Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Пеня

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST flower » 01 ноя 2011, 16:05

Подскажите , если при самостоятельном исправлении ошибки была излишне начислена и показана в декларации пеня (арифметическая ошибка), можно ли как- то откорректировать ее. Налоговая списала сумму пени с лицевого счета. В консультации сказали, что излишне уплаченная пеня не подлежит возврату или зачету в счет будущих платежей. Неужели все так безнадежно?
flower
 
Сообщений: 122
Зарегистрирован: 09 янв 2011, 20:28
Благодарил (а): 31 раз.
Поблагодарили: 15 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 01 ноя 2011, 16:17

flower писал(а):Подскажите , если при самостоятельном исправлении ошибки была излишне начислена и показана в декларации пеня (арифметическая ошибка), можно ли как- то откорректировать ее. Налоговая списала сумму пени с лицевого счета. В консультации сказали, что излишне уплаченная пеня не подлежит возврату или зачету в счет будущих платежей. Неужели все так безнадежно?


Думаю, по логике, если списали ее за счет переплаты, возврат должен быть в общем порядке, как ошибочно уплаченных обязательств. Ведь эти суммы, строго говоря, не являются пеней и не принадлежат бюджету!

14.1.182. помилково сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату надійшли до відповідного бюджету від юридичних осіб (їх філій, відділень, інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи) або фізичних осіб (які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності або не мають такого статусу), що не є платниками таких грошових зобов'язань;
14.1.39. грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Стаття 43. Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань
43.1. Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
...
43.4. Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
43.5. Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові Державного казначейства України.
На підставі отриманого висновку орган Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому Державним казначейством України.
Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі Державному казначейству України для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

См. также ПОРЯДОК взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 21.12.10 р. № 974/1597/499.

Хотя, могут конечно мутить, что штрафная санкция не равно пеня (определения-то разные) (пп. 14.1.162 и пп. 14.1.265 НКУ)... Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ПКУ). :(
Последний раз редактировалось Vetal' 01 ноя 2011, 16:25, всего редактировалось 1 раз.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1151 раз.

UNREAD_POST flower » 01 ноя 2011, 16:24

На лицевом счете был аванс по налогу на прибыль. С него и сняли. Налоговая говорит, что пеня не является налоговым обязательством. Бред. Начислить-начисли, уплатить- уплати. А откорректировать- нельзя. Не знаю, в декларации в строке 25 показать излишне начисленную пеню с минусом?
flower
 
Сообщений: 122
Зарегистрирован: 09 янв 2011, 20:28
Благодарил (а): 31 раз.
Поблагодарили: 15 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 01 ноя 2011, 16:28

flower писал(а):На лицевом счете был аванс по налогу на прибыль. С него и сняли. Налоговая говорит, что пеня не является налоговым обязательством. Бред. Начислить-начисли, уплатить- уплати. А откорректировать- нельзя. Не знаю, в декларации в строке 25 показать излишне начисленную пеню с минусом?


Строка 25 декларации тоже заполняется нарастащим итогом. Что если в текущей или следующей (2-4 квартальной) дэке показать правильную сумму, ну и, естественно, пояснить все и накатать заявление на возврат с мотивировкой - ошибочно указали и т.д. Пусть заяву рассматривают, пишут официальный ответ. Одно дело так болтать, другое дело официальную бумажку составить. Потом посмотрите что делать. Если что, иск - обязать вернуть ошибочно уплаченное.

За это сообщение автора Vetal' поблагодарили: 2
flower, vins
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1151 раз.

UNREAD_POST flower » 04 ноя 2011, 20:22

Сегодня была на консультации в налоговой. Было сказано, что строки штрафа и пени, заполненные во 2 кв, не заполняются вообще в деке за 2-3 кв 2011г.иначе будет задвоение. На вопрос за исправление пени- тишина
flower
 
Сообщений: 122
Зарегистрирован: 09 янв 2011, 20:28
Благодарил (а): 31 раз.
Поблагодарили: 15 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 04 ноя 2011, 22:34

flower писал(а):Сегодня была на консультации в налоговой. Было сказано, что строки штрафа и пени, заполненные во 2 кв, не заполняются вообще в деке за 2-3 кв 2011г.иначе будет задвоение. На вопрос за исправление пени- тишина


Им нельзя верить. Не покажете нарастающим итогом в дэке за 2-3 квартал, снимут по лицевому счету. Потом доначислят. :) Лучше уж пусть задвоит их тупая программа... Все-равно, если нет законных оснований платить, то на их задвоения можно ложить... Сорри...
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1151 раз.

UNREAD_POST vins » 18 июл 2013, 21:27

РІШЕННЯ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
у справі за конституційним зверненням громадянина Козлова Дмитра Олександровича щодо офіційного тлумачення
положень другого речення преамбули Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань

11 липня 2013 року Справа № 1-12/2013
№ 7-рп/2013


Громадянин Козлов Д.О. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень другого речення преамбули Закону в такому аспекті: чи поширюється дія Закону лише на правовідносини, суб'єктами яких є виключно ПІдприємства, установи та організації незалежно від форм власності та господарювання і фізичні особи - суб' єкти підприємницької діяльності, чи також на правовідносини, в яких вони є ТІЛьки одним із суб' єктів правовідносин між платниками і одержувачами коштів.
....
В аспекті конституційного звернення положення другого речення преамбули Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" від 22 листопада 1996 року № 543/96-ВР з наступними змінами у взаємозв'язку з положеннями статей 1, 3 цього закону потрібно розуміти так, що обмеження пені у грошових зобов'язаннях подвійною обліковою ставкою Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, поширюється на правовідносини, суб'єктами яких є лише підприємства, установи та організації незалежно від форм власності і господарювання та фізичні особи підприємницької діяльності (підприємці).

За это сообщение автора vins поблагодарили: 2
Vetal', Вотруба
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.


Вернуться в НАЛОГ НА ПРИБЫЛЬ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, lutishka, Ya