Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Нематериальные активы (в т.ч./а также учет 1С, M.E.Doc...)

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

"ПРИОБРЕТЕНИЕ" 1С в НАЛОГОВОМ УЧЕТЕ (> 1 тыс. грн. и > года):

1. Покупка нематериально актива (группа 5)
14
22%
2. Покупка нематериального актива (группа 6)
29
45%
3. Роялти (т.е. расходы без капитализации)
3
5%
4. Приобретение работ (услуг)
11
17%
5. Основное средство (в т.ч. "+" к стоимости компьютера)
1
2%
6. Зависит от оформления первички (просьба отписаться подробнее)
6
9%
7. Иное (просьба отписаться подробнее)
1
2%

Всего голосов : 65

UNREAD_POST vins » 27 окт 2011, 22:46

Вотруба писал(а):право интеллектуальной собственности - право личности на результат интеллектуальной деятельности или на другой объект права ИС

Скорее, не личности, а лица, поскольку субъектом права ИС может быть и юридическое лицо.

Вотруба писал(а):имущественные права – отчуждаемые и включают в себя:
- право пользования объектом ИС;
- право разрешать или запрещать пользование объектом ИС другим лицам;

Да, но тут важно знать, что Вы (а точнее ГК) понимаете под "пользованием объектом ИС".
+ Я бы добавил тезис о соотношении объекта ИС и его носителя.
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 27 окт 2011, 23:00

vins писал(а):Скорее, не личности, а лица, поскольку субъектом права ИС может быть и юридическое лицо.

Это формулировка из ГКУ. :) :oops: Хотя я с Вами согласен.
vins писал(а):Да, но тут важно знать, что Вы (а точнее ГК) понимаете под "пользованием объектом ИС".

Что понимает ГКУ я не знаю, но я понимаю как "извлечение полезных свойств". Именно так, кажется, юристы растолковывают термин "пользование (использование)". Хотя я могу и ошибаться.
vins писал(а):+ Я бы добавил тезис о соотношении объекта ИС и его носителя.

Не могли бы Вы этот тезис сформулировать?
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.
Вотруба

Благодарил (а): 602 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 28 окт 2011, 00:12

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 13.07.2009 р. № 31-34000-20-10/18896

Міністерство фінансів України на запит щодо відображення в бухгалтерському обліку вартості придбаних ліцензій і комп'ютерних програм повідомляє, що відповідно до абзацу восьмого пункту 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 "Нематеріальні активи", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.10.99 № 242, такі активи (за умови відповідності критеріям визнання активів) відображаються у складі інших нематеріальних активів.

Заступник Міністра Д. Фудашкін
Вотруба

UNREAD_POST vins » 28 окт 2011, 06:27

vins писал(а):Вотруба писал(а):
право интеллектуальной собственности - право личности на результат интеллектуальной деятельности или на другой объект права ИС

Скорее, не личности, а лица, поскольку субъектом права ИС может быть и юридическое лицо.

Вотруба писал(а):Это формулировка из ГКУ. Хотя я с Вами согласен.

В тексте ГКУ, который у меня, написано:

Стаття 418. Поняття права інтелектуальної власності

1. Право інтелектуальної власності - це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об'єкт права інтелектуальної власності, визначений цим Кодексом та іншим законом.

Особа - лицо. Не личность. Иначе, у нас бы были юридические личности - предпринимательские и непредпринимательские.
Более того, в юридической терминологии крайне редко используется термин "личность", он, скорее, социокультурный.

Вотруба писал(а):vins писал(а):
Да, но тут важно знать, что Вы (а точнее ГК) понимаете под "пользованием объектом ИС".

Что понимает ГКУ я не знаю

Вот в этом то и проблема. Vetal' еще в начале этой дискуссии справедливо обращал внимание на необходимость учесть тот нюанс, что в отношении объектов ИС понимание использования имеет четко определенный характер (см. тут), который как раз и обусловлен отличием объекта ИС от его экземпляра.

Вотруба писал(а):но я понимаю как "извлечение полезных свойств". Именно так, кажется, юристы растолковывают термин "пользование (использование)". Хотя я могу и ошибаться.
vins писал(а):
+ Я бы добавил тезис о соотношении объекта ИС и его носителя.

Не могли бы Вы этот тезис сформулировать?

Его уже сформулировали за нас, причем на законодательном уровне:
Стаття 419. Співвідношення права інтелектуальної власності та права власності

1. Право інтелектуальної власності та право власності на річ не залежать одне від одного.

2. Перехід права на об'єкт права інтелектуальної власності не означає переходу права власності на річ.

3. Перехід права власності на річ не означає переходу права на об'єкт права інтелектуальної власності.

Стаття 12. Авторське право і право власності на матеріальний об'єкт, в якому втілено твір

1. Авторське право і право власності на матеріальний об'єкт, в якому втілено твір, не залежать одне від одного. Відчуження матеріального об'єкта, в якому втілено твір, не означає відчуження авторського права і навпаки.

И вот тут как раз абсолютно правильно Вы говорите: использование - это "извлечение полезных свойств" - в отношении экземпляра объекта ИС. Вы извлекаете полезные свойства книги (читаете), программы (используете в своей непосредственной работе) и т.д. Но при этом не происходит использования объекта ИС (сразу оговорюсь - и пользования имущественными правами в этом случае также нет, потому что никакие имущественные права на объект ИС к вам не переходили).

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Vetal'
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 28 окт 2011, 10:05

vins писал(а):...
И вот тут как раз абсолютно правильно Вы говорите: использование - это "извлечение полезных свойств" - в отношении экземпляра объекта ИС. Вы извлекаете полезные свойства книги (читаете), программы (используете в своей непосредственной работе) и т.д. Но при этом не происходит использования объекта ИС (сразу оговорюсь - и пользования имущественными правами в этом случае также нет, потому что никакие имущественные права на объект ИС к вам не переходили).

Рука творца писать устала...
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST Чихуа » 28 окт 2011, 10:28

Вопрос из зала: а как учитывать такие книги, как "Война и мир" Л. Толстого или "Божественную комедию" Данте?
То есть когда срок защиты авторских прав заканчивается? Я не думаю, что покупатели книг должны об этом задумываться.
Утро... Теплая постелька... Сладкий сон...Вдруг.....удар по голове пультом - " Кучимутики!!!"

За это сообщение автора Чихуа поблагодарил:
vins
Чихуа

Благодарил (а): 467 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 28 окт 2011, 10:35

Чихуа писал(а):Вопрос из зала: а как учитывать такие книги, как "Война и мир" Л. Толстого или "Божественную комедию" Данте?

А Вы с какой целью интересуетесь? :) Если купили почитать, то, я бы, возможно, рассматривал их как необоротные материальные активы.
Последний раз редактировалось Vetal' 28 окт 2011, 10:37, всего редактировалось 1 раз.
Vetal'

UNREAD_POST Зоряна К. » 28 окт 2011, 10:36

Vetal' писал(а):
vins писал(а):...

Рука творца писать устала...

Та переходять-переходять разом з примірником твору певні майнові права інтелектуальної власності на твір... хоч і дуже-дуже обмежені... ) це лише немайнові авторські права залишаються за автором навіки )

P.S. Згадала, де читала вислів про шизофренію :-))
"В одній з американських публікацій зазначалося, що вивчення копірайт нагадує собою вивчення шизофренії".
(с) І.І. Дахно, "Право інтелектуальної власності"
Зоряна К.

Благодарил (а): 130 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 28 окт 2011, 10:38

Зоряна К. писал(а):...
Та переходять-переходять разом з примірником твору певні майнові права інтелектуальної власності на твір... хоч і дуже-дуже обмежені... ) це лише немайнові авторські права залишаються за автором навіки )

...

Вокруг да около. Поясните какие, если не трудно.
Vetal'

UNREAD_POST Печкин » 28 окт 2011, 11:02

Vetal' писал(а):
Чихуа писал(а):Вопрос из зала: а как учитывать такие книги, как "Война и мир" Л. Толстого или "Божественную комедию" Данте?

А Вы с какой целью интересуетесь? :) Если купили почитать, то, я бы, возможно, рассматривал их как необоротные материальные активы.

Если разговор в отношении именно этих произведений, то там об авторском праве, действительно, уже говорить нечего. Разве что в отношении личных неимущественных прав Льва Николаевича и вышеозначенного поэта.
А учитывать можно в зависимости от цели приобретения. Быть может это часть декораций в кафе, или расходы на информационное обеспечение деятельности для театра :)

Зоряна К. писал(а):Та переходять-переходять разом з примірником твору певні майнові права інтелектуальної власності на твір... хоч і дуже-дуже обмежені... ) це лише немайнові авторські права залишаються за автором навіки )

Вместе с продажей экземпляра (той же книжки) происходит исчерпание авторских прав, т.е. нечему по сути переходить.
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST Зоряна К. » 28 окт 2011, 11:04

Vetal' писал(а):
Зоряна К. писал(а):...
...

Вокруг да около. Поясните какие, если не трудно.

Усі права інтелектуальної власності, що перелічені в ліцензії (дозволі на використання твору), в т.ч. у так званій "обгортковій" ліцензії (безоплатній, яка часто додається до програм) чи у ліцензійному договорі (з ліцензією у його складі). Не більше і не менше :)
У той же час, не забуваймо, що особа, яка правомірно володіє правомірно виготовленим примірником комп'ютерної програми, має право без згоди автора або іншої особи, яка має авторське право на цю програму, здійснювати "вільне копіювання, модифікацію і декомпіляцію комп'ютерних програм" у межах, регламентованих у статті 24 ЗУ "Про авторське право та суміжні права".

З повагою.
Зоряна К.

UNREAD_POST Вотруба » 28 окт 2011, 11:42

Зоряна К. писал(а):Усі права інтелектуальної власності, що перелічені в ліцензії (дозволі на використання твору), в т.ч. у так званій "обгортковій" ліцензії (безоплатній, яка часто додається до програм) чи у ліцензійному договорі (з ліцензією у його складі).

Шановна Зоряна, шановні колеги!
Мені здається, що про перехід будь яких прав ІВ у даному випадку мова взагалі не може йти (хіба що права надавати дозвіл на використання, тобто субліцензії, але то інший випадок). Тут, на мою думку, спрацьовує стереотип – перенесення понять з речового права на право ІВ. Але в праві ІВ дещо інший підхід.
На мою думку тут мова може йти лише про надання права вчиняти певні дії з цим об’єктом ІВ. Перелік можливих дій наведено у ГКУ.
Використанням твору є його:
1) опублікування (випуск у світ);
2) відтворення будь-яким способом та у будь-якій формі;
3) переклад;
4) переробка, адаптація, аранжування та інші подібні зміни;
5) включення складовою частиною до збірників, баз даних, антологій, енциклопедій тощо;
6) публічне виконання;
7) продаж, передання в найм (оренду) тощо;
8) імпорт його примірників, примірників його перекладів, переробок тощо.
2. Використанням твору є також інші дії, встановлені законом.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарил:
Зоряна К.
Вотруба

UNREAD_POST Вотруба » 28 окт 2011, 12:10

vins писал(а):Особа - лицо. Не личность. Иначе, у нас бы были юридические личности - предпринимательские и непредпринимательские.

Вы правы абсолютно, а я очень :oops: :oops: :oops: . Пользовался русскоязычным текстом и, надо же такому случиться, в варианте перевода, попавшемся мне, была “личность”. Лишнее напоминание о том, что такими документами надо пользоваться на языке оригинала.
Вотруба

UNREAD_POST Зоряна К. » 28 окт 2011, 12:10

Вотруба писал(а):На мою думку тут мова може йти лише про надання права вчиняти певні дії з цим об’єктом ІВ. Перелік можливих дій наведено у ГКУ.
Використанням твору є його:
....
2. Використанням твору є також інші дії, встановлені законом.

Так, справді, перелік основних дій, що належать до використання твору, міститься у частині 1 статті 441 ЦК. Але, як бачимо, у частині 2 цієї ж статті міститься правова норма, яка встановлює, що використанням твору є також інші дії, встановлені законом.
Звертаємось до закону, куди нас скерувала відсильна норма ЦК.
У частині 3 статті 15 Закону про авторське право, яка регламентує майнові права щодо твору, зазначено, що виключне право автора (чи іншої особи, яка має авторське право) на дозвіл чи заборону використання твору іншими особами дає право дозволяти або забороняти дії згідно з переліком. Проте насамкінець значено: «Цей перелік не є вичерпним».

Не є вичерпним! Тобто, особа, яка володії правами інтелектуальної власності на твір, може дозволити чи спеціально заборонити довільне використання твору (його примірника) "у будь-якій формі та будь-яким способом". А фантазія - безмежна )

Умовний приклад щодо книг.
Видавництво "Фоліо" на примірниках творів лише вказує, кому належать авторські права.
Видавництво "Країна мрій", книга "Надія: сплутані пазли". Міститься чітке застереження: "Жодну частину цієї публікації не можна відтворювати, зберігати в системі пошуку інформації чи передавати в будь-якій формі будь-яким способом - електронним, механічним, ксерокопіюванням або іншим способом - без письмового дозволу власника".
Оскільки книги видавництва "Фоліо" такого застереження не містять, то можна припустити (що не заборонено - те дозволено), що особа, яка придбала примірник твору (книгу), має право використати твір, наприклад, шляхом збереження його частини в своєму "щоденнику" у соціальній мережі (із зазначенням імені автора та найменування твору, задля дотримання особистого немайнового права автора). Тобто, одночасно із придбанням примірника твору отримано певні права на використання твору (безоплатно, не в складі вартості примірника твору як речі).

З повагою.
Зоряна К.

UNREAD_POST Печкин » 28 окт 2011, 12:16

Зоряна К. писал(а):Оскільки книги видавництва "Фоліо" такого застереження не містять, то можна припустити (що не заборонено - те дозволено), що особа, яка придбала примірник твору (книгу), має право використати твір, наприклад, шляхом збереження його частини в своєму "щоденнику" у соціальній мережі (із зазначенням імені автора та найменування твору, задля дотримання особистого немайнового права автора). Тобто, одночасно із придбанням примірника твору отримано певні права на використання твору (безоплатно, не в складі вартості примірника твору як речі).

З повагою.

Допустить можно, но такое допущение будет ошибочным (разумеется, не имеется в виду правомерные во всех случаях способы "использования", например, в части правомерного цитирования).

Не переданные права, как ни странно, считаются не переданными :)
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

Пред.След.