Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Суточные по Украине

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST Kloshar » 01 июн 2011, 10:55

Печкин писал(а):Доброе утро.
ИМХО вероятности примерно такие:

[*]не ниже чем 0,2 минз/п - 1 % (при всем уважении к сторонникам такого подхода :) )[/list]

Я еще с вас вискарика стребую! 8-)
Kloshar

Благодарил (а): 92 раз.

UNREAD_POST Печкин » 01 июн 2011, 11:04

Kloshar писал(а):
Печкин писал(а):Доброе утро.
ИМХО вероятности примерно такие:

[*]не ниже чем 0,2 минз/п - 1 % (при всем уважении к сторонникам такого подхода :) )[/list]

Я еще с вас вискарика стребую! 8-)

Годится.
Только нужно точнее условия описать.
В т.ч. сроки по появлению письма Минтруда :)
Мы же не можем ждать вискаря друг от друга неопределенный срок :)
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST Kloshar » 01 июн 2011, 12:23

М.б. напишем запрос? Даже два! Вы в либеральном а я пролетарском стилях?
Kloshar

UNREAD_POST vins » 01 июн 2011, 12:28

Kloshar писал(а):М.б. напишем запрос? Даже два! Вы в либеральном а я пролетарском стилях?

Не знаю, как Печкин
а я уже пишу :)
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Печкин » 01 июн 2011, 12:32

Kloshar писал(а):М.б. напишем запрос? Даже два! Вы в либеральном а я пролетарском стилях?

ну мы же без зачета по виски
это я к тому если на два разных запроса дадут два разных ответа :)

vins писал(а):Не знаю, как Печкин
а я уже пишу :)

Ок! Отлично.
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST vins » 01 июн 2011, 13:26

У меня получилась такая рыба - давайте согласовывать :)
И направляем!

До Державної податкової адміністрації України
Львівська пл., 8
м. Київ-53, 04655

До Міністерства соціальної політики України
вул. Еспланадна, 8/10
м. Київ-01, 01001

До Міністерства юстиції України
вул. Городецького, 13
м.Київ, 01001

Найменування, місцезнаходження

ЗАПИТ

Статтею 121 Кодексу законів про працю кожному працівнику, який направляється у відрядження, гарантується виплата добових за час перебування у відрядженні, відшкодування вартості проїзду до місця призначення і назад та витрат по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.
При цьому жоден акт трудового законодавства порядку виплати та розміру добових для працівників підприємств, установ та організацій, які не відносяться до числа тих, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, не встановлює.
Слід зазначити, що до внесення останніх змін до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59, і скасування постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.1999 р. № 663 «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон», вказані нормативно-правові акти використовувались як такі, що встановлюють порядок та розмір добових та інших гарантованих трудовим законодавством виплат працівнику, який відряджається.
При цьому постанова Кабінету Міністрів України від 23.04.1999 р. № 663 «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон», яка була прийнята з метою реалізації норм Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» в редакції Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР, установлювала граничний розмір добових, що застосовується для цілей оподаткування. Однак, зважаючи на те, що Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59, дія якої поширювалася на все підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності і факту часткового чи повного фінансування за рахунок бюджетних коштів, передбачала що розмір добових, які виплачуються працівникам, направленим у відрядження підприємствами всіх форм власності, не може бути нижче ніж норми добових витрат, установлені працівникам, які направляються у відрядження підприємствами, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, встановлені в постанові Кабінету Міністрів України від 23.04.1999 р. № 663 «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон» розміри добових було визнано тим гарантованим державою мінімумом, нижче якого добові виплачуватися не можуть (зокрема, див. лист Мінфіну від 16.05.2001 р. № 041-407-349/13-3295, листи Державного комітету підприємництва та регуляторної політики від 24.05.2002 р. № 2-221/2855, від 27.02.2003 р. № 1-221/1113).
Після того, як до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон наказом Міністерства фінансів України від 17.03.2011 р. № 362 біло внесено зміни її дія поширюється виключно на підприємства, установи, організації, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів. Решта суб’єктів може керуватися положеннями Інструкціями про службові відрядження в межах України та за кордон на добровільних засадах. Крім того, в Інструкції більше не встановлюється вимога щодо необхідності виплати добових працівникам госпрозрахункових підприємств в розмірі, установленому працівникам, які направляються у відрядження підприємствами, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.
Щодо Податкового кодексу України, то ним встановлено виключно максимальну межу розміру добових, яка використовується виключено для цілей оподаткування (включення до витрат сумм, що було виплачено працівнику, який направлявся до відрядження, а також для цілей обкладення податком на доходи фізичних осіб).
У зв’язку з тим, що приписи чинного на даний момент законодавства припускають множинне тлумачення і не дають однозначної відповіді на питання щодо мінімально можливого розміру добових для працівників підприємств, що не утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів,

ПРОСИМО НАДАТИ ВІДПОВІДЬ:

1. Чи може керівник або професійна спілка підприємства ініціювати включення до колективного договору або до положення про відрядження, що діє на підприємстві, норми, відповідно до якої добові встановлюються наказом керівника у розмірі, що не є меншим за певну суму, визначену в такому колективному договорі або положенні про відрядження? При цьому сторони будуть виходити з того, що мінімальний розмір добових на сьогодні чинним законодавством не встановлений, а тому це може бути будь-яка величина, визначена виходячи з існуючих соціально-економічних умов з урахуванням існуючого рівня цін в різних регіонах держави та узгоджена сторонами колективного договору.
2. Чи є правомірним встановлення різного розміру добових для працівників, залежно від населеного пункту, до якого відбувається відрядження, або залежно від займаної посади (професії)?

За это сообщение автора vins поблагодарили: 2
Al Shurshun, Kloshar
vins

UNREAD_POST Vetal' » 01 июн 2011, 14:01

Как по мне, нормалек. Разве что можно еще Комитету ВР по вопросам налоговой и таможенной политики направить...
Ну тогода ждем и употребляем напитки! :)

За это сообщение автора Vetal' поблагодарил:
vins
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST Kloshar » 01 июн 2011, 14:11

Как по мне не плохо, только я предлагаю первым вопросом сделать следующий, а второй чуть подправить.

1. Який на сьогодні встановлено мінімальний розмір "добових" для застосування мінімальних гарантій передбачених ст. 121 Кзпп для працівників підприємств що не фінансуються за рахунок бюджета та окремо для бюджетників ?
2. Чи не порушенням трудового законодавства з наслідками передбаченими ст.9 та ст.16 Кзпп якщо наказом керівника за погодженням з професійною спілкою підприємства до колективного договору або до положення про відрядження, що діє на підприємстві, буде включено норму, відповідно до якої добові встановлюються наказом керівника у розмірі, що не є меншим за певну суму, визначену в такому колективному договорі або положенні про відрядження? При цьому сторони будуть виходити з того, що мінімальний розмір добових на сьогодні чинним законодавством не встановлений, а тому це може бути будь-яка величина ( в т.ч. і меньша за передбачену Податковим кодексом України), визначена виходячи з існуючих соціально-економічних умов з урахуванням існуючого рівня цін в різних регіонах держави та узгоджена сторонами колективного договору.

За это сообщение автора Kloshar поблагодарил:
vins
Kloshar

UNREAD_POST Печкин » 01 июн 2011, 14:17

Vetal' писал(а):Как по мне, нормалек. Разве что можно еще Комитету ВР по вопросам налоговой и таможенной политики направить...
Ну тогода ждем и употребляем напитки! :)

+ Комитет ВР Украины по вопросам социальной политики и труда :)

ps
разорим винса. это ж в каждый адрес свой конверт
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST vins » 01 июн 2011, 14:24

Kloshar писал(а):Как по мне не плохо, только я предлагаю первым вопросом сделать следующий, а второй чуть подправить.

1. Який на сьогодні встановлено мінімальний розмір "добових" для застосування мінімальних гарантій передбачених ст. 121 Кзпп для працівників підприємств що не фінансуються за рахунок бюджета та окремо для бюджетників ?
2. Чи не порушенням трудового законодавства з наслідками передбаченими ст.9 та ст.16 Кзпп якщо наказом керівника за погодженням з професійною спілкою підприємства до колективного договору або до положення про відрядження, що діє на підприємстві, буде включено норму, відповідно до якої добові встановлюються наказом керівника у розмірі, що не є меншим за певну суму, визначену в такому колективному договорі або положенні про відрядження? При цьому сторони будуть виходити з того, що мінімальний розмір добових на сьогодні чинним законодавством не встановлений, а тому це може бути будь-яка величина ( в т.ч. і меньша за передбачену Податковим кодексом України), визначена виходячи з існуючих соціально-економічних умов з урахуванням існуючого рівня цін в різних регіонах держави та узгоджена сторонами колективного договору.

Спасибо!
Обязательно учту. Только первый вопрос я бы все же сформулировал немного иначе: "Чи встановлено чинним законодавством розмір добових, виплата яких передбачена ст. 121 Кодексу законыв про працю для працівників підприємств, що не фінансуються за рахунок бюджета? " :) А то Ваша формулировка изначально проигрышна для нас, желающих выпить виски :) Да и второй тоже :)
Т.е. "просительная часть", например, будет звучать так

ПРОСИМО НАДАТИ ВІДПОВІДЬ:

1. Чи встановлено чинним законодавством розмір добових, виплата яких передбачена ст. 121 Кодексу законыв про працю для працівників підприємств, що не фінансуються за рахунок бюджета?
2. Чи може керівник або професійна спілка підприємства ініціювати включення до колективного договору або до положення про відрядження, що діє на підприємстві, норми, відповідно до якої добові встановлюються наказом керівника у розмірі, що не є меншим за певну суму, визначену в такому колективному договорі або положенні про відрядження? При цьому сторони будуть виходити з того, що мінімальний розмір добових на сьогодні чинним законодавством не встановлений, а тому це може бути будь-яка величина, визначена виходячи з існуючих соціально-економічних умов з урахуванням існуючого рівня цін в різних регіонах держави та узгоджена сторонами колективного договору. Чи може включенння такої норми про встановлення добових у розмірі, меншому за передбачений Податковим кодексом України граничний розмір добових, що використовується для податкових цілей, розглядатися як умова, що погіршую становище працівника порівняно з чинним законодавством про працю?
3. Чи є правомірним встановлення різного розміру добових для працівників, залежно від населеного пункту, до якого відбувається відрядження, або залежно від займаної посади (професії)?
vins

UNREAD_POST Kloshar » 01 июн 2011, 14:28

Пусть будет по Вашему, я даю Вам ШАНС :lol: :lol: :lol: , шучу, не обижайтесь.

Чем больше адресов тем веселее будет, вот увидите! Я бы и президенту, и в камбмин адресовал,и минюсту, и профсоюзам - вопрос социально значимый.
При этом желательно, чтобы они не знали, что кто то уже отвечает, т.е. в шапке должен быть один адресат.
Я серьезно, уверен, тогда каждый сможет выиграть бутылку виски!
Kloshar

UNREAD_POST vins » 01 июн 2011, 14:31

Печкин писал(а):разорим винса. это ж в каждый адрес свой конверт

Ниче-ниче :)

Итак (решил чуть очередность поменять... типа по значимости в механизме государственного управления :) )

До Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики
вул. М. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

До Міністерства юстиції України
вул. Городецького, 13
м.Київ, 01001

До Міністерства соціальної політики України
вул. Еспланадна, 8/10
м. Київ-01, 01001

До Державної податкової адміністрації України
Львівська пл., 8
м. Київ-53, 04655

Ну что? Я побежал на почту?
vins

UNREAD_POST vins » 01 июн 2011, 14:32

Kloshar писал(а):Пусть будет по Вашему, я даю Вам ШАНС :lol: :lol: :lol: , шучу, не обижайтесь.

Чем больше адресов тем веселее будет, вот увидите! Я бы и президенту, и в камбмин адресовал,и минюсту, и профсоюзам - вопрос социально значимый.
При этом желательно, чтобы они не знали, что кто то уже отвечает, т.е. в шапке должен быть один адресат.
Я серьезно, уверен, тогда каждый сможет выиграть бутылку виски!

Ок. Делаю по одному адресату.
... Думаете, еще Федерації профспілок надіслати?
vins

UNREAD_POST vins » 01 июн 2011, 14:39

+

До Комітету з питань соціальної політики та праці
вул. Грушевського, 5
м.Київ, 01008
vins

UNREAD_POST Vetal' » 01 июн 2011, 14:40

Насчет одного адресата - не уверен. Все могут перевести стрелки на другие ведомства. А так кого-то обязательно назначат козликом отпущения (скорее всего, трудовиков :) ) и обяжут уведомить всех о решении вопроса. Так что подумайте... Потом можно будет и отдельно поотправлять... :)
Ну и еще можно представиться хотя бы помощником депутата ВРУ :lol:

За это сообщение автора Vetal' поблагодарил:
vins
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

Пред.След.

Вернуться в НАЛОГ НА ПРИБЫЛЬ