Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

"Налоговая" себестоимость: ОПР и прочее

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST zpltcm » 10 фев 2011, 16:18

Печкин писал(а):
+ кстати, как планируете решать вопрос в оплаченной части (если такой вопрос стоит)?

Уточните пожалуйста, о чем речь?
zpltcm

Благодарил (а): 2 раз.

UNREAD_POST Печкин » 10 фев 2011, 16:22

1. Фактически вы хотите одну и ту же сумму дважды включить в расходы и спрашиваете почему этого сделать нельзя? :)

2. Ответы в целом аргументированны, просто если нет ссылок, это же не означает, что они не основываются на нормативных актах.

Я говоря,
Ведь речь идет о расходах, понесенных (проведенных) ранее

фактически направлял к п. 1

1. Розділ III цього Кодексу застосовується під час розрахунків з бюджетом починаючи з доходів і витрат, що отримані і проведені з 1 квітня 2011 року, якщо інше не встановлено цим підрозділом.

Что такое "проведены", это, конечно, вопрос - но можно заключить что нематрасходы - это расходы которые были проведены до 01.04..

Пока ГНАУ всю себестоимость признает в расходах, в части перехода с единого налога, но такие плательщики ранее расходы не "проводили".

Что касается того как будут контролировать себестоимость. Так же как и любой иной элемент расходов. Это не просто, но мы же не станем говорить, что можно отражать расходы, в силу одного лишь факта чрезмерной сложности вытаскивания из таких расходов.
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 10 фев 2011, 16:48

Вставлю еще пять копеек.

zpltcm писал(а):Какие у меня (и у ВАС) основания полагать,что я имею право создавать так называемый налоговый расчет себестоимости? Где об этом говорит кодекс или другой нормативный документ???? ...

Вот пожалуйста аргументы:
1. пп. 14.1.228 ПКУ. собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг для цілей розділу III цього Кодексу - витрати, що прямо пов'язані з виробництвом та/або придбанням реалізованих протягом звітного податкового періоду товарів, виконаних робіт, наданих послуг, які визначаються відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що застосовуються в частині, яка не суперечить положенням цього розділу;
2. см. п. 138.8 и п. 138.10, описывающие состав себестоимости и прочих расходов.

Уже этого достаточно, чтобы аргументированно утверждать, что себестоимость по ПКУ - отдельный показатель, который расчитывается по особым налоговым правилам и, соответственно, отличается от бух. себестоимости.
(кстати, Печкин, возможность определять единую с/с по правилам ПКУ для целей бухучета хотят закрепить в П(С)БУ 16, закрепив расчет с/с по ПКУ в целях бухучета как альтернативный :) )

zpltcm писал(а):...Если Вы так уверены, то почему не быть настолько же уверенным, что в налоговом и бух учете например можно применять разные методы выбытия запасов? Например для бух я оставлю ФИФО и средневзвешенную. а для налогового ЛИФО ( что меня, как оптимизатора налогообложения, вполне устроит).

Вопрос не такой очевидный, как кажется. Думаю, в данном случае практика пойдет по пути соответсвия методов выбытия в обеих учетах.
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST zpltcm » 10 фев 2011, 17:12

1. Фактически вы хотите одну и ту же сумму дважды включить в расходы и спрашиваете почему этого сделать нельзя?

я ни разу не сказала, что "хочу", я ищу в кодексе, что я должна сделать согласно его пунктам! :)) Полностью с Вами согласна, что повторное отнесение в расходы не поддаётся логике! Но... Где-то на втором прочтении III раздела для меня всё стало не так очевидно, как было сначала!

Підрозділ 4. Особливості справляння податку на прибуток підприємств .
1. Розділ III цього Кодексу застосовується під час розрахунків з бюджетом починаючи з доходів і витрат, що отримані і проведені з 1 квітня 2011 року, якщо інше не встановлено цим підрозділом.
Точно! А что при этом говорит раздел III.??? Четкого противоречия поворному отнесению не вижу, т.к. ст 138 вытратами уже не называет не расходы на оплату труда , услуги, приобретение материалов и пр. как сформулировано в действующем пока Законе, а операционные вытраты (и др), в т.ч. и себестоимость .... При этом ....
138.4. Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Ранее включенные в ВР расходы не попадут как зарплата произв персонала, начисленная ему в периоде, а попадут при пересчете выбытия запасов. И это абсолютно не противоречит
138.2. Витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Возможно кроме проекта декларации есть проект инструкции по ее заполнению, я его пока не видела?
zpltcm

UNREAD_POST Печкин » 10 фев 2011, 17:57

zpltcm писал(а):
1. Фактически вы хотите одну и ту же сумму дважды включить в расходы и спрашиваете почему этого сделать нельзя?

я ни разу не сказала, что "хочу", я ищу в кодексе, что я должна сделать согласно его пунктам! :)) Полностью с Вами согласна, что повторное отнесение в расходы не поддаётся логике! Но... Где-то на втором прочтении III раздела для меня всё стало не так очевидно, как было сначала!

Підрозділ 4. Особливості справляння податку на прибуток підприємств .
Точно! А что при этом говорит раздел III.??? Четкого противоречия поворному отнесению не вижу, т.к. ст 138 вытратами уже не называет не расходы на оплату труда , услуги, приобретение материалов и пр. как сформулировано в действующем пока Законе, а операционные вытраты (и др), в т.ч. и себестоимость ...

А нам не нужен раздел III.
В переходной норме сказано: "якщо інше не встановлено цим підрозділом".

Более того, даже если апеллировать к Разделу III, то очевидно, что перечисленные расходы являются расходами, пусть даже и в составе агрегированного показателя.
"Операционные" и т.п. это лишь классификационный признак.
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST Печкин » 10 фев 2011, 18:02

Vetal' писал(а):(кстати, Печкин, возможность определять единую с/с по правилам ПКУ для целей бухучета хотят закрепить в П(С)БУ 16, закрепив расчет с/с по ПКУ в целях бухучета как альтернативный :) )

Да вы правы. Из соседней темы ;)

Печкин писал(а):текстов нет, но информация такая. Планы по реформированию бухучета под налоговый кодекс живы.

Предположительно толкаются такие идеи:

3. Дать право считать бухгалтерскую себестоимость по налоговым правилам ...
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST zpltcm » 10 фев 2011, 19:10

завидую вашей четкой определенности! но при таком раскладе пункт 5.9 (остаток на 01.04.) точно под большим вопросом.
zpltcm

UNREAD_POST Vetal' » 10 фев 2011, 19:21

zpltcm писал(а):завидую вашей четкой определенности! но при таком раскладе пункт 5.9 (остаток на 01.04.) точно под большим вопросом.

Так и есть, не зря же в Переходных положениях ПКУ не уделили внимание такому очевидному моменту... Будет резонансно!
Хотя, скорее всего, потелятся немного и представят все как само-собой разумеещееся - т.е. остатки на 01.04 в части матсоставляющей будут уходить в расходы при реализации товаров. По логике так и должно быть!

Вот, кстати, что Захарчено отвечал... :D

Чи відноситься до складу витрат (шляхом включення в собівартість) вартість матеріальних цінностей, які віднесено раніше до складу валових витрат, але які враховуються при перерахунку матскладової згідно з п. 5.9 Закону про прибуток? Адже вартість таких ТМЦ в результаті не вплинула на об'єкт оподаткування, доход буде визнаний після продажу готової продукції і, як наслідок, використання таких ТМЦ у виробництві такої продукції.

Відповідно до п. 138.1 ст. 138 Податкового кодексу України витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються, зокрема, із витрат операційної діяльності, які включають собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати.

Пунктом 138.4 ст. 138 ПКУ витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Згідно з п. 138.5 ст. 138 ПКУ інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, з урахуванням такого:

датою здійснення витрат, нарахованих платником податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування податкового зобов'язання з податку та збору;

датою збільшення витрат платника податку від здійснення кредитно-депозитних операцій, у тому числі субординованого боргу, є дата визнання процентів (комісійних та інших платежів, пов'язаних зі створенням або придбанням кредитів, вкладів (депозитів), визначена згідно з правилами бухгалтерського обліку. Для цілей цієї статті під субординованим боргом розуміються звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти (складові елементи капіталу), які відповідно до договору не можуть бути взяті з банку раніше п'яти років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій усіх інших кредиторів;

витрати, понесені платником податку, у вигляді благодійних чи інших внесків та/або вартості товарів (робіт, послуг) до неприбуткових організацій, які згідно з нормами цього розділу враховуються для визначення об'єкта оподаткування платника податку, включаються до складу витрат за датою фактичного перерахування таких внесків та/або вартості товарів (робіт, послуг).

Віталій Захарченко,
Голова Державної податкової служби України

За матеріалами Інтернет-конференції, проведеної в рамках спільної широкомасштабної кампанії з Державною податковою службою України з роз'яснювальної роботи серед платників податків щодо застосування норм Податкового кодексу України.
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST zpltcm » 10 фев 2011, 19:34

мда.... только содержание такого ответа Захарченко возвращает меня ко всем остальным моим вопросам, а именно ст 138 и ее содержанию... не смотря на Підрозділ 4. п.1.
zpltcm

UNREAD_POST Печкин » 10 фев 2011, 23:40

Vetal' писал(а): Будет резонансно!

Однозначно.
Кирш с декабря носится по семинарам и рассказывает, что переходящие ТМЦ останутся без расходов :)
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST vvo » 11 фев 2011, 00:17

Печкин писал(а):
Vetal' писал(а): Будет резонансно!

Однозначно.
Кирш с декабря носится по семинарам и рассказывает, что переходящие ТМЦ останутся без расходов :)

Налоговики подтвердили, что можно будет признать налоговую себестоимость реализованных ТМЦ.
vvo

Благодарил (а): 32 раз.

UNREAD_POST Печкин » 11 фев 2011, 00:22

vvo писал(а):Налоговики подтвердили, что можно будет признать налоговую себестоимость реализованных ТМЦ.

Вячеслав, там не совсем об этом.

Там вот так:

Як обліковується вартість товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), які придбані до 01.04.2011 року (враховувались у залишках згідно з п.5.9 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств") та продані після 01.04.2011?

Коротка відповідь : Діє з 01.04.2011 Платники податку на дату набрання чинності Податкового кодексу України мають провести інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей, які знаходяться у запасах, визначити їх собівартість згідно з нормами Податкового кодексу України та врахувати її в частині матеріальної складової у складі витрат звітного періоду, в якому буде визнано доходи від реалізації таких товарів.

Повна відповідь : Діє з 01.04.2011 Відповідно до п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємства є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135 - 137 ПКУ, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі ст. 138 - 143 ПКУ, з урахуванням правил, встановлених ст. 152 ПКУ. Відповідно до п. 135.1 ст. 135 ПКУ доходи, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включаються до доходів звітного періоду за датою, визначеною відповідно до ст. 137, на підставі документів, зазначених у п. 135.2 цієї статті, та складаються з інших доходів, які визначаються відповідно до п. 135.5 цієї статті, за винятком доходів, визначених у п. 135.3 цієї статті та у ст. 136 ПКУ. Зокрема, дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар (п.137.1 ст.137 ПКУ). Відповідно до п.138.1 ст.138 ПКУ витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються, зокрема, із витрат операційної діяльності, які включають собівартість реалізованих товарів та інші витрати, визначені згідно з пунктами 138.5, 138.10 - 138.12 цієї статті, пунктом 140.1 ст.140 і статтею 141 ПКУ, крім витрат, визначених у пунктах 138.3 цієї статті та у статті 139 ПКУ. Згідно з пунктом 138.4 ст.138 ПКУ витрати, які формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Отже, платники податку на дату набрання чинності ПКУ мають провести інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей, які знаходяться у запасах, визначити їх собівартість згідно з нормами ПКУ та врахувати її в чатині матеральної складової у складі витрат звітного періоду, в якому буде визнано доходи від реалізації таких товарів.

Это, кстати, special for zpltcm
Со всеми ссылками - как Вы и хотели ;)
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST vvo » 11 фев 2011, 00:28

Как не об этом? На сколько я понял, Кирш ставит под сомнение признание расходов при реализации ТМЦ после 01.04.11, которые были приобретены до 01.04.11. Или может я не так понял мнение Кирша?
vvo

Благодарил (а): 32 раз.

UNREAD_POST Печкин » 11 фев 2011, 00:31

По поводу Кирша - да. Ну Кирш ради прикола был приведен :) Поэтому я и заметил, что там "не совсем об этом".

Мы на самом деле обсуждали тут вопрос более тонкий. На него ответ есть и есть не такой как Вы проинформировали (т.е. не в налоговой себестоимости расходы).

Ну то мелочи. Ничего страшного. Я выложил - заинтересованные лица прочтут.
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST zpltcm » 11 фев 2011, 00:42

счастлива, если хоть что-то прояснилось! интересен источник разъяснения, которое привел Печкин по поводу мат. составляющей.

Инвентаризация - в данном случае это как? Бумажная?... Как можно проинвентаризировать (в обычном смысле) например кол-во хмеля, ячменя, дрожжей в пиве, например, которое в процессе варки находится на 01.04.2011???
zpltcm

Пред.След.