Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Возвратная финансовая помощь (займ): налог на прибыль

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST Печкин » 17 мар 2011, 21:55

Найна, выше читали?
+ здесь: http://buhforum.com/viewtopic.php?p=6956#p6956
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
Найна
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 18 мар 2011, 14:51

СУМА ПОЗИКИ ВІД НЕРЕЗИДЕНТА-ОФШОРНИКА ВКЛЮЧАЄТЬСЯ В ДОХІД ПРИ ОТРИМАННІ, А ПРИ ПОВЕРНЕННІ... ДО ВИТРАТ НЕ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ :shock:

# 2755 Який порядок оподаткування операцій з отримання позики від нерезидента, що має офшорний статус?
# Коротка відповідь : Діє з 01.04.2011 Сума грошових коштів, які платник податку – резидент отримує від нерезидента, що має офшорний статус, включається платником податку в дохід, що враховується для обчислення об’єкта оподаткування, в податковому періоді їх отримання, та не включається до складу витрат при їх поверненні.
# Повна відповідь : Діє з 01.04.2011 Відповідно до п.161.3 ст.161 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) Під терміном "нерезиденти, що мають офшорний статус" розуміються нерезиденти, розташовані на території офшорних зон, за винятком нерезидентів, розташованих на території офшорних зон, які надали платнику податку виписку із правоустановчих документів, легалізовану відповідною консульською установою України, що свідчить про звичайний (неофшорний) статус такого нерезидента. При існуванні договорів, визначених абзацом першим цього пункту, платник податку має послатися на наявність зазначеної виписки у поясненні до податкової декларації. Відповідно до пп.14.1.267 п.14.1 ст.14 ПКУ позика - це грошові кошти, що надаються резидентами, які є фінансовими установами, або нерезидентами, крім нерезидентів, які мають офшорний статус, позичальнику на визначений строк із зобов'язанням їх повернення та сплатою процентів за користування сумою позики; Отже, враховуючи, що отримання резидентом грошових коштів від нерезидента, що має офшорний статус, не є позикою в розумінні ПКУ, платник податку – резидент має включити таку суму грошових коштів в податковому періоді їх отримання в дохід, що враховується для обчислення об’єкта оподаткування, на підставі пп.135.5.14 п.135.5 ст.135 ПКУ. Включення до складу витрат зазначених сум при їх поверненні нормами ПКУ не передбачено.


Коммент из ВОБУ № 22/2011 к оффшорному новому офшорному перечню (розпорядження КМУ від 23.02.11 р. № 143-р)

"По-четверте, гроші, що надають офшорні нерезиденти позичальнику на визначений строк із зобов’язанням їх повернення та сплатою процентів за користування, законодавці вивели за визначення позики (пп. 14.1.267 ПКУ). Що може спричинити певні проблеми з податковим обліком надходження та повернення таких сум, а також відсотків за ними. Проте не забігатимемо наперед, а дочекаємося роз’яснення контролерів. Тим паче, у визначенні фінкредиту для офшорників застереження немає. Тобто кошти, що надають інші кредитори-нерезиденти юр- чи фізособі на визначений строк для цільового використання та під процент, як і раніше, вважатимуть для цілей оподаткування фінкредитом (пп. 14.1.258 ПКУ). Тому за потреби позику від звичайно нерезидента з податковою метою можна буде трансформувати у фінкредит".

За это сообщение автора Vetal' поблагодарил:
Аll
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Печкин » 18 мар 2011, 15:27

Интересный, конечно, момент.

Но где они в 135.5.14 нашли такие суммы?

135.5.14. інші доходи платника податку за звітний податковий період.


Или если уж на то пошло и они в "інші доходи" попадают, почему не ставить в "інші витрати"?
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 18 мар 2011, 15:45

Понимаете, человеческого-то определения доходов в ПКУ, как и в Законе о прибыли нет (доходы это доходы). А расходы определили нормально (в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу)...
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Печкин » 18 мар 2011, 15:54

Понимаю. ("Доходы - это доходы" :) )
Но то что нет расходов, то конечно. Это так фантазия :)

Но отсутствие в Налоговом кодексе термина "доходы" вполне может (и даже должно!) восполняться стандартами.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 18 мар 2011, 16:09

Не дадут, скажут - выбирайте на свой вкус! :)

14.1.54. дохід з джерелом їх походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді:
а) процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України;
б) доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих в Україні портів;
в) доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, доходів від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у тому числі акцій українських емітентів;
г) доходів, отриманих у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України;
ґ) доходів страховиків - резидентів від страхування ризиків страхувальників - резидентів за межами України;
д) інших доходів від діяльності, у тому числі пов'язаних з повною або частковою переуступкою прав та обов'язків за угодами про розподіл продукції на митній території України або на територіях, що перебувають під контролем митних органів (у зонах митного контролю, на спеціалізованих ліцензійних митних складах тощо);
е) спадщини, подарунків, виграшів, призів;
є) заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору;
ж) доходів від зайняття підприємницькою та незалежною професійною діяльністю;

14.1.55. дохід, отриманий з джерел за межами України, - будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних митним органам;

14.1.56. доходи - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами;
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Печкин » 18 мар 2011, 16:14

Не согласен :)

Согласен выбирать, но чтобы выбрать я должен знать значение слов, стоящих после "тире".

Во всех случаях речь идет о "будь-який дохід", "загальна сумма доходу". Дабы отнести куда-то мне ведь нужно знать что такое доход?
Иначе под доходом можно понимать, например, выпавший на территорию предприятия снег, а также дождь (оценка - второй вопрос).

ps
Но в целом мы видим, что идея безразмерного 4.1.6 жива :)
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 18 мар 2011, 16:20

Конечно, Вы правы. Именно об этом я и говорил, когда обсуждали являются ли условные проценты допблагом. Нужно иметь определение дохода на самом элементарном уровне. Т.е., грубо говоря, перевести стрелки на П(С)БУ 15.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Печкин » 18 мар 2011, 16:26

100 % согласен. Но не в отношении допблага :)
Т.к. условные проценты прямо названы безвозвратной финпомощью, которая пряма отнесена к допблагу.
Поэтому на предмет соответствия понятию "доход" проводить анализ и не нужно в той ситуации.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 18 мар 2011, 16:38

Ну что ж, тогда каждый останется при своем мнении (я о том, что налога с доходов не должно быть) :)
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Печкин » 18 мар 2011, 16:41

А чем ситуация по налогу с доходов отличается от доходов для целей налога на прибыль? Мы же не оспариваем ВД (доходы) для налога на прибыль.
Как по мне они аналогичны.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 18 мар 2011, 17:03

Аналогична цепочка (увязка) норм. Но в контексте налога на доходы, имхо, базовым должно быть предоставляется ли (начисляется ли) доход. Вообщем, облагать невесть что как-то неохота (даже чисто по-человечески :). Насчет увязки норм все выглядит железно - не спорю. А как будет, покажет практика.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST kollega » 25 мар 2011, 13:11

Vetal' писал(а):Да нет. Это уж совсем. Вообщем, ждемс очередного нежданчика из ЕБНЗ по учету переходящей ВФП, полученной до 01.04.11 г. от неплательщика налога на прибыль.

А почему только от неплательщика налога на прибыль? У меня оба учредителя юр.лица, так что на полученную от них ВФП 365 дней не распространяется?
Аватар пользователя
kollega
 
Сообщений: 1005
Зарегистрирован: 22 мар 2011, 12:27
Благодарил (а): 506 раз.
Поблагодарили: 452 раз.

UNREAD_POST capital » 25 мар 2011, 13:29

Насколько я понимаю, условные проценты будут даже если получена на срок меньший чем 365 дней.
capital
 
Сообщений: 117
Зарегистрирован: 30 дек 2010, 10:51
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 52 раз.

UNREAD_POST kollega » 25 мар 2011, 13:45

То есть для ВФП, полученной от учредителей-юр.лиц, с 01.04.11г. ничего не поменялось, правильно?
Аватар пользователя
kollega
 
Сообщений: 1005
Зарегистрирован: 22 мар 2011, 12:27
Благодарил (а): 506 раз.
Поблагодарили: 452 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ НА ПРИБЫЛЬ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya