марта 2016? пропустила, не знаю как с ними правильно поступить.

можно включить в текущую декларацию в плоть до июня 2016
Можно через уточняющую в июнь 2015 .

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
natic1711
minibuh
 
Сообщений: 2246
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1245 раз.
Поблагодарили: 897 раз.

UNREAD_POST налоговик » 01 апр 2016, 18:10

налоговик писал(а):Части об ограничении регистрации налоговых накладных в течение 180 дней.

Скрытый текст: показать
Изображение


Изображение
Изображение

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Galla
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2592 раз.

UNREAD_POST natic1711 » 04 апр 2016, 11:46

Добрый день. Налоговая не зарегистрирована в срок и 180 дней уже прошло,есть ли смысл регистрировать НН контрагент все равно теряет право на налоговый кредит?
natic1711
 
Сообщений: 34
Зарегистрирован: 25 апр 2014, 15:02
Благодарил (а): 11 раз.
Поблагодарили: 5 раз.

UNREAD_POST minibuh » 04 апр 2016, 13:17

natic1711 писал(а):Добрый день. Налоговая не зарегистрирована в срок и 180 дней уже прошло,есть ли смысл регистрировать НН контрагент все равно теряет право на налоговый кредит?

Cмысл- есть, возможности зарегистрировать по прошествии 180 дней -нет .
minibuh
 
Сообщений: 2246
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1245 раз.
Поблагодарили: 897 раз.

UNREAD_POST natic1711 » 04 апр 2016, 14:16

minibuh писал(а):
natic1711 писал(а):Добрый день. Налоговая не зарегистрирована в срок и 180 дней уже прошло,есть ли смысл регистрировать НН контрагент все равно теряет право на налоговый кредит?

Cмысл- есть, возможности зарегистрировать по прошествии 180 дней -нет .

Это значит что контрагент имеет право на 365 дней для включения в НК (по дате регистрации), а в медке я просто несмогу зарегистрировать.так?
natic1711
 
Сообщений: 34
Зарегистрирован: 25 апр 2014, 15:02
Благодарил (а): 11 раз.
Поблагодарили: 5 раз.

UNREAD_POST minibuh » 04 апр 2016, 14:39

natic1711 писал(а):
minibuh писал(а):
natic1711 писал(а):Добрый день. Налоговая не зарегистрирована в срок и 180 дней уже прошло,есть ли смысл регистрировать НН контрагент все равно теряет право на налоговый кредит?

Cмысл- есть, возможности зарегистрировать по прошествии 180 дней -нет .

Это значит что контрагент имеет право на 365 дней для включения в НК (по дате регистрации), а в медке я просто несмогу зарегистрировать.так?

да.
minibuh
 
Сообщений: 2246
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1245 раз.
Поблагодарили: 897 раз.

UNREAD_POST natic1711 » 04 апр 2016, 15:08

minibuh писал(а):
natic1711 писал(а):
minibuh писал(а):
natic1711 писал(а):Добрый день. Налоговая не зарегистрирована в срок и 180 дней уже прошло,есть ли смысл регистрировать НН контрагент все равно теряет право на налоговый кредит?

Cмысл- есть, возможности зарегистрировать по прошествии 180 дней -нет .

Это значит что контрагент имеет право на 365 дней для включения в НК (по дате регистрации), а в медке я просто несмогу зарегистрировать.так?

да.

Может скажу глупость, но по кодексу в течении 365 дней можно включить в срок зарегистрированную налоговую, а срок дается 180 дней. Поэтому и в медке ограничена регистрация.
natic1711
 
Сообщений: 34
Зарегистрирован: 25 апр 2014, 15:02
Благодарил (а): 11 раз.
Поблагодарили: 5 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb