Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

кредит-нот: облік і наслідки

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST ОляЛьвів » 17 сен 2013, 16:29

Прошу про допомогу чи мозковий штурм))
1. прочитала ось таку статтю http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/l ... 05774.html
2. Є отриманий товар з-за кордону, проданий покупцю в Україні і повернений ним - рекламація. Продавцю -іноземцю не рентабельно повертати товар назад, тому він залишає його нам, але взамін виставляє нам кредит-нот на певну суму в євриках по конкретно цих моделях повернутого товару. Облік взаєморозрахунків з продавцем ведеться по договору в цілому. Є наша заборгованість перед постачальником товару. Товар уже оплачений продавцю

Питання:
1. Чи підлягає ця сума кредит-ноти валютному контролю, якщо є заборгованість перед постачальником?
2.Якщо товар проданий в 2012 - коригуємо деку по прибутку за 2012?
3. чи доцільно окрім кредит ноти робити акт взаємозаліку по цьому договору?( не впевнена тут зовсім, бо все таки один договір, але ....)
And I think to myself.... what a wonderful world
ОляЛьвів

Благодарил (а): 128 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 17 сен 2013, 17:22

ОляЛьвів писал(а):1. Чи підлягає ця сума кредит-ноти валютному контролю, якщо є заборгованість перед постачальником?

Ні!
Валютному контролю підлягає дебіторська заборгованість нерезидента (у разі здійснення Вами передоплати, постачання нерезиденту товару без попередньої оплати від нього).

ОляЛьвів писал(а):2.Якщо товар проданий в 2012 - коригуємо деку по прибутку за 2012?

Ні!
У періоді повернення товару від покупця коригуєте доходи та витрати (на суму реалізації та собівартість товару відповідно).

ОляЛьвів писал(а):3. чи доцільно окрім кредит ноти робити акт взаємозаліку по цьому договору?( не впевнена тут зовсім, бо все таки один договір, але ....)

Я взагалі не бачу підстав для акту взаємозаліку.
Особисто я на підставі кредит-ноти зробив би Дт63 -Кт71 (причому не відображаючи це в податковому обліку). Списання бракованого товару у податковому обліку (по прибутку) теж ніяк би не відображав.
Якщо ж бракований товар буде продано як некондицію, то тоді треба на суму кредит-ноти у податковому обліку визнавати інші операційні доходи, а при його реалізації, відповідно, доходи та витрати.
Стосовно ПДВ тут є питання, але ця підтема надто велика та невизначена - двома словами не обійдешся.
ІМХО.
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарил:
ОляЛьвів
Вотруба

Благодарил (а): 602 раз.

UNREAD_POST ОляЛьвів » 17 сен 2013, 18:14

Дякую за участь!
по питаннях зрозуміло. а от дт 63-кт 71 - маю питання:
в кредит ноті вказано конкретний товар. Чи буде правильно, якщо я це ніяк не відображу в податковій собівартості? Чи не буде це завищення витрат?
І будь ласка, давайте ще поговоримо про ПДВ))) Хотіла б уже до кінця розібратися в цьому питанні.
ОляЛьвів

UNREAD_POST Вотруба » 17 сен 2013, 20:48

ОляЛьвів писал(а):дт 63-кт 71 - маю питання:
в кредит ноті вказано конкретний товар. Чи буде правильно, якщо я це ніяк не відображу в податковій собівартості? Чи не буде це завищення витрат?

Справа не в тому, що вказано конкретний товар. Конкретний чи не конкретний значення не має. Справа не в собівартості, справа в іншому.
Собівартість товару в будь-якому разі чіпати не треба. Але на суму кредит-ноти слід (це буде правильно!) відобразити доходи. Те, що я писав стосовно того, що при Дт63 - Кт71 не треба відображати цю операцію в податковому обліку, це була моя особиста думка - швидше за все особисто я(!) зробив би саме так. Але Вам я цього рекомендувати не буду - робіть як знаєте.
Але глянемо далі. Бракований товар необхідно списати. А списання браку у податковому обліку витратами не визнається. Наслідок - на рівному місці потрібно заплатити податок з "прибутку", що дорівнює сумі кредит-ноти. Але ж насправді цього прибутку немає!
Не знаю як Вас, але особисто мене давить жаба платити цей податок на прибуток з повітря.

Що стосується ПДВ.
Приблизно те ж саме. При отриманні кредит-ноти коригувати ПДВ не потрібно! Як мені здається, з цього питання є більш-менш консенсус. Але знову ж таки, при списанні бракованого товару Вам почнуть розповідати, що "у зв'язку з тим, що товар не використаний у господарській діяльності, то податковий кредит необхідно відкоригувати". Особисто в мене інша думка, але тут я людина самотня :( і всі сприймають мене як дивака. :)

ОляЛьвів
Вотруба

UNREAD_POST ОляЛьвів » 17 сен 2013, 22:09

собівартість не чіпаємо, бо..... ( бо є митна вартість?)
не можу зрозуміти, чому дохід на суму кредит-ноти не потрапить в податковий дохід( тому що доходу як такого немає? кредит нота фактично нівелює заборгованість, а не дохід? Я обережний заєць))))))))), можна посилання на якісь норму: чому?
ПДВ по кредит ноті згодна, не коригуємо.
списувати брак не плануємо, мабуть продамо з мінімальною націнкою, ще не знаю точно. зараз це питання не на часі
ОляЛьвів

UNREAD_POST Вотруба » 18 сен 2013, 10:37

ОляЛьвів писал(а):собівартість не чіпаємо, бо..... ( бо є митна вартість?)

Ні, не тому. Митна вартість тут остільки-оскільки. Не чіпаємо, оскільки є історична вартість (яка може співпадати або не співпадати з митною, але це відношення до суті питання не має).
При оприбуткуванні товару Ви визначили вартість (собівартість) товару і навіть при наявності кредит-ноти підстав її коригувати немає і не треба цього робити. Хоча деякі коментатори (та ж Влада Карпова у статті по наведеному Вами посиланні) рекомендують це робити. Я не вважаю це правильним. Тим більше, що у Вашому випадку собівартість включає в себе валютну контрактну вартість, перераховану у гривні по курсу на дату оприбуткування, транспортні, мито тощо. За певних обставин (при певній зміні курсу) при коригуванні Ви можете отримати нове значення собівартості зі знаком "мінус".
Не треба цього робити. Є історична собівартість і вона коригуванню на підставі кредит-ноти не підлягає.

ОляЛьвів писал(а):не можу зрозуміти, чому дохід на суму кредит-ноти не потрапить в податковий дохід( тому що доходу як такого немає? кредит нота фактично нівелює заборгованість, а не дохід?

Потрапить! Я про це чітко сказав у своєму останньому пості. Але потрапить він туди не через зменшення собівартості товару (і, відповідно, збільшення торгової націнки (тобто збільшення прибутку) при його реалізації), а в момент визнання кредит-ноти (в момент Дт63 - Кт71). Тобто це буде інший дохід, а не дохід від реалізації.

ОляЛьвів писал(а):списувати брак не плануємо, мабуть продамо з мінімальною націнкою

Ну і добре! Коли продасте, то отримаєте доходи і витрати. Останні будуть дорівнювати собівартості товару (історичній).

ОляЛьвів
Вотруба

UNREAD_POST ОляЛьвів » 18 сен 2013, 10:58

Те, що я писав стосовно того, що при Дт63 - Кт71 не треба відображати цю операцію в податковому обліку, це була моя особиста думка - швидше за все особисто я(!) зробив би саме так

Подробнее: кредит-нот: облік і наслідки

мабуть, яневірно ВАс зрозуміла.звісно, тут не буде доходу від реалізації, а інші доходи.
Дякую Вам за дискусію, здам ПДВ, причешу думки і обдумаю це все ще раз спокійно.
ЛЕгкого дня!
ОляЛьвів

UNREAD_POST VOA » 27 сен 2013, 14:17

В последнем Вестнике МДЗ № 36 (читала содержание номера на их сайте) есть такой вопрос:
Зміна вартості товарів
Підприємство отримало від продавця-нерезидента кредит-ноту за поставлені товари у зв’язку зі зміною їх вартості. Як така операція відображається у податковому обліку?..

Можно поинтересоваться у подписчиков или у своей налоговой этим ответом.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.

За это сообщение автора VOA поблагодарил:
ОляЛьвів
VOA

Благодарил (а): 1802 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 29 апр 2015, 09:38

Коллеги, подскажите, пожалуйста.
Подлежит ли валютному контролю следующая операция. Предприятие получило кредит-ноту в виде скидки за полученные и оплаченные ранее товары. нерезидент вернул сумму скидки.
p_o_d_a_t_k_u

Благодарил (а): 30 раз.

UNREAD_POST Galla » 29 апр 2015, 10:22

p_o_d_a_t_k_u писал(а):Коллеги, подскажите, пожалуйста.
Подлежит ли валютному контролю следующая операция. Предприятие получило кредит-ноту в виде скидки за полученные и оплаченные ранее товары. нерезидент вернул сумму скидки.

валютному контролю підпадає операція, яка містить в собі якусь загрозу для повернення валюцінностей (відвантажені або оплачені, але не отримані товари). яким документом у вас оформлювалася ця кредит-нота?
Galla

Благодарил (а): 588 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 29 апр 2015, 10:29

Galla писал(а):
p_o_d_a_t_k_u писал(а):Коллеги, подскажите, пожалуйста.

валютному контролю підпадає операція, яка містить в собі якусь загрозу для повернення валюцінностей (відвантажені або оплачені, але не отримані товари). яким документом у вас оформлювалася ця кредит-нота?

Пересмотр цены товара в связи с скидкой. у нас в договоре предусмотрено, что после 100% получения и 100% оплаты товара может предоставлятся скидка на товары. Кредит-нота у нас оформлена маем 2013, а деньги от нерезидента мы получили в июле 2013.. сейчас налоговики хотят штраф с нас взять за пропуск сроков возвращение валюты.
p_o_d_a_t_k_u

UNREAD_POST Galla » 29 апр 2015, 11:36

Galla писал(а): яким документом у вас оформлювалася ця кредит-нота?

якщо це був якийсь акт про якісь послуги чи ні? чим оформлено в травні 2013 р.???
Galla

Благодарил (а): 588 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 29 апр 2015, 12:08

Galla писал(а):
Galla писал(а): яким документом у вас оформлювалася ця кредит-нота?

якщо це був якийсь акт про якісь послуги чи ні? чим оформлено в травні 2013 р.???

Кредитні авізи на знижки відовідно до кожної поставки товару
p_o_d_a_t_k_u