Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Трансфертное ценообразование и обычные цены (с 01.09.13 г.)

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST pruda » 21 июл 2017, 11:48

Удаленная автором (с извинениями) с Лиги по просьбе из ГФСУ статья по ТЦО (типа нарушает интересы государства)

ЯК УНИКНУТИ КОНТРОЛЬВАНОСТІ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ (ПОСТАНОВА №480)

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯВ ПОСТАНОВУ № 480 ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИХ ФОРМ НЕРЕЗИДЕНТІВ, ЯКІ НЕ СПЛАЧУЮТЬ ПОДАТОК НА ПРИБУТОК
АБО ЯК УНИКНУТИ КОНТРОЛЬОВАНОСТІ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ

04.07.2017 Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №480 « Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи ».
Вказана Постанова має великий і негативний вплив на український бізнес та матиме наслідком виведення ряду господарських операцій із тіні оподаткування.
СУТЬ ПОЛЯГАЄ У НАСТУПНОМУ:
Відповідно до пункту 39.2.1.1. Податкового кодексу України контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме:
а) господарські операції, що здійснюються з пов’язаними особами - нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених підпунктом 39.2.1.5 цього підпункту;
б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;
в) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 цього підпункту, або які є резидентами цих держав;
г) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 39.2.1.7. Податкового кодексу України г осподарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 - 39.2.1.3 і 39.2.1.5 визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік; обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Раніше (до 04.07.2017) під контрольовані операції підпадали господарські операції з контрагентами, передбаченими підпунктами а, б, в, г пункту 39.2.1.1. Податкового кодексу України, а саме операції з пов’язаними особами – нерезидентами, комісіонерами-нерезидентами та господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 цього підпункту, або які є резидентами цих держав.
До держав, передбачених підпунктом в пункту 39.2.1.1. Податкового кодексу України належать держави, що входять до переліку офшорних територій та декілька інших держав.
Деякі компанії з метою оптимізації оподаткування, но при цьому зберігаючи свій бізнес, не працювали напряму із офшорами, а працювали з іншими країнами, що не є офшорами, однак при певній схемі роботи, операції в такій країні не оподатковувалися. На практиці це напів-офшорні території, які дають змогу оптимізувати податки і при цьому не викликають підозри у фіскального органу.
До таких територій, наприклад, належать Англія, Шотландія, Уельс, Гонконг, частина території ОАЕ та інші.
Таким чином, до 04.07.2017 такі території не підпадали під контрольовані операції, однак із вказаної дати потрібно бути дуже обережним і відповідальним при податковому плануванні роботи із контрагентами-нерезидентами чи розроблення схем податкової оптимізації.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України №480 затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.
Наприклад, до 04.07.2017 операції із контрагентами резидентами Об’єднаних Арабських Еміратів, що мають організаційну форму FZCO, FZE (компанія вільної економічної зони, підприємство вільної економічної зони) не підпадали під контрольовані операції. З 04.07.2017 ситуація ж кардинально змінилась, і тепер, якщо Ваш дохід за рік більше 150 мільйонів гривень, а з конкретним контрагентом – 10 мільйонів гривень – то Ви зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції.
Вказана новація законодавства змусить відкрити операції, основна мета яких – податкова оптимізація. Окрім цього, потрібно відкривати інформацію про операції, які цілком, можливо, і законні, однак організаційно-правова форма Вашого контрагента внесена у Постанову Кабінету Міністрів №480.
ЯКИМ ЧИНОМ, У ВКАЗАНІЙ СИТУАЦІЇ УНИКНУТИ КОНТРОЛЬОВАНОСТІ ВАШИХ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ?
Як уже наводилося вище, відповідно до пункту 39.2.1.7. Податкового кодексу України г осподарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 - 39.2.1.3 і 39.2.1.5 визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік; обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Таким чином, господарські операції являються контрольованими лише в разі, якщо річних дохід платника податків перевищує 150 мільйонів гривень, а обсяг від одного контрагента – 10 мільйонів. Лише у поєднанні із вказаною підставою всі підстави, вказаними у підпунктах а, б, в, г пункту 39.2.1.1. Податкового кодексу України – господарські операції являються контрольованими.
Уникнути контрольованості господарської операції можна шляхом дроблення бізнесу.
Так, якщо обсяг експортних господарських операцій не буде перевищувати 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік, то не буде підстав для контрольованості господарських операцій. Також, якщо обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, не перевищує 10 мільйонів гривень – то контрольованості господарських операцій із конкретним контрагента також не буде.
Приклад: якщо річний дохід Вашого підприємства близько 300 мільйонів гривень, а від конкретного контрагента – близько 20 мільйонів за рік, то, безумовно господарські операції з таким контрагентом являються контрольованими. Ви можете розбити свої експортні поставки на два підприємства – тоді обсяг експортних поставок кожного контрагента не перевищуватиме 150 мільйонів в рік, а з кожним контрагентом відповідно 10 мільйонів. Господарські операції не будуть контрольованими.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови № 480 «Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи» значним чином погіршує «життя» українському бізнесу. ПІСЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ВКАЗАНОЇ ПОСТАНОВИ СУБ’ЄКТАМ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВАРТО БІЛЬШ ФАХОВО ТА ПРОФЕСІЙНО ПІДХОДИТИ ДО ПОДАТКОВОГО ПЛАНУВАННЯ СВОГО БІЗНЕСУ.

Николай Пушинский
Юрист, учредитель Юридической компании «RP LAW COMPANY»
pruda
 
Сообщений: 47
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 10:51
Благодарил (а): 7 раз.
Поблагодарили: 24 раз.

UNREAD_POST гнри » 08 авг 2017, 11:13

Добрый день!
Такой вопрос... Есть ли среди читающих этот форум, представители компаний которые сами составляют документацию ТЦО? Вопрос в следующем... Для расчета рентабельности сопоставимых компаний по методам с использованием рентабельности, где Вы берете отчетность сопоставимых компаний? Амадеус? Руслана? Кто то подписывался на эти базы данных?
гнри
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 08 авг 2017, 11:05
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST nedila » 11 сен 2017, 16:41

гнри писал(а):Добрый день!
Такой вопрос... Есть ли среди читающих этот форум, представители компаний которые сами составляют документацию ТЦО? Вопрос в следующем... Для расчета рентабельности сопоставимых компаний по методам с использованием рентабельности, где Вы берете отчетность сопоставимых компаний? Амадеус? Руслана? Кто то подписывался на эти базы данных?

Стоимость использования таких баз данных от 4000 до 9000 евро в год. Если оплачивают то только очень большие компании
nedila
 
Сообщений: 67
Зарегистрирован: 25 дек 2013, 15:09
Благодарил (а): 14 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

UNREAD_POST Пампукская Хрюря » 29 мар 2018, 17:45

Уважаемые коллеги! помогите разобраться. Доход за год меньше 150млн грн, соответствено у нас нет контролируемых операций, но были поставки товаров от нерезидента организационно-правовая форма которого включена в "перелік, затверджений Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу". Мы квартальные плательщики прибыли. Согласно ст. 140.5.4 ПКУ 140.5.4. мы должны увеличить финрез на суму 30% стоимости товаров, вот тут первый вопрос как эти 30% стоимости товаров определить?это стоимость приобретенных в отчетном периоде товаров (товары покупаются у нереза под дальнейшую реализацию на тер. Украины) И второй вопрос как и когда можно воспользоваться вот этой нормой :"Вимоги цього підпункту не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, але без подання звіту." Спасибо.
Пампукская Хрюря
 
Сообщений: 24
Зарегистрирован: 26 сен 2013, 17:22
Благодарил (а): 27 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Julia_E » 30 мар 2018, 12:19

Пампукская Хрюря писал(а):Уважаемые коллеги! помогите разобраться. Доход за год меньше 150млн грн, соответствено у нас нет контролируемых операций, но были поставки товаров от нерезидента организационно-правовая форма которого включена в "перелік, затверджений Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу". Мы квартальные плательщики прибыли. Согласно ст. 140.5.4 ПКУ 140.5.4. мы должны увеличить финрез на суму 30% стоимости товаров, вот тут первый вопрос как эти 30% стоимости товаров определить?это стоимость приобретенных в отчетном периоде товаров (товары покупаются у нереза под дальнейшую реализацию на тер. Украины) И второй вопрос как и когда можно воспользоваться вот этой нормой :"Вимоги цього підпункту не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, але без подання звіту." Спасибо.


1) Да, это стоимость приобретенных в отчетном периоде товаров - по вашим фактическим ценам.
2) всегда, если вы подтвердите цены по процедуре, установленной ст. 39. То есть вам надо пройти весь квест ст. 39, и доказать, что вы действительно применили цены по принципу "вытянутой руки". Только без подачи документации и отчетности. Я думаю, что достаточно иметь это обоснование на момент проверки.
Аватар пользователя
Julia_E
 
Сообщений: 57
Зарегистрирован: 13 май 2017, 10:50
Благодарил (а): 11 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

UNREAD_POST Galla » 25 май 2018, 09:05

Julia_E писал(а):
Пампукская Хрюря писал(а):Уважаемые коллеги! помогите разобраться. Доход за год меньше 150млн грн, соответствено у нас нет контролируемых операций, но были поставки товаров от нерезидента организационно-правовая форма которого включена в "перелік, затверджений Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу". Мы квартальные плательщики прибыли. Согласно ст. 140.5.4 ПКУ 140.5.4. мы должны увеличить финрез на суму 30% стоимости товаров, вот тут первый вопрос как эти 30% стоимости товаров определить?это стоимость приобретенных в отчетном периоде товаров (товары покупаются у нереза под дальнейшую реализацию на тер. Украины) И второй вопрос как и когда можно воспользоваться вот этой нормой :"Вимоги цього підпункту не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, але без подання звіту." Спасибо.


1) Да, это стоимость приобретенных в отчетном периоде товаров - по вашим фактическим ценам.
2) всегда, если вы подтвердите цены по процедуре, установленной ст. 39. То есть вам надо пройти весь квест ст. 39, и доказать, что вы действительно применили цены по принципу "вытянутой руки". Только без подачи документации и отчетности. Я думаю, что достаточно иметь это обоснование на момент проверки.


квест як раз полягає в тому, щоб зробити документацію)), а звіту не подавати. варто проаналізувати, що дешевше - вартість документації чи збільшення ФР на 30%
Galla
 
Сообщений: 761
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Благодарил (а): 600 раз.
Поблагодарили: 266 раз.

UNREAD_POST vikakool » 17 дек 2018, 16:38

Коллеги, подскажите плиз!

Как применяется 30%-ное ограничение по п.140.5.4 в случае приобретения необоротных активов?

Как я могу уменьшить фин.рез-т на 30% их стоимости, если она там "не сидит"?
или амортизацию потом уменьшать на 30%?
vikakool
 
Сообщений: 4228
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 929 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST O_range » 17 дек 2018, 21:29

vikakool писал(а):Коллеги, подскажите плиз!

Как применяется 30%-ное ограничение по п.140.5.4 в случае приобретения необоротных активов?

Как я могу уменьшить фин.рез-т на 30% их стоимости, если она там "не сидит"?
или амортизацию потом уменьшать на 30%?


По идее так же, как и в случае с товарами, которые лежат на складе. Учитывая, что пп. 14.5.4 говорит о стоимости товаров (а не о расходах на их приобретение, включенных в финрез), считаю, что 30% нужно брать от стоимости приобретения НА (как бы несправедливо это не выглядело)

За это сообщение автора O_range поблагодарил:
vikakool
O_range
 
Сообщений: 6
Зарегистрирован: 05 фев 2018, 18:44
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST vikakool » 19 дек 2018, 11:28

Дык...несправедливо же ж :twisted:

Спасибо за ответ!
vikakool
 
Сообщений: 4228
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 929 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST vikakool » 21 дек 2018, 12:37

Еще вопрос: а амортизировать я должна всю стоимость ОС? или только 70% стоимости?
vikakool
 
Сообщений: 4228
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 929 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST O_range » 24 дек 2018, 15:17

vikakool писал(а):Еще вопрос: а амортизировать я должна всю стоимость ОС? или только 70% стоимости?


на мой взгляд 100%, поскольку
1) ст. 138 НКУ ничего не говорит о том, что налоговая амортизируемая стоимость должна быть уменьшена на 30%
2) применив корректировку по 140.5.4 Вы уже тем самым наперед уменьшили расходы по амортизации на 30%. Если применить корректировку + амортизировать только 70% совокупная корерктировка уже будет 60%

За это сообщение автора O_range поблагодарил:
vikakool
O_range
 
Сообщений: 6
Зарегистрирован: 05 фев 2018, 18:44
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST @lise » 01 окт 2019, 19:54

Добрый день! Подскажите пожалуйста при заполнении отчёта о контролируемых операциях условия поставки заполнили не полностью, написали CPT а пункт не указали. Чем это грозит? Стоит ли подавать уточненку?
@lise
 
Сообщений: 27
Зарегистрирован: 03 фев 2011, 11:10
Благодарил (а): 7 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST нова персона » 03 окт 2019, 19:34

Уважаемые бухгалтера!
Я являюсь "охотником з головами".Наша компания НОВА ПЕРСОНА занимается подбором персонала для различных организаций.
У нас сейчас открыта "горящая" вакансия ГЛАВНОГО БУХГАЛТЕРА на предприятие по производству алкогольной продукции.
Официальное трудоустройство, соц.пакет, зпл от 30000 грн.
Мой номер телефона (096)778-0-776.
Гарантирую КОНФИДЕНЦИАЛЬНОСТЬ полученных данных и неразглашение информации о Вашем участии в конкурсе на вакансию.
Если же Вы предложение о работе не рассматриваете, то буду благодарна рекомендациям.
нова персона
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 03 окт 2019, 19:27
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Пред.

Вернуться в НАЛОГ НА ПРИБЫЛЬ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Olphiteo, Ya